10 ליבות של אינטל(7900) גובר על אמד 16 ליבות (Threadripper) הגיוני? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

10 ליבות של אינטל(7900) גובר על אמד 16 ליבות (Threadripper) הגיוני?

Maor Fedida

Recommended Posts

זה צהובון חומרה, לא צריך להתרגש מכותרות מושכות.

לשאלה בכותרת באופן כללי - אני לא נביא, יש בידי רק אחד מהשניים הללו, אבל אני בהחלט רואה איך במטלות מסויימות ה-7900X יהיה מהיר יותר, ברור. עוצמת הליבה הבודדת שלו גבוהה, והתדר שאפשר לסחוט ממנו באוברקלוק גם גבוה מאוד.

אמנם, אלו לא מעבדי גיימינג כלל, ולכן פשוט ממליץ להמתין ולראות איך הם בשלל התוכנות השונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב צהובון או לא הדבר אפשרי בהחלט (ואתה יכול לצטט, גם יקרה) 

תלוי באפליקציה והיכולת שלה לנצל מספר רב של ליבות, בדיוק כמו שקורה שיש מקרים שמעבד 4 ליבות מאינטל עדיף על 8 ליבות ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן אם כך זה יכול להסביר את זה גם שיש ישומים שעובדים מהר יותר שיש פחות ליבות וליבה בודדת גבוהה יותר ותדר גבוה יותר כפי שמר חשמל ציין . אלו ישומים שלא עובדים טוב בחישוב מקבילי כמו ישומים אחרים שכן עובדים טוב בחישוב מקבילי ואילו שם נקבל תוספת ביצועים ככל שיהיו יותר ליבות.
כלומר אני לא הופתע אם ה10 ליבות הזה ה7900 של יהיה מהיר יותר באותם ישומים גם מ16 הליבות של שעדיין לא יצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט...

קורה גם היום בין נניח 7700K ל6950K וזה עם שתי ליבות שבבסיסן דיי דומות (5% IPC בערך).

בפועל פר לאינטל עדיין יתרון לא קטן בכלל ברמת הציפ (כלומר בלי קשר למחיר המוגזם של אינטל)  ואתה יכול לראות את זה אם תשווה I7 7700K לR5 1400/1500 (שניהם 4 ליבות 8 תרדים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...