אינטל לא מבזבזת זמן: מעבדי אקסטרים ראשונים מהדור החדש בדרכם לחנויות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטל לא מבזבזת זמן: מעבדי אקסטרים ראשונים מהדור החדש בדרכם לחנויות

Recommended Posts

בזמן שאנחנו ממתינים לשמוע פרטים נוספים אודות ההשקה של דגמי ה-Threadripper, המתחרה הגדולה מבהירה כי נוכל להניח את ידינו על כמה וכמה מדגמי ה-Kaby Lake-X וה-Skylake-X כבר בחודש הנוכחי

לכתבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של Michael Biniashvili

רוצה לראות את הפנים של האדם שאחרי שהשקיע על מעבד אינטל, מודיעים לו שיכול לרכוש AMD טריידריפר... ואת המחיר חחחח איזה הלם הוא יקבל חח

כמו שודאי שמת לב, מעבדי החדשים, כמה שהם טובים, לא ריקים מבעיות שבאינטל כבר מזמן פתרו.

לשתי החברות יש יתרונות וחסרונות, גם מי שקונה יהיה מרוצה ממנו.

אני מציע שנחכה למבחני ביצועים של המעבדים החדשים של 2 החברות, ותג מחיר סופי.

אם יגיע לאחת מהן שנצחק עליה, אז נעשה את זה כולנו ביחד :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Michael Biniashvili

רוצה לראות את הפנים של האדם שאחרי שהשקיע על מעבד אינטל, מודיעים לו שיכול לרכוש AMD טריידריפר... ואת המחיר חחחח איזה הלם הוא יקבל חח

מעניין יהיה לראות איך תציג את ה 16 ליבות שלה, לאינטל יש יתרון ביצועים של 20-30% פר .

אז אני מניח שה 10 ליבות של intel יעקוף את ה 12 של בלי בעיה.

יש כמובן עוד סיבות לבחור מעבד מסוים אף על המחיר, יש תוכנות בשוק המקצועיות שעובדות הרבה יותר על מעבד של חברה מסוימת מאשר חברה אחרת.

אבל בגדול אני לא רואה סיבה אמיתית שהמשתמש הרגיל ירכוש כרגע, אם השמועות על המחיר של threadripper נכונות, אין סיבה לקנות את 10 ליבות של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רכשתי לוח x99 ומעבד i7-6850k משושה ליבות בסוף 2016. אם הייתי רוכש כיום, כנראה הייתי בוחר ברייזן, או שהייתי מחכה למעבדים החדשים של ולו תודות לכמות נתיבי ה-pci הגדולה יותר. זה פותח צווארי בקבוק, ומאפשר יותר שדרוגים וכרטיסי מסך, אם רוצים. גם בפלטפורמה הנוכחית שלי, יש 40 נתיבי PCI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

מעניין יהיה לראות איך AMD תציג את ה 16 ליבות שלה, לאינטל יש יתרון ביצועים של 20-30% פר ליבה.

אז אני מניח שה 10 ליבות של intel יעקוף את ה 12 של AMD בלי בעיה.

יש כמובן עוד סיבות לבחור מעבד מסוים אף על המחיר, יש תוכנות בשוק המקצועיות שעובדות הרבה יותר על מעבד של חברה מסוימת מאשר חברה אחרת.

אבל בגדול אני לא רואה סיבה אמיתית שהמשתמש הרגיל ירכוש אינטל כרגע, אם השמועות על המחיר של threadripper נכונות, אין סיבה לקנות את 10 ליבות של אינטל.

אולי במשחקים, וגם אז לא מדובר ב-20 או 30 אחוזים יותר לאחר שההגבלות על לוחות האם ועל המוצרים הנלווים הוסרו בעזרת עדכונים וההתאמות הדרושות למעבדים נכנסו לתוקף. תבצע בדיקה חדשה ביוטיוב על משחקים ותראה שההבדלים הצטמצמו באופן משמעותי.  

כן, אפשר לעכל את זה. אינטל יותר לא האופציה הכדאית יותר. ה- הוא לא צעצוע ואינטל מודעת לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

מעניין יהיה לראות איך AMD תציג את ה 16 ליבות שלה, לאינטל יש יתרון ביצועים של 20-30% פר ליבה.

אז אני מניח שה 10 ליבות של intel יעקוף את ה 12 של AMD בלי בעיה.

אבל בגדול אני לא רואה סיבה אמיתית שהמשתמש הרגיל ירכוש אינטל כרגע, אם השמועות על המחיר של threadripper נכונות, אין סיבה לקנות את 10 ליבות של אינטל.

יתרון של 20-30% פר ?

אתה בטוח ?  

נמצא כי מבחינת IPC אינטל ו- בשוויון מוחלט על הפרומיל. קרי שתמורת כל clock של המעבד, שניהם מייצרים בדיוק אותו הספק.

היתרון של הוא איפה רק ביכולת להגיע לתדר גבוה יותר. במעבדים מרובי ליבות 6-18 בדר"כ לא מצליחים באינטל לעבור מעל 4.5ghz

וזאת בהשוואה ל- 4.0ghz אצל .

ככל שלמדנו מתמטיקה עוד בבית הספר, 4.5 גדול מ- 4.0 ב- 12%     (לא 20-30%....)

כל זאת הוא כמובן רק "הפער בהספק שיא לפרוסס בודד".

כידוע במציאות המעשית, המקרים שבהם הפער הזה גם בא לידי ביטוי בתוצר של המכונה בגודל 12%, אלו הם מקרים נדירים מאד (מקרי קיצון).

במציאות הפרקטית המעבד בדר"כ ועל פי רוב, אינו נמצא ברוויה על חודו של clock, ולכן לא נמצא ברוויה של 100%.

ומשכך הפער הקטן בן 12% (האפשרי בתאוריה), בדר"כ ועל פי רוב אינו מוצא את ביטויו גם בתוצר של המכונה (יש צווארי בקבוק במקומות נוספים

בשרשרת ההפקה שמעכבים את התהליך יותר מהמעבד עצמו) ומצטמצם ברוב רובם המכריע של מקרים, לאחוזים בודדים עד כדי בלתי מורגשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

יתרון של 20-30% פר ליבה ?

אתה בטוח ?  

נמצא כי מבחינת IPC אינטל ו- AMD בשוויון מוחלט על הפרומיל. קרי שתמורת כל clock של המעבד, שניהם מייצרים בדיוק אותו הספק.

היתרון של אינטל הוא איפה רק ביכולת להגיע לתדר גבוה יותר. במעבדים מרובי ליבות 6-18 בדר"כ לא מצליחים באינטל לעבור מעל 4.5ghz

וזאת בהשוואה ל- 4.0ghz אצל RYZEN.

ככל שלמדנו מתמטיקה עוד בבית הספר, 4.5 גדול מ- 4.0 ב- 12%     (לא 20-30%....)

כל זאת הוא כמובן רק "הפער בהספק שיא לפרוסס בודד".

כידוע במציאות המעשית, המקרים שבהם הפער הזה גם בא לידי ביטוי בתוצר של המכונה בגודל 12%, אלו הם מקרים נדירים מאד (מקרי קיצון).

במציאות הפרקטית המעבד בדר"כ ועל פי רוב, אינו נמצא ברוויה על חודו של clock, ולכן לא נמצא ברוויה של 100%.

ומשכך הפער הקטן בן 12% (האפשרי בתאוריה), בדר"כ ועל פי רוב אינו מוצא את ביטויו גם בתוצר של המכונה (יש צווארי בקבוק במקומות נוספים

בשרשרת ההפקה שמעכבים את התהליך יותר מהמעבד עצמו) ומצטמצם ברוב רובם המכריע של מקרים, לאחוזים בודדים עד כדי בלתי מורגשים.

מבחני ביצועים בבקשה שמראים עיבוד חד ליבתי :)

גם ה cinebench מראה ייתרן ברור לאינטל בחד ליבתי. ובמשחקים איפה שרוב המשחקים לא מנצלים יותר מ 4 ליבות אתה רואה הבדלים של יותר מ 10 fps ואפילו 20 ו 30 לפעמים הבדל.

אני מקווה שמעבדי ייטחנו את אינטל עד אבק, אבל בואו נודע בעובדות כתר היבצועים שייך לאינטל, כתר תמורה למחיר שייך ל . אני מאוד מקווה שפלטפורמת תיכשל, אני לא חושב שהיא רעה טכנולוגיות, אבל אני כן חושב שהיא גרועה לצרכנים. מחירים מאוד גבוהים הגבלות מוזרות על גבול ההזויות הכל לפי דעתי כמובן, והאמת אני לא יודע כמה היא בשלה.

אני לא יודע כמה המחירים של המעבדים משתלמים, כאשר ניתן להשיג יותר כח עיבוד אצל באותו מחיר או פחות מזה.

שלא נדבר על ה 18 ליבות של שהולך להגיע במחיר מפלצתי.

(ההתייחסות למעבדים הינה ל1700 ול 7700k, ללא אובר קלוק למעבד)

כן זה מדליק לאהוב את כי הם underdog אבל עדיף להיצמד לעובדות.

ואני מזמין אותך להיכנס לreddit ולשמוע מאנשים שקנו 1700 ו7700/k והם בעצמם אומרים שיש הבדל מורגש בין המעבדים, האם אני מאמין? לזה לא בטוח זה קצת נשמע לי מוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון להיום ובעקבות כל העדכונים למעבדי אני לא רואה שום סיבה לקנות מעבדי . וזאת רק בתנאי שהלקוח היום הולך לקנות מעבד. רייזון 1600 פשוט מושלם. ועם לוח טוב וזכרון מהיר זאת תמורה מושלמת למחיר. אותו סיפור עם רייזון 1700. אני פשוט נהנה לראות את פתאום מתעוררת. אתן לשתי החברות לשחרר את כל מה שיש להן ובעוד כמה חודשים אחליף את הi5 6500 שברשותי כרגע. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...