נראה מעבד 32 ליבות threadripper ??? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נראה מעבד 32 ליבות threadripper ???

TECH AMATEUR

Recommended Posts

סופר מעניין והאמת, שהיה לי חשד כזה בשעתו - כשהשיקו את המידע אודות ו- .

זה היה ממש מתבקש מכל התמונות שהראו וממפרטי הסוקט, שהיה למעשה זהה לשתי הפלטפורמות.

עתה הנני שמח לראות, שלחשד הזה ישנה אחיזה במציאות.

ככל הנראה (הערכה גסה בלבד כרגע), מה שקורה זה שבעת שמייצרים את המעבד המורכב/משולב המכונה ,

היות ומחברים מספר ליבות למארז אחוד שמורכב בעצמו מלוח pcb והרבה הלחמות זעירות - מיני מעגל חכם בפני עצמו,

אזי נוצר מצב שיש אחוז מסוים של פגומים. מה שנקרא - גם ליצירת מעבד אחוד ישנו yield מסוים.

אזי על מנת שלא לזרוק אותם לפח ולאבד חומר יקר, כל אלו שיוצאים עם פגמים, בהם נעילות:

בכל אימת שיש להם לפחות מעבד אחד מתוך ה- 4 שיצא פגום,  נועלים אותו (ועוד מעבד אחד אם צריך לסך כולל של 2 נעולים),

וכך מנצילים את היחידה המלאה, אלא שבמקום לשווקה כ- , משווקים אותה כ- thread ripper.

האמת היא, שבתצורה החדשה הסקלבילית של בעידן , הם מצליחים (בשל הגמישות הכה גבוהה)

להנציל כנראה משהו שנמצא בין 90-100% מהחומר, מבלי לזרוק כמעט כלום לפח.

ונראה לי במחשבה זריזה, שלכל מקרה של פגם בשבבים (כזה או אחר), ישנה תצורה כלשהי שניתן לשלבם בסדרת

מעבדים זו או אחרת.

להערכתי כאן טמון היתרון היחסי והטריק הגדול שמאפשר ל- להיות כל כך יותר זולה לעומת בדור הזה:

אותה יכולת של "לא לזרוק כמעט כלום לפח" ולהשתמש בכמעט כל השבבים שיוצאים מפס הייצור, בכל מני תצורות מתוחכמות.

זוהי לראשונה מהפכה בתעשיית ייצור השבבים לעיבוד כללי - יצור סקלבילי גמיש. יש לה יתרון גדול מאד

בזירת העלות תועלת, והיא מקנה גם יכולת למעשה להתרחב לרוחב ללא הגבלה נראית לעין. חכם.

מי שהגה את הרעיון הזה ב- ראוי לפרס בינלאומי בתחום, שכן הרעיון הזה הוכיח את עצמו לא רק כעובד וכנכון

מבחינה כלכלית תעשייתית, אלא שהוא למעשה נותן לעולם המחשוב את קרש הקפיצה ליכולות עיבוד ומחשוב מקבילי שלא

היה ברשותו קודם לכן. אין כל בעיה (עקרונית) לחבר כמה ליבות שכאלו לכדי מכונה אחת ענקית, או כמה יחידות epyc

שכאלו לכדי מפלצת ענקית. עד שהרעיון הזה מומש, בעצם היתה מגבלה של עליית מחיר המעבד בקצב אקספוננציאלי בשל היעדר סקלביליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב ש-32 ליבות יגיעו למיינסטרים כל כך מהר. מה שכן, יש פוטנציאל לעלות ל-18, 20 ויותר במידת הצורך.

אני עדיין מחכה לראות איך מתגברת על אתגר ה-IPC שלה מול בשלב זה. בעל 6 ליבות סופר מהירות יקטוף יותר פופולאריות מול יחסית איטי בעל כמות כפולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

אם אני לא טועה אז הIPC של מעבדי רייזן שקול למדי לזה של מעבדי אינטל. ההבדל הוא בקלוקים.

שניכם צודקים בכוונתי. אם אקח ליבת 7700K על 4GHZ וליבת רייזן על 4GHZ, בהרבה ישומים הם יהיו שקולים. הבעיה מתחילה כשישנה עבודה על ארבעה workers או אפילו שניים.

בעיה גדולה שתמיד יש עם , לפחות מאז דור היא העקביות.

לעקביות ביצועים חשיבות מאוד גבוהה במחשב של משתמש שעושה פעולות רבות. משתמש שהוא גם , גם עורך וגם עושה דברים נוספים והיום כמות המשתמשים מסוג הזה רק גדלה.

חשוב לי שמעבד שיהיה בצמרת הביצועים בעריכת וידאו לא יבלה ליד מעבדי i3 בהרבה משחקים. 

אחת הדרכים לעזור לשפר עקביות ביצועים ברייזן היום היא מהיר. ובכל זאת, ברוב המקרים רוב מערכות הרייזן יתמכו ב-2666-3000 מגה-הרץ ולא מעבר.

שיפור עקביות לרוב יעשה על ידי שיפור נתיבי התקשורת בין ליבות לליבות נוספות ובין ליבות לזיכרון המטמון. פה אני מקווה ש- תשים דגש ב- 2 ו- 3. זו היא הדרך העיקרית להמשיך להשאר תחרותי ולא להפסיד לאינטל בסיבובים הבאים. 

אינטל התעוררה, ועם תקציב של למעלה מ-13 מיליארד דולר לפיתוח , היא חופשית לרסק מה שבא לה. אם יבוא לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

ס

האמת היא, שבתצורה החדשה הסקלבילית של AMD בעידן RYZEN, הם מצליחים (בשל הגמישות הכה גבוהה)

להנציל כנראה משהו שנמצא בין 90-100% מהחומר, מבלי לזרוק כמעט כלום לפח.

ונראה לי במחשבה זריזה, שלכל מקרה של פגם בשבבים (כזה או אחר), ישנה תצורה כלשהי שניתן לשלבם בסדרת

מעבדים זו או אחרת.

להערכתי כאן טמון היתרון היחסי והטריק הגדול שמאפשר ל- AMD להיות כל כך יותר זולה לעומת אינטל בדור הזה:

אותה יכולת של "לא לזרוק כמעט כלום לפח" ולהשתמש בכמעט כל השבבים שיוצאים מפס הייצור, בכל מני תצורות מתוחכמות.

זה מה שאינטל עושה מאז מעבדי הCORE ואחת הסיבות שהיא קרעה את - תהליך הייצור המוקפד שלה הוציא מיעוט של נפלים וגם בהם יכלת לנעול חלק מהליבה ולמכור כמעבדים נחותים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

הוא התכוון IPC = instruction per Core , שמושפע במישרין מהתדר,

לא למונח השני instruction per clock (בו אכן המעבדים שקולים).

גם בשני (עדיין) לא...

1300X עובד בתדר 3.6 לכל הליבות ו3.9 לליבה בודדת.

7400 עובד ב 3.3 לכל להליבות ו3.5 לליבה בודדת.

http://www.anandtech.com/show/11658/the-amd-ryzen-3-1300x-ryzen-3-1200-cpu-review/4

משמע אם היו שקולים ב IPC ושניהם עם 4 ליבות ללא ליבות לוגיות ה1300X צריך לנצח תמיד, זה לא קורה.

7500 עובד ב 3.6 לכל הליבות ו3.8 לליבה בודדת, משמע אמור להיות שווה ל1300X ואפילו עם חסרון קל בליבה בודדת, לעיתים רחוקות רואים שוויון אבל לרוב האינטל עדיף.

https://www.techspot.com/review/1455-ryzen-3/page3.html

לצערי אין לAMD שעובדים ב4GHZ לכל הליבות ו4.2 לליבה בודדת כדי להשווה מצב 4/8 בין נניח 1500X ל7700 (לא K)...

AMD עשתה צעד ענק בדור הזה, אבל באיזה IPC שתבחר היא עדיין לא שם.

במדד הממוצא של IPC פר דולר היא לוקחת בהליכה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרי, אפשרי גם שזו הסיבה שבחלק מהמקרים ה1300X דיי שקול לI5 7500 ובחלק לא (אפילקציה שלא צריכה מעורבות קאש גודלה לא תפסיד הרבה).

אבל זה הארכיטקטורה של , זו הדרך שלה לשווק וזה מה שהצרכן מקבל בסוף, אז אולי בארכיטקטורת הליבה ה IPC דומה, אבל עד שזה מגיע לצרכן זה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...