התייעצות לגבי מפרט לעבודה בתלת מימד (10K~) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי מפרט לעבודה בתלת מימד (10K~)

Reverie

Recommended Posts

אהלן חבר'ה,

אני סטודנט לאנימציה תלת מימדית וככל שהזמן עובר אני מבין שהמחשב הנייד שלי, עם כל האהבה שלי אליו, כבר לא יסחוב סצינות מורכבות עם מנועי רינדור מתקדמים.

יש לי מפרטים שונים בלינקים הבאים. אני לא יודע עד כמה החלקים תואמים אחד לשני (אני בעיקר לא סגור על עניין המארז והקירור) ואם יש דברים שאפשר להחליף כדי להוזיל תוך שמירה על הביצועים, אז אשמח לעזרה.

עריכה: מסתבר שאי אפשר לשתף לינקים למפרטים בפלונטר, אז בינתיים אני משאיר רק את המפרט שלמטה. אם יש הצעות - אשמח לשמוע.

כרגע אני נוטה למפרטים של ה- 1700x בגלל כמות הליבות:

43170 מעבד AMD ‏AMD Ryzen 7 1700X 3.4Ghz - Box‎ 1
43430 לוחות אם למעבדי ‏AMD ‏MSI B350 TOMAHAWK , B350, , 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI‎ 1
39470 זכרונות ‏HyperX Predator 2x16GB 3000Mhz CL15 Kit‎ 1
44111 כרטיסי מסך ‏Asus GTX 1080 Ti TURBO 11GB GDDR5X 2xHDMI 2xDP PCI-E‎ 1
42648 דיסקים קשיחים ‏Seagate Barracuda HDD 2TB Sata III ST2000DM006‎ 1
41807 כונני SSD ‏Samsung 960 EVO M.2 MZ-V6E250BW 250GB SSD‎ 1
19277 צורבי DVD ‏LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM‎ 1
32372 ספקי כוח ‏Antec 650W Active PFC Modular 80+ Gold EDG650 PSU‎ 1
39915 מארזים ‏Antec GX1200 Full Tower Case No PSU‎ 1
39400 מאווררים וגופי קירור ‏Corsair Hydro H115i Performance CPU Cooler‎ 1
34606 מע' הפעלה

‏Microsoft 10 Home English 64Bit OEM - With New Computer Only‎

מה שאני צריך ככה או ככה - 32 גיגה זיכרון, 1080ti, וקירור נוזלי שיחזיק את המחשב במאמץ מקסימלי ממושך (ימים עד שבועות).

תודה רבה לכולם :)

(אני אמלא בשאלון מה שהכי רלוונטי כדי להקל על העניין):

1. מה התקציב המקסימאלי? 10-11 אלף

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אם אפשר לחסוך בלי לאבד ביצועים באופן משמעותי - לחסוך.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? אם מדובר בכמה מאות שקלים שיתרמו משמעותית - אפשר לדבר על זה.

מה שימושי המחשב? בראש ובראשונה עבודה בתלת מימד. תוכנות עיקריות - מאיה וזיבראש (יש עוד הרבה נוספות, אבל זה העיקר), רינדור בארנולד, VRay ובהמשך אולי אגלוש גם למנועים נוספים.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1440p, 25"

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? השקט פחות קריטי, יותר חשוב שתהיה מערכת יעילה מאוד כי יהיו תקופות שאצטרך לסחוט את המעבד במשך ימים שלמים ואולי שבועות.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? 10 ביתי באנגלית.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? עדיפות ל-KSP, אבל אם אותו מפרט יהיה זול יותר בחנות אחרת אז לא אתעקש על זה. גר באיזור אשדוד.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבועות הקרובים

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? אולי ארצה לשדרג מעבד ו/או להוסיף כ.מסך. אני בכנות לא הכי מתמצא בעניין הזה, אז אני לא יודע מה זה דורש מבחינת רכיבים ומבחינה תקציבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל המפרט מאוזן,בחירה מצוינת של . נראה מעולה.

אני הייתי משדרג את הלוח ל-X370 והולך על מעבד 1700. חבל לקנות את ה1700X. קלה ואתה מגיע לתדרים שלו בכיף.

לקחת כונן דיסקים ונראה לי שאתה לא יכול להתקין אותו במארז שלקחת. בדוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ על דגם אחר של הכרטיס עם שאינו מסוג מפוח.

חוץ מזה AIO נוטים להתקלקל אחרי זמן מסוים (לרוב המשאבה) ולכן אולי כדאי לשקול קירור אוויר איכותי כמו NH D15 - . במידה ויש בעיה עם הזכרונות (וכנראה שכן) אז אפשר לקחת את הD15S שזה אותו הדבר רק עם מאוורר פחות כך שאין בעיה עם הזכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

קודם כל המפרט מאוזן,בחירה מצוינת של ספק כוח. נראה מעולה.

אני הייתי משדרג את הלוח ל-X370 והולך על מעבד RYZEN 1700. חבל לקנות את ה1700X. המהרה קלה ואתה מגיע לתדרים שלו בכיף.

לקחת כונן דיסקים ונראה לי שאתה לא יכול להתקין אותו במארז שלקחת. בדוק את זה.

ציטוט של פולי הקנטאור

ממליץ על דגם אחר של הכרטיס עם קירור שאינו מסוג מפוח.

חוץ מזה AIO נוטים להתקלקל אחרי זמן מסוים (לרוב המשאבה) ולכן אולי כדאי לשקול קירור אוויר איכותי כמו NH D15 - . במידה ויש בעיה עם הזכרונות (וכנראה שכן) אז אפשר לקחת את הD15S שזה אותו הדבר רק עם מאוורר פחות כך שאין בעיה עם הזכרונות.

קודם כל תודה רבה לשניכם!

עשיתי כמה שינויים ע"פ ההמלצות שלכם. אני לא לגמרי בטוח איזה כרטיס הכי מומלץ מבחינת (אני גם לא לגמרי יודע מה ההבדלים בין סוגי הקירורים), אז הלכתי לפי בנצ'מארקס שמצאתי. אם יש משהו עדיף (בפער לא ניכר מדי במחיר) אשמח לדעת.

לגבי המעבד - כרגע אני משאיר כמו שהוא, כי האמת היא שאני קצת נרתע מהתעסקות עם OC למיניהם. יכול להיות שאשנה בהמשך.

זה המצב כרגע, אשמח לדעתכם:

43170 מעבד AMD ‏AMD Ryzen 7 1700X 3.4Ghz - Box‎ 1
31504 מאוורר למעבד ‏Noctua NH-D15 CPU Cooler‎ 1
43675 לוחות אם למעבדי ‏AMD ‏Asus Prime X370-PRO , X370, , 3xPCI-E, , DP‎ 1
39470 זכרונות ‏HyperX Predator 2x16GB 3000Mhz CL15 Kit‎ 1
43960 כרטיסי מסך ‏Gigabyte GTX 1080 Ti 11GB GDDR5X DVI 2xHDMI 3xDP PCI-E‎ 1
42648 דיסקים קשיחים ‏Seagate Barracuda HDD 2TB Sata III ST2000DM006‎ 1
41807 כונני SSD ‏Samsung 960 EVO M.2 MZ-V6E250BW 250GB SSD‎ 1
19277 צורבי DVD ‏LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM‎ 1
32372 ספקי כוח ‏Antec 650W Active PFC Modular 80+ Gold EDG650 PSU‎ 1
36314 מארזים ‏Corsair Graphite 760T Full Tower Case with Window No PSU‎ 1
34606 מע' הפעלה ‏Microsoft 10 Home English 64Bit OEM - With New Computer Only‎
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ללא OC הייתי הולך על ה1700 הרגיל. ההבדל בינהם בביצועים לא עולה על 5 אחוז, ההפרש במחיר כן. זה 200-300 שקלים הפרש במחיר שאפשר להשקיע בדברים אחרים שיתרמו הרבה יותר למערכת לפי דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין עדיף 1700X אם לא 1800X. כל אחוז די משמעותי כאן.

ה - שנבחר, לא מספק את הסחורה, בטח לא במערכת כ"כ טובענית.

http://www.tomshardware.com/reviews/samsung-960-evo-nvme-ssd-review,4802-4.html

עדיף לקחת או דגם אחר, או נפח גדול יותר, נניח 500 גיגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

גם ללא OC הייתי הולך על ה1700 הרגיל. ההבדל בינהם בביצועים לא עולה על 5 אחוז, ההפרש במחיר כן. זה 200-300 שקלים הפרש במחיר שאפשר להשקיע בדברים אחרים שיתרמו הרבה יותר למערכת לפי דעתי.

אני נוטה להסכים עם askme בנוגע לזה, גם אם יש הפרש של 200-300 זה כנראה יצדיק את זה בטווח הארוך (או כבר בסשן רינדור הראשון).

בכל אופן אם יש שינויים שעדיין היית עושה במפרט המעודכן (חוץ מהמעבד) אני אשמח לשמוע(:

ציטוט של askme

עדיין עדיף 1700X אם לא 1800X. כל אחוז די משמעותי כאן.

ה - SSD שנבחר, לא מספק את הסחורה, בטח לא במערכת כ"כ טובענית.

http://www.tomshardware.com/reviews/samsung-960-evo-nvme-ssd-review,4802-4.html

עדיף לקחת או דגם אחר, או נפח גדול יותר, נניח 500 גיגה.

יש דגם ספציפי שהיית ממליץ עליו? בעדיפות לא להוסיף עוד סכום משמעותי לתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם מעבד R7 1700 מגיע מאוורר אם לא מתכנן לבצע  אין טעם לרכוש מאוורר למעבד, בלי מאוורר זה 400 ש"ח ועוד 300 ש"ח על המעבד זה 700 ש"ח...

לגבי SSD בכלל לא ממליץ על כונני SSD לי יש את 960 EVO מתחמם הרבה עדיף לרכוש SSD כמו 850  חצי טרה את ההבדל לא תרגיש וגם חיי הSSD קצרים במיוחד בכתיבה רק 160TBW.

לגבי זיכרונות מומלץ ללכת עם דגם שנבדק עבור לוח האם שתרצה לרכוש אחרת מהירות הזיכרון תעבוד רק עד ב2666MHZ...

לגבי לוח אם עצמו אם מחפש עם מעבד קול טוב מומלץ ללכת על GIGABYTE 5 בהרבה יותר טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TECH AMATEUR

לגבי SSD בכלל לא ממליץ על כונני SSD nvme לי יש את 960 EVO מתחמם הרבה עדיף לרכוש SSD כמו 850  חצי טרה את ההבדל לא תרגיש וגם חיי הSSD nvme קצרים במיוחד בכתיבה רק 160TBW.

^^^^^

בדיוק מה שבאתי לומר.

אמנם הדגם הזה עדיף על ה - 960 מבחינת הביצועים-

http://ksp.co.il/?uin=37981&gclid=EAIaIQobChMI9dDjn8L81AIVExIbCh04ow_hEAAYASAAEgI2SPD_BwE

אבל יותר טוב לקחת או 960 של 500 גיגה או איזה 850 פרו של 500 גיגה.

מצטער אם זה מחריג את התקציב......

ציטוט של TECH AMATEUR

עם מעבד R7 1700 מגיע מאוורר אם לא מתכנן לבצע אוברקלוק  אין טעם לרכוש מאוורר למעבד

^^^^

זה נכון בד"כ. אממה, כאן המעבד הולך להיטחן בצורה מעוררת רחמים, כך שאין הרבה ברירות.

צריך רציני ואמין. בנקודה זאת, עדיף אפילו לפתוח דיון בפורום המתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

לפי מה שהבנתי, זה שקט וטוב. אבל.... לא מצויין.

שכן, בסוף הסרטון הוא ( הבחור ) אומר שאם מעוניינים ביותר ביצועים, עדיף 

קירורים יותר חזקים.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, OC אני כנראה לא אעשה. הלכתי על 1700X בגלל ה-5% האלה גם אם מבחינת value זו לא ההצעה הכי מדהימה. איכותי חשוב לי כמובן כי המעבד הולך לרוץ על 100% לתקופות ממושכות (כמו שאמרתי, בין ימים עד שבועות) וזה לא מקום שאני רוצה לחסוך בו.

עכשיו, החלפתי את הSSD כפי שהצעתם ל-850 Pro עם 500GB. שאלה נוספת לגבי הלוח אם והזכרונות - תוכלו לכוון אותי לאיזה זיווג של וזכרונות כדאי לקחת כדי שבוודאות לא יהיו הפתעות? התשובות שמצאתי באינטרנט מבלבלות אפילו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסרים לוחות.. כמעט כל לוח X370 יתאים.

שני אלה מצוינים:

Asus  PRIME X370-PRO

Gigabyte GA-AX370--K3

זיכרונות לך על הכי זול שתמצא של יצרן נורמלי (HyperX, , Crucial, Corsair), תזמונים לא גבוהים יותר מ- CL16, תדר 3000-3200Mhz.

רצוי לבדוק באתר היצרן של הלוח שהזיכרונות שלקחת נמצאים ברשימת הזיכרונות שנבדקו על הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...