טכנולוגיית ה-Optane של אינטל בביקורת: הגיע הזמן להיפרד מכונני SSD? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טכנולוגיית ה-Optane של אינטל בביקורת: הגיע הזמן להיפרד מכונני SSD?

djelectric

Recommended Posts

לא ריאלי. אינטל לא תחלוק את הטכנולוגיה עם אחרים. ו - ? אולי יפתיעו כמו עם הרייזן, לך תדע. אבל אני לא אופטימי בעניין. וגם אם כן, זה יהיה תקף רק ללוחות . כלומר, לא קשור בכלל ל - M2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Eli Cohen-Nehemia

כוננים מכניים עם Cache בדמות עם נפח מוקטן הם לא עניין חדש.. ניתן למצוא אותם לא מעט במחשבים (ללכת בלי ולהרגיש עם). אז מה בדיוק הבשורה כאן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר הזה של 400₪ הכונן לא משתלם. אפשר לקנות כונן של כמו 850 evo ואפילו במחיר זול יותר את אחד הכוננים של סנדיסק או קרושיאל. אינטל צריכים להוציא את הoptane לשוק הרחב, דיי דומה למה שהיה עם הssd ועם מחשבי הnuc. יותר חברות התחילו להוציא דגמים שונים והוזילו את המחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אורח Eli Cohen-Nehemia

כוננים מכניים עם Cache בדמות SSD עם נפח מוקטן הם לא עניין חדש.. ניתן למצוא אותם לא מעט במחשבים ניידים (ללכת בלי ולהרגיש עם). אז מה בדיוק הבשורה כאן?

אתה בטח מתכוון ל - SSHD.

זה כמו להשוות את הירח לשמש.

מצא את ההבדלים. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל תכננה את הOPTANE כשהיא שלטה בשוק ללא עוררין. יש לי תחושה שהתמיכה רק במעבדי וערכות שבבים ספציפיות היא פשוט דרך למכור יותר מהם. אלוי עכשיו שאינטל מתחילה להרגיש תחרות המחירים והתמיכה של הדבר הזה יעשו ריאליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Litec Yaakovian

לא הבנתי מה ההבדל בין sshd/ srt/ rst איך שלא קוראים לאופציה עם הרייד שהתחילה בלוחות 1156

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסה להבין משהו:

במחיר 400 ש"ח רוכשים עוד כ- 16GB למחשב.

קרי שבמקום לרכוש מחשב חדש עם 16GB , אז רוכשים עם 32GB.

בזיכרון הפיסי הגדול יותר שהמחשב מקבל, מפעילים את כל הכלים שצריכים לביצוע cache לדיסק הקשיח.

אזי במקרה שכזה, מהו בעצם היתרון ש- נותן ?

הרי לא רק שזיכרון מחשב ניתן להרחבה בכל מחשב ואינו מוגבל ספציפית רק דור kaby-lake, אלא שהזיכרון מהיר

בסדר גודל יותר מאשר כונן , מהיר פי 8 עד פי 16 (תלוי עם איזו מהירות עובדים).

מעבר לכך RAM הינו מרכיב ורסטילי שיכול לשמש לכל צורך שהוא, ולא רק כ- disk cache.

אז אשמח להבין איפה, מה אנו מפספסים פה. ואם לא מפספסים, אז סליחה לי מהפטנט המיותר הזה של .

נ.ב אם למישהו יש ספק, אז שישים לב להבדל במהירות טעינה של פעם ראשונה מהדיסק הקשיח HDD,

שיסגור אותה, ואז יפתח שוב כאשר בפעם השנייה היא נטענת מה- disk cache האוטומטי שמערכת ההפעלה מפעילה ברקע.

רק בצעו זאת עבור שנכנסת כל כולה ב- cache שיש לכם כיום במחשב.

הדבר מודגם בקלות במחשבים עם 16GB Ram אגב (מה שיש לי בבית כרגע).

ועוד יותר בקלות באמצעות מחשבים להם 32GB ram (בדקתי למשל על שרת אצלנו בעבודה).

טעינה ראשונה (נגיד לצורך הדוגמא המופשטת) אורכת 10 שניות.

לאחר סגירתה ופתיחה מחדש, הפתיחה הבאה מהירה משמעותית והיא מורגשת.

**ניתן לקפנג את ה disk cache של מערכת ההפעלה ו/או להשתמש בכלים צד ג' לנושא.

קצת חומר לדוגמא כאן:

גרסה למחשבי desktop

http://www.superspeed.com/desktop/supercache.php

גרסה לשרתים

http://www.superspeed.com/servers/supercache.php

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...