i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3 - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3

nec_000

Recommended Posts

אני חושב שהלוח היחיד בסוקט שכולל מאיץ גרפי מובנה זה הלוח הבא:

https://ksp.co.il/?uin=38597

והמחיר שלא פשוט לא שווה את זה אלא אם יש לך צורך בכל הפונקציות שהוא מציע.

עדיף כבר לקנות לוח רגיל ב400-500 שקלים ועוד מאיץ גרפי ב-200.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 199
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כוונתי ב"לוח רגיל" היא לכל לוח ללא מאיץ גרפי מובנה.

מאיץ גרפי ב-200 שקלים לא יהיה פחות טוב מהמאיץ הגרפי המובנה בלוח שציינתי קודם.

לשימושים של ואופיס כמו שציינת, זה הרבה מעבר למספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוונתי הייתה שאם יש לי יומרות לבדוק לבד איזה לוח מתאים לי, אז לחפש רק לוחות עם סוקט AM4?

או שלסוקט הזה יש ייחודיות מסויימת למעבד רייזן שואני לאו דווקא חייב לחפש אותו (את סוקט הכוונה) לתצורה שאני רוצה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ilanb0

השאלה היא, אם אני הולך על רייזן 3, האם אני יכול להסתפק בלוח אם עם כרטיס גרפי מובנה?

גם אני עברתי את אי-ההבנה הזאת בהתחלה... אין לרייזן לוחות אם עם כרטיס גרפי מובנה.

אלה שכתוב עליהם שכביכול יש להם (ומגיעים עם יציאות HDMI וכו'), זה פשוט בגלל תמיכה לאחור במעבדים מהדור הקודם של (שכן כוללים כרטיס גרפי מובנה - במעבד - כמו אצל אינטל), אבל זה לא נתמך ולא רלוונטי לרייזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

אני חושב שהלוח היחיד בסוקט AM4 שכולל מאיץ גרפי מובנה זה הלוח הבא:

והמחיר שלא פשוט לא שווה את זה אלא אם יש לך צורך בכל הפונקציות שהוא מציע.

עדיף כבר לקנות לוח רגיל ב400-500 שקלים ועוד מאיץ גרפי ב-200.

אני רואה שרשום כרטיס משולב אבל אני בטוח שמדובר באי הבנה..

מדובר על כך שכשיהיו הכרטיס המובנה שלהם יתמוך ברזולוציה המצוינת במפרט.

שם לב לשורה "* Actual support may vary by CPU."

ilanb0 המלצתי לך היא פשוט לא לקנות מחשב כרגע...

אלא להמתין ל APU על בסיס רייזן (זה R3 עם כרטיס מסך מבנה) של ולראות אם באמת תוריד מעבדי 4 ליבות למחיר של R3 בדור השמיני הקרב ובא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהלוח היחיד בסוקט AM4 שכולל מאיץ גרפי מובנה זה הלוח הבא:

מאיץ גרפי ב-200 שקלים לא יהיה פחות טוב מהמאיץ הגרפי המובנה בלוח שציינתי קודם.

א. אין, ולא היו כבר שנים, לוחות אם עם "כרטיס מסך מובנה". הליבה הגרפית נמצאת כיום במעבד ולוח האם רק נותן את הממשק הפיזי אליה, כלומר את היציאות הגרפיות.

ב. ישנם הרבה לוחות אם לתושבת הכוללים יציאות גרפיות.

ג. הליבה הגרפית המובנית במעבדי ה (גם מהדור הנוכחי ומאד סביר להניח שגם מהדור הבא) "קצת" יותר חזקה מכרטיס מסך שעולה 200 ש"ח.

ציטוט של Milford Cubicle

אלה שכתוב עליהם שכביכול יש להם (ומגיעים עם יציאות HDMI וכו'), זה פשוט בגלל תמיכה לאחור במעבדים מהדור הקודם של AMD (שכן כוללים כרטיס גרפי מובנה - במעבד - כמו אצל אינטל)

התמיכה הזו היא עבור מעבדי ה APU לתושבת . בעיקרון מעבדי APU לתושבת שוחררו לשוק כבר ב 2016, אך הם מבוססים על ארכיטקטורה מיושנת ומיוצרים בתהליך ייצור ישן (28nm). באופן מעשי אין כרגע מעבדי APU לתושבת (משום  מה מעבדי ה המבוססים על הארכיטקטורה המיושנת לא נמכרים בשום מקום) ורק בסוף השנה או בתחילת 2018 אמורים לצאת לשוק מעבדי חדשים לתושבת AM4 המבוססים על ארכיטקטורה חדשה ויעילה יותר (סביר להניח ש או נגזרת של זו).

ציטוט של ilanb0

אין לי שום אספירציות למשחקים ואני לא מפעיל יישומים כבדים, אבל בהחלט נהנה ממחשב שרץ מהר ומוכן לשים קצת אקסטרא עבור זה,

לשימושים שלך יספיק מעבד G4560 (אם תצליח למצוא אחד כיום) ולמעשה כל מעבד מסדרת ה G לתושבת 1151 של . אתה לא צריך יותר מזה.

אבל אם אתה כבר הולך על ה Ryzen 3 אתה חייב לקנות גם כרטיס מסך, ובמקרה כזה אני חושב שכדאי כבר להשקיע ב GT 1030, ב 550 או ב 460 (אם הוא מתאים לתקציב שלך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המתנה היא לא אופציה והשימוש הוא קל תחשב טוב אם התוספת עבור הרייזן שווה את זה...

זה גם מעבד יקר יותר מנניח G4600 וגם צריך עוד 200-300 על כרטיס מסך, זה כבר שם אותך בטווח מחיר של I5 מרובע ליבות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מה הוא הרכיב שהתקלקל במחשבך ?

רוב הסכויים ממה שאני מבין, שזה או או ספק (סטטיסטית לפחות). מעבד מאד אמין וזכרונות גם.

אז אם זה ספק כח, תחליף רק את הספק. ענין של 150-200 ש"ח לספק ראוי ממותג מוכר ואמין.

אם זה הלוח אם,

אז קנה מחשב משומש ב- 200 גג 300 שח, ופרק ממנו (קניבליזציה) את הלוח אם לטובת המחשב שלך.

זה הכל, הכי זול והכי פשוט. יתכן שהמחשב שתקנה יגיע עם יותר , או מעבד מהיר יותר - אז העבר אותם ועשה בהם

שמוש במקום אלו שלך. או אחד את כל הזכרונות לכמות אחת גדולה (שדרוג נוסף) אם אפשרי.

זאת בהנחה שהביצועים של המערכת מספקים אותך.

להערכתי עבור שמושים כפי שתארת, שמוש גנרי בסביבת desktop נטו, מחשב מבוסס core2 duo הוא די והותר.

חבל על הכסף מעבר.

נ.ב

יש היום בלוחות יד 2, גורם שמבצע פירוק חברות. הוא קונה סטוקים של חברות שסגרו את משרדיהן.

יש לו עכשיו במלאי מחשבי i5 עם 8 ג'יגה ודיסק 500GB במחיר 450 שח. בלי מסך, רק עם כבל חשמל עכבר ומקלדת.

גש אליו, המחסן שלו בראש העין.

קנה יחידה ממנו, זה מאד זול ונותן יופי של מכונה לכסף. רק התאזר בסבלנות עימו, הוא אדם לא נעים להתעסק מולו. מה שאני מכנה סוחר

שלא מבין שהוא צריך להיות שירותי ונעים, אם הוא רוצה לעבוד והרבה. אך אם תעבור את המשוכה הזו, הרווחת מחשב טוב במחיר זול.

לפני שאתה קונה (היה ותלך על האפשרות הזו), בקש ממנו (בעדינות) להבין - האם יש אפשרות לבדוק את המחשב אצלו טרם קנייתו - משהו

כמו 5-10 דקות לראות שנדלק ומערכת ההפעלה מתפקדת והמחשב מנגן כמו שצריך. או לחלופין, אם הוא נותן אחריות כלשהי (למשל ליום יומיים),

רק כדי להתרשם אצלך בבית שהמחשב פיקס.

Capture46.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בעיה של מחשב שאחרי שתי דקות נתקע. אבל במצב בטוח עובד שעות רבות ללא בעיה. נעזרתי בפורום תמיכה טכנית של האתר ולא נמצאה הסיבה. גם ביצעתי איחוי דיסק לכונן C ואיחה הכל. 

מכיוון שכבר תקופה ארוכה המחשב די איטי, ומכיוון שזה לא סוף העולם להשקיע אלפייה בשדרוג פעם בשבע שנים, חשבתי לשדרג לתצורת אינטל , עד שקראתי על . בסך הכל, אני מחפש שקט לעוד כמה שנים ונראה לי שמעבד ולוח טובים הם הבסיס לזה. 

לגבי הבחור שמוכר מחשבים - אני מבין שאלו מחשבים משומשים עם סיכון שעלול בכלל לא לעבוד? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן משומשים וסיכון יש בכל מוצר משומש.

אם הנך חובב בתחום עם ידע וניסיון, הרי שמשומש לא אמור להרתיעך. מה גם שכמותנו יודעים לאתר תקלה לבד ולהחליף רק מה שצריך (אם צריך).

מנגד אם הנך צרכן מחשב בסיסי המוני טיפוסי ואין לך ידע רציני או יכולת או כח או אנרגיות להתעסק עם הנושא, לך אמליץ לרכוש חדש.

לגבי הסיבה שהמחשב נתקע אקראית, יתכנו הרבה גורמים,

בינהם ספק כח לא תקין, לוח אם לא תקין, מערכת הפעלה לא תקינה, לא תקין, דיסק קשיח לא תקין, מחשב סתום מאבק, ועוד.

זה ממש לא טריוויאלי.

הייתי מתחיל לדבג אחד אחד עד שמוצא את הבעיה. תקלה חמקמקה הכי קשה לאיתור וגוזלת זמן רב, שכן בכל שינוי יש לעבוד עם המחשב כמה

ימים לאמת שההתקעויות נפסקו לאחר השינוי רכיב שבודקים באותו הרגע. ואם זה אקראי, אז לך תדע כמה זמן הוא מספיק זמן בכדי לפסוק

שהתקלה איננה עוד.

ואם לא תמצא אותה, ורק תקנה ומעבד וזכרון חדשים, וחלילה הבעיה במקום אחר ברכיב שאתה נשאר עימו מהמחשב הנוכחי,

אז הבעיה יכולה להישאר במחשב ולא עשית כלום.

איתור תקלה מסוג זה עשויה להיות מטלה שתצריך לא מעט זמן ואנרגיות, ולכן לא ברור אם כדאית במישור התמורה להשקעת הזמן והכסף שלך.

ולכן יש לי הצעה כזו:

שלב ראשון לנקות את תכולת המחשב בפנים מאבק בצורה יסודית. ראה מדריך ביו טיוב הכיצד לבצע בצורה נכונה ובטוחה.

ואז להתקין את מערכת ההפעלה על נקי, ולראות אם פתר את הבעיה, כי זה הכי קל לבצע ולא עולה כלום חוץ משגוזל כשעתיים עבודה.

ניסיון החיים שלי בתחום לימדני, שחלק ניכר מבעיות במחשבים נפתר בשל ביצוע פעולת הניקיון היסודית והתקנת מערכת ההפעלה על נקי.

אך אם לא עוזר, שים 1100 שח על מחשב בסיסי חדש מבראשית, מבוסס מעבד סדרת G של במקרה זה G4600, עם 4GB ,

ואל תסתבך עם הציוד הקיים, במידה וכאמור אין לך הרצון לתחקר את הסיבה להתקעויות שלו וכפי שתארנו קודם.

נסה אולי (אם בכלל) למכור אותו משומש בסכום סמלי של כ- 100 שח למישהו שיש לו כח לתחקר היכן הבעיה, ולהשמיש המחשב עבור עצמו.

שכן למחשב כזה ישן ועוד שאינו תקין, אין ערך מעבר לכך. ספר את האמת שיש תקלה אקראית כזו שאתה משאיר לקונה לאתרה ולסדרה. כך זה הוגן.

טכנאי אולי יקנה אותו בשביל החלקים. זה עדיף מאשר לזרוק לפח - שכן גם 100 שקל זה משהו מאשר כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אכן חובב בתחום אבל עם קצת ידע. כבר החלפתי רכיבים  בחיי, אבל בעיקר כשמדובר במאווררים למיניהם, זיכרונות או התקנת כוננים. איני מתיימר לדעת מעבר לכך. לגבי התקלה, עשיתי דבאג כפי שהומלץ לי בפורום התמיכה - לא עזר. 

אחת החברות שמרכיבות מחשבים הסכימה לאתר ולתקן לי התקלה במהלך השדרוג בעלות זעומה, ולכן כל החבילה הזו מתאימה לי. גם שדרוג רק של רכיבים הכרחיים, וגם איתור ותיקון התקלה. 

נותרה הדילמה, כמובן, לאיזו רמת שדרוג הייתי רוצה להגיע ובראש וראשונה תצורת המעבד. בעניין זה השאלה היא מה  יתרון שיקנו לי מעבד i3 או רייזון לעומת G4600 שהזכרת, אם בכלל יש יתרון לשימושים  הביתיים הפשוטים יחסית שלי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...