שרת windows server 2016 על מחשב בייתי - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרת windows server 2016 על מחשב בייתי

Hagai Stopl

Recommended Posts

היי...איזה מפרט צריך כדי לבנות שרת מאובטח לחברות קטנות שלא כוללות הרבה מחשבים(על בסיס מחשב עם server 2016)

איזה מפרט אני צריך שיריץ את זה טוב, ולא יהיה יקר?
איזה אנטי ווירוס הכי מתאים לשרת?
תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה סדר גודל התקציב, ומה השרת הנדון אמור להפעיל מבחינת צרכים ?

איזה סוג ארגון הוא ישרת, מה ליבת העסוק של הארגון, מה רמת הסיכון מבחינת סייבר ?

האם מדובר בשרת קבצים זוטא, האם בשרת שמטרתו לבצע עבודות שכוללות גם כח חישובי ?

מה לדבר שרת SQL ?

קשה להשיב על רגל אחת באוויר, מבלי להבין קודם כל דרישות מהשרת,

ובהתאם לדרישות, לאפיין את הכח החישובי הנדרש. יש לכך נוסחאות פר כל כלי וכלי בנפרד והתחום מקצועי ודקדקני.

בדר"כ פר כל תחום או כלי צריך להיעזר ביועץ מומחה באותו תחום, שיודע להצביע על הכח החישובי הנדרש בתחום זה,

ויודע גם לבצע סקר ביצועים טרם רכישה על מנת לתקף את המלצתו.

כשאתה מבקש המלצה לשרת, מה הזמינות והאמינות הנדרשת מהשרת ?

PC רגיל אינו מכיל redundency כנדרש משרת אמיתי: 

2 ספקי כוח, מערך נתונים בתצורת raid, מערכת גיבוי, מערכת UPS, לעיתים גם נדרש DR מלא או חלקי.

לא אחת נדרשת הצבתו בחדר מקורר תרמית על ידי מערכת מזוג heavy dury עם סינון אבק, כדי לספק לו סביבת עבודה

יציבה ואמינה לאורך שנים.

בבית למשל, לי מספיק שרת קטנטן בן 10, שמבוסס מעבד 2 ליבות מיושן, שמחזיק בסה"כ קבצים לשימוש בייתי

ואינו עושה כלום חוץ מזה. שרת כזה ניתן לרכוש משומש כיום ב- 100 ש"ח, יש כמו זבל. אפשר להשתמש ב- רגיל גם.

ומצד שני בעבודה, יש לנו מאות שרתים מסוגים שונים ומגוונים, החל במכונות מאד מיושנות, המשך במכונות של 4000$ (שרת קטן)

וכלה בשרתים כבדים, שבהם כלולים קבוצות שרתי blade כל אחד עם 5 blade-ים, כל blade עם 16 ליבות פיסיות, 32 ליבות לוגיות,

384GB פר blade,  מחוברים ל- storage של כמה מאות טרה, מכונה אחת עולה כחצי עד 1 מיליון דולר תלוי בהרכב הספציפי.

ואלו עוד שרתים ישנים כן - משנת 2011, שיוחלפו עוד מעט במפלצות חזקות פי כמה, עם 2TB ו- 64 ליבות ליחידה.

שרת היא מכונה רגישה בדר"כ ועליה מופקדים אנשי סיסטם עם ידע וניסיון באיך להתקינם, איך לקנפגם, איך לתחזקם בשוטף, איך לנתר

את הביצועים והמשאבים 24/7, לבצע הקשחות, בכלל זה הפעלת מערכת רצינית של אנטי וירוס מהשורה הראשונה, מערכות הלבנה

במידת הצורך, מערכות firewall, ועוד עשרות כלי אבטחת מידע - הכל כתלות בגודל האיום, גודל הארגון, סוג העסוק שלו, והאם יש בכלל

חיבור לרשת האינטרנט העולמית או לא.

בקיצור:

תתחיל לבנות סט של דרישות ואפיונים, ותקציב מוגדר למשימה. זה תחום רציני ומקצועי פי כמה וכמה מ- בייתי ובדר"כ דורש הרבה מאד

שנות התמחות בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מצטרף לשאלה..

אם אני צריך server שכל תפקידו זה

AD DC

לכחמישים מחשבים

מה העלות של מחשב כזה ? (גם יד שניה)

ואולי עם אופציה של wds DHCP DNS

בכמה זה מיקר??

Server נוסף

AD DC WDS DHCP

עם אפשרות להפעיל עליו VDI אחד

לרשת של 100 מחשבים

ברשת הזאת יש לי SERVER 2008 ישן

הSERVER הנוסף יהיה הראשי ומה שיש לי עכשיו ישאר כמשני

בשניהם אין לי בעיה להשבית את הרשת למספר שעות (כבה או ספק נשרף.. )

רצוי מחשב זול שיעמוד בצרכים

אפשר גם יד שניה

תודה

Sent from my SM-J5108 using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...