טכנולוגיית ה-Optane של אינטל בביקורת: הגיע הזמן להיפרד מכונני SSD? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טכנולוגיית ה-Optane של אינטל בביקורת: הגיע הזמן להיפרד מכונני SSD?

djelectric

Recommended Posts

ציטוט של askme

לא ריאלי. אינטל לא תחלוק את הטכנולוגיה עם אחרים. ו - AMD ? אולי יפתיעו כמו עם הרייזן, לך תדע. אבל אני לא אופטימי בעניין. וגם אם כן, זה יהיה תקף רק ללוחות AMD. כלומר, לא קשור בכלל ל - M2.

זה בסך הכל CACHE משוכלל לדיסק, עם דרייבר שמעתיק אליו קבצים בדרישה גבוהה.
אין כאן פריצת דרך טכנולוגית (אם כי כונני SDDH בשעתו איכזבו, למרות שהיו בנויים באותו עיקרון), אלא ניצול יעיל של ערוץ מהיר, שעדיין לא מוכר מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שהמציאו את מכונת הזמן . מצד שני, על אף הדמיון בעיקרון, זה די רחוק מה sshd. ואתה שוכח דבר אחד - אינטל היא היא יצרנית הצ'יפסטים בלוחות שלה. כל היצרנים רק מייצרים עם קישוטים כאלה ואחרים את מה שאינטל קובעת. עכשיו, תגיד אתה מה הסיכוי שמשהו יעשה בניגוד לרצון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

במחיר 400 ש"ח רוכשים עוד כ- 16GB RAM למחשב.

קרי שבמקום לרכוש מחשב חדש עם 16GB RAM, אז רוכשים עם 32GB.

בזיכרון הפיסי הגדול יותר שהמחשב מקבל, מפעילים את כל הכלים שצריכים לביצוע cache לדיסק הקשיח.

אזי במקרה שכזה, מהו בעצם היתרון ש- Optane נותן ?

הרי לא רק שזיכרון מחשב ניתן להרחבה בכל מחשב ואינו מוגבל ספציפית רק דור kaby-lake, אלא שהזיכרון RAM מהיר

בסדר גודל יותר מאשר כונן Optane, מהיר פי 8 עד פי 16 (תלוי עם איזו מהירות RAM עובדים).

מעבר לכך הינו מרכיב ורסטילי שיכול לשמש לכל צורך שהוא, ולא רק כ- disk cache.

אתה שוכח דבר אחד - נדיף הוא נדיף. 

המידע שמאוחסן על אופטיין נשמר שם אחרי הפעלות מחדש.

אופטיין הוא לא RAMDISK. הוא שומר מידע מפתח חיוני להפעלה מהירה של תוכנות תדירות ומפחית בזבל. ככה לפחות שואפת להפעיל אותו.

אני אישית הולך להמשיך להשתמש באופטיין, פשוט כי הוא בחזקתי, כי הוא מתאים למערך של כונני בנוסף להארד דיסקים שנמצא אצלי, והוא ישמש גם במערכת שאני עובד עליה כעת לביקורת נוספת.

האם זו המצאת המאה? אני חושב שבביקורת העברתי בצורה ברורה שזה מוצר שצריך להבשיל. רע הוא ממש לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...