בקשה לנייד עד 3.5K חזק פיזית, קל משקל, לשעות עבודה ארוכות, שימושים בסיסיים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה לנייד עד 3.5K חזק פיזית, קל משקל, לשעות עבודה ארוכות, שימושים בסיסיים

danit84

Recommended Posts

1. תקציב של 3K - אבל אפשר גם לקנות מתוך יד2 "חדש באריזה" ואז המחיר נמוך מהמחיר בחנויות (מחשב של 4-4.5K יכול לעלות 2.5-3.5K).

א) לנסות לחסוך 

ב) ניתן לחרוג בתקציב, אבל לא רואה סיבה, השימושים יחסית קלילים.

2. בעיקר עבודה ביתית (אופיס, מיילים+גוגל דוקס, מדיה חברתית, לשוניות מרובות (+-30) בדפדפן), מריצה סרטים/סדרות (בחיבור למסך טלוויזיה), עורכת כתחביב (וגם שומרת על המחשב את כל אלפי התמונות כמובן - יהיה מוגזם לבקש יותר מ300G?)

5. שיהיה שקט

6. בלי OC. אוהבת את המחשב שלי קריר ונעים.

7. מערכת הפעלה + , שיגיע עם הכל מובנה ומוכן לעבודה :)

9. הקניה לא דחופה בכלל. יש כרגע אחלה מחשב (Lenovo SL500ׂׂׂׂ) - אבל הוא כבד לי להתניידות והקצוות מסך כבר סדוקים.. עניין של זמן.

10. חשוב לי בעיקר שהמחשב יהיה חזק פיזית (יש שני כלבים גדולים שאוהבים להתנגש לי במחשב) ויחזיק לאורך שנים (הSL500 מחזיק כבר 10 שנים כבוד!). שיהיה קל משקל (2 ק"ג+-) ונוח להתניידות. גודל המסך פחות קריטי, אבל שלא יעייף את העיניים, אני שעות מול המסך כל יום. סוללה שתחזיק (3 שעות יהיה אחלה). עדיפות קלילה למסך מט כדי שלא תהיה השתקפות (אבל לא קריטי במיוחד).

11. חשוב רק שהמחשב יחזיק במצבו הטבעי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשבים שמצאתי במחיר נמוך משמעותית מהמחיר בזאפ, אשמח לדיעה:

1. Toshiba Portege Z30-C-1CR ב-3.4K (גם כמעט חצי מחיר מזאפ).

2. Lenovo idealpad 310-15BR ב-3K (לא מצאתי את הדגם הזה בזאפ, אז הנה המפרט שכתוב: מעבד 4 ליבות, 3.20GHz, זיכרון: 12GB RAM דיסק קשיח: 1000GB HDD מסך 15.6 FULL HD דור מעבד: 7, יציאות: 1- USB 3.0 2-USB 2.0 1-VGA 1- ,Card Reader-SD,SDXC,SDHC משקל: 2.2 ק"ג).

3. מחשב נייד Toshiba Satellite Radius 12 P20W-C-103 ב-2.7K (חצי מחיר מזאפ).

4. Lenovo IdeaPad Y50-70 ב-3.5K

5. HP EliteBook 820 G3 ב3.5K

6. Apple MacBook Retina MJLQ2LL/A ב2.5K

7. Dell Vostro 5568 VM-RD09-9860 ב3K

טוב יש המון שנראים טוב, אבל באמת לא מבינה בזה מספיק... אלה היו נראים לי סבבה לפי פרטים יבשים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אז ? אם אין אני לי, מי לי ?  :)

יש כיום רק בעיה אחת בכל הקשור למה שאת מחפשת -

כבר לא עושים כמו פעם, או כמו הלנובו שיש לך.

בכל מקרה, קיימת בעיה אחת עם כל העניין של יד 2 וזה עניין האחריות.

כי בכל זאת מדובר בהתקן רגיש ומועד לבעיות מעצם טבעו ומהותו,

ואחריות, ובייחוד האיכות שניתנת במימושה, חשובות מאוד.

בכל מקרה, מתוך הנבחרת שהצגת, נראה לי הנייד הראשון שברשימה

הוא המתאים לך ביותר וזאת בגלל המשקל שלו ואיכותו היחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת אם לא היית, מי היה לי!

תודה!

האמת שרוב המחשבים שם עוד מגיעים עם האחריות שלהם :)

אבל מבאס לשמוע שגם בתעשיית הניידים האיכות היא לא כמו פעם.. חשבתי שפה המצב הוא שונה...

מתחילה לחשוש שפתאום מסך 13" ירגיש לי פיצפון.. אומנם אני מחפשת מחשב שיהיה קל להתניידות - אבל הסיבה שהיה לי קשה עד עכשיו זה כי המחשב שיש לי שוקל 3 ק"ג! :) ונראה שהמחשבים של היום שוקלים הרבה פחות!

אז אם נגיד שמשקל 2 ק"ג זה גם סבבה.. (רוב הניידים שציינתי שוקלים עד 2 ק"ג) עדיין הportege בעדיפות? עדיין נחשב שם הכי איכותי וחזק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של danit84

באמת אם לא היית, מי היה לי!

שנינות היא דבר נדיר, אבל מבורך  :)

לענייננו - 

ציטוט של danit84

האמת שרוב המחשבים שם עוד מגיעים עם האחריות שלהם :)

וכאן בא חלק מהקאצ' -

אם נניח נשארה עוד שנה לאחריות, זה כאילו קנית רק עם שנת אחריות אחת.

יותר טוב מכלום, אבל......

ציטוט של danit84

מתחילה לחשוש שפתאום מסך 13" ירגיש לי פיצפון..

יש מצב. אם כי הכל עניין של הסתגלות. מנגד, אם זה כמה שעות מול המסך, זה די בעייתי, בעיני לפחות.

הכי טוב היה כמובן "לנשנש" ממישהו/ הי כזה ליום יומים ולראות אם החששות מוצדקים.

הרי אין כמראה עיניים :).

אם בכל זאת הולכים לכיוון ה - 15.6 אינצ' - 

המממ

המקבוק נראה סבבה, על אף שהוא קצת זקן טכנולוגית, אבל כוחו עדיין במותניו.

וגם הסוללה אמורה להחזיק יותר מאחרים.

המינוסים שלו נובעים מאותו מקום של הפלוסים - זה נייד של .

כל פיפס - תוכנית חיסכון. גם מערכת הפעלה - נכון אפשר , אבל...

ולכי תדעי מה המצב האמיתי שלו ובייחוד של הסוללה שלו, כי זה מחשב מלפני שנתיים פלוס -

גם במקבוק פרו הסוללה לא חיה לנצח !

מה שמביא אותנו למס' 7 ברשימה - הדל ווסטרו.

קחי בחשבון שדנדש מהאריזה עולה באילת לא הרבה יותר יקר ( KSP ) כשהו במלאי,

ועוד עם מעבד יותר חזק. למרות שגם הנוכחי בסדר עבורך.

למעשה, זה שאני די מרבה להמליץ עליו, מהסיבות הבאות -

1. אחריות בבית הלקוח לשלוש שנים. אחריות של - הכי פחות בעייתי בארץ, אם לומר זאת בעדינות.

2. הנייד עצמו - כבר עברו איזה 4 דרכי - כמעט שני קילו ( 200 גרם פחות :rolleye0018: ).    בנוי טוב ומגיב טוב. 

3.בנייד הזה יש אפשרות להרחיב את האחסון - כלומר להוסיף עוד כונן בנוסף לזה הקיים .

נכון שזה לא הכי קריטי כרגע, אבל עדיין, זה בכלל לא רע.

מסך מט - טוב, ברור שזה לא רטינה של מקבוק, אבל הוא בכל זאת 15.6 עם בהירות יותר ממספקת.

4. הסוללה - בסביבות 4 שעות, לא מעבר, ובטח עם הרבה טאבים, תחזיק פחות.

זהו בעצם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נראה לי בכל זאת אלך על הטושיבה portege! (ואז אוכל להמשיך לעבוד בבית עם המחשב הישן והגדול - ולבחוץ יהיה לי ממש כיף להסתובב עם אחד קטנצ'יק וקליל!)

הוא עוד סגור באריזה מקורית.

קיבל אותו לפני שבועיים מתנה בתחרות שהייתה בעבודה, אז לא מחפש להרוויח את כל השווי (מוכר ב3.2K)

האחריות של היא גם ככה שנה נכון? (ראיתי באתר שלהם)

זה המספר הסידורי: 3H078879H - יש אפשרות לבדוק אמיתות לגבי זמן קבלתו? או לוודא את עניין האחריות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראי, קשה לומר !

נגיד כך - אני די בטוח שההסבר לשרידותו הארוכה של הלנובו היא לא רק

בגלל קשיחותו המופלגת אלא גם בזכות זה ששמרת עליו.

מצד שני - אין לי נסיון עם שירות , ובהתחשב בזה שהנייד מוגדר ונחשב כעסקי 

ובסגמנט העליון של קו המוצרים של החברה, אני לא בטוח שלתקן אותו שלא באחריות יהיה עסק זול.

מצד שלישי, בגלל כל מה שהוא, למה שיהיו איתו בעיות ?

הכי חשוב וכדאי זה ליצור קשר עם האמטל שבקישור ולברר כמה תעלה הרחבת אחריות על הנייד. הכי טוב והכי בטוח.

אבל, וצר לי לקלקל את החגיגה, יש כאן עוד עניין אחד:

על פי הביקורת באתר שנערכה לנייד, יש לו את העניין של PWM בתצוגה.

בעברית פשוטה, זו שיטה של הורדת בהירות המסך, שבמקרים של אנשים שיש להם רגישות לדבר

( זה למעשה ריצוד של מעין קו אופקי מלמעלה למטה, כמו בסרטים של  פעם שמראים טלוויזיה

או מסך מחשב ישן ורואים כזה קו שחור מלמעלה למטה ).

אם יש לך רגישות כזו, בגלל שאת הרבה זמן מול המסך, זה יכול לגרום לעייפות עיניים עד כאבי ראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי עם טושיבה! המחשב נקנה עם אחריות ל3 שנים והוא התחיל בחודש שעבר! 

אז הכל הסתדר בעניין הזה :) (האיש של אמטל אמר שאוכל לראות את זה גם בבדיקת אתר עוד שבוע)

לגבי הPWM - לא ידועה לי רגישות שכזו..

אבל סתם מתוך עניין, זו בעצם שיטת העבודה של המסך הספציפי הזה? שיש לו נטייה לעייף יותר את העיניים? בדר"כ למסכים שאין PWM - פחות מתעייפים מולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאההה, ככה.

קודם כל, לגבי הנייד הזה - ה - PWM המדובר מופיע רק כשמנמיכים את הבהירות לפחות מ - 40 אחוז

מהבהירות המקסימלית. כך שזה די נדיר שעובדים בבהירות כזו, וגם כדאי שתמנעי ממנה בנייד הזה.

ואם בכלל אין לך את הרגישות, אז בכלל סבבה ! :)

פשוט חייב לתת את כל המידע שיש, לטוב ולפחות טוב....

זה לא שלמסך בנייד הזה יש נטייה לעייף את העיניים, אלא בגלל השיטה הזאת של שליטה בבהירות המסך,

שקיימת גם בניידים אחרים ושל חברות אחרות, גורמת לאנשים הרגישים לזה ( כמו שיש שרגישים לפלורוסצנטים )

לסבול מעייפות בהארות שבהן מופיע התופעה הזאת של ה - PWM. עד כאן בעניין.

בסיכומו של דבר - הוסרו כל המכשולים האמיתיים והמדומים :rolleye0018:, ואת בפני אחלה עסקה !

תתחדשי !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה תודה תודה רבה!!!!!
ממש מעריכה את התשובות המפורטות והירידה לעומק של כל הפרטים שהיו לי חשובים!

אין עליך :)

מתחילה לחפש נייד גם לבנזוג.. אבל אצלו באמת שימושים מאווווד פשוטים (המקסימום שלו זה צפייה בלייב באיזה משחק כדורגל בחיבור רגיל למסך , קצת מיילים וקצת פייסבוק:) והתקציב גם נמוך משמעותית (סביבות ה1500+-)

אם יש המלצה על הדרך - אני אשמח! ואם לא, אני אפתח שרשור ספציפי אליו :)

שוב רוב תודות! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...