בלון כורי ה- ethereum ומשמעותו - עמוד 7 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בלון כורי ה- ethereum ומשמעותו

nec_000

Recommended Posts

ציטוט של Second Edition

העמלות לדעתי היו משהו כמו 10+ מיליארד ברבעון..

ואז טיפלו בזה..

העניין הוא שיש לך פה משהו שמייתר הרבה מעולם הבנקאות.

הרי רוב הרווחים שלהם נשענים על עו"שים..

הביטקוין כמעט מבטל את הצורך הזה לגמרי.

אתם גם משתמשים בסמנטיקה לא נכונה..

פונזי היא פירמידה.

ביטקוין הוא לא פונזי.

אם כבר הביטקוין דומה יותר לצבעוניים..

בתור מישהו שיש לו קרבה לנושא ולכן מבין לא מעט במספרים של הבנקים, הרשה לי לתקן את שכתבת:

רווחי הבנקים בשנים האחרונות שהגיעו לשיא כל הזמנים הגיעו לפחות מ- 10 מיליארד שח. קרי הם חסומים במספר 10.

בשנה הכי טובה זה יוצא ללאומי 2 מיליארד, ופועלים 2 מילארד, כאשר כל הבנקים האחרים ביחד לא עוברים 3 סדר גודל.

זאת אומרת, שאין אפילו קרבה ללעבור את הערך 10 מיליארד שח רווחים - וזה בשנה לא ברבעון.

כך שהמספקים שאתה מדבר עליהם, רק רווחים עבור עמלות ורק ברבעון אחד, מעידים על בורות רצינית בתחום שלפנינו.

שנית, עמלות הבנקים לא עוברים 20% מהרווחים, משמע שקח את כל המספרים מעלה וחלק אותם ב 5 לערך.

משמע שכל העמלות של הבנקים בשנה של כולם גם יחד, חסומים מלעיל בערך 2 מיליארד.

עוד טעות במה שכתבת, העמלות אינם מקור ההכנסה הראשי של הבנק אלא מקור ההכנסה המשני.

הרווחים הם לא מעצם החזקת העו"ש, אלא מפעולות בתחום מתן הלוואות ללקוחות שחיים במינוס או תחת אשראי.

שלישית, אם יש מישהו שבא בטענה שעל הבנקים לא ראוי שיוויחו כסף תמורת השירות שהם נותנים לנו הצרכנים,

אני מציע לו שתמורת שירותים אחרים בחייו לא ישלם גם:

לא לעורך דין שלו, לא לרופא הפרטי היה והזמין, לא למורה הפרטי לילד, לא גנן שבא לטפל בגינה, וכיוצא בזאת...

ויראה אחרי זה איזה שירות הוא יקבל, אם בכלל יקבל.

בנק הוא עסק שנותן שרותים, שרותי בנקאות אם מישהו לא מכיר את המושג, ולשם מימוש שירותים אלו הוא מחזיק מערך

שלם של תשתיות, של הון כספי, של אחריות וביטוח, של הון אנושי, ושל בקרה קפדנית כי כסף זה תחום רגיש ומסוכן.

יש לבנק כמו כל עסק חשבונות לשלם עבור הפעלת הסניפים, התשתיות והעובדים.

לבנק מספר מקורות הכנסה בכדי לממן פעילות זו, העמלות היא אחד המרכיבים, אך לא מקור ההכנסה העיקרי כפי שראינו באחוזים

מסך רווחיו. מרבית הרווחים מגיעים מווקטורים אחרים, שהעיקרים שבהם זה הריבית על הלוואות, וניהול תיק הנוסטרו של הבנק.

המבחן הכי נכון לגבי האם גובים הבנקים מאיתנו הצרכנים בישראל רווחים סבירים, זה לבצע השוואה למה שקורה בעולם הרחב ולראות,

שמצבנו בהשוואה הזו דווקא טוב. למעשה בהשוואה לארה"ב או אנגליה, להחזיק חשבון בנק שישראל יחשב לדבר זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בנוסף לכל הדברים שמנית שבהחלט עולים כסף צריך:

לשלם על התספורת לטייקונים.

להתעלל בעסקים קטנים שחייבים 70,000 ש"ח עם הוצאה לפועל וריביות לא סבירות.

לשלם משכורות מופרכות לבכירים.

אפשר בקלות למצוא עוד דברים.

אחר"כ לתת תספורת נוספת לאותו טייקון.

אני בעד שכל עסק ירוויח, לא צריך לקבל דברים בחינם.

אבל יש לבנקים הרבה יותר מדי כח שמשחק עם כספים לא שלא, בלי לסכן את עצמו כמעט.

https://m.calcalist.co.il/article.aspx?guid=3600168

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב שזה נכון בהכרח..

אתה לא יכול לדעת אם הוא יעלה או יירד.

יכול להיות שמישהו קנה שהיה בשיא,לפני כמה ימים, ועכשיו הוא מופסד.(על הנייר)

מי ש"קנה" בעשר סנט.

ועכשיו הוא מיליונר "על הנייר", יקח לו ממש הרבה זמן להעביר הכל לדולרים..

או לבצע עסקאות בביטקוין עצמו בסכומים האלה.

העניין בזה שכולם ייכנס הוא דווקא לייצב את המטבע,לדעתי.

בפונזי, מבטיחים לך תשואה.

פה אף אחד לא מבטיח לך את זה.

בוא נניח ששכנעתי אותך לקנות מטבע אחד בודד.

זה לא ישנה את השער בהכרח.

אני לא ארוויח מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Second Edition

בפונזי, מבטיחים לך תשואה.

פה אף אחד לא מבטיח לך את זה.

חחח ממש...

תמצא מישהו אחד שקנה ביטקויין שלא למטרת התעשרות ("תשואה"). נראה אותך.. כל מי שקונה את הבועה הזאת עושה את זה כי כל השיח סביב הנושא הזה הוא על כמה שהשער מטפס וכמה ש"אם הייתם קונים לפני 5 שנים היום הייתם מליונרים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

בנוסף לכל הדברים שמנית שבהחלט עולים כסף צריך:

לשלם על התספורת לטייקונים.

להתעלל בעסקים קטנים שחייבים 70,000 ש"ח עם הוצאה לפועל וריביות לא סבירות.

לשלם משכורות מופרכות לבכירים.

אפשר בקלות למצוא עוד דברים.

אחר"כ לתת תספורת נוספת לאותו טייקון.

אני בעד שכל עסק ירוויח, לא צריך לקבל דברים בחינם.

אבל יש לבנקים הרבה יותר מדי כח שמשחק עם כספים לא שלא, בלי לסכן את עצמו כמעט.

https://m.calcalist.co.il/article.aspx?guid=3600168

כתבת דברים מאד נכונים וחשובים.

במערכת הבנקאות שלנו בארץ היתה עד ממש לא מזמן תופעה חמורה מעין כמוהה, בה בנקים נתנו אשראי כבד לטייקונים.

בשנים האחרונות היינו עדים לקריסות הטייקונים אחד אחר השני - אירוע שלימד אותנו כי מרביתם לא באמת עשירים או מוצלחים

בעסקים אלא סתם תחמנים שחיו על מינוף אדיר מבלי לעשות רווחים בכלל משך שנים.

היתה כתבת תחקיר מאד יפה על כך לפני חודשיים עם העורך של עיתון הארץ גיא רולניק, הכתבה הוצגה בערוך הראשון החדש שנפתח לא מזמן.

עבודת מופת אני חייב לציין.

אחד הדברים החיוביים לפחות, זה שכל מערך הרגולציה והבקרה על הבנקים לרבות הנהלות הבנקים עצמן, הוא שמעתה לא יקרה עוד כדבר הזה:

בנקים לא יתנו עוד הלוואת עתק במיליארדים או מאות מיליונים לטייקונים. מעתה הלוואות תנתנה רק בגיבוי ערבונות אמת, באישור וליווי הרגולטור

על הבנקים. כך שעוד פעם אירועי ענק של מחיקת חובות בלתי מסופקים במיליארדים, כנראה שלא יקרה כל כך מהר כפי שקרה בכל הבנקים

הישראלים בעשור הזה. מכל אירוע מכונן בכלכלה הישראלית המשק יצא מחוזק עם תיקוני חוק ורגולציה תואמים. זה המנגנון וטוב שהוא עובד.

לגבי הנושא השני שהצגת והוא משכורות עתק לבכירים, זוהי בעיה רצינית וכבדה הרבה יותר ממה שאנחנו מבינים, וגם כאן מחזיר את הקורא

לתומאס פיקטי שהקדיש פרק לשם רק לנושא זה, על השלכותיו והמשמעויות.  לא סתם בשנתיים האחרונות אנו עדים לתופעה פוליטית מהכנסת

ולמגמה, להגביל את שכר הבכירים בחברות הציבוריות בכללם הבנקים.

כיום ההגבלה הזו כבר נכנסה לתוקף ויש לכך סימני ראשונים בשוק - כמה בכירים בבנקים התפטרו רק כדי שלא לספוג את הקצוץ הדרסטי בשכרם.

וזה רק מבורך, אני הייתי כמובן מקצץ לא לסך של 3 מיליון שח בשנה כמו מה שעשו, אלא הרבה יותר אגרסיבית, עד כדי לא יותר מ -1 מיליון שח

בלבד (אם מעניין מישהו להבין מדוע אז שוב - תומאס פיקטי יראה ויסביר ברור לקורא).

לגבי הנושא השלישי שהעלאת על כך שהבנק משחק יותר מדי עם כספים אז שם קצת יצרת בלבול אם הבנתי נכון את שכתבת:

הבנק משחק עם כסף, אך ורק עם כסף שהוא לא שלך. בכסף שלך אסור לו לגעת. אלו חוקי ניהול הספרים בבנקים, זה חוק של המדינה לא ניתן לדיון.

הדבר היחידי שאתה יכול לומר, זה שאם הבנק משחק ומסכן את עצמו (בכסף שלו), אז היה ויפשוט רגל, אז אתה כלקוח בבעיה.

יחד עם זאת עוד לא פשט בנק גדול בארץ את הרגל, וממילא המדינה מגבה ומבטחת את הבנקים (בטח הגדולים שבהם) למקרה של קריסה.

כי בלי מערך בנקאות עומד על הרגליים, המדינה גמרה את הקריירה בלי צורך במלחמה ובלי שהסורים ישבו על הגדרות.

כך שכל עוד אתה ואני לקוחות של מי מהבנקים הגדולים בארץ (בטח לאומי או פועלים), אלו מגובים ומבוטחים על ידי המדינה עצמה. קרי שזה לא סיכון.

כך שמשחק שיעשו הבנקים ויפסידו כסף שירשם כחובות בלי מסופקים, זה לא מהכיס שלך או שלי. זה מהרווחים שלהם שיחתכו חזק.

מי שיפגע אלו בעלי המניות והאחזקה בבנקים. אם אינך מאמין בהם, אל תשקיע במניה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec_000  יכול להיות שאתה צודק לגבי "בלון כריית האתיריום" אבל לא בהכרח לגבי האתיריום עצמו או המטבעות הווירטואליים האחרים בכללותם.

לאחר העלייה המשמעותית במחיר שלו ועם השכלול של ה"קלות" שבכרייה שלו, המון חוות כריה התחילו לכרות אותו וכתוצאה מזה נהיה גל דיבור על כריית אתיריום ונכנסו לתחום גם אנשים פשוטים שבהשקעה של 'ריג' כרייה כזה או אחר.
טענתך היא שעקב כך שה difficulty של הכרייה עלה, הרבה אנשים יתחילו לפרק את מערכי הכרייה שלהם ולמכור (בארץ ובעולם). 

יכול להיות שאתה צודק אבל תרשה לי לכוון אותך לתחום הכרייה מזווית קצת אחרת.

המטרה בכרייה היא לחכות לרגע שיהיה מטבע משתלם מאוד לכרייה ולתפוס אותו בזמן ולכרות אותו.

כלומר, לנצל את השכלול המשתלם שבין קלות הכרייה של מטבע מסויים לבין המחיר שלו בהתאם לשווי השוק שלו בדומה למה שעשו אלו שזיהו את האתיריום באזור מרץ- אפריל השנה וכנראה שבקרוב מאוד יהיה לא משתלם לכרות אותו, אז יעברו למטבע אחר.

אני כרגע לא כורה אבל שוקל את התחום בכובד ראש.
אני מסכים שכרגע השוק הזה מתנהג כמו תרמית פונזי אבל אם מסתכלים לטווח רחוק, תחום המטבעות הדיגיטליים יכול להפוך לתחום מוחשי ומוצק יותר ככל שיותר מדינות יכירו בו, ולפי הנראה, אנחנו בדרך לשם.
יש בורסות שסוחרות בין המטבעות עצמם ויש קבוצות פייסבוק שמוכרות פריטים מוחשיים כמו טלפונים, רכבים, עסקים תמורת , ולאט לאט הנושא חודר לתודעה הציבורית שמדובר במטבע לכל דבר.

ואסיים באנקדוטה

ב 2010 סטודנט קנה 2 מגשי פיצה ושילם ב 10000 מטבעות .

אני מניח שהוא יצא מרוצה מהעסקה שעשה בעזרת משהו וירטואלי ו'לא אמתי' תמורת מוצר פיזי.

אני גם מניח שהוא ממש מתחרט על זה כל יום :)
http://uk.businessinsider.com/bitcoin-pizza-day-passes-2000-20-million-2017-5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

חחח ממש...

תמצא מישהו אחד שקנה ביטקויין שלא למטרת התעשרות ("תשואה"). נראה אותך.. כל מי שקונה את הבועה הזאת עושה את זה כי כל השיח סביב הנושא הזה הוא על כמה שהשער מטפס וכמה ש"אם הייתם קונים לפני 5 שנים היום הייתם מליונרים".

אתה מבלבל בין סתם בועה לתרמית פונזי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא. האנשים שקונים עושים את זה בגלל שאנשים שכבר נמצאים בתוך הפירמידה מעודדים אותם לעשות את זה - על מנת שערך ה"מטבע" יעלה והם ירוויחו מזה. תרמית פונזי / פירמידה פר-אקסלנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

מסתבר שכולם מומחים היום, נחמד לדעת.

יש כאן חוסר דיוק בדיון. לא אסרה על זה, היא הגבילה את זה לתקרה מסוימת.. וזה הבדל גדול.

אנשים התעשרו מזה חד משמעית, ככה שלהגיד שזה תרמית... זה יחסי למתבונן.

ולנקודה הכי מסקרנת - למה לקטול משהו שהוא בחיתולים ? לפני עשר שנים אם הייתם מגדירים משחק מחשב

כספורט - היו צוחקים עליכם. היום איגודים גדולים ו eSport הכריזו שתחת חוקים ברורים - משחקי אונליין הם לכל דבר.

כאילו נראה לכם שפעם הנפיקו מניות והכול היה ורוד ? אז התשובה היא לא. היו תחומים אפורים, שחלקם קיימים עד היום למשל

שחיתויות - שככה קוראים לזה בגלל שיש רגולציה. הרגולציה של שוק ההון התפתחה, היא לא נולדה ככה. מפליא אותי שאנשים

משווים שני דברים שאחד מהם קיים בעולם.. ממש מעט זמן.

אף אחד לא יכול לדעת איך שוק המטבעות הוירטואליים ייראה עוד עשרים שנה. מי שאומר שזה תרמית - שיגיד. אפשרי,

ולא יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסטוריה חוזרת על עצמה, למד על הציבעונים מלפני 400 שנה כדי לראות שזה אותו הדבר בדיוק.

למד על סדרות, למד על פונזי.  https://he.wikipedia.org/wiki/שיגעון_הצבעונים

כך שזה לא "משהו חדש" כפי שהנך מתאר "ממרום גילך" = 30 שזה כלום,

אלא משהו מאד ותיק ידוע ומוכר הרבה לפני שנולדת, וחוזר על עצמו כגלגל בשם אחר כל דור מחדש.

השחקנים האנושיים בזירת המשחק (בגלל שאדם חייו הם קצרים) אינם מודעים, ואינם זוכרים את הדורות שקדמו ואכלו קש.

בורות בהקשר הזה משחקת כדלק, המזין כל דור מחדש, זה שלא למד את לקחי קודמו או את ההסטוריה.

הטיעון שמישהו עשה כסף או התעשר בנקודת זמן אחת, אינו גוזר מה יקרה לאורך זמן ארוך. והמדד הוא מה יקרה בטווח הארוך.

מתי שהוא מגלים שהמלך עירום. מתי זה קורה ?

כאשר כמות המצטרפים לעגלת המטבע הוירטואלית, יורדת מתחת לסך של כמות המוכרים, ואז נוצר מצב של היצע הגדול על הבקוש.

ואז, המגמה מתהפכת והמחיר מתחיל לרדת.

אלא שעלייה בתחום היא איטית ממושכת ומדורגת, לרוב אורכת שנים, בשעה שירידה בדרך כלל מקבלת תבנית מאד חדה ומהירה,

לעיתים כדי קריסה של 100% במשך זמן סופר קצר, לעיתים תוך ימים, לעיתים תוך שעות!

במיוחד בתחום ללא רגולציה וללא הפסקת מסחר אחרי נפילה של 8% , כמו שמקובל מנגד בבורסה מפוקחת ומנותרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

מה....?

That doesn't even make sense.

אין בעיה, אני יסביר את כוונתי.

אחד אומר שזה תרמית \ פירמידה וכו' ( אתה אחד מהטוענים לפי תגובות קודמות ). הנימוקים שלך לא חד משמעיים, גם לא יכולים להיות.

אני רואה דבר חדש וצעיר בחיתולים שפוטנציאלית יכול להיות משהו הרבה יותר גדול. עדיין לא רואה מהצד שלי את התרמית. חשדן, בוחן, עוקב, לא

מספקים אותי עדיין נימוקי התרמית וההיסטוריה. העולם השתנה, אני ממתין ועוקב ולא מסיק ממה שמנכלים אומרים עדיין שום דבר וודאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...