איך הוא מעבד Intel Core2Quad מרובע ליבות כיום ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך הוא מעבד Intel Core2Quad מרובע ליבות כיום ?

nec_000

Recommended Posts

האם עדיין מספק את הסחורה, או שנחשב כבר כסוס מת שאבד עליו הקלח ?

על השאלה הזו ננסה להשיב.

ראשית נשתף על כך שבכל הנוגע לעבודה תחת שולחן העבודה, קרי בסביבת ה- desktop שבכללה גלישה באינטרנט,

עבודה תחת אפליקציות וכיוצא בזאת... עבודה גנרית טיפוסית כמו שנעשית בכל מחשב בייתי ומשרדי נפוץ,

המעבד עושה עבודה מעולה, ואפילו אחיו הקטן מעבד השני ליבות Core2Duo מספק את העבודה ללא קושי מובחן.

את זה לא צריך להראות, זו עובדה ידועה ומוכרת בתחום.

אך מנגד, האזור שבו המעבדים הללו נכנסים לאתגר הוא ביישומי Real Time כגון משחקי מחשב מודרניים.

שם אנו לוקחים את המעבד לסביבה מאתגרת, שבה הוא נדרש להתאמץ ולחלץ את כל מה שיש לו על מנת לשמור

על קצב רענון משביעה רצון של מנוע האפליקציה.

להלן סרטון שבה לבחון את ביצועי מעבד זה תחת לקט משחקים, באמצעות מאיץ גראפי בסיסי למדי GTX750Ti.

האם המבחן מוכיח לנו כי המערכת עובדת בקצב משביע רצון, קרי מספק מספיק frame rate 

בהתחשב במחיר שניתן באמצעותו להקים מחשב משומש כזה היום ?

מה שעשוי להוביל לדיון מעניין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר ידוע ששנים מערכות המחשבים נתקעו הצוואר בקבוק בכל הנוגע למהירות המחשב עד להגעתו של ה שם היה צוואר הבקבוק שנפרץ . זיכרונות ומכבד נותנים יתרונות אחרים ופחות במהירות.  במשחקים זה גם משמעותי אבל פחות כי ברגע שנכנס כרטיס מסך למערכת  ביצועי הוידאו של המשחק נעשים ע"י הכרטיס הגרפי 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^יפה כתבת.

עתה נעבור לבחון את המעבד הקשיש הזה מהעשור הקודם, על אחד המשחקים היותר מאתגרים שיש כיום בשוק, הלא הוא BF1.

כדי שהבדיקה תקבל האצה גראפית בריאה, שידחו אליו הפעם GTX970 חזק ומודרני יחסית, כך שנוכל להתרשם מכח המעבד וקצב

ריענון התמונה שהוא מספק באופן הולם:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק המעבד גיימיג האידיאלי אבל הם עדיין מסוגלים להזיז משחקים..

אבל אני חושב שה "1%" שלהם יהיה רע יחסית בגלל המבנה פלטפורמה( מעבד-> ציפסט -> כרטיס מסך) ומבנה התקשורת בין ליבות  (2 ליבות -> ציפסט -> 2 ליבות)

נ.ב פעם אמרו שה2 ליבות עדיפים על המרובעים, נראה מעבד core2duo מריץ משחק היום... 

אני חושב שדבר דומה יקרה למרובעי מול מתומני , זה קל לנבא שעוד עשור מהיום R7 1700 יהיה עדיף על I7 7700 בכל משחק, אבל כמה זה יהיה שווה את זה אם R7 1700 יהיה חלש אז כמו שQ6600 חלש היום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב לי להבהיר למען הסר כל ספק בעניין (אם למישהו חלילה היה כזה),

שהבאת ההדגמה הזו (מצידי) לביצועיו של מעבד Core2Quad לא באה חלילה וחס:

א. בתור הצעה למי שיש מחשב חזק והוא חובב גיימינג, לעבור מ- I7 6700 שיש לו ולשנמך אחורה (או משהו כזה...)

ב. וגם לא עבור מי שאין לו מחשב גיימינג והוא אדם מבוגר (עם כיסים תואמים), אז להתקמצן ולקנות את זה במקום מחשב חדש.

הבאת ההדגמה לטובת הקורא באה להמחיש, למי שרוצה (לדוגמה) להרים מחשב גיימינג תקציב, עבור עמדה נוספת בבית או למשל עבור ילדו הרך,

שיכול לעשות כן עם מכונה שכזו בכלום כסף כמעט, והיא תעשה עבודה לא רעה בכלל. חושבני שהסרטונים הראו זאת בבירור.

לגבי העלות הצפויה של המערכת, ראינו כבר את סדרי הגודל של הנושא בשרשור שהרצנו פה בפורום (בחודשים האחרונים),

לגבי מחזור חומרת מחשוב ישנה. בהחלט אופציה נחמדה לדעת שהיא קיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי במקרה Q9550 (עם oc ל-3.4Ghz), עם GTX970, כונן ו-8 ג'יגה ראם.

ברוב המשחקים הוא בקושי מגביל, אם בכלל (הגבלה מבחינתי = 60FPS), כך שאם משחק רץ על 100FPS ואצלי על 70FPS בגלל צוואר בקבוק מה-CPU - זה לא כזה משנה לי.

במשחקים היותר כבדים, צריך לשחק עם ההגדרות הגראפיות, ולדעת להוריד את כל ההגדרות שמכבידות על ה-CPU, כגון צללים למשל. זה יכול ליצור הבדל של שמים וארץ בביצועי המשחק ללא פגיעה משמעותית באיכות הויזואלית.

אני כיום בזמני הפנוי משחק בעיקר rainbow six: siege - רץ על 80FPS~ בממוצע על הגדרות ultra, למעט הגדרת צללים שהיא על מדיום.

כמו כן, אני חושב שברוב המשחקים כונן הוא must. לשם דוגמא, במשחק הנ"ל - כאשר הוא ישב על ה-HDD שלי - זמן הטעינה בין סיבוב לסיבוב היה בערך 10 שניות. כאשר הוא יושב על ה-, הטעינה מיידית (פחות משנייה אחת). לגבי ראם - 8 ג'יגה כיום הוא גם מתחיל להיות גבולי עבור משחקים כבדים, כבר קרה בעבר שהייתי צריך לסגור תוכנות רגע ע"מ שמשחק יפסיק לטחון עם ה-page file.

בזמנו הייתה התלבטות האם ללכת על כפול חזקה (E8xxx) או מרובע שמעט יקר יותר, והראה ביצועים נמוכים יותר במשחקים - עקב אי תמיכה בעיקר.

ההחלטה ללכת על מרובע השתלמה מאוד, לכן אני גם חושב שכיום שני המעבדים המשתלמים ביותר לגיימינג (לא תקציבי) הם ה-1700 ו-1600. גם אם כיום מראה יתרון בחלק מהמשחקים, ישנו סיכוי טוב שבעתיד זה ישתנה כאשר יתרון הליבות הנוספות יבוא לידי ביטוי, כפי שהוא בא לידי ביטוי כבר היום ברוב תוכנות העריכה שמנצלות באופן קרוב למושלם את כל יכולות המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

פה ההשוואה קצת פחות מחמיאה:

זו גרסאת ה 35W של ה I3 6100, משמע מעבד חלש מG4560...

ערב טוב עידן,

האם צפינו באותו סרטון שתלית בלינקוק ?

חוששני שלא.

תקציר מנהלים של המובא בסרטון:

הודגמה רכישה של מחשב Core2Quad מלוחות היד השנייה המקומיים באוסטרליה (היכן שהסוקר ממוקם גאוגראפית)

וזאת במחיר מגוחך של 30$ בלבד.  הם קיבלו מחשב Q9300 קומפלט עם 4GB . (כבונוס היה בו גם מאיץ גרפי מתנה GTX560Ti)

בבחינה על לקט כותרים תוך כדי שימוש באותו מאיץ גראפי מדגם RX460 (שהרי אין משמעות לבחינה תחת מאיצים גראפיים שונים - רוצים לראות

מה ההבדל שנובע אך ורק מהפלטפורמה והמעבד, ולכן יש לבודד פרמטר זה לחוד)

ולאחר שה- Q9300 הומהר לתדר 3.25Ghz (המהרה טיפוסית קלה למעבד מסדרה זו) הפיקו בממוצע גס סביבות 60-80 אחוז מביצועיו

של Icore 3 בגיימינג.

**יודגש כי תחת מבחני פרודוקטיביות הביצועים די מקבילים בין Q9300 מומהר לביצועי מעבד i3 - משהו שלא הודגם (בסרטון הזה)

אבל כן נמצא מודגם במקורות אחרים ברשת ולקט שכזה צורף מטה בתמונות.

נזכיר שמחירו של מחשב שלם מבוסס מעבד מודרני דו-ליבתי, באמצעות מחליפו של i3 דהיום על ידי G4600, עולה לא פחות מ- 230$.

ולכן כשמשווים חלופת 30$ אל מול חלופת 230$ (מחירים לפני הוספת המאיץ הגראפי) ניתן לראות שתמורת בערך שמינית ממחיר המחשב החדש,

הפיקו סביבות 60-80% מביצועיו "סדר גודל" גס (בגיימינג).  זאת אומרת - שתמורת 13% מחיר לערך, קיבלו 60-80% ביצועים בפלט על המסך.

בכל קנה מידה מספרי, זוהי הצלחה רבתי וממש מחמאה (לא ההפך).

להערכתי הזהירה, מעבדי סדרת ה- Quad 9000 מהדור ההוא מספקים (באופן גס) ביצועים כלליים כשל Icore 3 תחת ישומים פרודוקטיביים,

קרי כשל G4600. ובגיימינג (בשל ביצועי ליבה בודדת חלשים יותר) סביבות ביצועיו סדר גודל גס כשל מעבד מודרני מסדרת G ללא HT,

כלומר בדומה ל- G4400 או קודמיו G32x0 מדור עם יתרון בנקודות לכאן או לשם למי מהם תלוי במשחק הספציפי.

ולכן זוהי שאלה של מחיר ושימוש:

למי שצריך גיימינג, ההשוואה צריכה להתבצע אל מול חלופת ביצועי מחשב מבוסס מעבד G רגיל ללא HT.

וכל עוד המחיר בו ישיג הצרכן מחשב שכזה הוא מתחת למחיר מחשב מבוסס מעבד G (ללא HT), אז הרוויח. יש גם מחשבי G משומשים

ולכן החלופה צריכה להבחן זה אל מול זה.

ממילא לא ירכשו מחשבים כאלו כמכונות חזקות לגיימרים רציניים, ולא לצרכנים מעל גיל 20 שחובבים את התחום,

אלא בעיקר כמחשב משני בבית לבת זוגתנו, ילדנו בגילאי 3-12, ועבור . אפשר גם כמחשב משרדי פרקטי.

Capture50.jpg

Capture51.jpg

Capture52.jpg

Capture53.jpg

Capture54.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני אומר, דיון מיותר, לטעמי.

מי שיש לו את החומרה האמורה, שיהנה או יסבול , הכל בעיני המתבונן. :nixweiss:

כפי שנאמר, לצרכים משרדיים, המערכות האלה עדיין נותנות עבודה.

לכל השאר - מה בדיוק אתם רוצים מהם ?

זה מזכיר לי סצינה ב"מלחמת הכוכבים" עם הרובוטים הישנים....

או בקיצור, תנו למעבדים האלה למות בשקט.

עבר זמנם - בטל קורבנם. כ"כ פשוט.

מה הטעם בכל מיני מבחנים מופרכים מיסודם ?

רק בגלל שמישהו עשה איתם סרטון ברשת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מה הטעם askme ?!

הרי שאם אינך מוצא טעם בדיון ממין זה, ומגיב בו באופן נגטיבי בדומה ללא מעט דוגמאות נוספות בפורום שלנו בכל אימת ששרשור אינו מעניינך,

אזי מדוע נכנסת אליו ומדוע התייחסת בכלל ?  

יש כאן פרדוקס.

עליך לקבל שיש אחרים שמתעניינים בנושאים שונים ממך, והם מוצאים טעם בדיונים ממן זה.

הפורום הינו בימה חופשית לעסוק בעולם המחשוב שלפנינו. מן הנימוס הוא לא להטריד אחרים בדיוניהם, באם אין לך משהו מועיל לתרום לדיון ולחברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CS שיחקנו גם על מעבדי חדי ... 

בבאטלפרוט יש הפרש גדול במינימום מול I3 6100T שזה מעבד חלש מG4560

ועוד כדאי לזכור צריכת חשמל וחום, אלו שהתחילו את חייהם על 95-130W וזה לא כולל את הלוח שהיה צרכן נחמד בזמנו + OC זה לא כ"כ מעט.

כשאתה באמת על תקציב זעום וחייב לשחק אני ההיתי ממליץ לחפש איזה I5 760, זה יהיה עוד כמה דולרים גג והרבה יותר מודרני.

שלא נדבר על 80$ למערכת I5 2400...

http://www.ebay.com/itm/HP-Compaq-8200-Elite-Desktop-Intel-Core-i5-2-5GHz-4GB-NO-HD-SN-2UA22918WY-/152650402600?hash=item238aac4b28:g:WIMAAOSw-89ZOrXk

33.JPG

Capture11.JPG

Capture22.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי עידן,

כפי שאמרנו, הפער נע ונד בין 60 ל- 80 אחוז תלוי בסוג המשחק. יש דוגמאות לכוון 80 אחוז ויש לכוון 60.

כל עוד אנחנו נמצאים בהספק עבודה על המכונה החלשה יותר (גם במקרים שבהם הפער גדול) מעל סף מסוים שהוא מספק בקצב רענון התמונה,

הרי שכל מה שמעליו אינו רלוונטי. זה כמו להשוות מהירות מכונית שנוסעת ב- 200 קמ"ש לעומת שניה שנוסעת רק ב- 100,

ולטעון כאן לפער עצום. אלא שבפרקטיקה אנחנו ממילא מסתפקים ביום יום במהירות 100 קמ"ש.

האנלוגיה היא שאם Q9000 מספק מעל 45FPS-60FPS, לא ממש מעניין שהמחשב השני נותן 80 או אפילו 100. כי זהו פער לא רלוונטי

למחשב ממן זה, עבור היישומים (משחקים קלים ומיושנים יותר) והמשתמשים אותם ישרת (ילדים רכים).

לגבי החלופה של משהו מהיר יותר, אין בכלל דיון - ברור שעדיף משהו מהיר יותר. עדיף גם מכונית ב- 40 אלף שח מאשר ב- 20. יש ספק ?

אלא ש,

לאתר בארץ מחשב מבוסס i5 750 משומש, קשה יותר מאשר Q9000, קרי יש כאן את עניין הזמינות.

ושנית, יהיה פער מחירים. אני בהחלט רואה מחשבים מבוססי Q9000 נמכרים כיום בלוחות סביבות 200-300 שח ליחידה (מחיר סגירה בפועל)

לעומת מחשבי i5 750 שימכרו (אם תמצא משהו ראלי שכן ההיצע אינו מרשים) תמורת 600-800 ש"ח.

וכשאנו באים לחבר מכונה כזו לטלוויזיה בסלון ורוצים זוטא משהו בסיסי בכסף כיס, פער המחיר מדבר.

מעבר לכך הדיון לגבי צריכת החשמל אותו הזכרת, אינו רלוונטי בכלל במישור הפרקטי-מעשי, שכן אין לפער הנדון שום משמעות:

לא בכסף ולא בשום צורה אחרת. נזכיר שאנו מדברים כאן על מחשבים נייחים, לא על מחשבי laptop, בהם ישנו את השיקול של קיבולת הסוללה

ומשכך משך זמן העבודה הרציף שהיא מספקת.

סיכום:

בשוק ישנו מקום למנעד רחב של מוצרים ורמות ביצועים שונות.

יש בשוק מקום למכוניות בעשרת אלפים שקלים, ולראיה חלק ענק מהשוק עדיין נוסע עליהן, כמו סטודנטים צעירים, שני במשפחה שמחזיקים

רק כדי לקפוץ מהבית לתחנת הרכבת הקרובה ובחזרה, ובטח שבטח אצל אוכלוסיה ענקית חסרת אמצעים כלכליים, כמו האוכלוסיה הערבית והחרדית.

עיברו פעם בישובים הערביים או בשכונות המצוקה החרדיות בירושלים ובבני ברק, וראו מה תוחלת עלות הרכב הממוצעת אצלם.

ולכן כמו שיש מקום למכונית ב- 10K ש"ח, יש מקום למחשב ב- 200 ש"ח.

השוק של המחשבים האלו ער הרבה יותר ממה שהדעת שלנו סוברת. נתקלתי בלא מעט תוך כדי תהליך ההיכרות שלי עם הנושא בחודשים החולפים,

באנשים אשר עדיין משתמשים במחשבים שכאלו ואף רוכשים כמותם לצרכים רבים ומגוונים. חלקם למשרדים שמקימים, ומחפשים כמה מחשבים

בכדי לאייש מספר עמדות פקידות, או נקודות שירות עם מוקדנית. חלקם עבור מחשב בדיוק למה שתארנו, עבור הילד הקטן שלהם. לא כולם משתכרים

עשרות אלפי שקלים בחודש ויכולים לרכוש לילדם מחשב חדש בכסף גדול. חלק גדול מהעם חי על שכר זעום ועלוב - או אפילו על שכר קצבאות בלבד.

לאדם שכזה היכולת לספק מחשב לילדו, היא רק ב- 200 ש"ח ולא מעבר.

ולכן המחשבים הללו בשל כל הצרכים והשימושים המגוונים שתוארו, בסופו של יום נמכרים בלוחות ולא נשארים שם ללא דורש (אם מישהו חשב

בשגגה שזה המצב), ובתנאי שהם תקינים והמחיר שמבקשים אודותם ראלי.

מצד שני אני יכול לשתף עוד, שלמחשבים שמתחת לדור ה- Core2Duo (כמו מחשבי 4), לאלו אכן כבר נגמר הביקוש ואינם מצליחים לעבור

ידיים עוד. שכן אין משמעות אקוטית (גם לכיס חנוק), באם ינסה לרדת אל מתחת ל- 200 שח, רק כדי למצוא 4 ב- 50 עד 100 ש"ח.

זוהי כבר התפשרות שהיא במישור הכספי אינה רלוונטית, אך מנגד במישור הפרקטי-שימושי, המחשבים שמתחת ל- core2duo כיום אינם מספקים

יכולת סבירה, גם לא לעבודת desktop בעידן 7/10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

^מה הטעם askme ?!

הרי שאם אינך מוצא טעם בדיון ממין זה, ומגיב בו באופן נגטיבי בדומה ללא מעט דוגמאות נוספות בפורום שלנו בכל אימת ששרשור אינו מעניינך,

אזי מדוע נכנסת אליו ומדוע התייחסת בכלל ?  

יש כאן פרדוקס.

עליך לקבל שיש אחרים שמתעניינים בנושאים שונים ממך, והם מוצאים טעם בדיונים ממן זה.

הפורום הינו בימה חופשית לעסוק בעולם המחשוב שלפנינו. מן הנימוס הוא לא להטריד אחרים בדיוניהם, באם אין לך משהו מועיל לתרום לדיון ולחברים.

בוא לא נהפוך את זה ( שוב ) לאישי, טוב ?

לא כל מי שמגיב ברוח דברים שונה נטפל אליך וכו' וכו'.

מיצינו.

בשום מקום לא אמרתי למה הדיון הזה מתקיים.

מנגד, זכותי להביע עליו את דעתי, במסגרת התנאים והחוקים של האתר.

אם תרצו, גם אואיל להסביר את דבריי:

מי שבר יכולות לתחזק את המערכת מסוג זה ולקנפג אותה לכאן ולהתאים לשם,

לא ממש זקוק לדיון הזה.

ומי שלא נמנה עם הסוג הראשון, חבל שייפול לבור הזה, כי איך שלא תהפוך את זה,

זה לא זה.

מנגד, אמנם כתבת הסתייגות כזאת ואחרת, אבל עשית זאת באמצע המלל הרב שלך

ללא הדגשת הטקסט ומתן דגש ראוי להימצאותו.

לכן, יש סבירות לא מבוטלת שכל הדיון הזה יובן שלא כפי שאני סבור שהתכוונת שיובן,

וכאן הבעיה שבו, לדעתי.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...