עזרה | החלפת מארז והעברת הרכיבים . - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה | החלפת מארז והעברת הרכיבים .

Bns Ph

Recommended Posts

בס"ד

לפני מספר חודשים רכשתי מחשב איכותי ברמתו , 

השקעתי במעבד , וכו' ... 

פרט לפריט 1 , המארז ! 

כרגע , אין לי בעיות יתר על המידה , השקט נשמר איתו,הוא די קריר רוב הזמן , אבל !

הבעיה היא כזו , שכנראה באוויר הבית אצלי יש מפעל לייצור אבק והכמויות שנכנסות למחשב הן עצומות . 

לכן החלטתי להחליף מארז , ברצוני לקחת מארז אטום שיש לו יכולות ( 450-750 ש"ח) 

השאלה אם לא תיפגע החומרה המותקנת ? כמה זמן אמור לקחת כל התהליך ? האם שווה ? 

אם הכול חיובי , איזה מארז הכי כדאי בסכומים שהוזכרו למעלה .

תודה לעוזרים

פרטים טכניים :

התושבת 1151 , של גיגבייט , אין כרטיס מסך , מעבר I5 , המארז הקיים הגיע ללא ספק והוסף לו ספק של קולא מאסטר 550 או 650W ... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עושים הכל כמו שצריך ובזהירות אין סיבה שמשהו יהרס.

עם זאת, אם אתה לא יודע ולא הרכבת מחשבים בעבר הייתי ממליץ לך לנסות להימנע מזה. אם יש אלטרנטיבה אחרת - חבר/קרוב משפחה שיודע זה כמובן עדיף, ואתה תוכל לנצל את ההזדמנות וגם ללמוד מזה תוך כדי.

ולגבי הזמן, זה משתנה. מי שיודע להרכיב חלקים יכול לעשות את זה ב-20 דקות כולל הפירוק של החלקים מהמארז הקודם. אם מסתבכים כי לא יודעים או עושים טעויות זה יכול לקחת גם כמה שעות טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח שאעשה את הצעד הזה , אך מה שבטוח ! שאם זה יצא לפועל , אקח אותו לאותה החנות שממנה רכשתי ואשלם כמה שצריך לשלם .

יש משהו שאני אמור לבקש\לדרוש לקראת הפעולה ? או הם כבר יודעים הכול על הצד הטוב ביותר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני יודע לא כל חנות עושה את זה, אבל תנסה.

ככל שהם מקצועיים יותר ככה העבודה תהיה יפה וטובה יותר. אתה יכול לבקש שישימו דגש על סידור וארגון הכבלים על מנת שתהיה זרימת אוויר טובה במארז. וזה גם הרבה יותר יפה, אלגנטי ונוח להתעסק עם המחשב במידת הצורך. במקרים מסוימים זרימה אוויר טובה יכולה להשפיע על השקט ואפילו על מעט על הביצועים של המחשב.

הרבה חנויות מחפפות בעניין הזה והם פשוט מחברים הכל כמה שיותר מהר בלי להשקיע יותר מדי.

במארזים שהמלצתי לך אפשר להגיע לרמה מאוד יפה של סדר וארגון הכבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיחקת אותה !

המון תודה על כל הרצון לעזור ! והכח להסביר ! 

אהיה חצוף ואנצל את ההזדמנות לשאול עוד שאלה אחת

מספר המאווררים שלדעתך אמורים להיות במארז ?

1 מספיק ? או צריך 1-2 מכניסים ו 1-2 מוציאים על מנת לייעל את תהליך הקירור ? או שבכלל עדיף מים ?

תודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשמחה :) 

זה המון תלוי במבנה המארז ובחומרה שיש בו. אבל בגדול שלושה מאווררים זה הסטנדרט מבחינתי. יש כאלה שיגידו שאפשר להסתדר גם עם פחות. המוקדים העיקריים והחשובים ביותר הם מקדימה ומאחורה, כאשר הקדמיים מכניסים אוויר והאחוריים מוציאים אותו. בד"כ שמים שניים מקדימה ואחד מאחורה.

קירורי מים בימינו זה פתרון שקט בעיקר. לעיתים גם יותר יעיל, אבל לרוב במערכות סטנדרטיות, כמו שלך לדוגמה, אפשר להגיע לטמפרטורות זהות עם קירורי אוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתך ,

אם אחליף מארז , כדאי לנצל את ההזדמנות ולהוסיף 2\3 מאווררים ? זה לא יגרום למחשב להיות יותר מרעיש  ? 

(הרכיבים הקיימים הם : - גיגבייט , מעבד 6600-I5 , כרטיס מסך אין וספק של קולר מאסטר  650W )

השימוש נע בין 3 ל 6 שעות יומיות רצופות בחדר שהוא נחשב די חם ומלא באבק כמו שציינתי למעלה . 

כרגע יש לי מארז של ומאוורר של (לצערי ואני באמת לא יודע למה , ב2 אלו .. חסכתי ) . 

אם מים , על מה אתה היית הולך לאור הרכיבים שישנם במחשב ?

תודה תודה תודה !!! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א . כן , אבל לא משהו מסיבי .. סביבות ה250 עד 400 שקלים (לכל המשתמע מכך , כ- תוספת גרידא ) .

ב. מעבד - b-150m-d3h 1151 b150 gigabyte

ג. המאוורר הקיים הוא -  alpine 11 pro rev2 arctic 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הקירור מעבד לא כלכך רע.

לגבי אוורור המארז, מה שהייתי מציע זה שתלך על אחד המארזים שהצעתי, שניהם מגיעים עם שני מאווררים מעולים ושקטים של 140mm, ותוסיף מאוורר נוסף. אתה יכול להשתמש בזה שכבר יש לך מהמארז הישן, אבל אם הוא לא 140mm ומדגם שקט ויעיל, הייתי ממליץ כבר לקנות אחד חדש ושקט.

אלה מעולים:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=4260285292712

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=DYN-GP14-WT

לגבי השאלה שלך, לשים שלושה מאווררים במקרה שלך זה ממש לא ירעיש יותר, להפך. שאלתי מה דגם הלוח שלך כדי לבדוק כמה מאווררים אפשר לחבר אליו, ואפשר לחבר שלושה.

אפשר לחבר מאווררים גם ישירות לספק הכוח, אבל זה פתרון פחות אטרקטיבי למי שמחפש שקט.

לוח האם יודע לווסת את עוצמת המאווררים לפי הטמפרטורה בתוך המארז, ולכן המאווררים יעבדו בקצב איטי יותר כל עוד הטמפרטורות במחשב נמוכות מספיק. אגב, שלושה מאווררים שעובדים בקצב איטי ברוב המקרים יהיו שקטים הרבה יותר מאשר מאוורר אחד שרץ במהירות שיא.

אם תחבר מאוורר ישירות לספק הכוח הוא פשוט יפעל תמיד בקצב הגבוה ביותר שלו ובכך גם יעשה יותר רעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת אבק עדיף יותר מאווררים מכניסים ממוציאים, או ליתר דיוק לחץ אוויר חיובי שיותר אוויר נכנס מאשר יוצא, ככה רוב האוויר שנכנס למארז נכנס דרך המאווררים עצמם שחשוב לוודא שהמכניסים עם פילטר. ברגע שזה הפוך ויותר אוויר יוצא מנכנס, חלק יותר גדול של האוויר נכנס דרך כל מיני פתחים קטנים בלי פילטר. מבחינת אוורור בגדול על אותה כמות מאווררים עדיף לחץ אוויר שלילי כי ככה האוויר מתפנה מהר יותר, זה לא אומר שבצורה של לחץ חיובי לא יהיה מספיק אוורור, הכל תלוי רכיבים, מארז, כמות למיקום מאווררים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. תודה לשניכם , על העזרה הרבה והתשובות המפורטות .

ב. לגבי המארז , אני עדיין מתלבט מכמה סיבות (גודל - כי יש לו נישה מיוחדת בשולחן ולא אפשרי שזה יחרוג מהמידות ,  מחיר כמובן - כי יש כאלו שמבקשים מחיר שמצריך משכנתא ) .

לגבי מאווררים , קיבלתי את דעתכם .. אלך על צוות של 3 מאווררים .

השאלות שלי כרגע הן אלו :

* שלושה מאוורים - האם הם בנוסף לקירור המעבד הקיים או כולל המעבד ? 

* האם להחליף את המעבד הקיים ? (למשל למאוורר של חברת Noctua ולהוסיף לו 2 יותר פשוטים שיקררו את המארז ? ) .

או להשאיר את המעבד הקיים ולהוסיף לו 2 לקירור המארז ?

*בהתאם לתשובות שתתקבלנה לשאלות הנ"ל , איזה מאווררים להוסיף ? יוצא\נכנס ? 

תודה תודה תודה ושוב תודה ! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירור המעבד לא קשור. אני דיברתי על מאווררים למארז בלבד. כולל הקירור של המעבד זה יוצא 4 :) .

אין צורך להחליף קירור מעבד כרגע, אלא אם אתה מתכנן לבצע .

תתקין במארז שני מאווררים שמכניסים אוויר מקדימה, ואחד שמוציא מאחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...