בדיקות WEB - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בדיקות WEB

cateye

Recommended Posts

היי חברים,

חיפשתי איזה מדור הכי מתאים לשאלה ואני חושב ש"תוכנה" הכי קרובה סורי אם זה לא המקום.

אני מגיע מבדיקות תוכנה (וטיפה חומרה) ידניות ואני מחפש עבודה חדשה ואני רואה שכולם רוצים ניסיון בWEB או מובייל. 

מה השוני בין בדיקות תוכנה לWEB? ברור לי שפה מדובר על דף שיושב על שרת שמשתמש בצורת תקשורת אחרת מאשר תוכנה  אבל מה השוני בחלק המעשי?

יכול להיות שבגלל שאני מגיע מבדיקות תוכנה אני מתאים גם לבדיקות WEB? או שזה משהו אחר ואני צריך כלים אחרים?

במובייל גם צריך משהו אחר לגמרי או שזה דיי דומה?

תודה מראש!^_^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מומחה לבדיקות אבל אתה צודק שברמת העקרון הדברים דומים גם ב-web. מה שכן יש ב-web שוני כמו שאמרת שמדובר בכמה חלקים שמדברים אחד עם השני, בודק טוב שמכיר את החלקים השונים יוכל לתת למתכנת מידע יותר ממוקד איפה הבעיה ובניגוד לתוכנת דסקטופ הדברים יותר חשופים לבודק ואפשר להכנס אליהם יותר לעומק. מבחינת כלים הדבר הכי בסיסי יהיה לדעת להשתמש ב-developer tools שיש בכרום ולהבין קצת את החלקים השונים שיש ביניהם אינטרקציה (שרת/js/html/css).

בכל מקרה אם יש לך רקע בבדיקות תוכנה ואתה מחפש עבודה אל תיתן לזה שיש קצת הבדלים לעצור אותך, העקרונות זהים ואם אתה טוב מהר מאוד אתה תלמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

אני לא מומחה לבדיקות אבל אתה צודק שברמת העקרון הדברים דומים גם ב-web. מה שכן יש ב-web שוני כמו שאמרת שמדובר בכמה חלקים שמדברים אחד עם השני, בודק טוב שמכיר את החלקים השונים יוכל לתת למתכנת מידע יותר ממוקד איפה הבעיה ובניגוד לתוכנת דסקטופ הדברים יותר חשופים לבודק ואפשר להכנס אליהם יותר לעומק. מבחינת כלים הדבר הכי בסיסי יהיה לדעת להשתמש ב-developer tools שיש בכרום ולהבין קצת את החלקים השונים שיש ביניהם אינטרקציה (שרת/js/html/css).

בכל מקרה אם יש לך רקע בבדיקות תוכנה ואתה מחפש עבודה אל תיתן לזה שיש קצת הבדלים לעצור אותך, העקרונות זהים ואם אתה טוב מהר מאוד אתה תלמד.

מעולה, אני מודה לך מאוד :)

יש עוד דברים שאני יוכל ללמוד שייתנו לי להשלים קצת את מה שחסר לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בדיקות של WEB בנויות מכמה שכבות.

1. יש את ה HTML , שצריך לבדוק שלמשל שדה input אכן מקבל ערכים כמו שצריך, שכפתור ממוקם היכן שצריך וכו

2. יש CSS , שמדבר על שפת עיצוב של הדף/אפליקציה וצריך לבדוק גם את זה

3. יש את החלק של JS, שזה קוד לכל דבר, ולמשל כפתור שאליו משוייך קוד JS האם את מה שאמור לעשות ואכן הפוקנקציה שמחוברת לכפתור מבצעת את מה שהיא אמורה לעשות.

4. מעבר לזה יש את ה framework, אם זה Angular  ואם react או כל פריים אחר והוא חלק כמובן מה JS, יש שילובים עם Jquery גם כן שצריכים להבדק.

ככה שבשונה מפתוח נגיד ב j2ee או Native java כאן יש כמה אלמנטים שצריך לבדוק בכמה רמות שונות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

היי,

ציטוט של cateye

היי חברים,

חיפשתי איזה מדור הכי מתאים לשאלה ואני חושב ש"תוכנה" הכי קרובה סורי אם זה לא המקום.

אני מגיע מבדיקות תוכנה (וטיפה חומרה) ידניות ואני מחפש עבודה חדשה ואני רואה שכולם רוצים ניסיון בWEB או מובייל. 

מה השוני בין בדיקות תוכנה לWEB? ברור לי שפה מדובר על דף שיושב על שרת שמשתמש בצורת תקשורת אחרת מאשר תוכנה  אבל מה השוני בחלק המעשי?

יכול להיות שבגלל שאני מגיע מבדיקות תוכנה אני מתאים גם לבדיקות WEB? או שזה משהו אחר ואני צריך כלים אחרים?

במובייל גם צריך משהו אחר לגמרי או שזה דיי דומה?

תודה מראש!^_^

היי, גם אני הגעתי מרקע של בדיקות ידניות.

ואז נכנסתי לעולם של האוטומציה ובאמת השתנו חיי. אני ממליץ לך לחקור את התחום קצת יותר לעומק, הנושא מעניין והשכר לא רע בכלל.

מוזמן לקרוא עוד.. http://automatzia.blogspot.co.il/2017/09/5.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...