קריאה מ HDD איטית בטירוף - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קריאה מ HDD איטית בטירוף

Kirma

Recommended Posts

היי,

לפני יומיים התחיל לי בעיה מוזרה באחד הכוננים הקשיחים
להעתיק קובץ EXCEL של 30ק"ב לקח כמה דקות

בשלב הזה החלטתי להעתיק את כל המידע ממנו כדי שלא ימות ויקח איתו המון מידע חשוב.

בהתחלה העתקתי 10גיגה, לקח כ6 שעות !!

לאחר מכן כיביתי את הOneDrive בשביל להעביר אותו לכונן אחר וכך עשיתי

ופתאום, הבעיה הסתדרה  :o (אציין שהבעיה חלה על כל הקבצים בכונן ולא רק על הקבצים ב OneDrive)
ניצלתי את ההזדמנות והעתקתי את רוב המידע אתמול בלילה (כ-2טרה שהיו פנויים לי בכוננים האחרים, נשאר עוד כחצי טרה להעתיק ללפטופ)

כמובן שקמתי בבוקר והוא אכן העתיק את ה 2טרה 

השאלה היא, איך יכול להיות שה OneDrive גרם לבעיה כזאת מוזרה? והאם כדאי לסמוך על הכונן ? מצורפת תמונה של HD TUNE

598ebc20abc26_(100).png.ab26efcefde2deaf564c14d074da0ca0.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, תיארתי לעצמי...
העתקתי את התיקייה של ה ONEDRIVE לכונן אחר בשביל שלא אצטרך להוריד 200גיגה מחדש (ניצלתי את ההזדמנות שהכונן חזר לעבוד כמו שצריך) והיה שלב שהוא חזר למצב איטי בטירוף..
כניראה שם נמצאים הסקטורים המתים, ובגלל שה ONEDRIVE היה מוגדר שם וניסע להתעדכן כל הזמן בדיוק במקום הבעייתי הכונן לא תפקד כמו שצריך..
מה אתם אומרים בינתיים למחוק את התיקייה של ה ONEDRIVE בכונן הבעייתי ולהמשיך להשתמש בו בינתיים (כמובן בהנחה שסיימתי לגבות את המידע)
כי ניראה הגיוני שאי אפשר לכתוב לסקוטרים מתים, אז ככה שלא אמור להיות בעיה :D תקנו אותי אם אני טועה.

בעתיד (הוצאות מטורפות התקופה ועוד סטודנט :O) אקנה כונן חדש 8\10 טרה ואחליף את רוב הכוננים הישנים (כרגע עם 5+3+2 עוד אחד חיצוני של טרה)
אגב, כמה נחשב למספר גבוה בסקטורים מתים ? כי הכונן החיצוני שלי של ה-1טרה גם מראה 10 סקטורים מתים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לא להשתמש בכונן בכלל, הוא עוד יכול להיכשל לך סופית באמצע עבודה חשובה בלי שום אזהרה מוקדמת.

מה שכן אתה יכול לעשות איתו זה להפוך אותו למגרש הניסויים שלך, חוץ מזה - לא ממליץ להשתמש בו בשימושים הרגילים שלך.

באופן כללי, בכונן תקין אין כלל סקטורים מתים, רצוי גם שתתחיל לגבות את הכונן החיצוני שלך, שאפילו עוד יותר רגיש לדברים כאלו, כי הוא גם מתחיל להראות סימני גסיסה (אמנם מוקדמים, אבל זה אמור להדליק לך כבר נורה אדומה שהכונן מגיע לסוף חייו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...