Review של i9-7900X נחשף באתר hexus - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Review של i9-7900X נחשף באתר hexus

--Shadow--

Recommended Posts

http://hexus.net/tech/reviews/cpu/107017-intel-core-i9-7900x-14nm-skylake-x/

אני רואה שבמשחקים אין יתרון גדול לריבוי ליבות כמו שבמעבד כזה, זה משתנה ממשחק למשחק.

http://hexus.net/tech/reviews/cpu/107017-intel-core-i9-7900x-14nm-skylake-x/?page=6

בנוסף:

ציטוט

The review praised Intel's overclocking headroom and general muscle in a mostly positive review. Still, not all is rosy in Intel land. They found performance per watt to not have improved much if at all, criticized the high price tag, and Hexus.net had the following to say about the overall experience:

"X299 motherboards don't appear to be quite ready, there are question marks surrounding the Skylake-X processors due later this year, and at the lower end of the X spectrum, -X is short of puzzling."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר בעיות לא פשוטות במבחן שהם עשו לטעמי:

1. השוואת מעבד 10 ליבות של אינטל למעבד 8 ליבות של , ומכך פער המחירים (רק של המעבד לבדו מבלי לתחשב את עלות

הפלטפורמה בפנים כן)  1000$ לעומת מעבד של 300$ !   זה מעל פי 3 מחיר. מעניין ...

2. המבחן בוצע בתדרי ברירת מחדל של המעבדים, כך שהשוו כאן במהירות 4.5Ghz לשבב במהירות 3.6ghz (גרסת 1800X

שייצגה אל הליין של ryzen) רק שלא עשו ל- ל- 4.0ghz על מנת להראות את התמונה באופן נכון. מעניין פעם שניה ...

3. לבסוף הועילו לעשות הדגמה של OC, אך רק למעבד של ?!

לא עשו את ההמרה המקבילה הנדרשת למעבד - וכאן בפרק הסיום של הכתבה זו הייתה הזדמנות סוף סוף לבצע את

ההשוואה המתבקשת OC מול OC. מעניין פעם שלישית ...

4. ההמהרה שהצליחו להגיע אליה במעבד של היתה מ- 4.5 ל- 4.7ghz .... ולא היה ניתן לעבור את התדר הזה למרות

כל נסיונותיהם. מובן כי הפלטפורמה החדשה הזו כבר נושקת לקצה גבול היכולת התרמית שלה.

ולמרות כל ההטיות הללו שאמורות היו לתת לאינטל יתרון יחסי, הם עדיין סיכמו את תמונת מצב הליין החדש של , בצורה לא ממש

פוזיטיבית. נשים לב עוד לכך שהפלטפורמה החדשה של אינה בשלה עדיין, ומסיקים מכך שאינטל עשתה כאן מהלך כנראה מזורז,

שההסבר עבורו הוא תגובה זריזה (וחפוזה משהו) ל- , שאלמלי הוא, כנראה הייתה מושקת רק בעוד זמן רב ולא עכשיו.

מה הלאה מבחינתנו:

אנחנו רוצים מבחן שההערות בסעיפים 1 עד 3 מעלה נלקחות בחשבון.

אנחנו רוצים לראות השוואת מעבד 1700 מומהר ל- 4.0ghz במבחן אל מול המעבד הנכון של אינטל - זה בן 8 הליבות

בעלות 600$ ולא זה בן 10 הליבות שעלותו 1000$.

אנחנו רוצים לראות את שני המעבדים זה מול זה מומהרים בתדר שעובד ויציב, קרי 4.7ghz למעבד של אינטל לעומת 4.0ghz במעבד

של , ולהתרשם האם היתרון הזה בתדר אצל אינטל מגיע ליידי ביטוי בביצועים המדידים, ועד כמה. 

אחרי זה נרצה גם התייחסות עניינית, האם הפער מובחן במשחקים וסימולטורים על ידי חושיו הפסיכוסנסוריים של משתמש אנושי,

על מנת לקבוע האם ישנה תמורה פרקטית במעבר מהמעבד האיטי יותר למהיר יותר במגרש המעשי. ואם לא (מה שכנראה יקרה) אז

לקבל את התייחסות הכותב לנושא ושיסכם את הכל בהתייחס לפער המחירים (300$ תוספת למעבד ועוד כמה דולרים לפלטפורמה עצמה

שכן יקרה יותר מ- am4).

נוסף על כך נרצה לראות מבחן המשך - את במבחן מקביל וזהה ולעמוד על אותן נקודות בדיוק.

יש לי תחושת בטן ומבלי שראינו עדיין את המבחנים המתבקשים מוצגים מול עיננו, שאנחנו כבר יכולים די בבהירות להבין איך זה ייראה

ולאן המסקנות יובילו אותנו לאחר שיערכו המבחנים כמתבקש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.הם השוו את המעבד לזה של הזמין, אם היה להם מעבד מתקדם יותר הוא מן הסתם היה בהשוואה

2+3. זאת מתודולוגיית הבדיקה שלהם, אותו דבר הם עשו כשהם בחנו את ה1800x (למשל) - הם לא עשו oc למעבדי הרפרנס

4. ההמהרה היא לא מ4.5 ל4.7, היא מ4.0 ל4.7

4.5 זה טורבו שבו רק 2 ליבות במהירות הזאת.

הם המהירו 10 ליבות למהירות 4.7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

מספר בעיות לא פשוטות במבחן שהם עשו לטעמי:

1. השוואת מעבד 10 ליבות של אינטל למעבד 8 ליבות של AMD, ומכך פער המחירים (רק של המעבד לבדו מבלי לתחשב את עלות

הפלטפורמה בפנים כן)  1000$ לעומת מעבד של 300$ !   זה מעל פי 3 מחיר. מעניין ...

2. המבחן בוצע בתדרי ברירת מחדל של המעבדים, כך שהשוו כאן שבב במהירות 4.5Ghz לשבב במהירות 3.6ghz (גרסת 1800X

שייצגה אל הליין של ryzen) רק שלא עשו ל- RYZEN המהרה ל- 4.0ghz על מנת להראות את התמונה באופן נכון. מעניין פעם שניה ...

3. לבסוף הועילו לעשות הדגמה של OC, אך רק למעבד של אינטל ?!

לא עשו את ההמרה המקבילה הנדרשת למעבד RYZEN - וכאן בפרק הסיום של הכתבה זו הייתה הזדמנות סוף סוף לבצע את

ההשוואה המתבקשת OC מול OC. מעניין פעם שלישית ...

4. ההמהרה שהצליחו להגיע אליה במעבד של אינטל היתה מ- 4.5 ל- 4.7ghz .... ולא היה ניתן לעבור את התדר הזה למרות

כל נסיונותיהם. מובן כי הפלטפורמה החדשה הזו כבר נושקת לקצה גבול היכולת התרמית שלה.

ולמרות כל ההטיות הללו שאמורות היו לתת לאינטל יתרון יחסי, הם עדיין סיכמו את תמונת מצב הליין החדש של אינטל, בצורה לא ממש

פוזיטיבית. נשים לב עוד לכך שהפלטפורמה החדשה של אינטל אינה בשלה עדיין, ומסיקים מכך שאינטל עשתה כאן מהלך כנראה מזורז,

שההסבר עבורו הוא תגובה זריזה (וחפוזה משהו) ל- Threadripper, שאלמלי הוא, כנראה הייתה מושקת רק בעוד זמן רב ולא עכשיו.

מה הלאה מבחינתנו:

אנחנו רוצים מבחן שההערות בסעיפים 1 עד 3 מעלה נלקחות בחשבון.

אנחנו רוצים לראות השוואת מעבד RYZEN 1700 מומהר ל- 4.0ghz במבחן אל מול המעבד הנכון של - זה בן 8 הליבות

בעלות 600$ ולא זה בן 10 הליבות שעלותו 1000$.

אנחנו רוצים לראות את שני המעבדים זה מול זה מומהרים בתדר שעובד ויציב, קרי 4.7ghz למעבד של לעומת 4.0ghz במעבד

של RYZEN, ולהתרשם האם היתרון הזה בתדר אצל אינטל מגיע ליידי ביטוי בביצועים המדידים, ועד כמה. 

אחרי זה נרצה גם התייחסות עניינית, האם הפער מובחן במשחקים וסימולטורים על ידי חושיו הפסיכוסנסוריים של משתמש אנושי,

על מנת לקבוע האם ישנה תמורה פרקטית במעבר מהמעבד האיטי יותר למהיר יותר במגרש המעשי. ואם לא (מה שכנראה יקרה) אז

לקבל את התייחסות הכותב לנושא ושיסכם את הכל בהתייחס לפער המחירים (300$ תוספת למעבד ועוד כמה דולרים לפלטפורמה עצמה

שכן יקרה יותר מ- am4).

נוסף על כך נרצה לראות מבחן המשך - את Threadripper במבחן מקביל וזהה ולעמוד על אותן נקודות בדיוק.

יש לי תחושת בטן ומבלי שראינו עדיין את המבחנים המתבקשים מוצגים מול עיננו, שאנחנו כבר יכולים די בבהירות להבין איך זה ייראה

ולאן המסקנות יובילו אותנו לאחר שיערכו המבחנים כמתבקש.

לפחות תהיה הוגן, אם עושים אובר קלוק למעבד אחד יש לעשות גם לשני, לא משווים תדר שעון, לוקחים מוצר מהקופא ובודקים אותו עם חומרה זהה.

אני מבין שאתה מנסה להאדיר את רייזן או ככה לפחות התחושה שלי, ואני כן חושב שרייזן זה מעבד נהדר, ויש לי את הסייגים שלי מהפלטפרומה החדשה של שאני אישית מקווה שתכשל חזק.

אבל לא צריך לנסות לסרס את המעבדים של על מנת להאדיר את רייזן. במבחן החשוב באמת עלות מול תועלת רייזן מנצח וזה מה שחשוב לרוב המוחלט של האנשים.

ובבקשה מבחן ביצועים עם 1800x@4ghz

https://www.bit-tech.net/hardware/2017/06/16/intel-core-i9-7900x-and-x299-chipset-revie/6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

רשמת:

"לפחות תהיה הוגן, אם עושים אובר קלוק למעבד אחד יש לעשות גם לשני..."

אני שואל האם יש לכבודו יש חלילה בעיות בהבנת הקריאה ?

ראה תזכורת לדבריי שחור על גבי לבן מוקף לנוחיות בעיגול אדום, ולאחר מכן חזור ותשכתב את תגובתך הקודמת

לדבריי - כדי שלא תצטייר מהצד כ... (תשלים לבד).

Capture18.thumb.jpg.a514d98e26de0b7c6222f895e3a427a7.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

2. המבחן בוצע בתדרי ברירת מחדל של המעבדים, כך שהשוו כאן שבב במהירות 4.5Ghz לשבב במהירות 3.6ghz (גרסת 1800X

שייצגה אל הליין של ryzen) רק שלא עשו ל- RYZEN המהרה ל- 4.0ghz על מנת להראות את התמונה באופן נכון. מעניין פעם שניה ...

זה מה שאתה כתבת ידידי.ה 4.5 זה תדר boost וזה לא לכל הליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שכתבתי:

שבצעו השוואה של המעבדים בתדר ברירת מחדל וזוהי השוואה שגויה. ועדיין לא ברור לך מדוע ?

ומשכך, ראה מה אנו מצפים שהם כן יבחנו - "שני המעבדים כשהם מומהרים" - ראה ציטוטי מעלה.

אך אם עדיין יש בעיות בהבנת הנקרא, או חשד מצד חובב אינטל k534d שאינו מסתיר זאת,

להטיה נגדית מצד כותב שורות אלו, אז אתה זה שבבעיה. הבן:

בבית משפט יש עורכי דין משני הצדדים:

יש סנגור ויש קטגור.

עצם היות העורך דין מצדד בצד מסוים (שאותו הוא מייצג באותו דיון), אינו שומט את טענותיו המגובות בהגיון, מנכונותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

זה בדיוק מה שכתבתי:

שבצעו השוואה של המעבדים בתדר ברירת מחדל וזוהי השוואה שגויה.

ומשכך, ראה מה אנחנו מצפים שהם כן יבחנו - שני המעבדים כשהם מומהרים - ראה ציטוטי מעלה.

אך אם עדיין יש בעיות בהבנת הנקרא, או חשד מצד חובב אינטל k534d שאינו מסתיר זאת,

להטיה נגדית מצד כותב שורות אלו, לא אלחם בך, כי לא נלחמים עם....

איך זאת הבחנה שגויוה?

יש לבחון אותם בתדרי ברירת מחדל לאלה שלא אובר קלוק. 

ובאובר קלוק בשבי לאלה שרוצים לראות את הפוטנציאל.

להגיד עלי שאני חובב אינטל? שווין.

להתווכח איתך זה חסר טעם דיבורים כמו חול ואין מה לאכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

^נראה לי שבזאת מיצינו ילדי הקט.

נו שאין הוכחות, ולא יודעים להוכיח נקודה אז מנסים להקניט ולהקטין את הצד השני.

אז תודה לך שאתה מוכיח את הנקודות שלי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

^נראה לי שבזאת מיצינו ילדי הקט.

אם תציץ בפרופיל שלי, תראה 3 נקודות חובה על "שימוש בשפה לא נאותה / העלבת משתמש".

אולי אתה חסין משום מה מבאן כזה או אחר, אבל עדיין, קצת ריסון......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל k534d           

אילו היית קורא כאן מספיק בפורום, היית נתקל בכל הכתבות והסקירות שצוטטו (בכללם על ידי הח"מ) והמראות ביצועים עודפים במרבית

המשחקים והמקרים לטובת מעבדי .עבור על סקירות של hardware unboxed ועל jays2cents

אגב, במקרה שלך ההקנטות אינן חודלות, הטקטיקה שלך על מנת לקעקע את היא לחפש מישהו שנראה לך כמי שמביא הרבה

חומרים על המעבד הזה, (מעניין באמת מה מפריע לך) וכל הזמן אינך חודל משימוש בשני שיטות:

הראשונה היא לכותב בשמו של הכותב דברים הפוכים ממה שכתב (עשית זאת מעלה רק כמה פוסטים קודם ראה תזכורת...)

והשני, ניכסת אליו כאילו הוא כותב בעלמה - ללא ראיות, בשעה שראיות אינספור הוצגו לחברי הפורום, בהמוני שרשורים מהחודש וחצי

האחרונים ולעניין זה ראה שוב hardware unboxed שטחן את מכל כוון אפשרי ולעומק (בתור דוגמא אחת מני רבות).

זה שאתה לא היית בדיונים ההם, זו כבר בעיה שלך. אך זה אינו מוחק אותם מההיסטוריה של הפורום.

חפש בפורום "תראו את המינימומים" שם תראה איך מכסח לאינטל מקבילו את הצורה ב FPS. תלמד משהו... לא יזיק לך:

המינימום חשוב הרבה יותר מה- average (שמושפע בטעות על ידי המקסימום הלא רלוונטי).

ואיך מבינים שהמינימום יותר חשוב מה- average - את זה תוכל להסביר לנו ?

הפורום ממתין להסבר ממצא ומפורט בהקשר הזה ועל השלכתו הפרקטית על חווית השימוש מהמכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

אם תציץ בפרופיל שלי, תראה 3 נקודות חובה על "שימוש בשפה לא נאותה / העלבת משתמש".

אולי אתה חסין משום מה מבאן כזה או אחר, אבל עדיין, קצת ריסון......

צודק - יתוקן (ותודה על ההערה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אל k534d           

אילו היית קורא כאן מספיק בפורום, היית נתקל בכל הכתבות והסקירות שצוטטו (בכללם על ידי הח"מ) והמראות ביצועים עודפים במרבית

המשחקים והמקרים לטובת מעבדי RYZEN .עבור על סקירות של hardware unboxed ועל jays2cents

אגב, במקרה שלך ההקנטות אינן חודלות, הטקטיקה שלך על מנת לקעקע את RYZEN היא לחפש מישהו שנראה לך כמי שמביא הרבה

חומרים על המעבד הזה, (מעניין באמת מה מפריע לך) וכל הזמן אינך חודל משימוש בשני שיטות:

הראשונה היא לכותב בשמו של הכותב דברים הפוכים ממה שכתב (עשית זאת מעלה רק כמה פוסטים קודם ראה תזכורת...)

והשני, ניכסת אליו כאילו הוא כותב בעלמה - ללא ראיות, בשעה שראיות אינספור הוצגו לחברי הפורום, בהמוני שרשורים מהחודש וחצי

האחרונים ולעניין זה ראה שוב hardware unboxed שטחן את RYZEN מכל כוון אפשרי ולעומק (בתור דוגמא אחת מני רבות).

זה שאתה לא היית בדיונים ההם, זו כבר בעיה שלך. אך זה אינו מוחק אותם מההיסטוריה של הפורום.

חפש בפורום "תראו את המינימומים" שם תראה איך RYZEN מכסח לאינטל מקבילו את הצורה ב FPS. תלמד משהו... לא יזיק לך:

המינימום חשוב הרבה יותר מה- average (שמושפע בטעות על ידי המקסימום הלא רלוונטי).

ואיך מבינים שהמינימום יותר חשוב מה- average - את זה תוכל להסביר לנו ?

הפורום ממתין להסבר ממצא ומפורט בהקשר הזה ועל השלכתו הפרקטית על חווית השימוש מהמכונה.

אני פשוט נהנה מהתגובות שלך. תמיד מנומק ותמיד לעניין. 

וכן לרייזון 1600/1700 אכן יש יתרון יפה מאוד בפריימים מינימליים אך פריים ממוצע נמוך יותר בחלק מהמשחקים במעבדים מקבילים. יש לציין כי יוצאים כל הזמן עדכונים למעבדי רייזון שמשפרים את התאימות מול הוינדוס ומשפרים ביצועים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...