i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i3 וגם i5 של אינטל גמרו את הקריירה: הכירו את Ryzen 3

nec_000

Recommended Posts

אז ככה,

היום בשעה טובה הושק Ryzen 3, האח הצעיר והקטן יותר לשושלת משפחת מעבדי Ryzen מבית .

AMD תימחרה את המעבד במחיר כה תחרותי על גבול הסנסציוני - 110$ בלבד, זוהי נקודת זינוק בה הוא מחד מתחרה ישירות אל מול

מעבדי Icore 3 של , אך גם אל מול i5 ועל כך בהמשך.

ראשית ריזן 3 מביא לזירה 4 ליבות במקום רק 2 שיש לאינטל i3, כמו כן המעבד של פתוח ואינו נעול, וכפועל יוצא מכך מאפשר

המהרתו לאותו אזור טיפוסי המוכר לנו מכבר של סביבות 3.9 עד 4.0Ghz .

משמע שהיתרון כאן הוא כפול: גם פי שתיים ליבות, וגם תדר עבודה גבוה יותר שניתן להגיע אליו, בשעה שמעבדי נעולים לתדר נמוך מכך.

בהיבט הזה למעשה מעבד 3 מוחץ את התחרות מבית ללא יכולת להשיב אש - הוא מותיר את i3 אי שם מאובק מאחור.

למעשה i3 הוא מעבד מת בשוק, למעט עבור מקרים ספציפיים שבהם אין צורך בהאצה גראפית, ואז למעבד הגראפי המובנה של יש

יתרון קל בשל כך, שהוא מונע את הצורך לרכוש כרטיס מסך חיצוני בנפרד.

אך AMD תטפל בכך בהמשך בדמות סדרת נוספת שמכילה מעבד גראפי מובנה, אל חשש.

כמו כן זו אינה בעיה כל כך גדולה לרכוש כרטיס מסך משומש בכ- 50 שקלים, כזה שיש לו יציאות ,

ובכך לייתר צורך ברכישת מאיץ גראפי חדש. כבר הראנו זאת בפורום בשרשור נפרד...

אך הבושה אינה נגמרת כאן:

היות והמעבד 3 מביא לזירה 4 ליבות, והיות וב- IPC הכוח החישובי שלו מקביל לזה של מעבד אינטל kaby-lake מהדור העדכני,

והיות וריזן (בשונה ממעבד i5) אינו נעול תדר ומאפשר בשל כך עבודה עד כדי אזור חיוג של 4.0ghz, הוא למעשה נמצא בעמדה שקולה

ביצועית ותצורתית לזו של מעבד i5 , אפילו עם יתרון קל של 100-200mhz.

במצב דברים שכזה, מעבד i5 של אינטל בעלות מסדר גודל של 190$ (i5 - 7500) מוצא את עצמו בתחרות צוואר אל מול צוואר כנגד מעבד

Ryzen 3 העולה רק 110$.

במצב דברים שכזה וללא יתרון ביצועים לטובת i5, אלא שקילות מדהימה של שני המוצרים האחד לשני (ראו גראפים מטה),

נולדה סיטואציה מביכה לפיה אין "רלוונטיות כלכלית" לרכוש עוד את i5 במחירו, ומשכך 3 למעשה "מחק" מרלוונטיות גם את סדרת

i5 של אינטל. (את i5-7600k הלא נעול מחק כבר מזמן Ryzen 5 - 1600)

היכולה להיות מכה יותר כואבת מכך ביום אחד לאינטל הענקית ?

כנראה את מה שלא עשו עד כה 7 ו- 5, עושה היום Ryzen 3 באמצעות מכת מחץ כפולה.

אינטל בבעיה אטומית שכן הלחם והחמאה - הסגמנט הגדול ביותר זה המורכב ממעבדי i3 ו- i5 התאדה להם כלא היה. וזה כבר ממש לא מצחיק.

אינטל חייבים להשיק את coffee lake לא יום אחד מאוחר מדי, על מנת להציג תחרות מחודשת אל מול הפריצה החזיתית של בכל הגזרות.

בתאבון:

Capture36.thumb.jpg.5f590c869400f0c41a1ed4b1a754fe3e.jpg

Capture35.thumb.jpg.4d0c1d35783999864d16dec22281b9f9.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 199
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה על המידע. יש מידע רב בשני הפוסטים שלך

אבל...

עם כל השמחה על החזרה של לשוק הדסקטופ והעליה במכירות וכתוצאה מכך הפעילות בצד של , קשה שלא להתרשם שאתה לא רק מעביר מידע אלא גם כותב בסיגנון של מישהו על טריבונה:  "מוחץ", "בושה", "מכה כואבת" וכו'. אני מתרשם שאתה מכניס גם וישפול ת'ינקינג בנוסף לדיווח על ההשקה של R3.

זה בסדר לא להיות נייטרלי, ולאהוד דווקא מוצרים של חברה אחת ולא אחרת אבל כאשר נוקטים בסיגנון של אוהד על טריבונה, אמינות הדיווח נפגמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^תודה על הערתך, אך יחד עם זאת היא אינה משנה כהוא זה את נכונות הדברים בהיבט הכלכלי עסקי ובכלל.

כבר כתבתי רבות בעבר על כך שאינני עיתונאי, ומשכך אינני חייב מאומה לאף אחד. הנני מביע את דעתי המקצועית

והיא מאד מקצועית, חפה משיקולים זרים ומחויבות פוליטית ל- bussiness כזה או אחר.

מי שהספיק להעמיק בנושא שלפנינו בחצי השנה האחרונה ולקבל אותו בדומה לאיך שהח"מ רואה אותו,

כנראה מסכים עם סגנון הכתיבה והשמוש בביטויים התיאטרליים כפי שנעשה. אלו רק משפרים ומתבלנים את הקריאה.

מי שעדיין טרי בנושא ספציפי זה כך שרק אתמול שמע על ryzen , או לחלופין שמע מזמן אך לא באמת הבין

את הנושא, או לחלופין מבין אותו אך אחרת (או הפוך) מכותב זה, סביר שלא יקבל את השימוש בשפה ובביטויים.

היות וכותב שורות אלו אדם פרטי שמעביר את דעתו גם הפוליטית כלכלית עסקית בהקשר הזה, כך ימשיך.

ומי שלא מתאים לו בהחלט מוזמן לדלג על הפוסטים - הכותב הבטיח בפני שלא להיעלב. 

יחד עם זאת תחושתי מהשטח היא, שלמעלה מ- 50% מהקוראים פה בפורום וכנראה שזו מגמה רחבת היקף גם

בעולם הרחב, שכן מספיק לעבור על הטוקבקים בכל כתבה בתחום ולהתרשם,

מסכימים עם הניתוח וסוברים - כי השימוש במלל ובסגנון בהחלט מתארים מציאות ראלית דהיום.

מי אשר בורח בעת סיקורו את תחרות אגרוף ספורטיבית על זירה, מתיאור המציאות בה דויד הפיל לקרשים את גוליית

ומעדיף לתאר זאת באופן סטרילי וחסר רגש - זוהי זכותו העיתונאית. אך שלא יתפלא אם לאחר מכן הקוראים או

המאזינים לשידורו, מפסיקים להתעניין במה שיש לו לכתוב או לשדר. כבר ראיתי תגובות קשות לסקירה עדכנית

שהציגה את "כמי שהמצב אינו מדגדג אותה". הקוראים מגיבים היטב = הם אינם עיוורים. הם אינם מוכנים

לשמוע את שופרה של נאבק במציאות ומציג אותה באופן שמכסה על האמת ובורח ממנה.

ולכן לכל העיתונאים אשר נאלצים בעל כורחם להישאר נחמדים כלפי היצרנים (משום שמקבלים מהם פרנסה בדמות אספקת

רכיבים לסקור גם הלאה), אצטער עליהם על כך שימשיכו להיות מוגבלים ביכולת כתיבתם. הם אלו שמסקרים את

המציאות באופן לא מאוזן - משום שאינם נקיים משיקולים זרים. למזלנו לח"מ אין מגבלת כתיבה שכזו וכך הקורא

אצלנו יוצא נשכר מסיקור איכותי ואמין שאינו מטטא תחת השטיח מציאות קשה.

אם לאחרון הקוראים ישנו ספק, אזי שבעוד ימים בודדים תגיע השקתו של שכנראה הולכת להראות רע.

כותב שורות אלו ידע גם ידע להיכנס ב- וחזק במידה וכך יהיה, שכן אינו חייב גם ל- מאומה

והוא נאמן לאינטרס הציבורי של הצרכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שנק הציג את השקת המעבד החדש בצורה מצוינת ותיאר בדיוק מה שקורה בשוק כאשר מעבד חדש תוקף את המוצר המתחרה ומוציא אותו מכדאיות לקניה.אם מה שהוא תאר נכון אז חוץ מאינטל 7700k מה כבר נשאר בליין מוצרים של ששווה קניה היום? יעני נק למרות שכתב בשפת דווח ממגרשי הספורט תיאר מצב שנראה מאד נכון לנו שעוקבים אחרי ההשקות האלו.ולכן בור הספר ואדון שאל אותי,אתם לבדכם בשדה. ונק אני דווקא נהנה לקרוא את הסגנון שלך בו לפעמים אתה תוקף בלי כפפות.ככה פחות משעמם ועושה קצת פלפל בקריאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

נו, עוד אחד שניסה ונכשל  :( ( בור ועם הספר ).

לפחות ניסינו .....

להבא אל תנסה, ואל תחנך אחרים.

לא זכור שאי פעם עשיתי כך לפוסטים שלך, למרות שחלקם הזמין זאת. ידעתי (בשונה ממך) להשאר מנומס ולשתוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעצם לעומת , AMD יצרו סדרות שפחות מיועדים עבור שוק ביתי בסיסי, אלא בעיקר עבור למי שצריך כח עיבוד כללי במינימום מחיר.

כאשר מעבדי APU החדשים שהיא מתכננת להשיק, הם אלו שבאמת יהיו מיועדים עבור מחשבים ביתיים, וכדומה נטו בגלל הליבה הגראפית המובנת.

זו החלטה שיוצרת הרבה סדר, אך יחד עם זאת זה החברה עדיין תפסיד בפלח שוק הזה לדעתי. אי אפשר להתעלם מהעבודה שכלל הנראה חלק ניכר מהאנשים ירכשו מחשב המבוסס עבור שימושים סטנדרטיים. למה? נניח ובארץ מעבד רייזן 3 יעלה באיזור ה-500 ש"ח - עבורו צריך גם לרכוש כרטיס מסך בעלות של 150 ש"ח צפונה, כלומר כ-750 ש"ח לעומת מעבד i3 שעולה כ-200 ש"ח פחות (אם אם בוחרים את הפנטיום אז בכלל). 750 ש"ח זה בערך חצי מעלות של מחשב קומפלט בסיסי איכותי.

כן, עם הרייזן לרוב מקבלים יותר ביצועים, אך בפלח שוק הזה לרוב דווקא מי שזול יותר ו"מספק" כרגע - הוא זה שלרוב לוקח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמחפש את המחשב הכי זול שיש ילך על הפנטיום g4560 שיש לו 4 ליבות (כולל ht), אבל מחשב זול למשחקים אין בכלל מה להסתכל על חוץ מהcore i7.

AMD הפכו את הi3 ללא רלוונטי כי הi3 לא משמש לאופיס ואינטרנט הוא מיועד יותר כמחשב תקציבי למשחקים ושם כבר עדיף 4 ליבות אמיתיות כמו הryzen 3.

אז כן, הi3 הפך ללא רלוונטי בזכות הg4560 והryzen 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אז כן, הi3 הפך ללא רלוונטי בזכות הg4560 והryzen 3." - רק עבור גיימינג ותוכנות הדורשות כח עיבוד כללי כמה שיותר גבוה.

אבל אני לא מדבר על מחשבי גיימינג. בתקציבים נמוכים רוב המוחלט של המחשבים הנמכרים הם מחשבים ביתיים סטנדרטיים - מחשבים שכרגע אין ל- מענה אליהם, מהסיבה והדוגמא שציינתי בהודעתי הקודמת - אתה לא סותר את מה שאמרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לקנות i3 אם יש לך את הפנטיום?

הryzen לא מתחרה בפנטיום הוא מתחרה בi3 ויש אנשים שמחפשים מחשב למשחקים בפחות מ2000 ואז אתה מוסיף gtx 1050 וזה פי 10 יותר חזק מכל ליבה מובנית של ומריץ כל משחק שיש היום.

אם אתה מתכוון שלפנטיום  ב300 שקל ופחות אין להם תחרות אז זה נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YairZ

בעצם לעומת אינטל, AMD יצרו סדרות מעבדים שפחות מיועדים עבור שוק ביתי בסיסי, אלא בעיקר עבור למי שצריך כח עיבוד כללי במינימום מחיר.

כאשר מעבדי APU החדשים שהיא מתכננת להשיק, הם אלו שבאמת יהיו מיועדים עבור מחשבים ביתיים, HTPC וכדומה נטו בגלל הליבה הגראפית המובנת.

זו החלטה שיוצרת הרבה סדר, אך יחד עם זאת זה החברה עדיין תפסיד בפלח שוק הזה לדעתי. אי אפשר להתעלם מהעבודה שכלל הנראה חלק ניכר מהאנשים ירכשו מחשב המבוסס אינטל עבור שימושים סטנדרטיים. למה? נניח ובארץ מעבד רייזן 3 יעלה באיזור ה-500 ש"ח - עבורו צריך גם לרכוש כרטיס מסך בעלות של 150 ש"ח צפונה, כלומר כ-750 ש"ח    500+150 יוצא 650

לעומת מעבד i3 שעולה כ-200 ש"ח פחות (אם אם בוחרים את הפנטיום אז בכלל). 750 ש"ח (התכוונת 650

זה בערך חצי מעלות של מחשב קומפלט בסיסי איכותי.

כן, עם הרייזן לרוב מקבלים יותר ביצועים, אך בפלח שוק הזה לרוב דווקא מי שזול יותר ו"מספק" כרגע - הוא זה שלרוב לוקח.

פספסת את הצעתי קודם, לרכוש מאיץ גראפי משומש (לא ממש משנה איזה) העיקר שיש לו יציאת , במחיר 50 ש"ח.

משמע 500 + 50 = 550 ש"ח. וכבר הראנו שזה מאד מעשי בשרשור אחר בפורום שלנו.

אם נלך לשיטתך, אז אנשים אינם חכמים בתחום (ננסך זאת כך בעדינות הנדרשת) אם הם רוכשים "לשימושים גנריים ביתיים" מעבד I3 ,

שכן סדרת G שהיא אותו הדבר אמורה לספקם ועולה חצי, מעבד ב- 250 שח במקום ב- 500.

ואם נלך על שיטה זו צעד אחד נוסף, אזי מי שמחפש מחשב בייתי בסיסי שכל שעושה זה גולש באינטרנט וכותב מסמך בוורד,

הרי שיכול להשתמש במחשב משומש בן כמה שנים שעולה כולו 200 ש"ח זוטה (יש לנו שרשור יפה באתר שמראה זאת פעמיים עסקה אחרי עסקה ברצף)

כך שמסקנתי היא שהציבור אינו חכם בכלל (ננסח זאת שוב בעדינות).

תכלס וכבר הסברנו, אינה יכולה ביום אחד, במכה אחת, לשחרר את כל הפורטפוליו המתוכנן שלה לשנה הקרובה. היא עושה זאת צעד אחר

צעד בזהירות ותוך כדי עמידה בקושי התפעולי הכרוך בכך, תוך כדי הפעלת המשאבים בכל אטרציה על פלח נפרד של השוק.

שלב ראשון מבחינה עסקית מתחיל ממה שמכניס הכי הרבה כסף, ונותן לה דריסת רגל בתודעה של הצרכנים. את זה עושה ריזן ללא מאיץ גראפי

מסדרות 3 ועד 7.

לאחר שהמוניטין נבנה באמצעות מעבד זה, קרי היא מראה שהיא ראויה לתואר "משווקת מעבדי פרימיום" ללא כל נחיתות בתחרות, יבוא השלב השני

והוא השקתם של המעבדים החלשים והזולים יותר, אלו שמכילים גראפית. שלב זה ייתן את המענה ליתר השוק הנמוך והתקציבי, כל אותם מחשבי

בסיס ביתיים ומחשבים משרדיים. להבנתי האמור מתוכנן לצאת לשוק בסוף השנה הנוכחית או בתחילת השנה הבאה.

בנתיים אינטל חיה על אדי דלק "ומכוח האינרציה" מכך שהשוק העיקרי הלא מלומד בתחום עדיין אינו מכיר ולא שמע על - אז קונה מתוך

אינסטינקט מותנה. אפילו הסוחר בחנות יציעה ללקוח ומתחיל ללמד ולהסביר לו מה זה, הלקוח הלא מלומד שזמנו קצר וסבלנותו עוד יותר,

פשוט יאמר למוכר במטותא לעצור את הדיון ולהכניס לו במחשב - הוא אינו מכיר משהו אחר ואינו מוכן להסתכן בהרפתקאה מבחינתו.

זה הדבר שכרגע עדיין מאפשר לאינטל למכור הרבה מעבדי אינטל להדיוטות במחיר מופקע. אך כמה זמן האינרציה הזו תאפשר בידה של אינטל

את ההתנהלות עד אשר מסה קריטית דיה של צרכנים יידעו מה זה ומה זה ריזן ?

ככל הנראה מספר רבעונים. אם לא יהיה שינוי דרסטי בתמונה כפי שאנו מכירים אותה היום, אזי שעד אמצע 2018 ובטח ב- 2019, ההרגל המותנה

הזה של לקוח נכנס לחנות ומבקש ואין לו מושג ירוק מה זה AMD, הוא הרגל שהולך להעלם או לכל הפחות להצטמצם משמעותית.

בכל זאת אנשים אינם חיים בבועה בעידן התקשורת ההמונית של היום, כך שגם הדיוטות אחרי מספיק זמן שומעים מפה ומשם שיש שחקן חדש רלוונטי

בשוק והשם שלו נעשה למשהו מותר מבחינתם. AMD אינה צריכה 50% נתח שוק, AMD צריכה רק נתח קטן ממה שאינטל מוכרת אליו כיום - זה יספיק

לה על מנת לצמוח פי כמה וכמה.  רוצים לראות מספרים ?  בבקשה:

עד מרץ 2017 AMD מוכרת מעבדים בקושי ב- 2 מיליארד דולר בשנה. מוכרת בערך ב- 50 מיליארד סדר גודל גס מאד (רק לצורך הדוגמה).

מבחינת AMD היא תשמח איפה לקחת אפילו 20% מהנתח של אינטל, קרי 10 מיליארד דולר, ולהעביר אותם לצד שלה. זה אומר שהיא תצמח

מ- 2 מיליארד ל- 12 מיליארד מכירות בשנה. הכפלה של פי 6 ! 

אינטל תמשיך לתפקד במצב שכזה אך קצת פחות שמחה, בשעה ש- AMD תטוס עד לירח מרוב אושר.

כרגע קצב המכירות של AMD רק בסגמנט המעבדים גרידא (לא יתר הפעילות כן) עולה סביבות 50% לעומת המצב של לפני מרץ. זה אומר שהיא תמכור

מעבדים ב- 3 מיליארד דולר בשנה הראשונה סדר גודל במקום 2 מיליארד. לחברה בגודל כזה, זוהי קפיצה מאד משמעותית ושינוי סדר גודל של כל

המנגנון שלה.

משמעות הדבר שאם אני AMD, אני מאד שמח מהמצב ומקווה לעלות בעוד כמה עשרות אחוזים גם בשנה הבאה, אחרי שכל הליין המתוכנן שלי יגיע לשוק,

בכללו גם למחשבים ניידים, גם למחשבי בסיס עם מאיץ גרפי, וגם המעבדים לסגמנט השרתים (שיתחילו לתפוס נתח כלשהו בשוק).

רוצה נחוש (שלי) כוללני מאד גס ככה עם אצבע מונפת כלפי הרוח ?

אז במקום למכור 2 מיליארד דולר מעבדים בשנה, היא תסגור את השנה הראשונה להשקת ריזן במכירות של 3 מיליארד. קרי החברה תגדל מחברה

של 4 מיליארד דולר בשנה (כל הפעילות הכוללת שלה נכון ל- 2016), לחברה שסוגרת 5 מיליארד בשנת 2017.

ובשנה הבאה של לאחר מכן, אחרי שכל הסגמנטים יצאו סוף סוף לשוק והשם ריזן יעשה את שלו - לרבות חדירה ראשונית לסגמנט השרתים, החברה

תעלה במכירות מ- 3 מיליארד ל- 4 מיליארד מכירות. קרי סך הפעילות של החברה יגדל כבר ל- 6 מיליארד דולר.

זו הערכתי המאד גסה לסגירת השנים 2017 ו- 2018.

במצב שכזה תגיד לי אתה, כמשקיע פוטנציאלי או שותף תאורטי למותג/חברה - מה דעתך על האופק הקצר והבינוני שצפוי ל- AMD ב- 18 החודשים

הקרובים ? 

זה לדעתי יותר מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי העלות, אכן 650 ולא 750, אך אין זה משנה את מה שרשמתי.

אתה צודק לגבי הצרכנים - הם לא חכמים במיוחד. זו הסיבה שהם ילכו על המוצר הזול ביותר.

לקוח נכנס לחנות ע"מ לרכוש מחשב חדש, לא חלקים משומשים, לכן על עניין כרטיס מסך משומש אני בכלל לא אגיב, שכן אחוז האנשים שכן יפעלו בשיטה זו הוא אפסי.

למען הסר ספק - אני מאוד שמח שאינטל נדחקת לפינה, במיוחד אחרי כמעט עשור שבו הפרש הביצועים בין סדרה לסדרה היה אחוזים בודדים. גילוי נאות - אני מתכנן לרכוש מחשב המבוסס רייזן (או ת'רדריפר) בחודשים הקרובים, שכן אני בין היתר מעצב גראפי, כך שאני מרגיש טוב כשהחלטתי לא ללכת בזמנו על ה-5820K.

לגבי השקעה - מספר שבועות לפני ההכרזה שהייתה על מעבדי רייזן הייתי קרוב מאוד להשקיע, אך לבסוף החלטתי שלא לעשות זאת בשל הכאב ראש שכרוך בהכנה להשקעה ראשונה (שלא דרך הבנק, שכן זה לא משתלם), וגם כי ב-10~ שנים האחרונות אכזבו לא מעט, לכן למרות אותם הדלפות שהיו, לא היה באמת ניתן לדעת מה יהיה.

אני אחזור לבעיה שהעלאתי מקודם - גראפית מובנית.

כפי שאמרתי בעמוד הקודם, זה ידוע שה- הוא זה שבאמת יתן מענה הולם לאינטל עבור אותם משתמשים ביתיים סטנדרטיים.

הנקודה שלי הייתה, היא שזה על חשבון אותו פלח שוק נמוך, שאחוז נכר ממנו עדיין ישאר בצד של , בגלל אותה גראפית קיימת.

חלק ניכר מהמחשבים שחנויות מוכרות הוא לא מחשבי גיימינג, אלא מחשבים פשוטים וזולים שעולים באיזור ה-1500 ש"ח דרומה.

אנשים שיבואו לחנות וישאלו "הייתי רוצה לברר על מחשב ביתי פשוט" - החנות תתן לו אחד מבוסס G. למה? כי אם היא לא תעשה זאת, חנות אחרת כן תעשה זאת והיא גם תספק מחיר הנמוך בכמה מאות שקלים.

לגבי מעבד i3 זה יותר גבולי, כי במקרה זה הביצועים שלו אל מול רייזן 3 בממוצע די דומים (עבור שימוש ביתי כמו אופיס או דפדפן), אך עדיין לרייזן יש את יתרון ריבוי הליבות, שאולי יתרום בצורה ברורה יותר בעתיד היותר רחוק. ה-sweet spot של יהיה במידה וכשישיקו את סדרת ה- שלהם, אז באמת יוצעו דגמי בסיס אשר חזקים יותר מפנטיום G, עם גראפית עדיפה בהרבה, תוך שמירה על אותו המחיר - כלומר איזור ה-250 ש"ח.  זו הסיבה שאינטל כבר מעכשיו מנסה "לחסן" את עצמה כשאיפשרה HT במעבדים הללו.
ברגע ש- תוציא מעבדים שכאלה, ואני בטוח שכן, אני אוכל להגיד בוודאות ש- לקחה את היתרון מאינטל ברוב, אם לא בכל פלחי השוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...