האם הכונן הבא מומלץ לטובת גיבוי חיצוני? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הכונן הבא מומלץ לטובת גיבוי חיצוני?

Fellowship

Recommended Posts

אני מחפש כונן טוב לגיבוי חיצוני בנפח 4 טרה, אגבה עליו חומר חשוב, לכן האמינות של המוצר חשובה מאוד.
הוא לא יהיה מחובר באופן קבוע, אלא רק כאשר ארצה לרענן את הגיבוי.

WD - easystore® 4TB External 3.0 Portable Hard Drive - Black

במבצע עולה 100$ (אני מארה"ב)

http://www.bestbuy.com/site/wd-easystore-4tb-external-usb-3-0-portable-hard-drive-black/5792405.p

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מחיפוש של 10 דקות, רצוי לבדוק גם לבד.

הוא בלי הצפנה מובנת בניגוד לפספורט בעיניי זה מעולה, כי אם הבקר הולך אתה תקוע, בלי הצפנה לא, בקיצור עדיף אם משהו קורה.

הדיסק שלו מהסדרה האדומה שאמור להיות עמיד יחסית, זאת הסיבה שהוא קצת יקר יותר מהפספורט.

עכשיו לדעתי הגישה שלך בכללי מוטעת, נניח דיסק אחד נבדק אצל מליון משתמשים ומגיע ל3 אחוזי כשל ב3 שנים ודיסק אחר עם 12 אחוזי כשל. ברור שבאותו מחיר הייתי מעדיף את הראשון, אבל עם השני היה זול ב40% כבר עדיף לקנות 2 מהשני.

מעבר לזה נניח שאתה רוצה לקנות רק דיסק אחד, אין שום ערבות שהוא לא יתקלקל אחרי יום. עכשיו להגדרה של גיבוי, אני מניח שברור לך שגיבוי נחשב רק במידה ויש לך את החומר בעוד מקום, במידה וזה רק בדיסק החיצוני זה לא גיבוי וזה רעיון גרוע בכל מקרה. לשיטתי הכי טוב גיבוי בכמה מקומות בהתאם לחשיבות החומר, בנוסף גיבוי בענן גם טוב, יש גם תוכנות שיכולות לסנכרן בין 2 מחשבים מרוחקים עם גילוי עצמי.

בקיצור מהבדיקה הקצרה שעשיתי הוא דיסק טוב, אבל תמיד תזכור שהנחת היסוד בגיבוי היא שהדיסק מתקלקל מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם הזה הוא סוג של "מותג בית" שמיועד למכירה בבסט-ביי בלבד.

סך הכל נראה אחלה, בניגוד לדגמים אחרים של WD הוא מגיע ללא הצפנה (שהם מציגים בתור פיצ'ר חיובי - בפועל לרוב האנשים מדובר במשהו שלילי שלא יאפשר שחזור במקרה של תקלה), ובמחיר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אי אפשר לקנות את הדגם הספציפי הזה בשום מקום אחר?

2. מדוע כונן ללא הצפנה לא יאפשר שחזור במקרה של תקלה? זה בדיוק להיפך, לא?

3. אם נשים רגע את המחיר בצד, הכי חשוב לי זו אמינות, יש כונן בנפח כזה שהוא מומלץ יותר ואמין יותר? (אני מניח שאין כאלו נפחים במחיר ריאלי ב , נכון?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תנסה ותראה שהוא כמעט ולא זמין בשום מקום אחר.

2. זה מה שאמרתי, זה להיפך. זה שאין הצפנה זה דבר טוב.

3. אמינות מבוססת על סטטיסטיקה. הדגם הזה לא מספיק פופולרי בשביל שתהיה לו כזאת לדעתי.. ובמילא היא לא אומרת הרבה. גם אם מדובר בדגם שאחוז הכשלים שלו נמוך - זה לא מבטיח שום דבר לגבי הפריט הספציפי שיגיע אליך... הפיתרון לאמינות הוא יתירות - לשמור כל דבר לפחות פעמיים. אתה עושה את זה, אז נשמע שהכל בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DoeJohn

אשאל זאת אחרת, אני מעוניין בדיסק קשיח חיצוני בנפח 4 טרה, איזה דיסק הכי אמין?

היי

אכן אפשר לשאול זאת בהרבה צורות, אבל יש רק תשובה אחת, והיא כבר ניתנה למעלה,

ומילפורד ניסח זאת טוב למדי.

אין חיה כזאת - קשיח אמין. וואללה, אם יצרן כלשהו יבטיח פעולה סדירה ותקינה

לפרק זמן כלשהו ( נניח אפילו 3 שנים ) , גם אם העלות תהיה משולשת ביחס לקשיחים אחרים,

אין לי ספק שהוא ייחטף. אבל כל מה שהיצרניות מבטיחות זה אחריות דווקא למקרה של כשל .....

שורה תחתונה, כל קשיח במחיר טוב יהיה סבבה למשימה,

תחת הסייגים שכבר פורטו בהרחבה מקודם. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחריות זאת פיקציה במוצר כמו . במקרה של כשל למי בכלל אכפת מאחריות על הברזל הפיזי? מה שחשוב זה הנתונים שיושבים בתוכו ועל זה אין שום אחריות.

מה, שיש עליו 3 או אפילו 5 שנות אחריות הוא "אמין יותר" מכונן קשיח שיש עליו רק שנה אחריות? לא. זה רק אומר שאם יקרה לך אסון, ותאבד את כל המידע שלך בכלל שהכונן הלך לעולמו ולקח אותם איתו, אתה תוכל לקבל כונן חדש במקומו - מאותו דגם כמובן שגרם לך לאסון המדובר... לא נשמע בדיוק כמו חוויה מהנה/אמינה במיוחד.

אגב, אם תרצה להציל את הנתונים, ולשלוח את הכונן לאחת מחברות שחזור המידע, אז גם האחריות לא תהיה שווה כלום כי אחרי פתיחת הכונן אתה כבר לא תהיה זכאי לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולי הלך כונן שבועיים אחרי תום האחריות הייתי שמח מאוד לקבל כונן חדש במקום ללכת ולהוציא סכום לא מבוטל להחלפתו. על גיבויים אני מקפיד בכל מקרה כך שזה לא רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אחריות זאת פיקציה במוצר כמו כונן קשיח. במקרה של כשל למי בכלל אכפת מאחריות על הברזל הפיזי? מה שחשוב זה הנתונים שיושבים בתוכו ועל זה אין שום אחריות.

מה, כונן קשיח שיש עליו 3 או אפילו 5 שנות אחריות הוא "אמין יותר" מכונן קשיח שיש עליו רק שנה אחריות? לא. זה רק אומר שאם יקרה לך אסון, ותאבד את כל המידע שלך בכלל שהכונן הלך לעולמו ולקח אותם איתו, אתה תוכל לקבל כונן חדש במקומו - מאותו דגם כמובן שגרם לך לאסון המדובר... לא נשמע בדיוק כמו חוויה מהנה/אמינה במיוחד.

אגב, אם תרצה להציל את הנתונים, ולשלוח את הכונן לאחת מחברות שחזור המידע, אז גם האחריות לא תהיה שווה כלום כי אחרי פתיחת הכונן אתה כבר לא תהיה זכאי לה.

כן, לזה התכוונתי. שהאחריות שניתנת היא לא מדד לכלום, אלא יותר מהלך שיווקי של היצרן.

יאללה, את הדיון הזה לסטיקי, כי הוא ממצה את כל העניינים שצצים חדשות לבקרים בפורום אמצעי אחסון

ובתכל'ס מבהיר סוגיות חשובות שנשאלות לעיתים קרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכוננים החיצוניים, של כל החברות וכל הדגמים של כל החברות, הן באותה רמת אמינות ומומלצים באותה המידה?

אמנם הפעם האחרונה שרכשתי כונן חיצוני היתה לפני שנים,

אבל אני כן זוכר שהיו חברות מומלצות (למיטב זכרוני, אז לפחות, היו מומלצים יותר על פני WD),

וגם עבור אותה חברה ספציפית מומלצת, היו לה דגמים טובים יותר וטובים פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, הזמנים משתנים .....  :)

חוץ מזה, כרגע בתכל'ס יש שני יצרנים, ועוד כמה שמספקים

את הקשיחים של שני אלה במארזים שונים.

אבל אתה הדגשת וחזרת והדגשת שהפרמטר החשוב ביותר הוא אמינות,

ועל זה כמדומני קיבלת תשובה.

בשאר הפרמטרים, כמובן שרצוי מאוד 3  או אפילו -C GEN2 

אם יש לך תשתית חומרתית מתאימה וזהו בגדול.

אהה, והרבה מזל כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...