חוכמת ההמונים במבחן הביצועים מעידה: הפער בין אינטל ל-AMD מצטמצם - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוכמת ההמונים במבחן הביצועים מעידה: הפער בין אינטל ל-AMD מצטמצם

yonatan.mendelson

Recommended Posts

מה שמעודד אותי זה לחכות לתגובה של . ההגיון אומר שאינטל לא יתנו להם לנגוס ברווחים. ואם לא יתנו להם זה אומר שיתנו לנו יותר טוב מ . אז זה מה ששוה היום בשוק המעבדים השולחניים. = אם תמשיך כך ב24 החודשים שיבואו... אז יש סיכוי גדול שAMD יחזורו למשחק ותתחיל תחרות מטורפת. אבל היום..... זה בקושי מגרד לאינטל את השחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Shimon Bitton

עם כל הכבוד והחיבה לאינטל.. מדוע לקנות מעבד שלהם אם בחצי המחיר אני קונה מעבד של עם כמעט אותם הביצועים ? ובכסף הנותר אפשר להשקיע בדברים שמשפיעים לא פחות על הביצועים כמו דיסק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הבאתי לפני חברי הפורום במקרה שלשום נתונים אמיתיים מחנות בארץ. לפני מרץ הם מכרו אפס מעבדי ללא תלות בדגם. ומאז מרץ הם כבר מוכרים נתח של בין 20-25% מעבדי לעומת . בשוק הישראלי שבו לאינטל היתה שליטה הרמטית ו- בכלל לא מכרו כלום, זוהי עלייה מרשימה של אינסוף במונחים של אחוזים. כי כל דבר שגדול מאפס זה אינסוף. בכלל העולם מדובר לא רק על השאלה של "נתח שוק", שמודד מכירות של רפיטים ולא מכירות בהיקך של כסף. גם אם הנתח עצמו ביחידות אינו גדל משמעותית, מה שקורה זה ש- מבצעת shift של במקום למכור זולים במחיר 50-150$, היא מוכרת עתה ב- 200-300$ . הרווח שלה פר כל יחידה גדול משמעותית מבער. גם המחזור הכספי גדל ביותר מכפליים. וזה הספור האמיתי. את זה נראה בדיווחים הפיננסיים של רבעון שני לשנה הנוכחית, שיפורסם ככל הנראה ב- 21 ליולי סדר גודל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש נתונים גם במקור גרמני ענק שנתקלתי בו (שכחתי כרגע את הלינק אנסה לאתר לנו). אתר שיש לו דגימות ברמה

של אלפי ועשרות אלפי מעבדים מכל סוג שמכרו. שם מדובר היה בחדירה של מעל 10% למעבדי , ממש לא 4%.

ככלל בחו"ל חדירת גדולה יותר בממוצע מהחדירה שבארץ. שם החברס כנראה קצת יותר מעורים ומלומדים בנושא

ויודעים מה זה . בישראל הבורות חוגגת (באופן יחסי).

ויש עוד בעייה, בנתיים עוד לא השיקה את המעבדים הזולים יותר בליין של , כך שיש להם חסרון אל מול המעבדים

הזולים של אינטל, כדוגמתו של G4560 הפנומנאלי, של- אין מענה כרגע. זהו פלח שוק ענק שהם (כרגע) לא משחקים בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אז מעולה,

רק עשו ל את העבודה לקלה יותר לקראת השקתו של 3.

אלא שאז תאלץ כנראה לחזור בה מהרעיון להרוג עת G4560 המוצלח כל כך,

שכן היא תצטרך מענה ל 3 מבחינת מחיר, ובשלב הזה I3 יקר מדי וחסר 2 ליבות פיסיות לעומתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם כשיש עלייה היא לא מיידית. מרבית האנשים לא רואים מעבד חדש שיוצא לשוק וישר מזנקים לשדרג. (בניגוד לכרטיסי מסך). רוב האנשים מחליפים מעבד כשהם מחליפים מחשב, ככה שבהשפעה של שנה קדימה יהיה אפשר לראות עד כמה השינוי גדול. נכון להיום גם אם אני אקנה מחשב חדש מחר אני אעדיף לשים מעבד של מאשר של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...