מבקש מפרט למחשב נייח (גיימינג , וידאו , עבודה משרדית) עד 9K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש מפרט למחשב נייח (גיימינג , וידאו , עבודה משרדית) עד 9K

tripuli5

Recommended Posts

שלום רב לכולם ,

כבר לא מעט זמן שאני עוקב אחרי הפורום , והתרשמתי בצורה בלתי רגילה מכמות הידע והנכונות לעזור בפורום !

אשמח לעזרה בנוגע למפרט מחשב בשבילי :

1. מה התקציב המקסימאלי? 9K

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?  אפשר לנצל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? במקרה חריג ממש - אלף שח נוספים.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?   משחקים כבדים (שיתן מענה ל 2 שנים הקרובות) , תכני HD (המסך מחשב יחובר ל TV) , המון עבודה משרדית .

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). גם פרנסה - בעיקר עבודה על טבלאות , , OUTLOOK

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:  גם גיימינג - 

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. - אין כרגע משהו ספציפי - בעיקר תוכן חדש ועדכני.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). - המחיר צריך לכלול גם מסך (אז אשמח להמלצות) - כרגע יש לי את VIEWSONIC LED 1080P - לא יודע כמה יעיל הוא לגיימינג .

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?  גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.  -  רצוי שכן - אלא אם כן זה פוגע במשהו משמעותי אחר, אז בהחלט ניתן לוותר.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?  לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?   7-8

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?  רק כאשר המחשב יתחיל להיות איטי מדיי בעתיד - אם כן  - קל.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?  לא.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.   לא

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?  בשבוע הקרוב.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).  לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?  ניתן להשאיר אופציה לשדרוג במידת הצורך בעתיד.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:  נושא האמינות כאן חשוב מאד - מכיוון שהמחשב הולך לשמש גם לפרנסה מאד חשוב ש המחשב יהיה מאד אמין, במיוחד כל הקשר לאחסון מידע.

המון תודה לכל העוזרים !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אהלן חבר,

אתחיל עם מסך ברשותך.

אם יש אופציה להזמין מחו"ל אמליץ לך על המסך הזה:

https://www.amazon.com/AOC-AG271QG-Gaming-Monitor-G-Sync/dp/B01G5JYMNA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1498344031&sr=8-1&keywords=AG271QG

מסך מדהים במחיר מטורף! פחות מ- 3,000 ש"ח עד הבית.

בארץ נמכר במחיר הבא:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=937054

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=AG271QG

מעבדים - AMD Socket - AM4
YD1600BBAEBOX - AMD - AMD RYZEN5 1600 - 6 Cores - 12 Threads - 3.2Ghz - 65W TDP - BOX With Spire Fan...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1016/996 ₪ 

כרטיסי מסך - NVIDIA PCIe
80NSJ6DHL4EC-PC - GALAX - GeForce GTX1080 EXOC - With new PC Only - 8GB GDDR5X - BackPlate - Top LED Effect - Display Port P1.4, HDMI 2.0b, DL-DVI-D - 296x144x43mm...
בקניית מחשב חדש בלבד - כרטיס אחד למחשב - שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 2458/2409 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - M2 NVMe
SSDPEKKW256G7X1 - intel - 256GB Intel SSD 600p Series (M.2 80mm PCIe 3.0 x4, 3D1, TLC) - M2 NVMe - 1570 MB/s read - 540 MB/s write...
בעיות אספקה - שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 549/538 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA
ST1000DM003-2Y-PC - Seagate - 1TB - With new PC Only (ST1000DM010) - 3.5 inch - SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 series- 2 years warranty...
שנתיים אחריות - בקניית מחשב חדש בלבד
 כמות:  - 1 - 193/189 ₪ 

ספקי כח - ATX 
CP-9020091-EU - Corsair - 650W RMx Series™ RM650x — 80PLUS® Gold Certified Fully Modular PSU...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 548/537 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח
CMK16GX4M1B3000C15 - Corsair - 16GB DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory - Vengeance® LPX - Black - CMK16GX4M1B3000C15...
אחריות: שלוש שנים בארץ + לכל החיים מול היצרן
 כמות:  - 1 - 651/638 ₪ 

מארזי מחשב - ATX מארז
CA-S340W-W1 - NZXT - NZXT Source 340 Glossy White - 2x 120mm - No power supply included...
שנה אחריות
 כמות:  - 1 - 531/520 ₪ 

לוחות אם - AMD Socket AM4
PRIME-X370-PRO - ASUS - PRIME X370-PRO - AM4 - 4x DDR4 64GB 3200MHz - HDMI - DisplayPort DP - SLI - CrossFireX CFX - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 3.0 x8 - PCIe 2.0 x4 - 3x PCIe 2.0 x1 - M.2 - 8x SATA - 3x USB 3.1 - 8x USB 3.0 - 4x...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 703/689 ₪ 

6649.00 / 6516 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=111274

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

אהלן חבר,

אתחיל עם מסך ברשותך.

אם יש אופציה להזמין מחו"ל אמליץ לך על המסך הזה:

https://www.amazon.com/AOC-AG271QG-Gaming-Monitor-G-Sync/dp/B01G5JYMNA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1498344031&sr=8-1&keywords=AG271QG

מסך מדהים במחיר מטורף! פחות מ- 3,000 ש"ח עד הבית.

בארץ נמכר במחיר הבא:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=AG271QG

מעבדים - AMD Socket - AM4
YD1600BBAEBOX - AMD - AMD RYZEN5 1600 - 6 Cores - 12 Threads - 3.2Ghz - 65W TDP - BOX With Spire Fan...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1016/996 ₪ 

כרטיסי מסך - NVIDIA PCIe
80NSJ6DHL4EC-PC - GALAX - GeForce GTX1080 EXOC - With new PC Only - 8GB GDDR5X - BackPlate - Top LED Effect - Display Port P1.4, HDMI 2.0b, DL-DVI-D - 296x144x43mm...
בקניית מחשב חדש בלבד - כרטיס אחד למחשב - שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 2458/2409 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - M2 NVMe
SSDPEKKW256G7X1 - intel - 256GB Intel SSD 600p Series (M.2 80mm PCIe 3.0 x4, 3D1, TLC) - M2 NVMe - 1570 MB/s read - 540 MB/s write...
בעיות אספקה - שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 549/538 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA
ST1000DM003-2Y-PC - Seagate - 1TB - With new PC Only (ST1000DM010) - 3.5 inch - SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 series- 2 years warranty...
שנתיים אחריות - בקניית מחשב חדש בלבד
 כמות:  - 1 - 193/189 ₪ 

ספקי כח - ATX 
CP-9020091-EU - Corsair - 650W RMx Series™ RM650x — 80PLUS® Gold Certified Fully Modular PSU...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 548/537 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח
CMK16GX4M1B3000C15 - Corsair - 16GB DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory - Vengeance® LPX - Black - CMK16GX4M1B3000C15...
אחריות: שלוש שנים בארץ + לכל החיים מול היצרן
 כמות:  - 1 - 651/638 ₪ 

מארזי מחשב - ATX מארז
CA-S340W-W1 - NZXT - NZXT Source 340 Glossy White - 2x 120mm - No power supply included...
שנה אחריות
 כמות:  - 1 - 531/520 ₪ 

לוחות אם - AMD Socket AM4
PRIME-X370-PRO - ASUS - PRIME X370-PRO - AM4 - 4x DDR4 64GB 3200MHz - HDMI - DisplayPort DP - SLI - CrossFireX CFX - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 3.0 x8 - PCIe 2.0 x4 - 3x PCIe 2.0 x1 - M.2 - 8x SATA - 3x USB 3.1 - 8x USB 3.0 - 4x...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 703/689 ₪ 

6649.00 / 6516 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=111274

היי ,

ראשית , המון תודה !!

כמה דברים קטנים :

1. לא שכחנו במפרט לצרף מאוורר למעבד ? או מערכת כלשהי ?

2. האם ניתן במסך להיכנס לתקציב של עד 2000 שח , ולמצוא משהו בארץ ? - אפשרי מבחינתי מסך אחר שיתן תמורה גבוהה לכסף.

3. יש אפשרות לקבל מפרט גם ברכיבי ?

תודה רבה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא שכחנו אל דאגה :).

שמתי במפרט מעבד שמגיע עם מובנה לא רע בכלל (גרסת box), ככה שאין צורך לרכוש מאוורר בנפרד, בטח אם אתה לא הולך להמהיר אותו קשות.

2. תשמע, מסך שנמכר בארץ עד 2000 שקלים לא בעיה למצוא, אבל אפרט לך את ההשלכות.

המסך שנתתי לך הוא קודם כל בעל פאנל מסוג , שזה אומר כמות ודיוק צבעים גבוהה יותר, כמו כן זוויות צפייה רחבות יותר ומסך מאוד ידידותי לעיניים, כל זה בהשוואה לפאנלים אחרים כמובן. עוד דבר, לישיבה ממושכת מול המחשב הרבה יותר נוח ובריא לעיניים שימוש בסוג פאנל שכזה.

בהתחשב בשימושים שלך שהם לא רק גיימינג אלא גם עבודה משרדית ותכני אני מאוד ממליץ על סוג הפאנל הזה. שימוש בפאנל מסוג TN לדוגמא לקריאה זה לא משהו שהייתי ממליץ לאף אחד.

עניין נוסף זה הרזולוציה של המסך (1440P) והגודל שלו (27 אינץ)

דבר נוסף זה תמיכה ב .

ואפילו עוד דבר, תמיכה בעד 165Hz.

בארץ ב- 2000 שקלים תוכל לקנות מסך IPS באותו גודל ורזולוציה, אך ללא ולא יותר מ60Hz.

או אולי מסך TN ללא עם 144Hz.

בקיצור מה שאני אומר זה שחבל. המסך הזה שמצאתי באמאזון הוא באמת מחיר מציאה והוא מתאים לך מאוד לפי דעתי. ממליץ לך מאוד לשקול זאת שוב. אולי יש לך חבר/קרוב משפחה/שכן שיכול להזמין אותו עבורך??

לגבי החריגה בתקציב אפשר לקצץ ממשהו במפרט אם זה קריטי. אני במקומך בתקציב כזה לא הייתי מתפשר על מסך.

3. אין לי בעיה להרכיב לך מפרט מבוסס אבל בשיא הרצינות, מאוד יכאב לי לאפשר לך לרכוש היום מחשב מבוסס . אם ארכיב לך מפרט כזה זה יהיה עם מעבד 4 ליבות ו8 לוגיות. פה יש לך 6 ליבות ו12 ליבות לוגיות. לפי מה שנראה העתיד הולך היום לכיוון של ריבוי ליבות. לכן בעתיד כנראה שמעבדי רייזן יובילו גם במשחקים, שאגב, הם כבר מובילים כמעט בכל דבר אחר. וגם בגיימינג ההפרש הוא מאוד קטן עד כדי לא מורגש, במיוחד במשחקים שעברו אופטימיזציות ייעודיות למעבדי רייזן.

עדכן אותי מה אתה מחליט, אם בא לך תמתין גם לחוות דעת נוספות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא שכחנו אל דאגה :).

שמתי במפרט מעבד שמגיע עם קירור מובנה לא רע בכלל (גרסת box), ככה שאין צורך לרכוש מאוורר בנפרד, בטח אם אתה לא הולך להמהיר אותו קשות.

2. תשמע, מסך שנמכר בארץ עד 2000 שקלים לא בעיה למצוא, אבל אפרט לך את ההשלכות.

המסך שנתתי לך הוא קודם כל בעל פאנל מסוג , שזה אומר כמות ודיוק צבעים גבוהה יותר, כמו כן זוויות צפייה רחבות יותר ומסך מאוד ידידותי לעיניים, כל זה בהשוואה לפאנלים אחרים כמובן. עוד דבר, לישיבה ממושכת מול המחשב הרבה יותר נוח ובריא לעיניים שימוש בסוג פאנל שכזה.

בהתחשב בשימושים שלך שהם לא רק גיימינג אלא גם עבודה משרדית ותכני וידאו אני מאוד ממליץ על סוג הפאנל הזה. שימוש בפאנל מסוג TN לדוגמא לקריאה זה לא משהו שהייתי ממליץ לאף אחד.

עניין נוסף זה הרזולוציה של המסך (1440P) והגודל שלו (27 אינץ)

דבר נוסף זה תמיכה ב G-SYNC.

ואפילו עוד דבר, תמיכה בעד 165Hz.

בארץ ב- 2000 שקלים תוכל לקנות מסך IPS באותו גודל ורזולוציה, אך ללא G-SYNC ולא יותר מ60Hz.

או אולי מסך TN ללא G-SYNC עם 144Hz.

בקיצור מה שאני אומר זה שחבל. המסך הזה שמצאתי באמאזון הוא באמת מחיר מציאה והוא מתאים לך מאוד לפי דעתי. ממליץ לך מאוד לשקול זאת שוב. אולי יש לך חבר/קרוב משפחה/שכן שיכול להזמין אותו עבורך??

לגבי החריגה בתקציב אפשר לקצץ ממשהו במפרט אם זה קריטי. אני במקומך בתקציב כזה לא הייתי מתפשר על מסך.

3. אין לי בעיה להרכיב לך מפרט מבוסס אינטל אבל בשיא הרצינות, מאוד יכאב לי לאפשר לך לרכוש היום מחשב מבוסס אינטל. אם ארכיב לך מפרט כזה זה יהיה עם מעבד 4 ליבות ו8 לוגיות. פה יש לך 6 ליבות ו12 ליבות לוגיות. לפי מה שנראה העתיד הולך היום לכיוון של ריבוי ליבות. לכן בעתיד כנראה שמעבדי רייזן יובילו גם במשחקים, שאגב, הם כבר מובילים כמעט בכל דבר אחר. וגם בגיימינג ההפרש הוא מאוד קטן עד כדי לא מורגש, במיוחד במשחקים שעברו אופטימיזציות ייעודיות למעבדי רייזן.

עדכן אותי מה אתה מחליט, אם בא לך תמתין גם לחוות דעת נוספות :)

הרבה מה לומר אין לי , רואים שאתה בהחלט מקצוען !

הפחד היחיד שלי מהמסך , הוא דווקא ההזמנה מחו"ל - מע"מ , מכס , ושאר הירקות... - בעיה נוספת היא בעיית האחריות , במידה וקרה משהו חלילה.

כמה לדעתך מסך כזה צפוי לעלות בארץ ? במקום הזול ביותר שנוכל למצוא.

מבחינת תקציב - אני מעדיף לשלם עוד 500 שח ושהמחשב ימשיך איתי שנים קדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים כאלה מתחילים בארץ באיזור ה4,500 ש"ח.

אם פספסת, באחת התגובות הקודמות שמתי לינק בזאפ של אותו מסך בדיוק שיש באמאזון:

כמו שאתה רואה הפער במחיר עצום! 

במאמאזון UK הוא כרגע נמכר ב2750 ש"ח.

קודם כל, כל ה"בעיות" שציינת לא קיימות באמאזון. המחיר שאמרתי לך זה מחיר משוכלל עד דלת ביתך. כולל מיסים, מכס, משלוח וכל מה שלא תרצה. ד"א אם אתה מזמין משהו מאמזון הם מתחייבים שלא תוסיף עוד שקל נוסף. מה ששילמת בעת ביצוע ההזמנה זה סך כל מה שתשלם עד שהמוצר יגיע. במידה והמוצר מגיע שבור/לא תקין/לא עובד כמובן שתקבל את כספך בחזרה. אפילו אם המוצר יגיע תקין, יש לך חלון זמן של חודש אם אני לא טועה שאתה יכול להחזיר להם את המוצר בטענה שאתה לא מרוצה. את המשלוח אתה רק תצטרך לשלם כנראה.

בתור אחד שמזמין הרבה מאמאזון יש להם שירות מספר אחד בעולם.

אז החיסרון היחיד שיש לנו פה זה עניין החריות. אבל אני באמת חושב שהפרש המחירים שווה את זה. גם אם תצטרך 2 תיקונים למסך אתה לדעתי לא תשלם יותר מקניה בארץ. ובדרך כלל מסכים מחזיקים המון זמן ולא מתקלקלים, בטח ובטח האיכותיים שביניהם כמו זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, כל ה"בעיות" שציינת לא קיימות באמאזון. המחיר שאמרתי לך זה מחיר משוכלל עד דלת ביתך. כולל מיסים, מכס, משלוח וכל מה שלא תרצה. ד"א אם אתה מזמין משהו מאמזון הם מתחייבים שלא תוסיף עוד שקל נוסף. מה ששילמת בעת ביצוע ההזמנה זה סך כל מה שתשלם עד שהמוצר יגיע. במידה והמוצר מגיע שבור/לא תקין/לא עובד כמובן שתקבל את כספך בחזרה. אפילו אם המוצר יגיע תקין, יש לך חלון זמן של חודש אם אני לא טועה שאתה יכול להחזיר להם את המוצר בטענה שאתה לא מרוצה. את המשלוח אתה רק תצטרך לשלם כנראה.

אז החיסרון היחיד שיש לנו פה זה עניין החריות. אבל אני באמת חושב שהפרש המחירים שווה את זה. גם אם תצטרך 2 תיקונים למסך אתה לדעתי לא תשלם יותר מקניה בארץ. ובדרך כלל מסכים מחזיקים המון זמן ולא מתקלקלים, בטח ובטח האיכותיים שביניהם כמו זה.

מה אני יכול עוד לומר ?

שכנעת אותי , אני הולך על המסך הזה !

מבחינת אמינות , ה HDD שהצעת הם משהו שאני יכול להיות רגוע איתם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של tripuli5

לא.

כי אסור להיות רגועים עם אף קשיח.

תדאג לגיבויים ( עותק אחד לא מחובר לפחות ) וכל המרבה הרי זה משובח.

וסליחה על ההתפרצות.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של tripuli5

אם יש לך חומר מאוד (מאוד!) חשוב, אמליץ לך לקנות עוד קשיח בדיוק כזה ולבצע raid. מה שזה אומר זה שהמידע נשמר על שני הקשיחים במקביל. לגבי הssd הוא הרבה יותר בטוח מהבחינה הזאת. קשיחים זה מכאני ולכן זה קצת יותר מסוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חזרה לעניין המסך לרגע אחד...

אני בהחלט השתכנעתי מדברייך ללכת על המסך הזה ואני באמת רוצה להאמין ולקוות שהוא יהווה תמורה מלאה לכסף.

אבל... (אני מקווה שה"אבל" שלי לא מוצדק) ,  נכנסתי כרגע לקישור ב , והביקורות עליו חצויות

https://www.amazon.co.uk/product-reviews/B01GTODWPU/ref=acr_search_see_all?ie=UTF8&showViewpoints=1

המון טוענים שהמסך הוא לא הצלחה גדולה ,

מה דעתך בעניין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה.....

רייד (RAID ) זה  לא גיבוי. :nono:

בואו נקרא לדברים בשמם. רייד זה יתירות ( במקרה של רייד 1 ).

אסור לראות בו גיבוי.

לכן , רצוי לקנות לפחות כונן חיצוני אחד בקיבולת שתספיק, ולבצע עליו את הגיבוי.

לא פחות חשוב, לנתק את הכונן החיצוני מהמחשב, כמובן בין הגיבויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של tripuli5

חזרה לעניין המסך לרגע אחד...

אני בהחלט השתכנעתי מדברייך ללכת על המסך הזה ואני באמת רוצה להאמין ולקוות שהוא יהווה תמורה מלאה לכסף.

אבל... (אני מקווה שה"אבל" שלי לא מוצדק) ,  נכנסתי כרגע לקישור ב amazon , והביקורות עליו חצויות

https://www.amazon.co.uk/product-reviews/B01GTODWPU/ref=acr_search_see_all?ie=UTF8&showViewpoints=1

המון טוענים שהמסך הוא לא הצלחה גדולה ,

מה דעתך בעניין ?

המסך הזה מעולה. קרא ביקורות באמאזון com:

https://www.amazon.com/gp/aw/cr/B01G5JYMNA/ref=mw_dp_cr

פה הציון הרבה יותר מבוסס כי יש יותר ביקורות.

תמיד יש אלה שלא יהיו מרוצים, קורה.

למרות שזה קצת מעלה חשד שבUK פחות מרוצים ממנו.. גורם לי לחשוב שאולי פס הייצור שם פחות טוב :|

מאמזון com פחות מומלץ להזמין כי המתח שם שונה.

ציטוט של askme

אההה.....

רייד (RAID ) זה  לא גיבוי. :nono:

בואו נקרא לדברים בשמם. רייד זה יתירות ( במקרה של רייד 1 ).

אסור לראות בו גיבוי.

לכן , רצוי לקנות לפחות כונן חיצוני אחד בקיבולת שתספיק, ולבצע עליו את הגיבוי.

לא פחות חשוב, לנתק את הכונן החיצוני מהמחשב, כמובן בין הגיבויים.

ממה שידוע לי raid 1 לא פחות טוב מגיבוי:

"מערך של שני דיסקים לפחות, שבהם כל חלק מהמידע נכתב לכל הדיסקים בו זמנית; כלומר, נוצר גיבוי על דיסקים נוספים. נקרא גם בלשון העם "מירור" (mirror) משמעותו "דיסק ראי" מכיוון שהנתונים נכתבים בו זמנית ל2 הדיסקים בצורה שווה.

מערך מסוג זה מגביר את שרידות המידע משום שכל פיסת מידע כתובה מספר פעמים - המערך מיושם בעיקר כאשר שרידות המידע חשובה יותר מנפח האחסון הכולל. מערך כזה מנצל רק 1 חלקי מספר הדיסקים מנפח האחסון הנתון."

* מתוך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך הזה מעולה. קרא ביקורות באמאזון com:

https://www.amazon.com/gp/aw/cr/B01G5JYMNA/ref=mw_dp_cr

פה הציון הרבה יותר מבוסס כי יש יותר ביקורות.

תמיד יש אלה שלא יהיו מרוצים, קורה.

למרות שזה קצת מעלה חשד שבUK פחות מרוצים ממנו.. גורם לי לחשוב שאולי פס הייצור שם פחות טוב :|

מאמזון com פחות מומלץ להזמין כי המתח שם שונה.

ממה שידוע לי raid 1 לא פחות טוב מגיבוי:

"מערך של שני דיסקים לפחות, שבהם כל חלק מהמידע נכתב לכל הדיסקים בו זמנית; כלומר, נוצר גיבוי על דיסקים נוספים. נקרא גם בלשון העם "מירור" (mirror) משמעותו "דיסק ראי" מכיוון שהנתונים נכתבים בו זמנית ל2 הדיסקים בצורה שווה.

מערך מסוג זה מגביר את שרידות המידע משום שכל פיסת מידע כתובה מספר פעמים - המערך מיושם בעיקר כאשר שרידות המידע חשובה יותר מנפח האחסון הכולל. מערך כזה מנצל רק 1 חלקי מספר הדיסקים מנפח האחסון הנתון."

* מתוך ויקיפדיה.

ברור , וכאן נכנס הקטע של החשש , מסך בכמעט 3000 שח שהדעות עליו חלוקות... קצת מדאיג. (אף על פי שעל הנייר הוא נשמע מבטיח)

יש אלטרנטיבה אחרת למסך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערך מסוג זה מגביר את שרידות המידע משום שכל פיסת מידע כתובה מספר פעמים - המערך מיושם בעיקר כאשר שרידות המידע חשובה יותר מנפח האחסון הכולל. מערך כזה מנצל רק 1 חלקי מספר הדיסקים מנפח האחסון הנתון.

^^^^^

זה גם מה שאני אמרתי. שרידות.

אנסה להסביר לך מה ההבדל - 

ברייד 1 אם קשיח אחד נדפק, ישנה אפשרות לשחזר את החומר, כי עותק ממנו נשמר על הקשיח השני שברייד 1.

עד כאן, לכאורה סבבה.

אממה - נניח ספק הכח משתגע / חברת החשמל משתגעת / הלוח אם מתחרפן ... טוב, הבנת את הפונטה  :)...

בקיצור, אירוע שמטגן את שני הקשיחים שברייד.

או ווירוס.

או תוכנת כופר.

או טעות של משתמש.

הלך המידע ואיננו.

לכן, אם תועיל לעבור על הפוסט הנוגע, כתבתי כל מילה שמתבססת על ההסבר הזה,

כמו " לפחות עותק אחד", " לנתק את הקשיח מהמחשב "  וכו'.

זו הגדרה של גיבוי, וזה ההבדל משרידות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...