צריכה עזרה בהרכבת מפרט עד 12K, לגיימינג ב4K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריכה עזרה בהרכבת מפרט עד 12K, לגיימינג ב4K

אורח עדי

Recommended Posts

היי לכולם

אחרי תקופה ארוכה, החלטתי סוף סוף לקנות את מחשב החלומות שלי!

חבר מהעבודה סיפר לי שזה המקום לבקש עזרה, אז בבקשה! :biggrinangelA:

אז ככה:

1. מה התקציב המקסימאלי? 12,000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? ניתן לנצל הכל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עד 2000 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? גיימינג ותכנות (Visual studio, studio etc...)

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. RPG, MMO, סימולטורים וFPS.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 34", 3440X1440

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות מאד :)

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? אין צורך במארז וספק. מארז יש את 3D Aurora הישן והטוב, וספק יש, בן שנה, zm700-glx. אם חייבים מוכנה לקנות :)

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 7-8. מים גם אופציה אם שקט יותר.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? אולי קל - בינוני כשהמחשב יתחיל להזדקן...

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? Win 10. בנוגע להרכבה, יודעת להרכיב לבד :$

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא ממש משנה. גרה ברחובות.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? מתי שאחליט על מפרט :P

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). כמה שיותר :) המחשב יתחבר גם לטלוויזיה, אזניות, רמקולים, מערכת קולנוע ביתי (רק הסאונד), ועוד כהנה וכהנה אביזרי USB. רוצה גם לקנות VIVE לfallout שיצא עכשיו :x

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כנראה שלא.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן,

קודם כל הייתי ממליץ לרכוש חדש ולא להשתמש בספק שברשותך. הרכיבים שאת הולכת לרכוש בתקציב הזה יהיו שמחים להנות ממתח וזרם יציבים ו"נעימים" יותר ממה שיש לספק שלך להציע. אלו רכיבים מאוד יקרים ואיכותיים שראויים ליותר מזה לפי דעתי.

שנית, בניתי משהו שאפשר להתחיל ממנו. מפרט בתקציב בסדר גודל כזה דורש הרבה חשיבה ושיקולי דעת, לכן לעצתי נמתין להערות והארות נוספות לגבי המפרט שבניתי.

* ניתן לשדרג את הכ. מסך ל- ולנצל את כל התקציב. אני לא בטוח אם זה כלכך הכרחי, זה תלוי במסך שלך. אם המסך שלך תומך בקצב רענון גבוה (100Hz ומעלה) אז באמת אפשר לשקול את השדרוג הזה. אם זה מסך 60Hz סטנדרטי אין צורך בכרטיס חזק יותר מ- GTX 1080Ti.

מעבדים - AMD Socket - AM4
YD1700BBM88AE - AMD - AMD RYZEN7 1700  - 8 Cores - 65W TDP - Tray...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1525/1494 ₪ 

כרטיסי מסך - NVIDIA PCIe
ROG-STRIX-GTX1080TI-O11G-GAMING-PC - ASUS - ROG STRIX GeForce GTX1080TI - With new PC Only - OC - 11GB GDDR5X memory - GPU Boost Clock : up to 1708 MHz - Memory Clock up to 11100 MHz - DVI, DP, HDMI video outputs...
בקניית מחשב חדש בלבד - כרטיס אחד למחשב - שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 4038/3957 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - M2 NVMe
MZ-V6P512BW - Samsung - 512GB SSD 960 PRO M.2 NVMe (M2)...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1521/1491 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA
ST1000DM003-2Y-PC - Seagate - 1TB - With new PC Only (ST1000DM010) - 3.5 inch - SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 series- 2 years warranty...
שנתיים אחריות - בקניית מחשב חדש בלבד
 כמות:  - 1 - 194/190 ₪ 

ספקי כח - ATX 
CP-9020045-EU - Corsair - 760W 80 PLUS® Platinum AX760 ATX Power Supply — Fully-Modular PSU...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 936/917 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח
F4-3200C16D-32GVK - G-Skill - 32GB (2x16GB) DDR4 3200 Mhz CL16-18-18-38 - 1.35V - Ripjaws V Series...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1356/1329 ₪ 

לוחות אם - AMD Socket AM4
X370-GAMING-PLUS - MSI - Socket AM4 - AMD X370 Chipset - ATX - 4x DDR4 64GB 3200 MHz - PCIe 3.0 x16 - PCIe 3.0 x8 - PCIe 2.0 x4 - 3x PCIe 2.0 x1 - DVI - HDMI - SLI - 3-Way CrossFire CFX - 6x SATA - M.2 - USB 3.1 Gen2 Type-C -...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 727/712 ₪ 

פתרונות קרור - קירור נוזלי
CW-9060025-WW - Corsair - Hydro Series™ H100i v2 Extreme Performance Liquid CPU Cooler...
חמש שנות אחריות
 כמות:  - 1 - 579/567 ₪ 

10876.00 / 10658 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה
קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=112679

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

אהלן,

קודם כל הייתי ממליץ לרכוש ספק כוח חדש ולא להשתמש בספק שברשותך. הרכיבים שאת הולכת לרכוש בתקציב הזה יהיו שמחים להנות ממתח וזרם יציבים ו"נעימים" יותר ממה שיש לספק שלך להציע. אלו רכיבים מאוד יקרים ואיכותיים שראויים ליותר מזה לפי דעתי.

תודה רבה על התגובה המהירה!

המסך שלי מסוגל להגיע עד ל100Hz, לא יותר.

האם לדעתך זה מצדיק עלייה לTitan?

בנוסף, אם כבר מכניסים נוזלי, יש משמעות להכניס את כרטיס המסך ורכיבים נוספים למעגל? או שרק המעבד משמעותי מהבחינה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100Hz זה בהחלט מצדיק את השדרוג לכרטיס מסך. העניין הוא שאחרי כמה בדיקות שעשיתי אני ממש לא ממליץ על ה- .

וזה למה:

באפשרויותיך להמתין לכרטיסים החדשים של שיצאו בעתיד הלא רחוק, או לבנות מערך של שני כרטיסי GTX1080TI.

לגבי נוזלי, בסה"כ המערכת שלך תהיה יציבה מאוד ויחסית קרירה גם עם קירורי אוויר. הייתי כמובן ממליץ להוסיף כמה מאווררים איכותיים ושקטים למארז, אבל בהחלט אפשר להגיע היום לתוצאות מרשימות מאוד עם קירורי אוויר.

כמובן שעדיין היתרון המובהק של הקירור הנוזלי הוא השקט. וזה שאלה של כמה שקט את מחפשת. אם את ממש לא רוצה לשמוע את המחשב, נוזלי יספק לך את התמורה הזאת. רק לא לשכוח שקירור נוזלי יעלה גם הרבה כסף.

זה כל מה שאני יכול להגיד לך לגבי זה. מעבר לזה, בעניין המלצות ספציפיות אני פחות מבין בעניין הזה. עדיף שתקבלי המלצות ממישהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

100Hz זה בהחלט מצדיק את השדרוג לכרטיס מסך. העניין הוא שאחרי כמה בדיקות שעשיתי אני ממש לא ממליץ על ה- .

וזה למה:

באפשרויותיך להמתין לכרטיסים החדשים של NVIDIA שיצאו בעתיד הלא רחוק, או לבנות מערך SLI של שני כרטיסי GTX1080TI.

לגבי קירור נוזלי, בסה"כ המערכת שלך תהיה יציבה מאוד ויחסית קרירה גם עם קירורי אוויר. הייתי כמובן ממליץ להוסיף כמה מאווררים איכותיים ושקטים למארז, אבל בהחלט אפשר להגיע היום לתוצאות מרשימות מאוד עם קירורי אוויר.

כמובן שעדיין היתרון המובהק של הקירור הנוזלי הוא השקט. וזה שאלה של כמה שקט את מחפשת. אם את ממש לא רוצה לשמוע את המחשב, קירור נוזלי יספק לך את התמורה הזאת. רק לא לשכוח שקירור נוזלי יעלה גם הרבה כסף.

זה כל מה שאני יכול להגיד לך לגבי זה. מעבר לזה, בעניין המלצות ספציפיות אני פחות מבין בעניין הזה. עדיף שתקבלי המלצות ממישהו אחר.

תודה רבה שוב על התגובה המהירה.

נראה לי שבשלב הזה אני אקנה את המפרט שהמלצת עליו בתוספת ספק כח רציני יותר לאפשרות של בעתיד. 850 וואט אמור להספיק נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, בתור אחד שקנה מחשב ב15K לפני שנה (גם הרכבתי מחשב חלומות :D), אחווה את דעתי:

ממליץ מאוד להתרחק מSLI, ובקישור הזה הסברתי למה:

https://hwzone.co.il/community/topic/579271-האם-sli-יעבוד/

(כמובן שאנחנו לא יודעים את העתיד, ואולי עוד כמה שנים באורח פלא זה כן יהיה רלוונטי)

ספק עובד בנצילות טובה יותר ונשמר יותר טוב כשהוא על בערך 50% עומס - לכן כן הייתי הולך על 850W.

דבר נוסף, אין שום טעם ללכת על  SSD , זה לא נותן כלום לגיימר יחסית לSSD רגיל (אולי כמה שניות בודדות בטעינה), אבל עולה הון.

ההמלצה שלי, בגלל שנראה שאת כן אוהבת מחשבים\ הרכבה וכו' ולא מפחדת להתעסק בזה,

לקנות משהו באזור 9000-10000 ולשדרג, לשדרג, לשדרג (אפשר למכור יד שניה את החלקים הקודמים). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

850W אתה מתכוון לכרטיס אחד או ל-SLI?

לגבי הSSD אתה לגמרי צודק:

לגבי , אני כרגע עובד עם מערך של שני כרטיסי GTX 1070. לרוב עובד נפלא, לפעמים עובד בצורה לא טובה ולעתים גם לא עובד בכלל.

בקיצור, זה נכון שזה לא תמיד עובד, אבל כשזה עובד זה תענוג. רוב המשחקים החדשים תומכים בזה (לפחות מניסיוני האישי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה אחת לגבי המפרט.

לא מבין מה התועלת של כזה למערכת כזאת , פוטנציאל ה OC של המעבד הוא לא גבוה במיוחד ולא מצדיק כזה.

לפי העמוד הרשמי של מוצר

http://www.corsair.com/en-eu/hydro-series-h100i-v2-extreme-performance-liquid-cpu-cooler

הוא גם לא תומך ב (למרות שיכול להיות שזה פשוט לא התעדכן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לגבי , כן זה בדיוק מה שגם אני כתבתי בקישור ההוא.

לדעתי יותר מתאים לאנשים שרוצים להשקיע המון כסף עכשיו, ולא להתעסק בכלל עם המחשב 5 שנים לפחות.

(אני לא יודע מן הסתם מה היו השיקולים שלך - ואם אתה מבסוט ממנו אז הרווחת :))

בגלל שהיא כתבה שהיא כן יודעת להרכיב, אז אני ממליץ לה את מה שאני בעצמי מתכנן לעשות - וזה להחליף כרטיס High-End תקופות קצרות.

בשביל הסיכוי הקטן שאולי התמיכה במערך כרטיסים פתאום תשתפר, או שהיא בכל זאת כן תרצה להתנסות בעצמה (עד שלא מנסים לא יודעים), אז הצעתי את ה850W.

אני מנטר את השימוש שלי בספק עם LINK - מגיע בפיקים ל600W, עם 2 כרטיסי GTX 1080 + 6700K שלושתם בOC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

הערה אחת לגבי המפרט.

לא מבין מה התועלת של קירור כזה למערכת כזאת , פוטנציאל ה OC של המעבד הוא לא גבוה במיוחד ולא מצדיק קירור כזה.

לפי העמוד הרשמי של מוצר

http://www.corsair.com/en-eu/hydro-series-h100i-v2-extreme-performance-liquid-cpu-cooler

הוא גם לא תומך ב AM4 (למרות שיכול להיות שזה פשוט לא התעדכן)

אתה טועה. ל- 7 1700 יש פוטנציאל אדיר להמהרה.

מעבר לכך הקירור הזה מאוד אמין ומאוד שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאי אפשר באמת לדעת כרגע - כל משפחת המעבדים הזאת עדיין טרייה נורא ועם הרבה חבלי לידה.

הרבה ערוצי שעוסקים בחומרה נתקלו בקושי להמהיר אותו מעבר ל-4 ג'יגה אבל זה גם מיוחס לבעיית התאימות עם הזכרונות שקיימת כרגע.

הבנתי ש- הוציאו עדכון שיעזור ליצרניות לוחות האם לפתור הרבה מהבעיות הללו ואנחנו אמורים להתחיל לראות את זה ממש בתקופה הקרובה.

כך או אחרת כרגע אכן אין סיבה לקירור מתקדם מדי - המעבד אינו נוטה להתחמם מדי גם עם פשוט יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1700 הוא מעבד עם פליטת חום סופר נמוכה ביחס לעוצמה שלו. מתאפשרת יחסית מעט ובעיקר תלויה בסיליקון בשלב זה.

ידוע שיצאו סיליקונים משופרים מסטפינג B2 בעתיד הקרוב. כרגע אני גם חושב שחוץ משקט, לא צריך להיות לקירור תפקיד גדול מדי בסיפור הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...