אם כבר אז כבר ... מה להזמין ? 1920X או 1950X ? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם כבר אז כבר ... מה להזמין ? 1920X או 1950X ?

Works4me

Recommended Posts

ציטוט של nec_000

ערב טוב Work4me,

מנסה להכנס לנעליך:

אם מדובר במכונה חדשה שעיקרה לשם הכיף, לא מוצא שום טעם לחסוך 200$ זוטא על build שכזה ואחרי זה כל הזמן להתבאס (זו המילה המתאימה ?)

על כך שהתקמצנתי בקטנה ואין לי את ספינת הדגל שהיא 1950x עם 16 ליבות.

אני רק חושב על לבהות אחרי זה ב- performance monitor ולראות שחסרים שם רבע מכמות הליבות ואחרי כל הכסף ששמתי ???

זה יביא אותי לסוג של דכדוך ותחושת חמיצות.

זה כמו ללכת לסוכנות מרצדס, ולא לקחת את הדגם המלא ב- 1 מיליון שח, אלא לקנות את הדגם ב- 950 אלף שח (מתוך קמצנות)

ואחרי זה להסתכל בדשבורד ולראות בו את כל החורים שנותרו עליו, ללא מתגים של פונקציות שהיו צריכות להיות ברכב הזה לפי כוונת המשורר במקור.

כל הרעיון במוצר שהוא בשביל הכיף, זה שהיה כיף. בכיף לא חוסכים בקטנות כי זה מוציא את העוקץ.

ואם מצד שני לא נכנס לנעליך ובוחן זאת בהיבט של ביצועים גרידא,

הרי שבשדרוג מ- 12 ליבות (1920x) אל- 16 ליבות (1950x) מדובר פה על תוספת של 33% בכח העיבוד,

ומצד שני העליה במחיר היא מ- 800 ל- 1000$, קרי רק 25%.

משמע שבמשוואת הביצועים לדולר, יוצא באופן חריג משהו שהמעבד המהיר יותר, זול יותר ליחידת עיבוד.

(הנחה בקנייה כמותית של ליבות ? :cwm40:)

בדר"כ זה הפוך, ככל שעולים ברמת המוצר, המחיר רק הולך ועולה תמורת שיפורים הולכים וקטנים - או מה שנקרא "חוק התמורה השולית הפוחתת".

במקרה שלפנינו באופן מוזר ונדיר בנוף, AMD עשתה הפוך. כנראה רוצה לרמוז לחברים - קנו את ה- 1950x ותפסיקו להתעסק בזוטות.

מעבר לכך, כשאני מסתכל על מחיר מערכת שלמה שהיא כל המחשב ולא רק המעבד, אנחנו מדברים פה על 2000-3000$ סדר גודל גס כולל לוח האם,

זכרונות, אמצעי האחסון והמאיצים הגראפיים. ביחס למחשב שלם בעלות 2000-3000$, לידם התוספת בסך 200$ מתגמדת למשהו שולי לחלוטין.

כך שגם אם אני לא בנעליך אלא בוחן זאת רק על פי אלגוריתם של מחשב ראציונאלי מחוסר רגש, הרי שטעות תהיה לקנות את 1920x ,

ולכן המסקנה היא כך או אחרת, לקנות את 1950x.

משכנע ?

אחד הטיעונים המשכנעים ביותר , כנראה שגם אם לא הייתי מתכנן להחליף הייתי עושה זאת עכשיו :P 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nec_000

כך שגם אם אני לא בנעליך אלא בוחן זאת רק על פי אלגוריתם של מחשב ראציונאלי מחוסר רגש

אך האלגוריתמים שהבאת הוא יבש מדי, הוא מסתכל רק על ביצועים פר כסף.

אם היה מעבד עם 1600 ליבות, שעולה רק 500,000$

פי 1000 יותר ביצועים, אך רק פי 500 מחיר.

נשמע מצוין, אך יש כאן גם ייתירות, שכן למשתמש הביתי אין כרגע מה לעשות עם מעבד שכזה.

ואכן, למשתמש הכבד הממוצע, גם אין מה לעשות עם 16 לעומת 12 הליבות. (לא שתוספת של 33% היא זניחה, פשוט שזה לא משהו שישנה סדרי עולם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר להשקיע בדבר כזה לא עדיף איזה xeon?

תקנה שני e7-8894 v4

ולוח אם תומך.

זה רק 18296$ ל96 ליבות.

אבל גם זה לא באמת משהו אז אני ממליץ להוסיף שני Xeon Phi Processor 7210

לתת חיזוק קל.

זה רק עוד 3762$.

סה"כ יוצא לנו 22058$

ל240 ליבות פיזיות ועוד כמה hyper threading.

כנראה תצטרך לשדרג עוד איזה שנתיים אבל עד אז זה יהיה סביר מינוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בעיקר משחק במחשב ? 

כי אם כן אתה הולך הולך לשלם הרבה כדי לקבל פחות, לא יותר... פחות...

1950 או 1920 זה לא מעבד למשחקים, כצפוי הוא חלש מ1800X למטרה זו וברוב המשחקים כיום המעבד שלך יהיה עדיף או שווה ל1800X...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שקונה למשחקים את המעבד הזה (ולצורך העניין גם רייזן 7 לסוגיו) משקיע את כספו לא בתבונה.

למשחקים R5 מבוסס 6C/12T הוא מעל ומעבר (למי שבוחר בפתרון מבוסס רייזן). את ההפרש במחיר מוטב להשקיע בכרטיס גרפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם הטיעון של "כדאי יותר לקנות ריזן 1600 עם 6 ליבות במקום ריזן 1700 עם 8 ליבות".

אסבירה מדוע:

הפער במחיר מסתכם לכולה 300-400 שקל סדר גודל.

אמנם כיום הפער אינו בא ליידי ביטוי במשחקים, אלא רק בפרודוקטיביות, אך הוצאת אותם כמה מאות שקלים כיום עבור מעבד 8 ליבות (במקום 6)

תקנה למחשב בסוף הדרך עוד שנה (או שנה וחצי) אורך חיים על הכביש.

לכן בבואנו לחשב את "עלותו הכוללת של המחשב ליחידת זמן בעלות עליו"

החלופה של 8 ליבות תצא זולה יותר בשקלול הכולל.

הגישה האסטרטגית הזו נכונה לבחינה בכל רכישת מוצר שימושי בעולמנו. לא אחת משתלם לשלם יותר בתחילת הדרך,

באם "היותר הזה" יקנה אורך חיים רב יותר למוצר, כך שבשקלול הכולל ההוצאה ליחידת זמן תצא נמוכה יותר.

לא חסרות דוגמאות, בעיקר מעולם האיכות. יותר איכות משמעו "יותר אורך חיים". ובעולם המחשוב "יותר ביצועים" משמעו "יותר אורך חיים עד ההכרח לשדרג שוב".

תוספת של 33% (מעבר מ- 6 ל- 8 ליבות) בגרף ההתקדמות המחשובי, זה בערך 1 עד 1.5 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב קונים בסכום סביר להיום. בבוא העת, לכשיתקשה למלא את משימותיו נחליף אותו במשהו שיהיה סכום סביר לאותו זמן. זו גישה צרכנית חכמה.

כאשר רייזן 1600 יתקשה לעמוד במשימותיו, אני מבטיח לך שגם ה1700 יתקשה. וזה יהיה עוד המון המון זמן. שוק התוכנה ל- חוץ ממשחקים לא כזה שוקק. ראינו בפוסט אחר, איך מרובע מבוסס פנרין q9XXX מצליח להיות רלוונטי כמעט עשור אחרי הוצאתו.

זה בסדר לרצות יותר ממה שנחוץ, אין בעיה. לכולנו יש חשקים. לא צריך לנסות להוכיח שזו הבחירה הנבונה היחידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...