מבקש מפרט ב-4-5K לעריכה גרפית דו-מימדית בפוטושופ - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש מפרט ב-4-5K לעריכה גרפית דו-מימדית בפוטושופ

Ron Amin

Recommended Posts

לאחר שהמחשב הנוכחי שלי (HP מבוסס i5 4460S מלפני 3 שנים) עבר שריטה ללוח אם עקב שדרוג לא נכון שאי אפשר להחזיר אחורה החלטתי להחליף את כל המערכת.

רוב השימושים שלי הם עריכה גרפית בפוטושופ וגלישה באינטרנט. מידי פעם רואה (חשוב שיהיה תומך 4K).

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? עדיף לרדת עד 4000 במקרה שאפשר

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? אי אפשר

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עריכה גרפית בPhotoshop, עבודה עם הרבה קבצי RAW ועריכת Image Stacking

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). Photoshop - כבד

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: הוא לא, אני משחק רק במשחקי רטרו סטייל מריו

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? עכבר אלחוטי עם קליטה טובה ושליטה טובה - לא להתפרע (עכשיו עם 2000)

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? אין צורך בכונן אופטי (לא משתמש בהם), כרגע יש דיסק קשיח WD Blue 1TB 7200 RPM 6Gb/s Cache 64MB שאפשר להעביר. בנוסף יש 2 כרטיסי זכרון 8GB של שאני בספק אם יהיה לי מה לעשות איתם

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 4 - בינוני

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? כן, בינוני. אין לי נסיון רב בנושא ואני אשמח למערכת פשוטה לתפעול.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא, אני מעוניין להרכיב ולהתקין את המחשב שלי באופן עצמאי

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אני לרוב קונה בKSP, ואני נמנע מלקנות בIVORY. פתוח בהחלט לחנויות אחרות באזור רחובות \ ראשון לציון

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? מיידית

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? מעוניין בכונן למערכת הפעלה (200 GB?) בנוסף לדיסק קשיח "רגיל" של לפחות 2TB. קורא כרטיסי SD איכותי מאוד, מהירות העתקה גבוהה. הכרטיסי SD שלי X633 וחשוב לי להעביר את הקבצים מהר. מארז בלי לדים זוהרים - חשוך ככל האפשר ולא צריך להיות יפה.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא. אני מחליף מחשב כל 3-4 שנים, ועד שאני כבר מרגיש בצורך במחשב חדש כל הטכנולוגיה משתנה. חשוב שיהיו יציאות שיתאימו לשימושים עתידיים ואופציה להרחיב את הזכרון זה תמיד נחמד - אבל לא קריטי.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

חשוב שהמערכת תהיה נוחה להתקנה \ פירמוט עם חברות שהדרייברים שלהם זמינים ונוחים לעבודה

על המחשב יותקן 10
יהיה נחמד אם המחשב יהיה יחסית חסכוני בחשמל ושיעלה מהר

מסך - אני כרגע עם http://www.philips.com.au/c-p/246V5LHAB_75/lcd-monitor

אשמח להמלצה לשדרוג מאוחר יותר למסך עד 2500 שקל עם עדיפות ל27+ אינץ'

המון תודה לכל העוזרים ואחלה שבוע גם לאלו שלא עוזרים :-P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אהלן, מה דעתך על המפרט הנ"ל:

(אלו רק רכיבי החומרה, ללא עכבר וקורא כרטיסים).

מעבדים - AMD Socket - AM4
YD1600BBAEBOX - AMD - AMD RYZEN5 1600 - 6 Cores - 12 Threads - 3.2Ghz - 65W TDP - BOX With Spire Fan...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1016/996 ₪ 

כרטיסי מסך - NVIDIA PCIe
60NRH7DSL9OC-PC - GALAX - GeForce GTX1060 OC - With New PC Only - 6GB GDDR5 - Display Port 1.4, HDMI 2.0b, Dual Link-DVI - 228x124x41.5mm - Base Clock 1518MHz Boost Clock 1733MHz - Maximum Graphics Card Power 120W - System Pow...
בקניית מחשב חדש בלבד - כרטיס אחד למחשב - שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1268/1243 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA
DT01ACA200 - Toshiba - 2TB - 3.5 inch -7200 RPM - SATA3 6Gb/s - 32MB Cache - DT01ACA series...
שנתיים אחריות
 כמות:  - 1 - 294/288 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - SATA
ASX900S3-256GM-C - ADATA - 256GB SSD - SATA3 6GB/s - 555/520 MB/s - SX900 Series...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 384/376 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח
CMK16GX4M1B3000C15 - Corsair - 16GB DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory - Vengeance® LPX - Black - CMK16GX4M1B3000C15...
אחריות: שלוש שנים בארץ + לכל החיים מול היצרן
 כמות:  - 1 - 651/638 ₪ 

מארזי מחשב - ATX מארז
CC-9011075-WW - Corsair - Carbide Series® 100R Mid-Tower Case - Black...
שנתיים אחריות
 כמות:  - 1 - 209/205 ₪ 

לוחות אם - AMD Socket AM4
PRIME-X370-PRO - ASUS - PRIME X370-PRO - AM4 - 4x DDR4 64GB 3200MHz - HDMI - DisplayPort DP - SLI - CrossFireX CFX - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 3.0 x8 - PCIe 2.0 x4 - 3x PCIe 2.0 x1 - M.2 - 8x SATA - 3x USB 3.1 - 8x USB 3.0 - 4x...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 703/689 ₪ 

ספקי כח - ATX 
SF-550F14MT - Super Flower - 550W - 80Plus Silver - Modular - Leadex Silver Series...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 365/358 ₪ 

4890.00 / 4792 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=112588

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם לא עבדתי עם מעבדי , תמיד הייתי עם . מה ההבדלים בין השניים?

הכרטיס מסך נראה לי מאוד בומבסטי, כמה זה משמעותי לעריכת תמונות? לעומת זאת בזכרון חשבתי לכיוון ה2X16GB עם CL יותר נמוך כדי לעזור להריץ פעולות של מהר יותר. בקשר לספק כח אני גם בספק, יש לי נטיה לחברות יותר מפורסמות בתקווה להשיג יותר שקט ואמינות.

דיסקים קשיחים יש לי נטיה להשאר עם WD מתוך היסטוריה טובה מאוד איתם, האם יש יתרון פרקטי לטושיבה?

המארז נראה בדיוק מה שחיפשתי :-D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון להיום יותר כדאי ללכת על מעבד . הם מציעים מעבדים עם מספר רב יותר של ליבות במחירים פנטסטיים. העתיד וההווה הולכים במגמה של ריבוי ליבות, לקנות מעבד היום זה לא חכם לפי דעתי בהתחשב בתקציב ובשימושים שלך.

לשימוש "כבד" בפוטושופ בהחלט יש צורך בכרטיס מסך כזה. אני חושב שהשילוב של הכרטיס הזה עם המעבד ששמתי הוא שילוב מועלה מבחינת האיזון.

לגבי זיכרונות, אפשר ללכת על שני סטיקים של 8. השיקול פה הוא כזה, אם תלך על שני סטיקים אתה תיהיה מוגבל בשדרוג הרחבת הזיכרון, תוכל להגיע עד ל- 32 ג'יגה סה"כ. נכון להיום זה מספיק לעריכת , אבל אני לא יודע מה יהיה בעתיד. אם תלך על שני סטיקים אתה תרוויח את עניין ה- dual channel. לשיקולך.

לגבי תזמונים (CL), לא רלוונטי. זיכרונות עם תזמונים נמוכים עולים הרבה כסף והתמורה שתקבל מזה היא מאוד נמוכה. שמתי לך זיכרונות מאוד מהירים, בתדר עבודה של 3000Mhz. זה משמעותי הרבה יותר מהתזמונים שלהם.

הספק כוח ששמתי לך מאוד אמין ומאוד שקט. אחד הספקים המשתלמים ביותר שיש לפלונטר להציע. flower פשוט לא כלכך פופולארים בארץ מהסיבה שלא מיבאים כמעט מוצרים שלהם. אף אחד לא מכיר אותם פה אבל הם מייצרים ספקים מאוד איכותיים.

אם אתה מתעקש על חברה שאתה מכיר אתה יכול ללכת על הספק הזה:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CP-9020102-EU

הוא גם בסדר.

לגבי הקשיח, אתה יכול ללכת על WD, לא קריטי. כל אלה: WD, , Toshiba, Hitachi הוכיחו את עצמן במבחן האיכות של דיסקים קשיחים בשנים האחרונות. אם תשאל אותי כולן מעולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי ללכת על 2 סטיקים של 16GB , לסה"כ 32GB. ככה אני אוכל בהמשך להכפיל את הזכרון ל64GB (המקסימום של הלוח אם) אם יהיה צורך.

יש לך המלצה לסט כזה?

האם נראה לך ששדרוג ל32GB יהיה שווה את ההוצאה הנוספת? עם שדרוג כזה אני כבר ב6 אלף שקל ככה שאני אאלץ לקצץ מדברים אחרים.

האם ללוח אם יש כרטיס רשת מובנה? אם לא, אפשר המלצה לאחד טוב מאוד?

והאם יש המלצה למסך לשדרג אליו בהמשך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

King

אולי שכחת, אבל עדיין, רק לפוטושופ עדיפה מערכת עם , I7.  :)

בבקשה לבנות מפרט עם המעבד הנ"ל ( רצוי אפילו K עם נכנס ).

כרטיס מסך 1050 יספיק בהחלט.

זיכרון 32 גיגה כבקשת פותח הדיון.

המלצה למסך ? כאן צריך יותר פרטים.

ובייחוד, תקציב.

רוצה FHD  ? ?  אני מבין שבכל מקרה לא מדובר על 10 ביט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

King

אולי שכחת, אבל עדיין, רק לפוטושופ עדיפה מערכת עם אינטל, i7.  :)

בבקשה לבנות מפרט עם המעבד הנ"ל ( רצוי אפילו K עם נכנס ).

כרטיס מסך 1050 יספיק בהחלט.

זיכרון 32 גיגה כבקשת פותח הדיון.

המלצה למסך ? כאן צריך יותר פרטים.

ובייחוד, תקציב.

רוצה FHD  ? 4k ?  אני מבין שבכל מקרה לא מדובר על 10 ביט.

אני לא משתמש רק בפוטושופ, אבל רק בפוטושופ הביצועים של המחשב הנוכחי שלי מפריעים לי.

מחפש מסך (כרגע יש FHD). לא מכיר מסכי 10 ביט, אבל מחפש מסך עם צבעים מעולים שיהיה אפשר לערוך עליו ברזולוציה גבוהה מאוד (גיגה פיקסל).

תקציב עד 2500 שקל כפי שכתוב בהודעה הראשונה בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא סגור שהוא צריך כזה כרטיס יקר

שווה לעיין פה

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2017-NVIDIA-GeForce-GPU-Performance-899/

בהחלט נוטה להסכים עם @askme שכנראה 1050 יספיק.

לגבי מעבד אפשר ללכת עם ה i7 או עם ה . לדעתי מבחינת עלות תועלת דווקא הייתי הולך על גם אם לאינטל יש יתרון מסויים בפוטושופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

באותו אתר בדיוק הם מסכמים שעדיף אינטל :).

זה לא אסון גדול אם הולכים על , שלא יהיו אי הבנות, פשוט

אינטל נותן בין 10 ל - 15 אחוז יותר. לא נראה קריטי ? אין בעיה.

תלכו על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

^^^^

סבבה. אז שפותח הדיון יחליט מה נראה לו. 

חוץ מזה, לאן נעלמת ?  :)

אם זה אותו מחיר עם 10-15% יותר תפוקה בפוטושופ אני אעדיף את i7, אבל אין לי הערכה למחיר של מפרט מקביל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב

להלן מפרט ( ראשוני, להשוואה ) עם I7 7700K.

logo-dark.png
מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד 

מעבד + לוח אם: 2030 ₪ - * מבצע * - Quad i7 7700K 4.2Ghz + Z270-Gaming K3 S1151
קירור אוויר למעבד: 145 ₪ - Freezer 13
זכרון: 1167 ₪ - * מבצע * -  32G (2x16G) Vengance LPX Black 3000Mhz CL15
כרטיס מסך: 644 ₪ - GTX 1050Ti OC 4GB
דיסק קשיח: 439 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 250GB SATA III 5 Years Warranty
ספק כוח: 390 ₪ - Seasonic S12II-620 620W Modular 5 Years Warranty

מחיר סופי: 4815 ₪ למזומן 
 4911 ₪ לאשראי עד 12 תשלומים 
 5007 ₪ לאשראי עד 36 תשלומים

http://startpc.co.il/build/media/build/viewBuild.php?uid=596251a57b788

שים לב שכאן אין מארז ( תשתמש בקיים :) ), אבל יש ספק כח וגם 32 גיגה .

עריכה - גם שכחתי . אז אפשר לקחת את זה שהציע KING או אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...