קניית מחשב גיימינג עד 3000 ש"ח (יש מחשב צריך להחליף רק את החלקים המאסיביים) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מחשב גיימינג עד 3000 ש"ח (יש מחשב צריך להחליף רק את החלקים המאסיביים)

אלעד עובד

Recommended Posts

שלום אנשים אני חדש פה למעשה התחברתי רק עכשיו בגלל שקראתי כמה תגובות ונישמע שיש פה אנשים שבאמת מבינים במחשבים ברמה של האותיות שרשומות במפרט של החלק (אלה שכמעט אף אחד לא באמת יודע מה הן אומרות)
למרות שרציתי לחכות עם הקניה לכשייצא חדש המחשב שלי החליט לערוק ולצאת לפנסיה... לכן אני מחוייב לקנות מחשב חדש (או חלקים)

1. מה התקציב המקסימאלי? 3000 - עם מסך 4000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? הכל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500 

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?העיקר זה משחקים אבל כמובן גם גלישה באינטרנט עם ריבוי לשוניות ותוכנות ברקע, תכני HD, כמובן צפייה ישירה הורדות (שימוש רגיל בתוספת גיימינג)

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). אין

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. COD, , משחקי (פשוטים וכבדים) אני לא אפרט הכל אבל הרבה משחקי יריות על ההגדרות הכי גבוהות (לפחות בחודשים הראשונים)

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). בגדול צריך גם מסך HD עם חיבור HD, וראות טובה

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות (מידי)

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. מסך מבחינת איכות אני יודע שסמסונג ואסוס שולטים למרות שבעבר היה לי ניסיון עם והיה טוב... שיהיה מסך טוב גם אם החברה פחות מוכרת אבל לא להמר על חברה אלא רק אם אתם באמת בטוחים שהמסך טוב, אל פסק שיתאים להספק של המחשב לא משנה החברה אלא אם אתם חושבים שיש הבדל בין החברות

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?
המפרט שלי הוא:

intel i5 3570K / 1155 TRAY - צריך להחליף

scththe cooler MUGEN 3 REV B - מאוורר למעבד לא נראה לי שצריך להחליף אלא אם אתם יודעים על בעיית תאימות למעבד החדש או שחושבים שלא מספיק טוב

MSI Z77A-G45 Sata 3 3 VGA/DVI/HDMI - צריך להחליף

Lancool midi tower -K59B BLACK - לא צריך, המארז גדול ואיכותי לא נכנס פנימה אבק כמעט בכלל אני אוהב אותו (אלא אם אתם אומרים שחייב/מומלץ להחליף)

Seasonic 620W active PFC 80+ RETAIL - צריך להחליף

8GB KIS (4G*2) HYPER-X BLUE - נקנו עם המחשב בתאריך 16/07/12 אז אולי כדאי להחליף בגלל בלאי? בגדול רוצה 16GB פנימי אז אם אתם חושבים שהם מספיק טובים למרות הבלאי ואפשר להוסיף עוד 4G*2 כך שיהיה 4 סלוטים של 4GB זה גם בסדר מבחינתי אבל אם כדאי להחליף אז אין לי בעיה שזה יהיה סלוט 1 של 16GB או 2 סלוטים של 8 וכו' מה שמומלץ ומה שמשתלם במחיר

CRUCIAL 128G SSD M4 - לא צריך להחליף

Gigabyte GTX680 2GB OC PCI-E צריך להחליף

DVDRW GH22-NS70 X22 SATA BULK BLACK - לא צריך להחליף

Seagate 3TB 7200RPM 64MB SATA 3 - לא צריך להחליף

IPPON ARISTA BACK POWER PRO 850VA צריך להחליף

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 1 (מצידי גם -1600 גם ה"מרעישים" לא באמת כאלה רועשים) רק שיהיה טוב ובתקציב

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא (אין כוח)

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבת מחשב ואני גר בצפון לכן רצוי KSP או IVORY או משהו באזור נהריה עד חיפה גג

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אני גר בצפון לכן רצוי KSP או IVORY או משהו באזור נהריה (הכי רצוי) עד חיפה גג (מעלות כרמיאל גם זורם)

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? כשאמצא מפרט בתקציב שאני מרוצה ממנו ביצועים ומחיר ובחנות שתחבר את החלקים למחשב שלי 

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). חיבור HD כמה שיותר 3 GEN מתקדמים וכמה שפחות 2 ומטה צריך חיבור קדמי לUSB וחיבורי אודיו ירוק (רמקולים אוזניות) ואדום (מיקרופון)

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא ב-4 שנים הקרובות אני מקווה

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: אני חושב שהפירוט שלי היה מורחב למדי אם יש שאלות שאלו בכיף.. אהה הערה אחת בלי להמר על המפרט בבקשה רק מי שמבין באמת
עוד דבר.. אני חייב שהמחשב יהיה סופר מהיר וחזק אני משתגע כשהוא איטי או נתקע לרמה של מריטת שערות הראש xD

תודה רבה לעוזרים!!!!! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אלעד עובד

נישמע שיש פה אנשים שבאמת מבינים במחשבים ברמה של האותיות שרשומות במפרט של החלק

דע לך זה לא צחוק להבין ברמה של האותיות שרשומות שם.. :lol::lol:

שמתי לך 16GB במפרט למרות שאני חושב שזה קצת מיותר. אתה יכול להסתדר בכיף גם עם 8GB וההבדל לא יהיה משמעותי בגיימינג, כל עוד זה בשילוב עם הכרטיס והמעבד ששמתי פה. אני לא פוסל את העניין מהסיבה שמחירי הזיכרונות סבורים לעלות עם הזמן. כמובן שאי אפשר לדעת בוודאות, אבל זה הצפי.

אז אולי להתחמש מעכשיו ב-16GB זה לא רעיון כלכך רע בכל זאת..

מה שלא שמתי במפרט זה מארז, קשיח ו-. אותם אתה יכול לקחת מהמחשב הקודם. רק לגבי הקשיח - אם הוא זקן (בן יותר מ5 שנים) הייתי מחליף גם אותו. קשיחים ישנים נוטים לעבוד לאט לפעמים והאמינות שלהם נפגעת עם השנים. לכן, אם חבל לך על החומר שיש עליו והוא אכן זקן, תקנה חדש.

נ.ב. הרגת לי את העניים עם הירוק הזה..

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:
AMD RYZEN 5 1400 BOX
כמות: 1 - מחיר: ₪748

לוח אם:
Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 - בקניית מחשב חדש בלבד
כמות: 1 - מחיר: ₪490

ספק כוח:
Corsair CX550M 550W PSU 80+ Bronze Modular
כמות: 1 - מחיר: ₪317

זיכרון:
DDR4 16G 3000 CL15 Corsair Vengeance LPX Black CMK16GX4M1B3000C15
כמות: 1 - מחיר: ₪644

כרטיס מסך:
בקניית מחשב חדש  - Gigabyte GeForce GTX 1060 VR Ready GV-N1060WF2OC-6GD
כמות: 1 - מחיר: ₪1150

מסך:
Dell 24" LED IPS S2415H
כמות: 1 - מחיר: ₪777

אל-פסק:
IPPON Winner 600VA UPS
כמות: 1 - מחיר: ₪185

הרכבה:
הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה
כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪4311

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
http://www.tms.co.il/preview/spec/ru4s2n63

** הערה נוספת - לגבי האל-פסק אני לא באמת מבין בזה.. סתם שמתי אחד שיש להם באתר במחיר נורמלי.

ממליץ לך לחקור טיפה בנושא ואולי להזמין אחד מאמזון עם ביקורות טובות.

אגב, לגבי החנות, בכוונה לא הרכבתי את המפרט ב-KSP או איבורי. א. המבחר שם די עלוב. ב. השירות שלהם בד"כ לא מקצועי, במיוחד אם אתה צריך הרכבה ואתה נופל על ילד בן 17 שבחיים לא נגע בלוח אם. ג. החנות שהרכבתי בה את המפרט זולה יותר משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"נישמע שיש פה אנשים שבאמת מבינים במחשבים ברמה של האותיות שרשומות במפרט של החלק (אלה שכמעט אף אחד לא באמת יודע מה הן אומרות) "
אם אתה כבר מצטט אז עד הסוף ;)

קודם כל תודה רבה!!

סורי על הירוק בגלל שכתבתי הרבה לא רציתי שזה יהיה באותו צבע מפאת הבילבול

כמה שאלות:
עוד פנימי אף פעם לא מזיק ואם אתה חושב שכדאי 8 אז אולי אני יכול להשתמש ב-8 ג'יגה שיש לי + 8 חדש?

ראיתי שעכשיו הרבה מרכיבים מחשב מובנה פעם אחרונה שבדקתי (לפני כמה שנים טובות) הם היו פחות טובים מאינטל משמעותית.. היום לא?

TMS אחלה חנות את המחשב שרשמתי פה קניתי מהם אבל אני צפוני ובצפון אין TMS בעייתי קצת לא?

אל פסק צריך משהו שתואם מבחינת וואט לספק כוח במקרה זה 550W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אלעד עובד

עוד זיכרון פנימי אף פעם לא מזיק ואם אתה חושב שכדאי 8 אז אולי אני יכול להשתמש ב-8 ג'יגה שיש לי + 8 חדש?

הזיכרון שיש לך (אם הבנתי נכון) זה לפי הלוח שברשותך. לבסס את כל המערכת שלך על בשביל לנצל סטיק זיכרון לא שווה לדעתי. המערכת שהרכבתי לך מבוססת .

ונכון, זה לא מזיק, אבל זה הוצאה כספית שלא תתן הרבה תמורה. לשיקולך.

ציטוט של אלעד עובד

ראיתי שעכשיו הרבה מרכיבים מחשב מובנה AMD פעם אחרונה שבדקתי (לפני כמה שנים טובות) הם היו פחות טובים מאינטל משמעותית.. היום לא?

היום מציעים משתלמים יותר לצרכן ברוב רובו של המקרים. קצת מפתיע אבל זה המצב.

ציטוט של אלעד עובד

TMS אחלה חנות את המחשב שרשמתי פה קניתי מהם אבל אני צפוני ובצפון אין TMS בעייתי קצת לא?

צור איתם קשר לגבי משלוח, אני די בטוח שגם אם תשלם משלוח זה ייצא לך זול יותר מאשר לרכוש מKSP או איבורי.

ציטוט של אלעד עובד

אל פסק צריך משהו שתואם מבחינת וואט לספק כוח במקרה זה 550W

נכון מאוד. אתה צריך לפחות 550W, גם יותר מזה זה בסדר. 

שמתי במפרט אל-פסק רק כדי לשקף את תוספת המחיר. כמו שכתבתי אני פחות מבין ומכיר את התחום, אף פעם לא קניתי או התעניינתי באל-פסק. לכן המלצתי לך לחקור קצת ולבחור משהו נורמלי. לא מאמין שזה תורה מסניי. סה"כ צריך למצוא אחד אמין עם מספיק חזקה שתתן לך כמה דקות בהספק של 500W.

יכול להיות שיהיה עדיף לך להזמין מחו"ל גם בגלל המחיר וגם בגלל המבחר (העלוב) בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני קונה מהם אני צריך להגיע לנתניה כי אני ארצה להביא את המחשב שלי לבצע שם את ההחלפה ולראות שהכל תקין אז לפחות נעשה מחשב טוב יותר
אז בוא נעשה את זה פשוט יותר.. עזוב אל פסק עזוב מסך
תקציב של עד 4000

מעבד:

לוח אם:

ספק כוח:

זיכרון:

כרטיס מסך:

מה המלצה שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד:
AMD RYZEN 5 1400 BOX
כמות: 1 - מחיר: ₪748

לוח אם:
Gigabyte AB350-Gaming 3 / AM4
כמות: 1 - מחיר: ₪515

ספק כוח:
Corsair PSU 550W TX550M 80+ Gold Modular
כמות: 1 - מחיר: ₪362

זיכרון:

כרטיס מסך:
בקניית מחשב חדש בלבד - Palit GeForce GTX 1070 JETSTREAM 8GB GDDR5 VR Ready
כמות: 1 - מחיר: ₪1819

סה"כ: ₪4088

http://www.tms.co.il/preview/spec/fpvgx5km

אם אתה מוכן לחרוג בעוד 200 שקלים בערך, הייתי משדרג מעבד. זה ייראה כך:

שווה את זה לפי דעתי.

מעבד:
AMD Ryzen 5 1600 AM4 BOX
כמות: 1 - מחיר: ₪999

לוח אם:
Gigabyte AB350-Gaming 3 / AM4
כמות: 1 - מחיר: ₪515

ספק כוח:
Corsair PSU 550W TX550M 80+ Gold Modular
כמות: 1 - מחיר: ₪362

זיכרון:

כרטיס מסך:
בקניית מחשב חדש בלבד - Palit GeForce GTX 1070 JETSTREAM 8GB GDDR5 VR Ready
כמות: 1 - מחיר: ₪1819

סה"כ: ₪4339

http://www.tms.co.il/preview/spec/sxenm2ky

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...