i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3 - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 199
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nec_000

^ככל שאני מבין את העניין, גם בחו"ל כיום אין להשיג G4560.

ב- הוא מופיע כזמין במלאי..

אבל המחיר שלו זהה למחיר של ה-G4600 (באותו אתר), ולכן כבר עדיף ללכת על ה-G4600

ציטוט של nec_000

עוד ככל שאני מבין, כרגע יש את האשרויות הבאות:

או להוסיף כסף ולשדרג ל- G4600 בסביבות 85-90$

בזאפ זה נראה שאין את ה-G4600,

אז על איזה חנויות אתה מסתכל עבור הדגם הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של שמואל דקל

אני התייחסתי למחירים מופיעים בחנות הרישמית של , ונכון לרגע זה מעבדי ה 3 לא נמצאים שם.

ציטוט של nec_000

עוד ככל שאני מבין, כרגע יש את האשרויות הבאות:

או להוסיף כסף ולשדרג ל- G4600 בסביבות 85-90$

או לוותר על HT וללכת על G4400 שהוא זול עוד יותר מ G4560.

אם לא מדובר על מחשב שנדרש לעומס חישובי גבוהה, קרי כזה שמתאים ל 95% מהצרכים למעשה, אז גם G4400 יעשה את העבודה היטב.

בדיוק בנקודה הזו לדעתי AMD "פיספסו" - אם הם היו משחררים מעבד APU עם יחידת CCX אחת (הכוללת 4 ליבות מסוג Zen), שבה לפחות 2 ליבות פעילות, עם או בלי טכנולוגיית ה SMT (המקבילה של AMD ל HT של אינטל) ובמקביל יחידת עיבוד גרפי (ליבה גרפית) במחיר של 70-90 דולר, הם היו יכולים "לגנוב" גם את השוק הנמוך מאינטל. נכון, ל AMD יש סדרת מעבדי APU לתושבת AM4 (קישור, בתחתית העמוד), אבל הם מבוססים על מיושנת ולמעשה אני לא ממש מצליח אותם בחנות כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

והנה המחירים בארץ לכל המעוניין:

http://www.tms.co.il/search/?q=ryzen+3

מלך - תודה,

סוף סוף, חיכיתי לזה כמו אש. אז עכשיו רואים שההערכה ל 500 ש"ח בארץ התממשה :)

מחיר טוב לכל הדעות.

מעתה המחשבים שיוצאים בהמלצתו של nec (לקולגות מכרים ומשפחה...) הולכים לצאת אם ריזנים 3 לפי משקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

ממה שקראתי הליבות בAPU הבאים יהיו מעיין שלב ביניים בין Zen לzen2 לכן הם יוצאים מאוחר יותר...

לדעתי הייתה (ועדיין) צריכה "להכות בברזל בעודו חם" ולהכניס לשוק מעבדים מודרניים יעילים בעלי ליבה גרפית טובה שיוכלו להתחרות במעבדי ה G של .

ציטוט של nec_000

מעתה המחשבים שיוצאים בהמלצתו של nec (לקולגות מכרים ומשפחה...) הולכים לצאת אם ריזנים 3 לפי משקל.

אם מדובר במחשבים לשימוש משרדי, גלישה באינטרנט, צפייה בסרטים וכד' זו תהיה טעות לדעתי - במקרה כזה גם מעבד G4400, שעולה בסביבות ה 250-300 ש"ח יספיק וגם לא יהיה צורך בקניית כרטיס מסך נפרד.

אם מדובר במחשב למשחקים אך התקציב למחשב מוגבל - אז כן, מעבד Ryzen 3 עם כרטיס מסך כמו ה 460, ה 560, ה GTX 1500 או ה GTX 1500 Ti (תלוי בתקציב) יהיה הבחירה הנכונה.

באופן כללי, מתוך מחשבה לעתיד לדעתי עדיף להשקיע במעבד 5 1600 או במעבד 7 1700, פשוט כי יש להם יותר ליבות עיבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

לדעתי AMD הייתה (ועדיין) צריכה "להכות בברזל בעודו חם" ולהכניס לשוק מעבדים מודרניים יעילים בעלי ליבה גרפית טובה שיוכלו להתחרות במעבדי ה Pentium G של אינטל.

זו אינה שאלה - זה ברור.

העניין הוא וכבר דברנו על כך, שאין לה יכולת לתקוף את כל החזיתות יחדיו, אין לה קיבולת תפעולית ושרשרת מתאימה. זה ייקח לה זמן.

ולכן היא מתחילה מהמקום שבו זה הכי נכון להתחיל הן מבחינת רווחים, והן מבחינת יצור תדמית הולמת בשוק, של יכולת לפרימיום.

הריזן 7 הוא ההתחלה וממנו יורדים מטה. כרגע בררתי והתכנון להשיק מעבדי מהדור החדש למחשבים נייחים יהיה Q1 - 2018.

אם מדובר במחשבים לשימוש משרדי, גלישה באינטרנט, צפייה בסרטים וכד' זו תהיה טעות לדעתי - במקרה כזה גם מעבד Pentium G4400, שעולה בסביבות ה 250-300 ש"ח יספיק וגם לא יהיה צורך בקניית כרטיס מסך נפרד.

אם מדובר במחשב למשחקים אך התקציב למחשב מוגבל - אז כן, מעבד RYZEN 3 עם כרטיס מסך כמו ה 460, ה 560, ה GTX 1500 או ה GTX 1500 Ti (תלוי בתקציב) יהיה הבחירה הנכונה.

כוונתי היתה כמובן לכך, שהמלצתי ל- 3 היא מעתה לכל המחשבים שאינם בסיסיים מסדרת G. מחשבי בסיס בהמלצה יישארו על

מעבד G (על כך אין ויכוח). ריזן 3 בפורטפוליו ההצעה של nec, מחליף מעתה את כל המחשבים "הבשרניים" שמתוקצבים יעיל, אלו שעד היום

היו i5 בשילוב מאיץ גראפי mid level. כל החברים של nec שקונים עתה מחשבים לילדיהם בני העשרה (זה הטיפוס) ורוצים ש- nec יכין להם

מפרט טוב בלי להשתולל במחיר.

באופן כללי, מתוך מחשבה לעתיד לדעתי עדיף להשקיע במעבד RYZEN 5 1600 או במעבד RYZEN 7 1700, פשוט כי יש להם יותר ליבות עיבוד.

מסכים בהחלט. זה האידאל. אך נשים לב כי הפער פה דורש כבר עליה מ- 500 ש"ח שעולה ריזן 3, לכוון 950 ש"ח לערך שעולה ריזן משושה הליבות,

או 1450 ש"ח לערך לריזן מתומן הליבות. היות ולא כולם ירצו להשכיב את הכסף הזה על המחשב "לבן המתבגר", להם המענה יהיה ריזן 3.

להערכתי הזהירה איפה ההתפלגות תצא כך, שיותר ממחצית המחשבים שיוצאים אצל nec בתפריט (שמכין לחברים/קולגות),

יהיו מעתה ריזן 3 (בדיוק מה שהיה לפני כן i5).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שדווקא יותר הגיוני לעשות את המעבדים האלו ללא ליבה גראפית מובנית, כי בכל מקרה הם מגיעים עם יעודיים. 

ואם כן, אין הרבה מדי עבודה להסב את ה 1700 לנייד. זה גם יכול להסביר למה השתמשו ב 1700 השולחני בשבילך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

מישהו ראה ביקורת לרייזן 3 עם מגוון משחקים וכרטיס חזק על 1440P ?

משהו בסגנון הזה http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_3_1200_and_1300x_review,19.html

אבל עם עוד משחקים ובדיקה של 1% LOW...

למראית עין נראה שאפילו GTX1080 לא צריך יותר מR3 1200 ב OC למשחקים, רוצה לבדוק את זה יותר לעומק.

תודה.

כמו תמיד נראה ששוב אפשר לסמוך על סטיב לספק לנו ביקורות מחכימות ולא רק להראות כמה באנצים...

נראה ששילוב GTX1080 יחד עם R3 1200 בהחלט יהיה עדיף על שילוב של R5 1600 עם GTX1070 ב1440P.

אפילו ב 1080P לא באמת* נראה יתרון למעבד חזק יותר עם GTX1080 וההגיון אומר שזה יהיה אפילו פחות משמעותי ב 1440P.

וכל זה עוד בלי OC (למרות שרואים את התוצאות של ה1300X וה1200 יגיע וכניראה גם יעבור אותם...)

*באמת = מעבד X נשאר מעל מינימום 60FPS בעוד R3 1200 נופל מתחת ל 60FPS מינימום.

קורה פעם אחת עם , אבל זה משחק שלא בדיוק חובב את הרייזנים ואני חושב שאפילו R6 1600 יפסיד לI5 7400 שם...

עם כל הנאמר, עדיין לא ההיתי בוחר GTX1080 ל1080P  אלא 1070 ופשוט חוסך את ה500 שקל האלו.

ל1440P אני חושב שההיתי לוקח R3 1200 עם GTX1080 בלי בעיה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמח לראות תימוכין לכל מה שהטפתי שנים בפורום זה ומחוצה לו.

לא תמיד זה היה קל לצרכנים, או חובבים, לקבל את הדברים - שכן לא הסתדר להם עם ההגיון "שלמדו" מכל מני מקורות אינטרנטיים.

ההטפה היא שקודם כל קובעים base line מספק מבחינת קצב רענון מנוע האפליקציה על ידי המעבד CPU,

ולאחר שה- base line המתבקש נקבע, עוברים להתאמת כח ההאצה הגרפי הנדרש, בכפוף לעומס הגרפי המתבקש, זה שעקרו בדר"כ מתבטא

ברזולוציה. למשל שמעבר מ- 1080P ל 1440P גוזר צורך בכח האצה גרפי של פי 2 (סדר גודל גס).

ואין הכרח להתאים מעבד ספציפי למאיץ ספציפי, משום שהמאיץ קשור לרזולוציה (והעומס הגרפי בכללותו) בשעה שהמעבד קשור למנוע האפליקציה.

ותודה לך עידן :goodposting: על הבאת הלינק.

חיכיתי לביקורת זו של סטיב אותה הבטיח בשבוע שעבר והנה קיים.

עתה ממתינים לפרק 2 שלו בסדרה, שישרטט לפנינו תמונה עוד יותר ברורה בהקשר הזה, לרבות מדידת ריזן 3 לאחר שזה הומהר (מחכה בכיליון עיניים).

שמתי לב שיותר ויותר מקורות ברשת מתחילים להסתמך על ממצאיו, בתור גושפנקה מקצועית מהשורה הראשונה. 

הוא בחור פיקח, מנוסה, ובעל הצגה מרשים, מבלי שהגיע (ככל שאני יודע) מתחום המדיה. כל הכבוד לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלת תם,

הכתבה של NEC פתחה לי את העיניים ובהחלט תודה על כך.

אני משדרג מחשב ישן ומחליף בו , מעבד וזכרונות. מדובר במחשב ביתי שמיועד לאינטרנט ואופיס ועד שקראתי על רייזן הבחירה שלי הייתה I3.

השאלה היא, אם אני הולך על רייזן 3, האם אני יכול להסתפק בלוח אם עם כרטיס גרפי מובנה?

כרגע יש לי לוח GA-G41M-ES2L Socket 775,

מעבד Intel E5400 Tray Socket 775

זכרונותTranscend DDR2/2GB/800.

מסך 22" 2209WA של .

אין לי שום אספירציות למשחקים ואני לא מפעיל יישומים כבדים, אבל בהחלט נהנה ממחשב שרץ מהר ומוכן לשים קצת אקסטרא עבור זה, בייחוד שהמארז, כונן , וספק כח נשארים ברשותי ואני לא מתכוון להוציא עליהם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...