נמצא מעבד חלופי ל G4560 שנעלם מהשוק - הכירו את A8 7600 - עמוד 8 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמצא מעבד חלופי ל G4560 שנעלם מהשוק - הכירו את A8 7600

nec_000

Recommended Posts

ציטוט של עידן פ.

דקטור זו בדיוק דוגמה טובה ללמה זה לא רלוונטי...

א. הציון הממוצע (באתר, מה שנק תורח להראות לנו) שם מושפע ממערכות עם ובלי OC

ב. הוא מושפע מאנשים שמעלים תוצאות בלי להבין מה הם עושים בכלל כולל כאלה שלא מריצים את הבנץ על מערכת נקייה, בלי תוכנות ברקע ובלי תקלות.

ג. חשבתי שאמרתה שציון המעבד הוא לעצמו, עכשיו אתה מדבר על שאר המערכת כמו שאני אמרתי בתחילה.

ד. ההפרש שם הוא כמעט פי שניים בניקוד מעבד אם אני זוכר נכון, גם אם הוא רק על 2.8 זה לא אמור כזה הפרש.

ובזה אני מסיים את דברי על מבחן הpissmark, מי שרוצה שיאמץ איזו דעה שבא לו.

עידן אתה מסכם באמרה "שכל אחד יסיק את המסקנות שלו" ובורח מהדיון.

זה אינו תחום של דעות, אין במדע מתמטיקה דעה - יש רק אמת אחת אמפירית.

ועכשיו:

תביא איזה בנץ שאתה רוצה ככזה שמקובל עליך.

אני אראה לך שכאשר אנחנו מריצים אותו במחשב פעם אחת כשמערכת ההפעלה נקייה ונותנת לו קשב של 100% זמן CPU ומשאבים נגישים,

ופעם שניה כשברקע עובד תהליך ארכוב של הדיסק הקשיח וגיבוי כל החומר לדיסק חיצוני (למשל),

הבנץ שאתה תבחר כמייצג נאמנה את הבדיקה לטעמך ולרוחך, יתנהג באופן דומה לזה שהבאת לנו מ- passmark.

עוד לא ברור לך, עד כה 5 פוסטים שלי שמסבירים איך זה קרה, ואתה כותב שטויות של טירון (no offence)

ואז מאשים את הבנץ בכלל - כמי שלא היה איכותי מספיק, כי ממצאיו לא הדירים דיים, אך התעלמת מהאפשרות שמישהו הריץ אותו שגוי ?

מה הרקע המקצועי שלך בתחום המחשוב סליחה על השאלה ?

ראית איך הסוקרים עובדים ?

מפעילים מערכת נקיה, לאחר פרמוט דיסק קשיח והתקנת מערכת הפעלה from scratch,

מערכת מנותקת מהרשת למניעת הפרעות והפתעות שנכנסות מהכוון הזה, ביטול כל הסרביסים ברקע שלא נדרשים במערכת ההפעלה,

ורק כך מריצים מדידות - על מנת להבטיח שאין תקלה או משהו שמפריע למדידות עצמן.

ולא רק זאת, אלא מריצים 3 פעמים לטובת מהימנות (הדירות) כי אם יש תקלה באחת הבדיקות,

אז 2 יהיו תקינות ואחת שגויה. וזה ירמז להם לבדוק מה קרה, לתקן הדרוש ולהריץ 3 סטים חדשים.

גש ל- passmrk CPU שמרכז ממצאים מ- 10,000 (לא מדידות בדידות) והתבונן עליהן ועליהן בלבד.

כל מקרי השוליים בטלים בשישים ונבלעים במספרים הגדולים. ממוצע של מספרים גדולים מתכנס לכדי הממוצע המייצג.

אם סטסטיקה אינה בסל כליך ההשכלתיים,  אזי בצע צעד אחורה, ופנה את הבימה לאלו שבאים מהתחום.

לצערי בהקשר של הדוגמה שהבאת והנסיון העקום שלך להסיק ממנו שיש בעיה בכלל בבנץ, מטעה קוראים תמימים וחבל,

ומאלץ אותי לעבוד כפול וקשה, על מנת להעביר ידע אלמנטרי בתחום סטטיסטיקה ושיטות מחקר, כפי שעשיתי בשעה האחרונה,

באמצעות 5 פוסטים שונים , שמסבירים איך מודדים, ומדוע מקרי קיצון יש לנטרל. וממילא מקרי הקיצון במרחב תצפיות, מנוטרלים

מעצמם תחת מדגמי תצפיות גדולים דיים.

כמו כן על כל מקרי קיצון לשלילה, יש בדר"כ גם מקרי קיצון לחיוב - כך שאלו מנטרלים את השפעתם של אלו בסך הכללי.

עקומת ההתפלגות נורמלית, עידן - גש ללמוד אותה.

**מבקש סליחה מראש על תקיפות דבריי ועל "ההתנשאות".  אך במקרה הספציפי הזה עידן,

על איך מודדים, איך קוראים, ואיך מנתחים תצפיות מדגם - יש לך עוד כברת דרך לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 131
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^איזה מבין הדיונים, היו כאן כבר וכמה התפצלויות.

מקד את הנושא שאליו תבקש את סכומי.

**שיתכן ויובא רק מחר בין דיונים קדחתניים במשרד (יש לנו בתקופה זו הרבה מאד עשייה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

סיכום עד כאן בנושא הדיון פרופר,

ולא יזיק לעדכן את הכותרת ל - 9600.  :)

זה בהחלט יכול להמתין למחר....

מחזק
האם המעבד הנ"ל הוא באמת אלטרנטיבה ראויה בטווח המחיר הזה.
עדיין מדובר בטענה שלדעתי צריך לבחון בקפדנות לכל גופו של מקרה.
אם זאת אני מאמין שכולם כאן יסכימו ש A8-9600 הוא אלטרנטיבה טובה יותר מאשר ה A8-7600.
וזאת נקודה שאפשר לקחת מהדיון כאן.

ציטוט של nec_000

אגב הציון המאד נמוך לדיסק הקשיח מרמז על פעולות IO שרצו ברקע בזמן שהבנץ עבד.

במחשב זה עבד פרוסס כבד שהפריע למהלך הריצה של passmark.

הראיות הן מדד הדיסק, ומדד ה CPU שנחתך לחצי.

למשל היה ברקע עדכון מערכת הפעלה, היתה התקנה כלשהיא של תוכנה, היתה העברת קבצים, תהליך גיבוי, וירוס....

והיד נטויה - אלפי אפשרויות רבות ומגוונות.

מניתי 5 לדוגמה, כדי להבין מה יכול לגרום לכך.

ולעידן בפעם המיליון, לעולם לא בודקים מבחן אחד ספציפי ואם מצאיו סותים הצידה מבין סך המקרים המקובלים באותה בדיקה דומה,

אז מסיקים שכלי המדידה הוא שלא תקין.

מה שלא תקין זו סביבת הבדיקה - שלא היתה מנוטרלת מהפרעות חיצוניות.

זאת בהחלט מסקנה נכונה שפספתי.
ביצועי דיסק קשיח נמוכים בהחלט יכולים להצביע על ניצול של הרכיב בזמן הבדיקה.
ממש מפתיע אותי שתוכנת הבדיקה לא מימשה איזה מנגון שמתריע במקרה ואחד הרכיבים אינם ב IDLE או לפחות ברמת ניצול נמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^askme:

מאד פשוט:

מצאנו שיש תחליף ל- G4560 באמצעות G4600. למי שמוותר על צורך בהאצה גרפית (מחשב לאשתי), זהו מענה מצוין.

למי שצריך גם האצה גרפית, מחשב לילד ו/או , מוטב שיצטייד ב- A8-9600 ביבוא עצמי מחו"ל דרך ודומיו, וירכיב את המחשב פה בארץ.

אז הנה,

גם אני יודע לכתוב פוסט שלא עובר יותר מפסקה אחת. בעצם 2 אם כוללים הערתי זו :cwm3:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחובבי שרוצים לשחק, X4 950 מעט חזק מה A8 9600, עולה 10$ פחות אבל מחייב כרטיס חיצוני.

ראוי לציין שהמעבד דיי חלש וקצת מגביל אפילו GT1030 בהגדרות נמוכות בבאטלפילד אז לקחת את זה בחשבון.

השילוב עולה 20$ יותר מA12 9800 אבל אם משחקים על הכוונת אז זה עדיף משמעותית.

אני עדיין ההיתי מעדיף שילוב G4400+ 1030.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אמנם הדיון שלי שחיפש חלופה ל- G4560 שנעלם מהשוק במחיר 64$,

התעקש שלא להוסיף מאיץ גרפי דיסקרטי להשוואה, על מנת להתייחס למערכות בסיסיות בלבד תוך כדי שימוש במאיץ גרפי המובנה במעבד,

בהשוואה שכזו ובזכות המאיץ הגראפי הטוב יותר שיש במעבדי , הם מנצחים בהיבט הזה עבור יישומים שצריכים מעבד גרפי בסיסי סביר

מובנה.

אך אם נלך לשיטתם של כאלו (כדוגמתם של עידן) המתעקשים כל הזמן בדיון שלנו, לשדך מאיץ גראפי נפרד, משמע הדבר שאנו עולים כתה

למערכת ממדרגה גבוהה יותר, אזי מסתבר שבתקציב מאד דומה, 109$ לריזן 3 - 1200, לעומת 89$ לאינטל G4560/4600 התחרות נראית כך:

משמע שללא מאיץ גרפי - APU מנצח בזכות ההאצה הגרפי המובנה מעבד העדיף שלו, ועם מאיץ גרפי נפרד, אז עוברים כבר למעבד ריזן 3 שמנצח שם.

התוצאה היא של- יש מענה כך או כך, שיוצא טוב יותר מההצעה של באותה רמת מחיר, או הרכב חומרה מקביל.

וההדגמות חוזרות על זה שוב ושוב, הפעם מספיק שהוא מומהר לרק 3.85ghz ועדיין זה מספיק לו בכדי לנצח את G4560:

אם נתבונן גם על productivity ויישומים שאינם משחקים - כמובא במחצית הראשונה של המבחן הבא, הפער לטובת ריזן 3 - 1200 תופח מהר:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין לראות השווה של הליבות הגרפיות ב- A12-9800 מול i3 7100. שניהם הרי במחיר דומה וההשווה צריכה להיות בינהם. עדיין לא הצלחתי למצוא השוואה כזאת.

אם ההפרש יהיה לא יהיה גדול (לטובת ה-A12), הוא באמת לא שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הGPU ב9800 הוא כניראה הGPU המובנה הכי חזק (ההיתי שמח לראות השוואה ל580 של ..) הוא חזק משמעותית מה630 של .

אבל עם ביצועים שהם כחצי מGT1030 מה זה שווה בדיוק ?

אחח אם באמת היתה קונה את NV בזמנו...

אולי ההינו רואים משהו ברמה של 1030 מובנה במעבד P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - ה A12 9800 הוא מעבד שלא ממש משתלם לקנות, שכן הוא עולה כמו ה Ryzen 3 1200 אך מספק ביצועים נחותים ממנו. אם כבר מדברים על מעבד שיכול להוות חלופה ל Pentium G4560 אז מדובר על ה A8 9600, שעולה כ-70 דולר (בחו"ל כמובן). בנוסף, למרות שמעבדי ה הם בעלי הליבות הגרפיות המובנות הכי חזקות שיש כרגע לשוק הביתי הרגיל, עדיין כרטיס מסך יעודי יהיה עדיף למטרות משחקים. אני מקווה שהדור הבא של מעבדי ה ישנו את זה ויציעו גם יכול עיבוד טובה הרבה יותר ואולי גם יכול עיבוד גרפית משופרת (ולו רק בגלל המעבר מטכנולוגיית ייצור של 28nm לטכנולוגיית ייצור של 14nm, מה שיאפשר להגדיל את מספר מעבדי העיבוד גרפי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית שמגבילה GPU מובנה היא התעבורה העלובה לזיכרון.

אפילו לGT1030 יש תעבורה קרובה לTR וskylake X עם 4 ערוצי זיכרון וזה רק לGPU בלי מה שהCPU צריך.

וזה עם הדחיסה הסופר יעילה של NV שלא רואה לא את אינטל ולא את בתחום הזה, לRX550 יש תעבורה דומה לTR וskylake X ביחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב - ברור שכרטיס גרפי ייעודי עדיף ברוב המקרים על גרפית המובנית במעבד (אלא אם כן מדובר על כרטיס מסך מאד ישן).

נושא הגישה לזיכרון כאשר נעשה שימוש בליבה גפית המובנית במעבד הוא כמובן בעייתי - לא רק שהליבה הגפית מסתמכת על בקר הזיכרון המובנה במעבד, שבד"כ מוגבל ל-2 ערוצים (וגם זה תלוי בתצורת הזיכרון המותקן), לצורך גישה לזיכרון הגרפי, אלא גם מדובר בזיכרון איטי יותר (בכרטיסי מסך מודרניים בד"כ נעשה שימוש בזיכרון לפחות בעוד שהזיכרון הפיזי במחשב מודרני הוא DDR4). לכך יש להוסיף את העובדה שהזיכרון המוקצה לשימוש הגרפי יורד מסך כל הזיכרון הפיזי הזמין, כך שבפועל יש פחות לעבוד איתו באופן כללי. בכרטיס מסך ייעודי ניהול הזיכרון הגרפי כלל אינו רלוונטי, שכן מדובר בזיכרון ייעודי השייך אך ורק לכרטיס הגרפי ולכן ניתן לנהלו בכל אופן שהיצרן בוחר (זה כולל נפח גדול יותר, שימוש בזיכרון מהיר יותר, שימוש ביותר מ-2 ערוצים לגישה לזיכרון וכד').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...