האם נוידיאה בכוונה אינה מאפטמזת דרייברים של כרטיסים ישנים ? - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נוידיאה בכוונה אינה מאפטמזת דרייברים של כרטיסים ישנים ?

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של Moon-Mage

:s07:
אף אחד לא מכריח אותך לעדכן דרייברים.

רגע - דריוורים מבחינת כרטיס המסך או הטלפון? 

מבחינת הטלפון - ועוד איך מכריחים אותי. יצא לך להשתמש בגלקסי s4 סטוק היום? זוועה. מלא תקיעות, קריסות ואיטיות. אומנם לא אומרים לי משהו כמו "אין לך את גרסת האנדרויד האחרונה ולכן לא תוכל להשתמש בתוכנה" - אבל דה פאקטו מכריחים אותי לעשות אחד משני דברים - לקנות טלפון חדש, או להתקים חלופית. 

מבחינת כרטיס המסך - לא רק שלא מכריחים אותי - לא נותנים לי אפשרות לעשות כן. אחרי 3 שנים - בום אין יותר תמיכה. יש לי עכשיו בעיה עם הcreators update שגורמת לקריסת כרטיס המסך. לדכתי ניתן יהיה לפתור את זה בהתקנה מחדש - אבל מה אם לא? אתה יכול לומר שאף אחד לא מכריח אותי לעדכן לcreators update - אבל למה לא? למה מיש שקנה כרטיס שנה אחרי יכול כבר 5 שנים לעשות כן בלי שיהיו לו אץ הקריסות המדוברות? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

האמנם?

ליינוס בדק שישה כרטיסי דגל של משנים שונות, במשחקים שונים ועם שונים, ומצא שהביצועים לא נהיו יותר גרועים, ואף מעט השתפרו.

כנראה שהדעיכה בביצועים של אנוידיה לעומת היא בגלל שלכרטיסים של לא הייתה אופטימיזציה טובה בהשקה, אז מדרייבר לדרייבר הביצועים שלהם השתפרו לעומת שנשארו פחות או יותר באותו מצב. 

נ"ב 1- אני ממש לא חסיד של , אבל כנראה שהם לא assholes עד כדי כך.

נ"ב 2-מצטער על ההקפצה, אבל זה נראה לי רלוונטי יותר לפרסם את זה פה מאשר לפתוח שרשור חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא ספק מעניין,

אם כי מרגיש קצת (רק קצת) כמו כתבה מוזמנת מטעם נוידאה, זה מריח מוגש כ- PR.

יחד עם זאת אנחנו אנשים רציניים, והריח ממש אינו שומט את הדיון ואת הממצאים וחובה עלינו להתייחס בהתאם ולמה שהוצג.

אז יללא לעבודה:

1. בניגוד לטענתו של ליינוס, כן נמצאו ראיות לירידה בביצועים בגרסאות עוקבות. את חלקן ראינו כאן בשרשור הארוך

למי שקרא בשעתו שרשור זה (כשהיה עודנו חם), ומי שלא - כמובן שמוזמן לעשות rool back לתחילת השרשור ולעבור עליו מחדש.

כמו כן את אחת הראיות הכי טריות בנושא זה ראיתי ממש במקרה אתמול (ולכן זה טרי בזיכרוני עדיין), בשרשור אחר בו דברנו (השרשור על ווגה)

שם היתה כתבה של ביצוע revisit למבחני עבר משנת 2013, כ- 3 שנים מאוחר יותר ב- 2016.

אני הרמתי גבה לכשראיתי שציון של כרטיס נוידיאה מדגם GTX780ti ירד בין התקופה בה נבחן ב- 2013 , לבין המבחן החוזר

שנערך לו ב- 2016. 

במבחן שנערך לכרטיס זה בתאריך 2013 הוא קיבל 4906 נקודות, ובמבחן החוזר ב- 2016 הוא קיבל רק 4774 נקודות.

לינק למקור:

http://www.babeltechreviews.com/nvidia-forgotten-kepler-gtx-780-ti-vs-290x-revisited/view-all/

לא אנסה להסביר את הממצא, אלא אשאיר לקורא הנבון לספק לעצמו את התירוצים לממצא זה.

אגב הוא קורה לכל כרטיסי דור קפלר, לא רק לדגם 780ti.

בכדי לסייע למבקש לבחון הנושא, לשם השוואה מקבילה (כדי להבין שלא מדובר פה בתופעה שגם סובלת ממנה),

ניתן לראות במקור כי כרטיס 290x קיבל באותו מבחן שנערך ב- 2013 ציון 4676, אך בשנת 2016 קיבל 5061. מעניין ללא ספק.

2. גם אם לצורך הטיעון נומר, כי נוידיאה אינה מבצעת בכוונת מכוון פגיעה בביצועי כרטיסים מדור יוצא, אלא שזו אינה אלא תופעה בשוליים במקרים

חריגים בלבד, ארצה בכל זאת רוצה לשים את הדגש על הספור היותר חשוב לטעמי בנושא הנדון, והוא שברגע שיוצאת סדרה חדשה (משהו שקורה

אחת לשנה או שנתיים בערך) מאותו תאריך, את האפטמוזים נוידיאה משקיעה רק בסדרה החדשה, ונוטשת את הישנה.

קרי לא שהיא מחבלת בכוונת מכוון בדרייברים שכבר נכתבו לכותרי עבר (כי זה יראה פלילי), אלא רק פשוטו כמשמעו, חודלת מלהתייחס ולתת

תשומת לב בכתיבת מיטוב לכותרי המשחק החדשים שיוצאים מתאריך זה, עבור סדרות שאינן נמצאות עוד בפוקוס על מדף החנות.

קרי כל מה שייצא מהמחזור, דהיינו סדרות קודמות.

התוצאה כפי שגם ליינוס הציג היא, כי פער נפתח כאן לטובת הכרטיסים המודרניים יותר של נודיאה, משום שהחומרה שלהם מגיעה ליידי ניצול

אופטימלי (נכתבים עבורם עדכונים) בעוד שהחומרה של הדור הקודם אינה זוכה לכך, ולכן עובדת "בניצול חלקי". הדבר גורם כתוצר נלווה בדיוק

לאותה תופעה עליה דברנו רבות בשרשור זה, שפער חומרי בגודל X אחוזים, מתאריך של כותרים שיצאו לאחר ההשקה של הדור בחדש, גורם לפער

הביצועים "להתרחב ליותר מ- X אחוזים",

אלמנט שבתורו גורם בעקיפין לצורך הצרכנים לשדרג את הכרטיס מהר יותר, משרואים כי פער הביצועים התרחב יותר ממה שהיה אלמליי.

3. בהמשך לסעיף הקודם, ראינו כי ביום ההשקה של כרטיסי מארכיטקטורת GCN, היו בשוק פערי ביצועים כאלו וכאלו אל מול המתחרה

מצד נוידיאה (קפלר), אך כיום מספר שנים לאחר מכן הפערים עברו לאזור חיוג אחר. 

אינני מאמין שכרטיס יכול לעבור אבולוציה חומרית כמו משהו חי ביולוגי, הטרנזיטורים בשבב הרי אינם משתנים, אלו יצוקים כסלע ממש.

הדבר היחידי שמשתנה (והוא נחשב דינאמי בדומה למשהו חי-ביולוגי) אלו הדרייברים שמפעילים אותם, קרי שינויים ברובד התוכנה.

משכך אין ספק כי נוידיאה כאן עושה מעשה שמצטייר באור לא מחמיא במיוחד לעומת , שמנגד לה כן שממשיכה לאפטמז את הדרייברים

גם שנים רבות לאחר יום השקת המוצר, וגם לאחר שיצאו לה סדרות חדשות לשוק.

AMD כנראה אינה מרגישה עסקית/מוסרית שזה נכון כלפי הלקוחות שלה, לשלוח אותם מדי שנה עד שנתיים לחנויות על מנת לרכוש כרטיס חדש,

רק על מנת להמשיך ולזכות בתמיכה במיטוב הדרייברים מצידה. 

וזה משהו שראינו חוזר ותדיר, סדרת GCN לעומת קפלר הראתה זאת בכל הדגמה שנעשתה. ראינו אחת שכזו רק אתמול בשרשור (על ווגה)

כשדברנו בו על R9-290X לעומת GTX780Ti, כאשר 290x יצא מפיגור ביצועי בגודל של כ- 5% ב- 2013, והגיע ליתרון של 11% ב- 2016.

המקרה זה אינו אלא דוגמא אחת מייצגת בלבד, שכן לכשבודקים זאת עם יתר הכרטיסים התופעה חוזרת על עצמה ואפילו בפער גדול ומובהק יותר,

מאשר הדוגמא של 780ti, אוכל להדגים עוד מקרה שכזה (אם מישהו רוצה).

**אגב בבדיקה שעברתי עליה לאחרונה, הראו כי גם בסדרת 900 מתרחשת אותה תופעה בדיוק, עבור הכותרים שיצאו אחרי יוני 2016

מועד השקת סדרת 1000 (פסקל). ואם תרצו נוכל להראות גם את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

3. בהמשך לסעיף הקודם, ראינו כי ביום ההשקה של כרטיסי AMD מארכיטקטורת GCN, היו בשוק פערי ביצועים כאלו וכאלו אל מול המתחרה

מצד נוידיאה (קפלר), אך כיום מספר שנים לאחר מכן הפערים עברו לאזור חיוג אחר. 

אינני מאמין שכרטיס יכול לעבור אבולוציה חומרית כמו משהו חי ביולוגי, הטרנזיטורים בשבב הרי אינם משתנים, אלו יצוקים כסלע ממש.

הדבר היחידי שמשתנה (והוא נחשב דינאמי בדומה למשהו חי-ביולוגי) אלו הדרייברים שמפעילים אותם, קרי שינויים ברובד התוכנה.

משכך אין ספק כי נוידיאה כאן עושה מעשה שמצטייר באור לא מחמיא במיוחד לעומת AMD, שמנגד לה כן שממשיכה לאפטמז את הדרייברים

גם שנים רבות לאחר יום השקת המוצר, וגם לאחר שיצאו לה סדרות חדשות לשוק.

הדרך שלך להסתכל על זה ממש עקומה, מצד אחד יש לך חברה אחת שמוציאה מוצר עם דרייבר טוב שמנצל את החומרה כראוי ולא ממש משתפר ומצד שני חברה שמשחררת מוצר בוסר עם חבילת תוכנה לא טובה שלאט לאט משתפרת.
כל מה שכתבת אחריי זה שמייחס אילושהן תכונות יוצאות דופן של יושר לAMD קצת מאבדות מהטעם שלהם אם תסתכל על זה ככה.

אין לי שום אהבה לאף אחת מהחברות ואני תומך גדול במהלך של עם סדרות המעבדים החדשות שלהם ועם העובדה שהם לא נועלים כל דבר תמורת תשלום(סדרות הK הגזלניות של לדוגמה עם הצ'יפסטים האקסטרה יקרים), אבל בסופו של דבר אלו חברות שמטרתן היא רווח וקשה לי להאמין שאידיאלים תופסים יותר מדי מקום בשיקולים של ההנהלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^בוקר אור קוסם ירח,

אני סובר שאני הוא זה שרואה את הנושא באור מאוד צלול, ועולה כאן על אינטרס אגוצנטרי מצד נוידיאה - לחסוך כסף ולהימנע מהמשך תחזוקת הציוד שלה

אחרי גיל שנה (שנתיים) ומרגע שהשיקה מוצר חדש.

נכון הוא הדבר שזה טוב לאינטרס העסקי-כלכלי כלפי היצרן כפי שציינת גם אתה, בזאת הנך צודק לחלוטין ואנו תמימי דעים.

קרי שאילו אני בעל המניות של החברה, אפעל באופן שיהיה הטוב ביותר לכיסי ואגרוף את מקסימום הרווחים (גם יחסוך לי עלויות תחזוקה עם ציוד

מדור קודם וגם יכניס לי יותר כסף בדמות עידוד מכירות הדור החדש).

הפרט השולי הקטן בכל העסק הזה בו הנך מייצג את צד הסנגוריה על נוידיאה, הוא שאתה, ואני, וכל יתר הקוראים פה, לא ממש בעלי עניין בחברה

הנדונה אלא נמצאים בצד הטריבונה של הצרכנים - שכחת זאת ?

וזו הבעיה הכי גדולה ולטעמי:

הגיע העת שתתחיל לתת טיעונים במגרש בו אתה מייצג את הצד שלך - צד הלקוח, ולא תנסה לתת תרוצי הגנה לתחת של היצרן שאותך לא ממש מעניין.

עתה ככה בקטנה עוד ממצא:

עברתי במקרה ונתקלתי על הביצועים של הדייברים שהוצגו במבחן בלינק דלעיל שתליתי קודם, אותו מבחן שנערך פעם אחת ב 2013 ולאחר 3 שנים שוב

ב- 2016. שמתי לב שבשנת 2013 הכרטיס GTX780ti משיג בכותר Crysis 3 תחת 1080P את הנתון 51.1 FPS, אך בבדיקה החוזרת ב- 2016 הוא

מחלץ רק 47.2 FPS.

כבקרה נתעניין בביצועי 290x , שבשנת 2013 באותו כותר ובאותה רזולוציה מחלץ 43.6 FPS, וכשנבחן בשנית ב- 2016 מחלץ 46.8 FPS.

מה זה ?!

לא מבקש אני להסתכל על העלייה של , זו היא הגיונית - היא שפרה את הדרייבר ולכן הביצועים עלו. כל הכבוד לה אך לא זה הדיון בשרשורנו.

אני מבקש לעמוד על מה קרה שהדרייבר של 780ti מצביע על ירידה חדה בביצועים ?

ואז נזכר:

רק לפני כמה רגעים ליינוס פסק (לא פחות מכך) שבוודאות אין כל ראיות וכל תימוכין לך שנוידיאה מחבלת בדרייברים שלה.

ואז שואל את עצמי - אחרי ראיה נוספת (יש הרבה אחרות),

בדמות ממצאים פורנזיים שכאלו, הן ב- והן ב- crysis 3, האם יכול להיות מצב שמישהו מנסה כאן לטאטא משהו מתחת לשטיח ולעשות

מאיתנו צחוק ?

**והרגע נוספה עוד ראיה גם מ BF3 - ראו מטה פוסט נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעת הקוראים על כניסה למקורות אחרים בכדי לגוון את מרחב הדגימה ?

הפעם ל- TPU המפורסם של Wizzard אחד מה- נחשבים בתחום ומקובל כסוקר אמין בקרב הקהילה.

הפעם כניסה זריזה לאתר techpowerup בשיטוט אחר אחד הכותרים הפופולריים והכי משוחקים בקהילת הגיימרים,

הידוע בכינויו 3. כותר שנחשב כאחד הקטליזטורים הגדולים ביותר לרכישת מאיצים גראפיים בשפיל העליון על ידי הקהילה.

משכך עיניהם של הגיימרים המתקדמים מפוקסות ישירות לביצועי המאיצים בכותר זה, יותר מאשר בכותרים אחרים.

ולכן כותר זה מסקרן אותי כמקום חשוד למצוא בו ראיות, שכן בו יש הרי אינסנטיב לנוידיאה לדרבן צרכנים לשדרג לכרטיס חדש.

אז מה מצאנו :

רואים כי בשנת 2013 בעת השקת GTX780Ti, הכותר חילק בבנץ הקלאסי 128FPS.

אך בבדיקה חוזרת במבחן שנערך רק שנתיים מאוחר יותר שנת 2015 (בעת השקת FuryX) 

נשים לב שזה בוצע כשנה לאחר השקת סדרה 900 של נוידיאה, ואז מה קורה פה :

ביצועיו יורדים ל- 123.5 FPS . 

לקחו לי לא יותר מ- 60 שניות למצוא זאת, באמת שלא היה צריך לחפש מתחת בנרות.

אזי שעכשיו כיממה לאחר הכתבה של ליינוס המלונקקת כמה פוסטים קודם בשרשור זה, ולאחר שגרדתי קצת את הראש, אני משיב לליינוס כדלקמן:

"יש לי תחושה כבדה כי כתבתך משלשום לא היתה מקרית. יש כנראה איזה שהוא רחש בקהילה שמפריע ומציק לנוידיאה תדמיתית, וזו החליטה

לתקוף את הנושא באמצעות עבודת PR - במקרה זה דרכך".

הנה תוצאות 2013 בעת הסקירה אודות GTX780Ti :

bf3_1920_1080-2013.jpg.76a6311f20fcb15161ee8b31ed6a2281.jpg

והנה תוצאות 2015 בעת הסקירה שלו את כרטיס FuryX:

bf3_1920_1080-2015.jpg.fda53274ecdd004fa41165c281a11554.jpg

שימו לב איך לא קורה כדבר הזה לכרטיסי בחלוף השנתיים (דגם 290x מייצג זאת נאמנה) שאצלם הביצועים רק הולכים בכוון אחד - לכוון החיובי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אי היא מחבלת בזדון, בכוונה ומתוך בצע כסף היא עדין מייצרת כרטיסים יותר טובים משל בטווח של לפחות שנתיים מההשקה שלהם. 
אם זה המצב היא חברה זדונית וגאונית שסוחפת אחרי השקרים שלה תעשייה שלמה, לא רק אלה גם את התחום המקצועי שבו היא גם מאוד חזקה.

לא שכנעת אותי שהם עושים את זה בזדון. זו פשוט החלטה עיסקית\אסטרטגית שמאוד מצדיקה את עצמה.
אני עדין מחכה לראות שעבור אותו משחק יש ירידה בביצועים אחרי 3 שנים. לקחת משחק (או 20) חדש ולהראות שהפער מצטמצם זו לא פגיע בביצועים מבחינתי. זו במקרה הגרוע חוסר תמיכה ראוי או לחילופין פשוט נחיתות מול התחרה- זו לא בכל צורה פגיעה בביצועים. כשאתה קונה כרטיס אתה לא קונה 20% יותר FPS מעל הכטיס של המתחרה למשך 10 שנים (או 6 ממש לא משנה) 

דעתי היא שמאחר ו- נשארת כל הזמן עם אותה ורק מכניסה שינויים מינוריים\קלים מדור לדור קל לה לתמוך יותר זמן אחורה בכרטיסים שלהם. 
NV מחליפים כל שנה וחצי ובכל סדרת כרטיסים. אין להם מיתוג מחדש ומחזור של אותה . יש צורך לבצע אופטמיזציה די מחדש. יש כמות משאבים מוגבלת ובשל כך הגיוני לתעל אותם לכרטיסים החדשים.

מבחינתי כצרכן אני מבין שהגיוני להקצות את המשאבים ל-2 סדרות הכרטיסים החדשות ביותר וברור לי לגמרי שאחרי 3 שנים הכרטיס שלי כבר לא בראש סדר העדיפויות של החברה ובכל מקרה הוא חלש ביחס למה שנדרש מהכותרים הכי הכי. אני לגמרי סבבה עם זה, זה לא מפתיע אותי וזה נשמע לי הגיוני ותקין. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם, כפי שהבאת, אכן יש פגיעה ממשית באותו משחק בין דרייבר לדרייבר במרוות השנים זה בחלט אומר דרשני.
ואז צריך לבצע בדיקה של אותו משחק עם כל הדרייברים שיצאו מאז ועד היום ולראות את גרף הירידה בביצועים.

אני מאוד אשמח לראות סיקרה כזו שזו מטרתה ולא להבין את זה בצורה עקיפה כמו בדוגמה של BF3 אם כי הוא בהחלט מעלה את השאלה הקשה.

ואם כל זה נכון, עדין צריך להראות שזה במזיד ומשם הדרך לתביעת ענק תלוייה רק בהרת הכפפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה לגבי עדכונים שנעשו למשחק מאז, האם הפאטצים זהים לחלוטין ? 
ב BF  גם דיי קשה לקבל באנצים זהים פעם אחרי פעם.

ובגדול אני גם בדעה של omertgm, השנתיים שלוש הראשונות הן מה שחשוב לכרטיס.

מעניין מישהו היום שGTX8800 חזק מ2900XT ? לא נראה לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אלו הם פני הדברים, מדוע איש אינו טורח לעשות משהו בעניין? 

והאם מדובר במקרה נקודתי של 780Ti או שמא הדברים הללו תקפים גם כלפי כרטיסים עדכניים יותר כמו 980Ti? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

ומה לגבי עדכונים שנעשו למשחק מאז, האם הפאטצים זהים לחלוטין ? 
ב BF  גם דיי קשה לקבל באנצים זהים פעם אחרי פעם.

ובגדול אני גם בדעה של omertgm, השנתיים שלוש הראשונות הן מה שחשוב לכרטיס.

מעניין מישהו היום שGTX8800 חזק מ2900XT ? לא נראה לי...

מעניין אותי שקונה כרטיס בן שנה, ומחזיק אותו לעיתים בשקט כמה שנים.

מעניין אותי שמחפש כרטיסים זולים בשוק בכמה מאות שקלים בודדות, כרטיסים בגלאי 4-6, מה הסטאטוס תמיכה בהם.

היה עוד יותר מעניין אותי, אילו הייתי רוכש כרטיס צמרת חדש בכמה אלפי שקלים, ומבקש שיחזיק מעמד כנתמך ליותר משנה שנתיים.

אך כמו שזה נראה כרגע, נוידיאה אפילו 3 שנים אינה תומכת. ראינו מה קורה כבר בשנת 2015 רק שנתיים לאחר השקת 780Ti.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

למעט מקרים נקודתיים שניתן לראות מדיי פעם בדריברים זה לא באמת קורה, לא ב 780TI ולא באף כרטיס אחר כשדברים נבדקים באותו זמן באותם תנאים, תראה את הווידאו של לינוס בעמוד הקודם.

אינני שותף לאבחנה זו,

עברתי על חומרים ושמתי לב שליינוס עשה (להערכתי) חוחה ואיטלולה. לאור זאת שהוא היה נחרץ מצד אחד, בשעה שדי מהר נמצאו ראיות מפריכות מן הצד השני.

אינני מחזיק בסל כלי את הציוד (או הזמן) לבצע תיקוף למבחן שהוא ערך בכדי לאמת את מהימנותו.

מספיק במתמטיקה שישנה טענה שפעם אחת מופרכת, כדי לשמוט את כל התאוריה. קרי מספיק שליינוס היה נחרץ ואמר שאין ולא נברא,

ואנו מצאנו רק ביממה האחרונה 4 מקרים שסותרים טענתו, ובשרשור זה יש עוד כמה וכמה גלגלו לעמודים אחורה,

כדי שלא להיות מעוניינים עוד לשמוע מה שיש ללינוס להראות.

ליינוס הוא ערוץ ומיזם ביזנס לכל דבר ועניין, והוא גם פלטפורמה לצרכי PR עבור יצרניות החומרה - אם זו , , או נוידיאה.

הייתי מציע כשצופים בכל אתרי הסקירות תמיד לקחת בחשבון שישנה האפשרות שאנו בערוץ מסחרי בהסוואה.

כשיש בצד כסף גדול, כל אחד מוכן לעשות מה שצריך תמורתו וזה אנושי בהחלט - כמו שאמרנו, ביזנס נטו.

בדיוק כמו שאני עושה כשצופה ביתר הערוצים כולל אלו שמאד אוהב ומעריך אם זה hardware unboxed או jays2cents.

תמיד עובר על מה שהם מראים במוד בקורתי, שאומר לי להיות סקפטי - ואם משהו לא מריח טוב, אז לבדוק בעצמי או להצליב מקורות מידע.

מעבר לכך אספר ל- שדעתו אינה נעולה כך התרשמתי (כשל אוהדי נוידיאה שרופים שבאים להגנת הנבחרת שלהם) או שמוחם שטוף יותר מדי שנים,

שהתופעה מתרחשת בכל הכרטיסים של נוידיאה מסדרת 600-700, כאשר 780ti אינו אלא דוגמא אחת מייצגת מהליין הזה, ויש את אותן תצפיות בדיוק

ביתר הכרטיסים מסדרת קפלר. אותו הדבר רואים בהשוואות revisit שעשו בין GTX680 ל- HD7970, באותו אתר שלינקקתי יש גם את ה- revisit הזה.

לשאלתך המורחבת על 980ti, אספר שנתקלתי ברשת בצרכנים שגילו ב- 2016 עם השקת סדרת 1000 (פסקל), שאותו דבר אירע לכרטיס שלהם לאחר ההשקה.

**עם מספיק סבלנות מצד הקורא, ומספיק אנרגיות וזמן פנוי שיהיו לי בסופ"ש, אשתדל להביא לפנינו גם את הממצאים המצערים הללו. שלא יהיה

ספק לאף אחד, אותי הם בהחלט מצערים והייתי מעדיף שלא היו באים לאויר העולם, שכן מאד רציתי להיות ולהשאר לקוח של נוידיאה, משהו

שכיום כבר אינה אפשרות שעומדת על השולחן (מבחינתי) לאור התנהלותה הלא ראויה ברמה העסקית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי הרב הדוגמאות אינן מפסיקות לצוף על פני המים:

הפעם הסתקרנתי לאבחן מה השתנה (אם בכלל) משנת 2015 עת השקת FuryX וכיצד הוא יחסית לעומת מתחרהו הישיר GTX980ti ,

ולאחר שנה ב- 2016 לבחון שוב את אותה השוואה מקבילה. שהרי היה ויתגלו פערים מובהקים נוכל להבין פה על מגמה שחוזרת על עצמה

הפעם עם סדרת מקסוול = GTX900.

מצאתי כי בעוד שבשנת 2015 התקופה בה GTX980Ti היה מוצר הדגל וראש החץ של נוידיאה, הוא היה מהיר בממוצע של 9%

מעל ל- Fury X.

אך לא עברו אלא 10 חודשים בלבד (מיוני 2015 עד אפריל 2016),

וכבר בעת השקת סדרת פסקל של נוידיאה הידועה בכינויה GTX1080, אותה השוואה בדיוק מראה שהפער בין FuryX ל- GTX980ti

נסגר לחלוטין והביצועים שווים.

WTF ?!

מדובר פה בסגירת פער של 9% בזמן מאד קצר. זה המון בתחום הזה, זה בלתי נתפס.

שוב אומר,

שכל אחד יסיק מכך מה שהוא רוצה, ויעשה לעצמו חושבים האם הביצועים ביום השקת כרטיס של נוידיאה, זה משהו שמחזיק מים ליותר מיום אחד.

וכן שמעתי פה מישהו קודם (עידן ?) שאומר שאם הכרטיס נתמך ומאופטמז 3 שנים זה בסדר והוא חי עם זה בשלום.

אך כמו שזה נראה כרגע, יש מצבים שזה אפילו לא מחזיק שנה אחת, באם באותה שנה, נוידיאה משיקה כרטיס מסדרה חדשה אז היא דואגת

שהכרטיס של רק 10 חודשים קודם יראה את מקומו בדלת החוצה.

הנה ההשוואה מיום השקת FuryX בחודש יוני 2015:

perfrel_2560-2015.thumb.jpg.6d1e65c08b143c4a04b45b9d9230f26e.jpg

והנה ההשוואה מאפריל 2016 יום ההשקה של GTX1080:

perfrel_2560_1440-2016.thumb.jpg.1df12e6ab892848147cb499e8e9c4700.jpg

אגב מנצל ההזדמנות להסב את תשומת הלב, 

שגם פה אנו רואים כי 290X פתח כבר פער של 10% מעל 780Ti בעת הזו אפריל 2016 => 56% לעומת 51%

**בגרף התחתון (השני).

שזה בדיוק ממצא שמחזק וחוזר למעשה על מה שהראה לנו הבנץ שביצעו המקור האחר באינטרנט (לא TPU)

ואותו הבאתי שלשום, שם מצאנו 11%.

שני ממצאים משני מקורות שונים שהריצו בנצים לא זהים, ושניהם מראים יתרון בסדר גודל זהה לטובת 290X על פני 780Ti,

זוהי ראיה חזקה במיוחד ברמת המובהקות הסטטיסטית שאומרת לנו דרשנו:

שכרטיס 290X חזק מ- 780Ti בכ- 10-11% לערך.

בשילוב שני האלמנטים, נחיתות 37% בשטח שבב המגובים בביצועים עדיפים כדי 10-11% , 

נוצר מצב איפה ש- 290x מהיר כדי 52% ליחידת שטח מ- 780ti. כל מ"מ בשבב של GCN יעיל יותר פי אחד וחצי לערך.

מאחל לכל אלו שטרחו ללוותנו עד כה בשרשור המתיש הזה,

ברכת שבת שלום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...