'אייפון'. שאלה בבקשה.. - עמוד 2 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

'אייפון'. שאלה בבקשה..

יעל7

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של digitalseeker

במקרה שציינת בו אין לך סמארטפון, אני עוד יותר ממליץ לך על אייפון.

הוא ללא ספק מערכת הפעלה כל כך אינטואיטיבית - שאם הייתי צריך לבחור מכשיר לסבתא שלי - זה מה שהייתי מביא לה.

אני קורא לזה - OUT OF THE BOX DUMB FRIENDLY.

אשמח לשמוע למה אתה חושב, בדגש על דוגמאות ספציפיות, ש- S7 למשל (שעולה היום באותו סדר גודל כמו האייפון 6 / SE) הוא פחות אינטואטיבי / "DUMB FRIENDLY" מאייפון.

מרגע הלחיצה על כפתור ה-POWER, דרך הגישה לאנשי הקשר / לטלפון, דרך פתיחת חשבון והתקנת אפליקציות סטנדרטיות (וואטסאפ, פייסבוק, וויז וכו') ועד שינוי הגדרות קצת יותר מתקדמות כמו חיבור לדיבורית BT ברכב, מעבר בין סלולרי ל-WIFI וכו' - במה הגלקסי לצורך הדוגמה "פחות אינטואטיבי" מהאייפון? דוגמאות ספציפיות בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער להגיד IOS כבר לא ככ פשוטה ואינטואיטיבית . הרבה הגדרות קבורות עמוק , אין מערכת קבצים נורמלית . לא שאנדרואיד פשוטה במיוחד, אבל לדעתי עדיפה . (במיוחד עם now luncher ) בטאבלטים לא רעה בכלל , אין כמעט טאבלטי

עריכה - היא בחלט הייתה , אבל יכולות הסמארטפון התקדמו וIOS פחות. עדיין אי אפשר לצלם ווידאו וסטילס מאותו המסך דבר המצריך לחיצות מיותרות (סתם דוגמא  , יש עוד מקרי שימוש )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אשמח לשמוע למה אתה חושב, בדגש על דוגמאות ספציפיות, ש-galaxy S7 למשל (שעולה היום באותו סדר גודל כמו האייפון 6 / SE) הוא פחות אינטואטיבי / "DUMB FRIENDLY" מאייפון.

מרגע הלחיצה על כפתור ה-POWER, דרך הגישה לאנשי הקשר / לטלפון, דרך פתיחת חשבון והתקנת אפליקציות סטנדרטיות (וואטסאפ, פייסבוק, וויז וכו') ועד שינוי הגדרות קצת יותר מתקדמות כמו חיבור לדיבורית BT ברכב, מעבר בין אינטרנט סלולרי ל-WIFI וכו' - במה הגלקסי לצורך הדוגמה "פחות אינטואטיבי" מהאייפון? דוגמאות ספציפיות בבקשה.

מילפורד אני התנסיתי במספר מכשירים, אך עוד לא יצא לי בSGS7.

היתרון באייפון (ואולי זה חסרון בעיניך) - לא משנה איזה יהיה לה (או לי), המערכת הפעלה זהה, ה"לאנצ'ר" זהה, כאשר מחליפים מכשיר אין צורך להתרגל למערכת חדשה או שונה (כאשר אם אתה עובד מSAMSUNG לLG - תצטרך להתרגל לשינויים).

וLIAD344 על מה אתה מדבר ? וסטילס מצלמים באותו מקום ללא שום צורך ביציאה, מתי היה בכלל את מה שאתה מדבר ? באייפון הראשון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של digitalseeker

לא משנה איזה אייפון יהיה לה (או לי), המערכת הפעלה זהה, ה"לאנצ'ר" זהה, כאשר מחליפים מכשיר אין צורך להתרגל למערכת חדשה או שונה

הבעיה שכשאפל עושים שינויים אלה שינויים משמעותיים. כמו שהיה עם 7 שהחליפו לגמרי את הממשק ועכשיו 10 שביטלו את ה- slide to unlock (ואפילו לי בתור משתמש יחסית מתקדם לקח די הרבה זמן להתרגל לזה)

זה יכול להיות בעייתי לאנשים לא ממש טכניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים אתך שישנם שינויים שנראים תמוהים - במידה ויש לך טביעת אצבע לפתוח - אז אין לך צורך בSLIDE TO UNLOCK.

אני מסכים זו כפייה לשדרוג.

יחד עם זאת, אחרי שיש לך טביעת אצבע - YOU NEVER GO BACK.

(לא שזה מצדיק את זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של digitalseeker

מילפורד אני התנסיתי במספר מכשירים, אך עוד לא יצא לי בSGS7.

היתרון באייפון (ואולי זה חסרון בעיניך) - לא משנה איזה אייפון יהיה לה (או לי), המערכת הפעלה זהה, ה"לאנצ'ר" זהה, כאשר מחליפים מכשיר אין צורך להתרגל למערכת חדשה או שונה (כאשר אם אתה עובד מSAMSUNG לLG - תצטרך להתרגל לשינויים).

לא מסכים, זה לא נכון. גם אפל עושה שינויים בממשק בכל גירסה חדשה של , כך שאם היה לך 4 ועכשיו עברת לאייפון 7 (סיפור אמיתי של אבא שלי לצורך העניין) אז אתה צריך כביכול "להתרגל" לממשק חדש.

מעבר לזה, ההבדלים בממשק בין סמסונג ל- או לכל חברה אחרת לצורך העניין (גם באייפון..) לא באמת משמעותיים, ובטח לא משהו שהופך את האייפון ל"אינטואטיבי" יותר מאשר

מעבר לזה #2, גם אם יש הבדל בין SAMSUNG ל-LG ל- ל-NOKIA, זה לא משנה. זה שיש ביניהם הבדלים אומר שהמכשיר הספציפי פחות אינטואטיבי? למה? אם אני קונה מה אכפת לי מה יש בחברות אחרות? זה שבסמסונג יש ממשק קצת שונה זה הופך את המכשיר שלי לפחות אינטואטיבי? מה הקשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר אתה רושם "גם אפל עושה שינויים בממשק בכל גירסה חדשה של iOS" אני חושב שלא הבנת את ההקשר.

ההקשר הוא - מצד אחד מוצג כיתרון כי יש לך מבחר גדול של מכשירים (וייתכן שזה באמת יתרון) - אך רציתי להדגיש כי כאשר אתה מתרגש לSAMSUNG, יהיה לך לא כל כך פשוט לעבור לLG או לNOKIA או לHTC.

(למשל בSAMSUNG יש כפתור HOME, ובLG אין).

לא דיברתי כלל על השינויים המתבצעים בעדכון גרסה - אלא על העובדה שכאשר אתה משדרג 6 ל7 ו7 ל8 ו8 ל24 - אין לך צורך לרכוש ידע חדש...אתה ממשיך בדיוק באותה נקודה בה הפסקת.

האפשרות להעביר אחד לאחר היא פשוט מעולה !

(כמובן שמדובר על נקודת מבט אחת, ונקודה אחרת תגיד שמשתמש מוגבל במבחר המכשירים העומדים לרשותו).

אז לשאלתך "זה שבסמסונג יש ממשק קצת שונה זה הופך את המכשיר שלי לפחות אינטואטיבי? מה הקשר?"

התשובה היא - לא, זה שיש בסמסונג שלך ממשק אחד, יגרום לך לקושי זה או אחר לעבור לANDORID בחברה מתחרה.

עכשיו אם ניכנס לדקויות נוספות עם העובדה שיש מבחר כה רב בANDROID - בואו נדבר רגע על עדכוני גרסה.

"איזה כיף" שבADNROID אנו הצרכנים תלויים בחסדי היצרנים ע"מ לקבל עדכון גרסה.

דעתי היא ששתי הפלטפורמות מעולות, דעתי היא שזה פנטסטי שיש תחרות.

דעתי היא שאייפון הוא מוצר מוגמר יותר, ונוח יותר לשימוש, ואם הייתי צריך לבחור מה לתת לסבתא שלי - הייתי נותן לה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מערבב הרבה נושאים. לא מעניין אותי ומעולם לא טענתי שאפשר להחליף חברות (נניח ו-SAMSUNG) בלי שיהיו ביניהם הבדלים.

אתה כתבת ואני מצטט:

ציטוט

במקרה שציינת בו אין לך סמארטפון, אני עוד יותר ממליץ לך על אייפון.

הוא ללא ספק מערכת הפעלה כל כך אינטואיטיבית - שאם הייתי צריך לבחור מכשיר לסבתא שלי - זה מה שהייתי מביא לה.

אני קורא לזה - OUT OF THE BOX DUMB FRIENDLY.

אז שאלתי:

אשמח לשמוע למה אתה חושב, בדגש על דוגמאות ספציפיות, ש-galaxy S7 למשל (שעולה היום באותו סדר גודל כמו האייפון 6 / SE) הוא פחות אינטואטיבי / "DUMB FRIENDLY" מאייפון.

מרגע הלחיצה על כפתור ה-POWER, דרך הגישה לאנשי הקשר / לטלפון, דרך פתיחת חשבון והתקנת אפליקציות סטנדרטיות (וואטסאפ, פייסבוק, וויז וכו') ועד שינוי הגדרות קצת יותר מתקדמות כמו חיבור לדיבורית BT ברכב, מעבר בין אינטרנט סלולרי ל-WIFI וכו' - במה הגלקסי לצורך הדוגמה "פחות אינטואטיבי" מהאייפון? דוגמאות ספציפיות בבקשה.

ההבדלים שיש בין LG ל-SAMSUNG ל- הם לא רלוונטים. אתה טענת שאייפון הוא "אינטואטיבי, DUMB FRIENDLY". אשמח לשמוע על דוגמאות ספציפיות שבהן לדעתך הוא לא "אינטואטיבי, DUMB FRIENDLY", והאייפון לעומתו כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אין לי SGS7 ע"מ לתת לך דוגמאות ספיציפיות.

אך אוכל לתת לך דוגמאות מהGALAXY NOTE 3 של אבי -

למשל כאשר אתה נכנס להגדרות, מסתכל על חיבורי יש לך לסמן את הWI-FI (אפשר או לבטל)....רק גאון מבין שכדי לבחור צריך ללחוץ על אותו כפתור של "לאפשר או לבטל WI-FI".

image.thumb.png.f82d387cf080d355cb93b48321d76ccf.png

אם זה אינטואיטיבי - אני צנון.

וזה חל לגבי הגדרות נוספות.

דוגמה נוספת - בהצלחה להפעיל או לכבות פנס ממסך נעילה באותו מכשיר.

המכשיר האחרון שהיה לי את המזל הזוועתי להיות איתו שנה - זה הGALAXY S5 - מזעזע !!!

הכי גרוע היה כשיצא עדכון שגרם לריסט לפחות פעם ביום - וכרגיל...לחכות לחסדי שמיים עד יצא עדכון.

כמה שנים לפני נתתי צ'אנס גם לGALAXY S3....לא להיט !

בקיצור - בתור אחד שניסה (פעמיים) - אני ממליץ על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה?....

אם זה מה שהצלחת להגיד כשביקשת ממך דוגמאות על אנדרואיד שבהן הוא לא אינטואטיבי לעומת , והתחלת לברבר על זה שהגלקסי 5 שלך מלפני יותר מ-3 שנים עשה ריסט אחרי עדכון כושל (מה זה בכלל קשור למה ששאלתי..), אז אני עוד יותר אדגיש את דעתי - שהטענה הבסיסית שלך, שכביכול הוא "DUMB FRIENDLY" לעומת שהיא לכאורה לא - זה פשוט לא נכון עובדתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצית דוגמה ? נתתי לך דוגמה בתפריט של , ואם אינני טועה זה חל גם לגבי בלוטוס.

אני בטוח שיש עוד דוגמאות - תן לי SGS7 לשבוע ואמנה בפניך עוד דברים.

בירברתי על גלקסי 5, ועל עדכון כושל (שהאינטרנט מפוצץ באנשים שסבלו באותה תקופה) - ע"מ להציג כמה משתמשי תלוים בחסדים של היצרן ע"מ לקבל עדכון ויותר גרוע תיקון לעדכון.

משמע באייפון יש עדכון - הוא זמין לכל משתמשי באותו יום ואותה שעה...באנדרואיד ? לא.

לגבי העדכון הכושל - משתמש DUMB FRIENDLY - לא יודע מה לעשות כאשר יש לו עדכון כושל מלבד ללכת לשים פתק בכותל.

דוגמה נוספת יכולה להיות גיבוי האייפון והעתקתו למכשיר חדש.....דבר שמאוד חשוב בשני מקרים - כאשר נגנב/נשבר המכשיר או כאשר אתה משדרג.

לצערי - בשדרוג ה"קסם" הזה עוד לא קיים - והוא עוד יותר לא קיים כאשר אתה מחליף יצרן.

בוא נקרא לזה לצורך הדיון שדרוג מכשיר DUMB FRIENDLY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקסם כן קיים, אפילו די מזמן. כשאתה מכניס יוזר באנדרויד חדש אתה מקבל הכל מוכן אם זה יוזר שכבר יש/היה לו אנדרויד אחר. יותר מזה, אם זה נקסוס/פיקסל אתה יכול להצמיד מכשיר חדש למכשיר ישן גם לגב בלי לעשות כלום ותקבל את השכפול...

בגדול כל החסרונות שציינת לגבי אנדרויד נעלמים אם משווים את האייפון לקו הנקסוס/פיקסל.  פה הרי כל היתרון של אנדרויד - אפשר לבחור - אבל אתה לא יכול לעבור כל שנה מ- לסמסונג ואז להתלונן על הבדלים בממשק. תשאר עם חברה אחת ולא יהיו לך בעיות כאלה. באפל אתה בהגדרה נשאר עם חברה אחת וזה לא מפריע לך...

אם אתה מחפש משהו שמתעדכן תדיר, שומר על קו אחיד של איכות וממשק, חומרה ברמה הכי גבוהה, תמיכה מלאה בכל הפיצ׳רים החדשים - ומחיר בהתאם - יש לך את זה באנדרויד ויש לך את זה באפל. אם אתה מחפש משהו טיפונת שונה, הבדל מינימלי כלשהו - פה אתה נשאר רק עם אנדרויד.

ואם אתה מחפש dumb phone בשביל זקנים אז להוציא 3500 על מכשיר זה בכל מקרה מיותר. 

אה ועדכונים כושלים יש גם באייפון. יותר נדיר כנראה, לא מתווכח, אבל גם שם משתמש בסיסי לא ממש יידע איך לצאת מזה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של digitalseeker

ע"מ להציג כמה משתמשי אנדרואיד תלוים בחסדים של היצרן ע"מ לקבל עדכון ויותר גרוע תיקון לעדכון.

LOL

שאני אתחיל לדבר על כל האייפונים שהיו במשפחה שלי ונדפקו לחלוטין בשלב מסויים, עם או בלי עדכון? 4 שעבר עדכון ומאז הפסיק לעבוד?

אתה פאנבוי ואתה מבסס דעה על מערכת שלמה בגלל שהיתה לך תקלה במכשיר ספציפי, ואתה מטעה אחרים בגלל הדעות הקדומות המוטעות שלך.

וסלח לי אבל אני לא השתכנעתי שיש לך אפילו דוגמה רצינית אחת על חוסר אינטואטיביות באנדרואיד לעומת אינטואטיביות באייפון. לשתי המערכות יש היום ממשק מאוד מאוד דומה.

מה גם שברור שאתה בכלל לא מודע למציאות, אתה מדבר על מכשירים מלפני כמעט 4 שנים וטוען טענות שכבר לדעתי אפילו יותר שנים מזה לא רלוונטיות, כמו למשל חוסר הידיעה שלך על כך שברגע שאתה מגדיר את החשבון שלך למכשיר חדש אתה מקבל אליו אוטומטית את כל מה שהיה לך. הכל נשמר בענן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...