Latest AMD Ryzen BIOS Updates Really Boost Game Performance - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Latest AMD Ryzen BIOS Updates Really Boost Game Performance

nec_000

Recommended Posts

אנו רק 4 חודשים (לערך) מאז השקת ריזן במרץ האחרון, וזו כבר איטרציה שלישית במספר של שיפורי ביצועים

המתקבלים כתוצאה מעדכוני ועדכוני קוד תוכנה בכותרים השונים.

תהליך המעיד כי הפלטפורמה והארכיטקטורה החדשה הזו, טרם מיצתה את מלוא הפוטנציאל שלה.

זהו תהליך יפה ומרשים לעקוב אחריו מן הצד כפי שאנו עושים (אלו שטרם רכשו מחשב חדש), ולראות אחוזים רבים של שיפור המתקבלים

מכל אפטמוז ואפטמוז עוקב אחריו.

הפעם מדובר על גרסת מיקרו קוד 1.0.0.6 לביוס של לוחות האם, אשר הופץ ליצרניות הלוחות בימים אלו ומוטמע במוצר להורדה.

**זוהי הבטחה מצד שסופר לנו עליה לפני כחודש, והובאה לפני החברים בשרשור אחר (מי שזוכר).

נשים לב מטה ל- 3 דוגמאות מייצגות (מתוך מאות רבות) שמתקבלות מהשיפור האמור. ישימו לב חדי העין שביננו,

כי ביצועי פלטפורמת ריזן אחרי כל האופטימיזציות שעברו ברבעון הראשון להשקת המוצר, כבר מציבים את פלטפורמת בסכנה

תחרותית ממשית, על אחת כמה וכמה בכותרים שבמקביל עברו התאמת קוד לריזן (חוץ מעדכוני הביוס וקנפוגי הזכרון התואמים).

ימי היתרון היחסי של בגיימינג, או לומר המעט שעוד היה שם (FPS), כנראה הולכים להיגמר.  מבחינתנו הצרכנים זוהי אינה אלא בשורה

חיובית של ממש: פרמיית המחיר שאינטל גובה (עדיין), כבר לא תתאפשר לה עוד בהיעדר כל יתרון יחסי אחר. משמעו הוזלת מחיר נוספת גם

של מעבדי עבור הצרכנים, ותחרות עירה יותר על כיסנו. היכול להיות יותר טוב מזה ?

:Latest Ryzen Updates Really Boost Game Performance

https://www.extremetech.com/computing/252576-latest-round-ryzen-bios-updates-improves-performance-adds-features

pastedImage_5-768x407.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במערכת ה שקניתי, לוקח כ12-15 שניות מרגע ההדלקה ועד שהמסך נדלק ורואים את הסמל של Gigabyte. (לחץ f2 f10 setup וכו') אני מסתפק אם זה קשור לעדכוני הביוס שצריכים לצאת, או שזה קשור לכרטיס המסך הישן (9500 gt )

כמו כן זכרונות ה 3200. מגיעים רק למהירות מקסימלית של 2200. ואם אני לא טועה, הם אמורים להגיע ל2400 ללא . האם גם זה קשור. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב דקל,

אם תרצה רפרנס להשוואה, במחשב האישי שלי בבית מדדתי עתה, מרגע לחיצה על כפתור ההדלקה ועד שרואים תמונה של על המסך

חולפות בדיוק 17 שניות. מדובר בהרכב של Asus P8Z68-V עם מעבד i5 2500k וכרטיס מסך R9-390 .

מה שאורך את מרבית הזמן הוא שלב הבדיקות של לוח האם, שעובר על כל הרכיבים אחד אחד (יש מוניטור נוריות על הלוח אם שעובר

בין השלבים השונים ומאמת תקינות של כל שלב) ורק אחרי שהוא מקבל אור ירוק מכולם מה שנקרא, הוא מתניעה את המערכת.

זהו חלק ממנגנון ההגנה של הלוח, וחלק ממערכת הניתור שמאפשרת באמצעותה לדעת, במידה ויש כשל, בדיוק היכן הכשל נמצא.

התהליך אורך את חלקו הארי של אותם 17 שניות. בסופם יש ביפ קצרצר והמחשב נדלק והתמונה עולה.

גם למסך לוקח משהו כמו שנייה לתת תמונה מרגע שזיהה סגינל במבוא הכניסת אות הרלוונטי, ממצב שהמסך היה לפני כן כבוי.

כך שתיאורך לזמן התנעה של 12-15 שניות הינו תקין לחלוטין.

מחשבים אחרים שעולים מהר יותר משמעותית, כוללים לרוב לוחות אם ש:

או לא קונפגו לבצע full test prior to boot, או לוחות אם פשוטים שאינם כוללים את מרכיבי הבדיקה האמורים.

לגבי הזיכרונות, יש לציין כי הספסיפיקציות של אינטל של שונים. עד עתה מרבית הזיכרונות מקוטלגים לפי מפרטים של אינטל

ולכן DDR3200 שקנית הוא לפי מפרטי אינטל. כדי לקבל זיכרונות DDR 3200 לפי מפרטי , יש לוודא בעת הרכישה, רכישת

סדרת זיכרונות שהיא certified. יש סדרות כאלו - כנראה שלא בדקת טרם רכישה. זכור זאת להבא.

לגבי ביוס ללוח האם, וודא איזו גרסת ביוס יש ללוח שברשותך, ואם יצאה מאז גרסה עדכנית יותר, בדוק מה היא כוללת מבחינת תכולה

ושיפורים/תיקונים, ובמידת הצורך תעדכן אותו (בזהירות הנדרשת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

לא ברור לי על איזה שלב אתם מדברים שאמור לקחת 10-12-17 שניות.... אצלי 17 שניות מרגע הלחיצה על כפתור ה-POWER

מספיקות בשביל להעלות לי כבר את מערכת ההפעלה (!) על המסך..

אז הלוח שלך כלל לא בדיקות, הוא עולה as is עלאא יוסתור כמו שאומרים,

ואם יש תקלה כלשהי, עשוי בדרך להרוס רכיבי המחשב, וחמור מכך אם יש קצר - אז גם לעשות שרפה!

נכון, זה נדיר מאד, אבל לפי התקנים לא עובדים כך, ומערכות מקצועיות ושרתים לעולם לא עולים בלי post boot procedure סדור.

למעשה אף ציוד תקני לרבות סוויטש או ראוטר, לא עולה בלי בדיקות תקינות.

יתכן מאד שההגדרות ל- boot ללא בדיקות הוגדר אצלך בלוח אם לביצוע, ואם כן הייתי ממליץ להעבירם ל- enabled.

עריכה:

יתכן שיש קשר לשני דברים נוספים:

האם אתה מבצע כלשהי למעבד או לזכרונות ? אם לא זה תהליך שמקצר את משך הבדיקות.

אני למשל עושה ל- 2500K והזכרונות בתצורת 1600mhz שמוגדרים רשמית כמצב .

בהמהרה המערכת מבצעת בדיקה נוספת, שאם לא צולחת אותה, אז מתניעה המערכת על הגדרות default

ומוציאה פלט למשתמש - שההמרה כשלה ובאיזה רכיב.

שנית, איזה ערכת שבבים יש בלוח אם אצלך ?

ערכות מסוימות, כמדומני זולות יותר, מגיעות עם לוחות פשוטים יותר ואין מנגנון בדיקה כאמור של לוח

האם בתחילת boot procedure.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אז הלוח שלך כלל לא מבצע בדיקות, הוא עולה as is עלאא יוסתור כמו שאומרים,

ואם יש תקלה כלשהי, עשוי בדרך להרוס רכיבי המחשב, וחמור מכך אם יש קצר - אז גם לעשות שרפה!

עכשיו זה 2017, לא 2002. אין שום סיבה שמערכת שלמה לא תעשה בוט מלא בתוך 8-12 שניות מבלי שיהיה פוסט בריא ותקין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

^^לדקל:

הבנתי. אז פה הבעיה יתכן. האם ישנה אפשרות להחליפם אל מול זיכרונות שהם "ryzen certified" ?

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=ryzen+ram

תמצא לי פה משהו....

לשלם עוד 80 דולר לא בא בחשבון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

לא ברור לי על איזה שלב אתם מדברים שאמור לקחת 10-12-17 שניות.... אצלי 17 שניות מרגע הלחיצה על כפתור ה-POWER מספיקות בשביל להעלות לי כבר את מערכת ההפעלה (!) על המסך..

פעמיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

עכשיו זה 2017, לא 2002. אין שום סיבה שמערכת שלמה לא תעשה בוט מלא בתוך 8-12 שניות מבלי שיהיה פוסט בריא ותקין

להערכתי לא הבנת על מה אנחנו מדברים בדיוק:

אנחנו מדברים מרגע הדלקה מ- cold עד למצב שרואים את התמונה הראשונה של הביוס של לוח האם,

עוד לפני בכלל שהתחילה הקריאה הראשונה מהדיסק הקשיח.

מה שאתה מדבר עליו (אם הבנתי נכון) זהו משך זמן ה- boot של מערכת ההפעלה לאחר שהמחשב כבר נדלק.

לא על כך דברנו דקל ואנכי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של שמואל דקל

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=ryzen+ram

תמצא לי פה משהו....

לשלם עוד 80 דולר לא בא בחשבון

בבקשה - רשימת הזיכרונות שעברו סרטיפיקציה על ידי AMD:

http://www.pcgamer.com/amd-adds-to-list-of-certified-ddr4-memory-for-ryzen/

https://www.amd.com/system/files/2017-06/am4-motherboard-memory-support-list-en_0.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...