נמצא מעבד חלופי ל G4560 שנעלם מהשוק - הכירו את A8 7600 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמצא מעבד חלופי ל G4560 שנעלם מהשוק - הכירו את A8 7600

nec_000

Recommended Posts

ערב טוב חברים יקרים,

רקע:
בואו רגע נחזור מעט על ציר הזמן אחורה, אנחנו עתה בשנים שלפני השקתו של מעבד ריזן, עוד בימים הקודרים יותר של .

מה שכולנו יודעים (אלו שמתעניינים לפחות) זה ש- מחזיקה בנתח שוק של כ- 20% משוק המעבדים העולמי, אך חוץ מידיעת העובדה

האמורפית הזו (20%) אנו לא ממש עושים עם המידע מאומה.

בחזרה לשטח:

בשנים הללו כאמור עוד לפני שריזן בא לאויר העולם, כשאנו מסתכלים בחנויות שמוכרות בארץ חומרת מחשבים וכשאנו מנתחים את השיג והשיח

של הפורומים בארץ (לרבות זה שלנו פה), אנחנו שמים לב שבעצם לא שומעים בכלל על מעבדי AMD במחוזותינו:

אף אחד אינו מדבר עליהם, אף אחד אינו ממליץ עליהם - AMD היא למעשה חברה ערטילאית בלקסיקון שלנו, חברה שקיימת אי שם בתאוריה, בענן אולי,

אבל לנו פה בארץ אין מושג ראלי ואין אחיזה מעשית של החברה בשטח. לראיה אין יבוא מסודר לארץ, והמשוגעים היחידים שמביאים כמה חתיכות

(כמו למשל KSP) הם מעטים באמת ועם מלאים מגוחכים. קרי אספקה דלילה שמספקת רמת ביקוש התואמת מוצר איזוטרי למשוגעים בלבד.

חשוב לציין שנתח השוק של בישראל בתקופה זו אינו 20% אלא פחות מ 1%, משהו ששואף לכמעט אפס מוחלט.

על כל כמה אלפי מעבדי אינטל שנמכרים בישראל, יש איזה משוגע אחד בעיר שרוכש מעבד .

אז איפה הם אותם 20% נתח שוק עולמי שמדברים עליו, אם בפועל אצלנו כאן בשכונה אף אחד לא מצליח לראות אותם ?

זו שאלה שלא ממש ישבנו לתת עליה את הדעת, למען האמת כי לא ממש עניין את אף אחד מאתנו.

אך כששואלים את השאלה הזו לרגע ברצינות הראויה ועושים קצת למידה, אז מסתבר שלמעשה אותם 20% נתח שוק חייבים להגיע מהיכן שהוא,

ואם הם לא בשוק הישראלי (או שווקים שדומים לשוק הישראלי) אז איפה הם ?
מסתבר הדבר שבעולם הגדול ישנה מודעות למותג AMD בתחום המעבדים יותר מאשר אצלנו.

מסתבר עוד, שהחולים "במחנאות ואהדת אינטל" עד כדי עיוורון מוחלט (אנכי בינהם בעת ההיא), אלו שרואים רק מול העניינים, אלו

שאוחזים בהמלצה המותנת אינסטינקטיבית מהבטן, עד כדי כך שלכל שואל בנושא עונים "לך לקנות מעבד אינטל", אוחזת לא רק בקרב הדיוטות

בתחום (אלו שאנו תמיד אוהבים להאשימם בכל), אלא אוחזת בנו אנו ממש, ואני מדבר על אנשים כמותי שעוד אמורים להבין משהו בתחום כן. 

AMD אצל כולנו למעשה ואצלי גם כלל לא היתה עד מרץ האחרון קיימת ב- menu.  

פתיחות מחשבתית:

בשל מספר קטליזטורים שאחד מהם הוא השינוי במגמה וחדירת השם AMD לעולם המעבדים החל ממרץ האחרון, לרבות אצלנו בישראל הקטנטונת שלא

נשארה זרה למהפכה, גרם לי הדבר לחשוב (מתוך סקרנות) מי היו בעצם דגמי מעבדי AMD שיצרו את אותם 20% נתח שוק עולמי (לא בישראל כאמור)

שכן קנו אותם.

מה הצרכנים (בעולם) מצאו במעבדי AMD עד כדי 20% שאני (ורובנו) לא מודעים אליו ?

האם הם שם בעולם, אותם 20% התהפכו על הראש ואינם יודעים את מה שאנחנו המקצוענים הישראלים יודעים ?

ואולי ייתכן בכלל שאני הוא זה שמפספס פה משהו ?

בעיה נקודתית כיום בשוק:
עד לא מזמן סדרת מעבדי G שהיא דרגת הכניסה מצד לתחום, מהווה את המעבדים הכי נכונים והכי מתאימים לחלק גדול מהמחשבים המצויים

אצל צרכנים ביתיים ומשרדיים. מעבדי G עושים את העבודה בסדר גמור, אף אחד אינו מבקש מהם גיימינג כבד (באמצעות מאיצי חזקים)

ואף אחד גם לא מבקש מהם להזיז ולשנע הרים – ובשביל כל מה שכן מבקשים מהם, הם יותר מאשר בסדר.

למעשה סדרת G כל כך מוצלחת עד שבתחילת 2017 אפילו משדרגת אותם, משתי ליבות סטנדרטיות היא מוסיפה להם גם יכולת HT בדומה

למעבדי i3. הללויה - זהו רגע של שמחה עבור הצרכן העממי/בייתי/משרדי שמקבל בונוס ביצועים בחינם מבלי שמחיר המעבד עולה.

אלא מהי, שההקפצה הזו ביכולותו של G4560 למעשה חיסלה לאינטל את המעבד i3 - עשתה לו קניבליזציה, והביאה את בתוך מספר חודשים

להבין את שעשתה, וככל שידוע לנו (נכון לרגע זה) הביאה לבטל את המעבד הנחשק מהפורטפוליו. 

מעבד G4560 נמכר בארץ סביבות 250 שח כל עוד היה זמין.

אך עכשיו אני מוצא את עצמי יושב שובר את הראש וחושב, מה יהיה המעבד החלופי לאינטל G4560 במערכות שאני צריך להרכיב כמערכות מומלצות,

ומבלי לחייב את המיועץ שלי להעלות את רף התקציב בצורה גבוהה.

בשילוב העובדה שאני למעשה גם מנסה להבין איפה אותם 20% נתח שוק של AMD מתחבא, אני מגלה משהו מעניין:
מסתבר שיש סדרת מעבדי לחברת AMD (מעבד זה מעבד משולב מאיץ גראפי מובנה בדומה למעבדי אינטל).  לא ממש התעניינתי בסדרה זו, 

או העמקתי בה או למדתי מה היא, אך איפה שהוא הסדרה הזו ישבה אצלי בראש במגרה עמוקה כמשהו שקיים אמורפית, ולא כמשהו שעניין אותי ברצינות

או היה מספיק חשוב בכדי לבזבז לי סייקלים של מחשבה עליו.

כל העת היה אצלי בדומה לרבים איזה תקליט שניגן אינטל, רק אינטל, ושוב פעם אינטל.  המנטרה הזו שניגנה כתקליט שבור כל העת למעשה מאז הפיאסקו

של בולדוזר סדרת FX משנת 2011, מנעה ממני מעשית כל אפשרות של פתח או סדק או מוכנות לבדוק ולחקור מה זה ה- המקביל והמתחרה

של AMD.

למעשה רק בשל הצלחתה הנוכחית של AMD (בזכות ריזן) לראשונה נפתחת אצלי במודעות הסובלנות הנדרשת, על מנת שמוחי יהיה מוכן עקרונית לשמוע

על AMD מעבר למילה ryzen. אז אני יושב ומתחיל לחפש מה הם מעבדי של AMD בשוק שיש כיום, מה הם הדגמים הסדרות והמחירים, ומגלה

להפתעתי שיש בהחלט ברמת מחיר המבוקשת בימים אלו, דגם שמתחרה ישירות במחיר אל מול המעבד G4560 של אינטל (זה שאין להשיגו עוד).

דבר ראשון אני אומר לעצמי בראש, הרי שאין ל- AMD ולסדרת APU שלה כל סיכוי בכלל לדגדג את G4560, קצת צניעות לא תזיק ל- AMD כן.

אך דבר שני אני נזכר גם, ש- AMD טיפוסית ואינהרנטית מתחרה תמיד על מעמד ה- value for money.  זאת אומרת, שסביר להניח שאם המחיר

דומה/מקביל/מתחרה במוצר כלשהו של אינטל, אז אולי יש כאן משהו מעניין ששווה לבחון אותו. הרי מה זה כבר עולה לי ?   כמה דקות קריאה וסרטון צפייה ?

אז אני מוצא את עצמי מקדיש את הכמה דקות הנדרשות.

ומה מגלה:
שמעבד APU של AMD כמו דגם A8 – 7600 הוא מעבד שהושק לפני 3 שנים בכלל עוד ב- 2014 (זה לא מעט זמן כן) והוא תומחר בעת השקתו במחיר

מקביל ל- I3 - 4330. אך בנגוד ל- i3 של אינטל, הוא מכיל 4 ליבות (ולא רק 2) והוא מכיל מאיץ גראפי מרשים יותר - לא אותו צעצוע מסכן כמו המאיצים שיושבים

במעבדי אינטל שלמשחקים אינם מסוגלים לספק ממש. סדרת מעבדי APU של AMD הגם שאינה מתמודדת אל מול מאיצים גרפים descerete, בכל זאת נותנת

טעימה מהעולם ההאצה התלת מימדי עם מאות רבות של ליבות גראפיות (בין 384 ל- 512 תלוי בדגם המעבד).  מאיץ גראפי קטן (וחוצפן), שעולה על הצעצוע

המובנה באינטלים המקבילים.

שלב הבא אני אומר לעצמי, שאם הוא מוצב אל מול מעבד i3 של אינטל, אז זו בטח הולכת להיות בושה למעבד של AMD וכנראה הוא מעבד שאף אחד לא נוגע בו

אם תבונה בראשו, שהרי מי היא בכלל AMD העלובה של לפני תקופת ריזן. ואז מתסכל על מבחן ראשון שמגיע אליו, ומגלה שה- A8 7600 בכלל ממוצב ומתחרה

ראש בראש כנגד I3, ומנצח אותו בכמה מהדיסיפלינות, משמע שהוא חלופה ראויה.

אז רגע, אם זה מעבד שהוא בקליבר של i3 (מודה שהופתעתי) ותומחר בשנת 2014 ערב השקתו באזור 120$ לערך (מחיר שהיה מקביל סדר גודל ל- i3 שמולו הוא

מוצב להתחרות) אז ברור שהוא מתמודד ראוי גם אל מול G4560 (שהוא למעשה i3 במסווה).

אוקי, עד כאן נחמד, אך מהו המחיר של מעבד A8 7600 כיום ?

בקניה בארץ מ- ksp הוא עולה 330 שח. 

לינק:  https://ksp.co.il/?uin=25597&select=.1027..2..42

אך בהזמנה מאמזון הוא עולה רק 64 דולר (לפני דמי משלוח) או 73$ כולל משלוח. בדיוק מחיר זהה לזה של G4560. כמה נוח לי - בדיוק מה שחפשתי.

אך היות ומחירו נמוך מ- 75$ (שזהו הסף לתשלום מיסים במשלוח ארצה), נוצר מצב נעים שהזמנה שכזו פטורה גם מתשלום מע"מ.

קרי שמחירו בהזמנה מאמזון יוצאת איפה רק 260 שקלים (תמונה מטה).
זהו מחיר שמקביל למחירו של ה G4560 בישראל אשר נעלם מהשוק ואינו זמין עוד.

מה הלאה:

מעתה שרשור זה יעסוק במעבד הזה A8 7600 , שלא נראה לי שיש פה מישהו מאיתנו שטרח ללמוד אודותיו מספיק לעומק (חוץ אולי מכמה צדיקים ועימם התנצלותי),

אף אחד לא ממש טרח להתעסק עימו, או שומו שמיים בכלל חשב להמליץ למישהו לרכוש אותו תהא הסיבה אשר תהא.

אז היום כאשר השם AMD אינו נחשב עוד למוקצה מחמת המאוס ואינו נחשב עוד לשם מצורע ואפילו מזמין קשב (בזכות ריזן), מביא עימו הזדמנות מעניינת משהו

להציג את המעבד האמור כאלטרנטיבה ראלית ועניינית ל- G4560 שחמק לנו תחת הידיים ונעלם מהשוק.

מי שקרא עד כה והסתקרן מספיק, מוזמן להמשיך עם השרשור הלאה בו נציג מבחנים, ביצועים, והשוואות. כך שנוכל לענות על השאלה, האם המעבד הזה ב- 260 ש"ח

זוטרים הזמנה מ- ישירות לתיבת הדואר הקרובה אלינו, הינה שאלה שהתשובה עליה היא כן ?

עד כה נראה לי במלוא הזהירות הנדרשת כמובן, שמצאתי תחליף ראוי למעבד G4560 .

כך שעתה יש (לי) עוד אופציה אחת בארסנל הכלים לתת כהמלצה למי שרוצה מחשב בסיסי זול.

עד כמה אופציה זו טובה לעומת ה- G שחמק לנו, ינסו להשיב המבחנים הבאים שיוצגו לעיוננו בפוסט ההמשך.

Capture40.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 131
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לפני שנעבור לסקירות, התייחסות זריזה להערות  ag43:

א. הלוחות אם נמצאים להזמנה גם מאמזון, שניתן להזמינם משם בדיוק כמו את המעבד,

וזאת שמתי לב במחירי רצפה ההולמים מערכות entry level. תובא דוגמא (ראה מטה הראשון שמצאתי 54$).

כך שגם לוח האם נמצא מתחת לרף המס 75$, משמעותו שניתן להביאו ללא תשלום מע"מ.

ב. אם חלילה וחס יש לכבודו בעיה לקרוא מאמר/פוסט של חבר פורום, והדבר ישירות מביאך לתקוף את הכותב בבחינת

"יש לו אג'נדה או ניגוד עניינים אז בואו נסתום לו את הפה"....

אזי שחטאת בדיוק למה שנאמר בכתבה (כמו שכולנו עשינו עד לא מזמן):

מחקנו מותג מסוים מלהיות מותג ליגאלי, ומי שהעז לדבר בשבחו או בהמלצתו ישר בוצע כנגדו צייד מכשפות.

בחזרה לנושא:

הכתבה הראשונה שתובא לעיוננו, כבר מראה לנו שמקצוענים וסוקרים בעולם (הרי מי הוא בכלל nec כן) סוברים ש A8-7600 עדיף

כנראה על I3 שמולו הוא מוצב בעת השקתו, כמעבד entry level העושה את אותו הדבר (מחשב ביתי/משרדי/לילדים) בכסף דומה

ואפילו קצת יותר מהיר בתחומים מסוימים. משמע שהוא מהווה חלופה הולמת למעבד G4560 שנפקד מארגז הכלים (שלא באשמתנו).

כך ששאלת fan boy aside

איך שאמר jays אתמול בסרטון שלו (אם צפית):

it is what it is

Capture41.thumb.jpg.d3166235cfd2c0b39bca881f77637ddf.jpg

להלן סקירתו של רייאן שראוט מ- pc perspective הנחשב כאחד הגורמים המקצועיים ביותר בתחום ברמה עולמית מזה שנים רבות,

סוקר שאינו שנוי במחלוקת על ידי אף אחד ונחשב למומחה טכני שגילה פשלות רבות ברכיבי חומרה מצד היצרניות השונות (בעיקר אצל AMD).

הוא אגב גם אנליסט בשוק ההון במקצועו ובהשכלתו.

סקירתו זו על המעבד A8-7600 היא מעת ההשקה ב- 2014, בואו נראה מה יש לו לומר בעניין (להתעלם רק ממחיר המעבד דאז שהוא מדבר עליו,

המחיר מאז כאמור ירד לחצי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסרונות- ישן ולכן ישנה פחות תמיכה של סטנדרטים חדשים (כגון M.2)(והוא משתמש בDDR3 שהזמינות שלו הולכת ויורדת) ועם TDP גבוה יותר (65 מול 54- אמנם די שולי אבל עדיין קיים) וגם לא מתאים לכל מי שלא רוצה לקנות מעבד ולוח מחו"ל .

יתרונות-כל מה שאמרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ag43 יש לך בעיה (גדולה):

1. כיום חלק גדול ונכבד מקוראי הפורום (מוזר שאינך רואה זאת) נמצא בכלל על צד המתרס בו עומד כותב שורות אלו

בכל הנוגע למאבק הספורטיבי שבין אינטל ל- . כן, זהו מאבק ספורטיבי (ואולי גם קצת סוציאלי).

מאבק מצוין שנותן לנו (גם) סוג של תחרות שאינה עם כדור, כתוצר לוואי מהנה לנושא.

כך שאתה למעשה צועק צעקה, אך כנגד מגדר שלם שעומד על זירה ממול - רק שאינך רואה זאת.

2. התקיפה הספורטיבית של כותב שורות אלו (ואחרים) את בעת הזו היא ליגאלית לחלוטין והיא חלק מחוקי מגרש המשחקים התקני.

במקרה ולמרות שלך זה אולי לא נוח (משיקולך שלך) לצערך התקיפה שאנו עושים (לא רק nec) היא מאד נכונה והולמת מקצועית ועסקית את

מה שקורה על המגרש כיום במאבק שבין הקבוצות, ומתאר את המצב לאשורו.

תקיפה זו (כפרשן מהצד נגיד לצורך העניין) מקבלת תמיכה ממשהו כמו 100% מסוקרי התחום בעולם כיום שסוברים (אגב בדומה ל- nec)

שאינטל הזמינה את התקיפה עליה כפי שפעלה בשנים האחרונות, וכפי שהיא עדיין פועלת ולא מבינה שהתנאים במגרש השתנו.

עכשיו,

היה ותמשיך באופן ילדותי לנסות ולטעון, שפותח השרשור אינו ראוי לקשב רק משום (שלדעתך) יש לו דעה סוביקטיבית ומכך הוא אינו אמין,

הנך מזמין עצמך למאבק בו מצד אחד nec יראה, שלך אין שום טענה עניינית בנושא של A8 7600 אל מול G4560,  ומן הצד השני כל שיש

לך זה לדבר על nec .

האם זהו המצב שאתה רוצה להצטייר בו לפני כל חברי הפורום, כיוזר קנטרני שמתעסק בשטויות ? 

במטותא חזור לקרקע הבגרות ורד מהשטויות שנכנסת אליהן. התייחס להבא בשרשור זה, אך ורק לנושא המעבדים, הביצועים, המחיר,

והשקולים בהקשר האמור. אמור לנו את דעתך האם A8-7600 הינו חלופה ראויה למי שרצה G4560 וכרגע נבצר ממנו להשיגו או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

חסרונות- ישן ולכן ישנה פחות תמיכה של סטנדרטים חדשים (כגון M.2)(והוא משתמש בDDR3 שהזמינות שלו הולכת ויורדת) ועם TDP גבוה יותר (65 מול 54- אמנם די שולי אבל עדיין קיים) וגם לא מתאים לכל מי שלא רוצה לקנות מעבד ולוח מחו"ל .

יתרונות-כל מה שאמרת.

תודה קאנטור,

זו התייחסות עניינית.

עתה אמשיך ואלמד על הסדרה עוד, רק התחלתי, ואראה ועד כמה היא רלוונטית בשקלול חסרונותיה אל מול יתרונותיה לעומת G4560

שעבורו התחיל המסע והצורך למצוא חלופה.

הבנתי גם שיש סדרת חדשה לסוקט AM4 (שעליו יושב ריזן). צריך רק לראות, מה מחיר המעבדים ולבחון גם את ההיבט הזה.

בסוקט אין חסרונות כפי שמנית שכן יש תמיכה ב , ב- M2 וכיוצא בזאת...

אגב מי קונה בכלל מחשב בסיס בגרושים, ושם לו M2 יקר ?  זה נראה כמו צורך לא ממש רלוונטי למחשב בסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אגב מי קונה בכלל מחשב בסיס בגרושים ושם לו M2 יקר ?

מסכים שזה אכן לא סביר אבל זאת רק הייתה הדוגמה שחשבתי עליה כשדיברתי על תמיכה מועטה בטכנולוגיות חדשות.

ודרך אגב זה קנטאור ולא קאנטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מצטער על טעות בהגיית השם,

כמתמטיקאי הייתי בטוח שהיוזר שלך בא ממשפט קאנטור המפורסם והגאון שכתב אותו.

אשתדל לזכור להבא, אם כי את שמך כבר שיננתי לפני שנים כפי ששיננתי, והרגלים כידוע קשה לעזוב.

you cannot teach old dog new tricks

אם חלילה אטעה שוב - אבקש מראש את סליחתך והבנתך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^none77,

כוונתך שדומה לבולדוזר מבחינת ?

עכשיו נעבור לבדיקת תוצאות cpu bench של passmark, ממנו ניתן לראות את הציון שמקבל המעבד הזה,

ציון אגב מפתיע משהו וקצת גבוה כדי 5126 נקודות. לא ציפיתי:

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?id=2311

אם משווים ציון זה למעבד G4560 שמקבל 5093 נקודות, ההשוואה מרמזת לכך שהביצועים שלהם קרובים/דומים בבחינה גנרית-כללית:

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Pentium+G4560+%40+3.50GHz

Capture42.thumb.jpg.b360070c71cf006a3d89043daf66c1e9.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי איזה סרטון הדגמה מעניין ש- עשו ב- 2013:

בסרטון זה הם בחנו מעבד מסדרת APU אבל דגם מעט ישן יותר A8 - 5500 שהוא טיפה יותר איטי מה- A8 7600

הוא מקבל רק 3987 נקודות ב- passmark,  אל מול מעבד i5-3470 .

נשים לב כן, שזה מעבד אשר משווה הפעם לא מול i3 אלא מול i5.

הם קוראים לסרטון:

AMD Productivity Paradox -- A8 vs i5 on Win 7

ובטקסט מטה רושמים:

The Productivity Paradox -- Don't pay more than you need to. How much is 1 second worth to you? Choose to get the best for your business.

הם הריצו בנץ מגוון של יישומים בסביבה פרודוקטיבית, ומצאו שהפער זמנים שיצא בין שתי המכונות הוא שניה אחת בלבד:  148 לעומת 147 שניות.

אני הייתי צופה בו שכן ההדגמה שלהם מקנה לנו תחושה כיצד בסביבת העבודה של מערכת ההפעלה ותחת הרצה של כלים ישומיים נפוצים,

למעשה הפער כמעט ואינו קיים בין שני אלו, וזה בכלל i5 שלא נתבלבל פה.

**תעברו גם קצת על הטוקבקים לפחות על הראשונים, שכן יש שם התייחסות מצד הקהילה למה שהם הראו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דור חדש יותר של הבולדוזר עם אותו עקרון, 2 ליבות למודול על 2 מודולים שחולקים משאבים משותפים, יש על זה הרבה מידע, זאת הסיבה שהביצועים שלו לפעמים קרובים יותר ל2 ליבות ולפעמים ל3 ומעלה, תלוי ביישום, מערכת וכו', בהקשר היסטורי לבולדוזר הרבה שכחו או שלא ידעו שהוא בכלל היה אמור להתחרות בנהלם, i7 9xx.

AMD התעכבו נתנו קפיצה הבולדוזר שוחרר והשאר היסטוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...