i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3 - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3

nec_000

Recommended Posts

ציטוט של st379

למה לקנות i3 אם יש לך את הפנטיום?

הryzen לא מתחרה בפנטיום הוא מתחרה בi3 ויש אנשים שמחפשים מחשב למשחקים בפחות מ2000 ואז אתה מוסיף gtx 1050 וזה פי 10 יותר חזק מכל ליבה מובנית של אינטל ומריץ כל משחק שיש היום.

אם אתה מתכוון שלפנטיום  ב300 שקל ופחות אין להם תחרות אז זה נכון.

נראה אותך משיג את ה - g4560 היום. או מחר.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 199
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ראשית askme כתב משהו נכון בתגובתו מעלה, אין יותר G4560 - חסלה את המוצר הזה.

המחליף שלו ככל שמובן לנו כעת הוא ה- G4600.

אותו מעבד, עוד 100mhz סמליים בתדר, ומחיר של סביבות 90$ במקום ה- 65$ לערך שעלה קודמו.

המשמעות ?

הימים היפים של מעבד שתי ליבות עם HT בעלות 250 שח לצרכן נגמרו, המחיר העדכני נושק יותר לכוון 400 שח במחירי .

לגבי שאלתו של בור ועם הספר, ממה שזכור לי כרגע, מדובר על כך שהמעבדים עם גראפית מובנת עבור מחשבי לפטופ מתוכנן ל- H2 2017.

קרי שאנו אמורים לפגוש אותו ברבעון הקרוב או זה שלאחריו. בתקופה בה נתח השוק של לפטופים גדל על חשבון נתח השוק של מחשבים נייחים,

דריסת רגל בשוק זה אינה אלא הכרחית ליצרניות על מנת לאחוז בשוק שהוא בסימני גדילה, ולא רק בשוק שהוא בסמני התכווצות. ברור ש AMD

תכנס לשם וכמה שיותר מהר מבחינתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

YairZ וnec, אתם שניכם צודקים לכן לוויכוח הזה אין סוף...
אחד חושב על בניה של "Console Killer" תקציבי עם איזה R3 1200, ו-1050ti או 1060(או מקביל מ AMD) 

והשני חושב על מחשב לחווה חשבת השכר... ששם פנטים G4600 וכרטיסו המובנה עולים זול יותר מR3 1200 אפילו לפני הוספת כרטיס חיצוני שהוא מחייב וזהים להם.

מה גם שבמחשבים דלי תקציב למוסדות מעולם לא היתה להיט, לא משנה כמה טובה היא היתה או כמה יותר משתלמת ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש של כבר שנים רבות, וגם לא מתכנן להחליף בזמן הקרוב. אבל תחרות רצינית שכזאת תמיד מתקבלת בברכה, גם מבחינת מחירים וגם מבחינת טכנולוגייה! פשוט מעולה!

תודה רבה על הכתבה NEC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

בנתיים אינטל חיה על אדי דלק "ומכוח האינרציה" מכך שהשוק העיקרי הלא מלומד בתחום עדיין אינו מכיר ולא שמע על AMD - אז קונה אינטל מתוך

אינסטינקט מותנה.

אחת הבעיות הכי קשות של .

תודה על הניתוח של 12-18 חודשים לעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו ראה ביקורת לרייזן 3 עם מגוון משחקים וכרטיס חזק על 1440P ?

משהו בסגנון הזה http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_3_1200_and_1300x_review,19.html

אבל עם עוד משחקים ובדיקה של 1% LOW...

למראית עין נראה שאפילו GTX1080 לא צריך יותר מR3 1200 ב OC למשחקים, רוצה לבדוק את זה יותר לעומק.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על החיזוק עידן.

שנים שמדברים בכל אתרי הסקירות החובבניים ברשת ובפורומים על הקשר בין מעבד לכרטיס מסך,

ושנים כותב שורות אלו מסביר שוב ושוב ושוב שזה כלל אינו קשור האחד לשני.

פרמטר כח המעבד קשר לרמת עדכוני דגימה של מנוע האפליקציה (משחק במקרה שלפנינו) שיש להגיע לרמה סבירה מבוקשת במנותק לחלוטין

מהמעבד הגראפי.

וכח המעבד הגראפי קשור לכמות הפריימים שהוא מסוגל לייצר בכפוף לעומס חישובי שהושת עליו. עומס חישובי = רזולוציה ורמה גראפית שנבחרה.

ניתן לערבב בין שני הפרמטרים, ולכל אחד בנפרד לקבוע את הרמה המבוקשת ממנו:

אם תבקש הגדרות גרפיות כבדות אז ניתן לחנוק גם 1080Ti בקלות. אפשר לחנוק גם כרטיס כפול ממנו שעדיין לא נולד ללא קשר למעבד המחשב.

ואם תבקש הגדרות גראפיות קלות במיוחד, אז המאיץ הגראפי לכל היותר יגיע לתקרת קצב הרענון שהמעבד מספק תחת אותו משחק.

הקשר היחידי שאני יכול לראות בין מאיץ גראפי למעבד - הוא לא בהתאמת הכוח שבינהם (כי אין התאמה כזו) אלא במחיר:

לא סביר צרכנית שנקנה מעבד במחיר 100$ ונשדך אותו למאיץ במחיר 1000$, ולהפך.

יש כאן "חוסר איזון תקציבי" בין המשאבים שהוכנסו למערכת.

דומה הדבר למצב בו נקנה דירה במיליון שח, אך נכניס בה שפוץ וריהוט לאחר מכן ב- 10 מיליון שח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

דומה הדבר למצב בו נקנה דירה במיליון שח, אך נכניס בה שפוץ וריהוט לאחר מכן ב- 10 מיליון שח.

עושים את זה לא מעט, לידיעתך.

ולמה ללכת על הכללות ? כל מקרה לגופו !

יש דרישות מערכת לכל משחק ויש עוד פרמטרים לכיוון הצ'יפסט וכו' וכו'.

מה שאני בא לומר, לא תמיד זה ברמה של מכנס וחולצה, שזה כל אחד יכול.

לעיתים דרוש סטייל .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לא סביר צרכנית שנקנה מעבד במחיר 100$ ונשדך אותו למאיץ במחיר 1000$, ולהפך.

יש כאן "חוסר איזון תקציבי" בין המשאבים שהוכנסו למערכת.

אני חושב על משהו פחות מוקצן...
1070 עם R5 1600 

או 1080 עם R3 1200

הרעיון הוא להשוות את אלו באותו מחיר +- כחבילה...

משחקים בלבד, 1440P, הגדרות מקסימליות, ב OC מקסימלי.

אני באמת לא בטוח מי יקח במצב הנ"ל וזה מסקרן אותי, לפני שנים ראיתי השוואה כזו בין E6300 ו8800GTX מול E6800 עם 8800GTS 320 ב1080P, התצאות היו חד משמעיות כל כך שאני זוכר את זה עד היום.

E6300 למי שתוהה (וזה היה בלי OC אז)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

אני חושב על משהו פחות מוקצן...
1070 עם R5 1600 

או 1080 עם R3 1200

הרעיון הוא להשוות את אלו באותו מחיר +- כחבילה...

משחקים בלבד, 1440P, הגדרות מקסימליות, מעבדים ב OC מקסימלי.

אני באמת לא בטוח מי יקח במצב הנ"ל וזה מסקרן אותי, לפני שנים ראיתי השוואה כזו בין E6300 ו8800GTX מול E6800 עם 8800GTS 320 ב1080P, התצאות היו חד משמעיות כל כך שאני זוכר את זה עד היום.

E6300 למי שתוהה (וזה היה בלי OC אז)...

אני מהמר שה- 1080 עם R3 יתנו ביצועים טובים יותר.

עוד דבר - ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך הפערים בין המעבדים יקטנו. זאת אומרת, אם לצורך העניין יש הבדל של בערך 30 אחוז בין 1070 ל- 1080, אז בFHD ה-1080 עם R3 יתנו ביצועים טובים יותר (סתם זורק) ב15 אחוז. אבל ב2K ההפרש יגדל ל25 אחוז.

אני לא מסכים עם מה שנק אמר לגבי איזון תקציבי. כמובן שיש לשקול גם כל רכיב בהתאם למחיר, אבל לדעתי השיקולים בהתאמת מעבד וכרטיס צריכים להיות גם עם חשיבה קדימה. אם תקנה היום מעבד R3 וכרטיס 1080 אתה תהנה מהמחשב בשנים הקרובות אבל בעוד כמה שנים כשתרצה לשדרג כרטיס מסך אתה כבר תיהיה בבעיה. 

אז אסכם, צריך לשקול איך מניבים את הביצועים הטובים ביותר בתוך התקציב, אבל גם לחשוב איך המערכת "תשרוד" כמה שיותר שנים קדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש שמח שנתקלתי ב-thread הזה.

מאד מעניין.

לא הייתי מודע ליתרון של סדרת ה- G, ולקרבה שלהם ל-i3 מבחינת יכולות.

בנוסף ה-Pentium G אפילו כולל GPU (הייתי בטוח שמעבדי פנטיום, בניגוד ל- i, לא כוללים GPU)

אני רק תוהה לעצמי לגבי משהו אחד:

ציטוט של st379

מי שמחפש את המחשב הכי זול שיש ילך על הפנטיום g4560 שיש לו 4 ליבות (כולל ht), אבל מחשב זול למשחקים אין בכלל מה להסתכל על אינטל חוץ מהcore i7.

AMD הפכו את הi3 ללא רלוונטי כי הi3 לא משמש לאופיס ואינטרנט הוא מיועד יותר כמחשב תקציבי למשחקים ושם כבר עדיף 4 ליבות אמיתיות כמו הryzen 3.

אז כן, הi3 הפך ללא רלוונטי בזכות הg4560 והryzen 3.

אם ה-G4560 כמעט זהה ל-i3, אבל עולה חצי ממנו,

למה עשו את זה?

למה להם לקדם את סדרת ה- G כל כך, שתנגוס ב-i3?

במיוחד כשהתמחור של ה-G4560 הוא חצי מ-i3 שדומה לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...