האם נוידיאה בכוונה אינה מאפטמזת דרייברים של כרטיסים ישנים ? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נוידיאה בכוונה אינה מאפטמזת דרייברים של כרטיסים ישנים ?

nec_000

Recommended Posts

כל הסיפור של witcher 3 וכו' נפתר ב- 31.05.2015 עם דריבר 353.06,  מה-release notes:

ציטוט

Implements optimizations and bug fixes that provide increased performance for Kepler-based GPUs.

היה גם thread ענק בפורומים של , נציג השתתף בו, ולאחר שחרור הדריבר כתב:

ציטוט

Thank you for your patience while we worked on the driver fixes. Hopefully most Kepler users will notice the performance improvement in this driver. And thanks to everyones feedbacks. The information you all shared, especially the detailed information which really helped us improve performance in some of the games mentioned in this thread.

אבל היי, כשמחפשים את החרא בגוגל, מה נמצא אם לא חרא ?

את החפירות האלו כבר ספגנו לפני שנתיים, מה העניין ללכלך את הפורומים מחדש באנטי ספאם ?  אולי לקראת השקת כרטיסי AMD שטיב ביצועיהם אינו ברור ?

ד"א, שוכב לי פה gtx780 על המדף. לא חושב שבאמת אטרח לערוך בדיקות דריברים כרגע, אבל אם למישהו פה ממש ממש חשוב לוודא כי אין נפילת ביצועים "זדונית" בין דריברים, אקח זאת לתשומת ליבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של SyndromE

ד"א, שוכב לי פה gtx780 על המדף. לא חושב שבאמת אטרח לערוך בדיקות דריברים כרגע, אבל אם למישהו פה ממש ממש חשוב לוודא כי אין נפילת ביצועים "זדונית" בין דריברים, אקח זאת לתשומת ליבי.

אפשר לתת את זה כשמשימה לבן אדם הבא שרוצה להתקבל בתור כתב לאתר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SyndromE

כל הסיפור של witcher 3 וכו' נפתר ב- 31.05.2015 עם דריבר 353.06,  מה-release notes:

אתה טועה ובלינקים שהבאתי - אילו היית טורח לעבור עליהם, במעבר מ 3.52 ל- 3.53 חלה ירידה נוספת בביצועים

של סדרת קפלר! ראה מעלה הסרטון עם המאיץ GTX760.

השיפרים באו רק עבור סדרת מקסוול.

היה גם thread ענק בפורומים של Geforce, נציג NVIDIA השתתף בו, ולאחר שחרור הדריבר כתב:

אבל היי, כשמחפשים את החרא בגוגל, מה נמצא אם לא חרא ?

את החפירות האלו כבר ספגנו לפני שנתיים, מה העניין ללכלך את הפורומים מחדש באנטי NVIDIA ספאם ?  אולי לקראת השקת כרטיסי AMD שטיב ביצועיהם אינו ברור ?

נו ומה אתה רוצה שנעשה עם תגובה של מישהו מטעם, מה אתה מצפה שהוא לא יכחיש?

מדוע שהמישהו מטעם הזה לא יראה בבירור בנץ מסודר של לפני ואחרי דרייבר שחשוד כפוגע בביצועי סדרה ישנה ? 

מה זה כבר עולה לו חוץ מלהעביר גילוי נאות ?

את זה נוידיאה לא עשו והקהילה רתחה מזעם עליהם.

משמע שהם שחררו אימרה כללית לאויר ולא טרחו כלל לעמוד מאחוריה עם ראיות או הפרכות מסודרות.

ואני הראשון שחפשתי ראיות מפריכות - לא מצאתי. מעניין. באמת שחיפשתי כדי להרגיע את עצמי.

אז בוא נראה מה יש לנו:

רעש אדיר בקהילה שמגיע בעקרו מצד בעלי כרטיסים שכאלו, סביר להניח שגם אם חלקם מושתלים, וודאי שלא כולם כאלו.

והם מפרטים מה בדיוק מצאו וגם תולים ראיות מסודרות לכך.

ומן הצד השני נציג מטעם היצרן שמכחיש, אך מבלי לספק ולו ראיה אחת. איך קוראים לזה - fake news ?

או שזו הדרך המקובלת היום להתעלם הממציאות ולאשים את התקשורת כמפריכה בדיות.

אני יותר מאשמח שתעשה בדיקה בדרייברים מאזור 3.50, קצת לפניו, וקצב אחריו בכדי לכסות טווח של כמה חודשים,

בככה משהו כמו 3-4 כותרים ידועים ונראה מה רואים. תבדוק את witcher 3 ועוד כמה כותרים שיצאו באזור ההוא לשוק.

הממצאים שמצאתי והעלתי כאן לעייני כל, הם של אנשים עצמאים שהריצו בדיקות לפני ואחרי, וגם העלו סרטונים ליוטיוב

כראיות ברורות וחותכות, המראות בבירור נסיגה בביצועים. לא אולי, לא ליד, אלא וודאי.

ולכן מבקשך איפה להשקיע את השעתיים זמן שזה ייקח לך או אפילו יותר, ולעשות בדיקה משלנו.

לי כרגע אין כרטיס נוידיאה בבית - מכרתי את הקודם שהיה ברשותי לפני קצת פחות משנה, מסדרת קפלר, ולכן איני יכול

לאשש עצמאית.

כמו כן שים לב לבנץ שהורץ וצרפתי את תמונותיו בפוסט האחרון שלי מקודם, שמראה על ירידה ברורה בביצועי קפלר.

Passmark 8. לא משחק, בנץ סינטטי!   יותר ראיה חותכת מכך אין. תעשה אתה את אותו הבנץ בדיוק ואשש את ממצאיו.

מה גם שאם תעשה את הבדיקה, ראינו בפוסט הראשון שפתח את השרשור הזה, את ממצאי אתר הסקירה שמצא

כי בעוד שבמקור GTX780 היה שקול בביצועיו ל- 290, כיום נפתח בינהם פער דרמטי שלא ניתן להסבירו בשום

צורה שהיא, למעט הפסקת אופטימיזציה בדרביירים ל- GTX780. וגם לזה אין לך (ולמחנה הירוקים) כל תשובה או הסבר

מתקבל על הדעת. וגם לא ניסית למעלה להתייחס לכך אם שמת לב בבחינת משלים עם העובדה הזו כמות שהיא.

האתר שסקר את הנושא hardware unboxed הראה זאת היטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elikh

אפשר לתת את זה כשמשימה לבן אדם הבא שרוצה להתקבל בתור כתב לאתר :)

אני הייתי נותן את זה לליאור שעשה בעבר הרבה מאד כתבות, ויש לו את כל החומרה הזו זמינה על המדף לניסויים ובדיקות.

ליאור, מה אתה אומר ?

אפשר איזה בדיקה שמנסה לשחזר את הממצאים בלינקים שהועלו קודם ?   סומכים עליך לבדיקה מהימנה והוגנת.

נתחיל מ witcher 3 גרסאות 350, 352, ו- 353  שם היה הרבה בלאגן וראו ירידה מגרסה לגרסה שזה הזוי.

בדוק את GTX780 ו/או GTX780ti שחטף את המכה הבנתי הכבדה ביותר.

תריץ גם את performance test 8 שמצורף מעלה בתמונות כראיה בנושא. כמדומני זה מתוך חבילת passmark.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוסיף לפוסט הקודם שלי את התגובה הרשמית של (לא בפורום אלא ב-"fake news" לטענתך):

ציטוט

Kepler Performance Optimizations

Following end user reports of lower-than-expected performance in The Witcher 3: Wild Hunt when using GTX 600 and 700 Series Kepler GPUs, we have identified and fixed three bugs that were limiting performance not only in The Witcher 3, but also Far Cry 4 and Project Cars. With the new Game Ready drivers installed, frame rates are increased in each title, improving and optimizing your experience

We would like to thank the community for their feedback on this issue. These reports and benchmarks helped greatly in rapidly identifying and resolving the issue. If you have any further feedback following the installation of the new driver, please post it in this thread

http://www.geforce.com/whats-new/articles/geforce-353-06-whql-driver-released

מריפרוף על תגובות משתמשים ברחבי הרשת לאחר שחרור הדריבר, אפשר לראות שיפורי ביצועים די גדולים ב-witcher 3 ע"פ מגוון דיווחים, עד כדי שאני לא מרגיש צורך להספים כאן בציטוטים של אלו.

התייחסתי לטענות הפגיעה המכוונת בביצועי הכרטיסים,  ולא לפערים שנפתחו במרוצת השנים אל מול כרטיסים ירוקים חדשים או ארכיטקטורת GCN, אותם אני לא בא להכחיש, ויחד עם זאת לא ממש מתרשם לשלילה.

סך הכל נשמע לי סביר שארכיטקטורה ירוקה חדשה תפתח פער אל מול קודמה מאחר ויתכן עוד "מיץ" להוציא מהחדשה, בנוסף להתמקדות בה, לטובת התחרות אל מול האדומים. ידוע כי אופטימיזציות לעיתים מטיבות עם דורות קודמים, אך אין פה הבטחה. הרי שזה מאוד תלוי בסוג האופטימיזציה ובקרבה או המכנה המשותף לארכיטקטורות שעל הפרק.  אני גם מעריך כי המכנה המשותף הזה מהווה חלק נכבד מהשיפורים לאיטרציות של ארכיטקטורת GCN. ואל נא נשכח את הקונסולות שגם כן מצויידות בה.  עכשיו תשאל אותי מה עדיף, חידושים טכנולוגיים משמעותיים יותר והתמקדות בהם, או חידושים פחות משמעותיים עם הקלה נלווית בהשרשת האופטימיזציה לאיטרציות קודמות... אומר כי באופן אישי מעדיף את הראשון. אדם אחר, הנוהג לאחוז בכרטיס מיושן כבקרנות המזבח, אולי יעדיף את השני.  רק חשוב לציין כי הליבות מבית האדומים שקדמו את GCN עברו למודל תמיכת legacy, אלו כוללים כרטיסים ששוחררו עד סוף 2013, ואילו הירוקים עדיין משחררים דריברים עם תמיכה מלאה לסדרה 400 ומעלה, ז"א מתחילת שנת 2010.  כמעט 4 שנים הפרש לטובת הירוקים.  אם נתעלם לרגע משיפורי ביצועים, מה לגבי תיקוני באגים עבור חדשות\מעודכנות ואף פיצ'רים תוכנתיים חדשים ? אלו הרבה יותר חשובים מפריימים ספורים במשחק חדש על כרטיס מיושן, הלא כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שדווקא אמד היא יותר חדשנית יחסית מנבידיה שהולכת יותר על בטוח לכן יחסית מצליחה יותר בסגמנט השוק הגבוה לפחות. כי שאתה חדשני לפעמים המוצרים שלך לא בשלים ף, להיות יותר חדשני יש לזה יתרונות וחסרונות.

כמובן שההשערה שלי היא לא מבוססת ונשענת רק על תחושה והשערה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SyndromE

אוסיף לפוסט הקודם שלי את התגובה הרשמית של NVIDIA (לא בפורום אלא ב-"fake news" לטענתך):

http://www.geforce.com/whats-new/articles/geforce-353-06-whql-driver-released

מריפרוף על תגובות משתמשים ברחבי הרשת לאחר שחרור הדריבר, אפשר לראות שיפורי ביצועים די גדולים ב-witcher 3 ע"פ מגוון דיווחים, עד כדי שאני לא מרגיש צורך להספים כאן בציטוטים של אלו.

עקרונית, אישית אינני אוהב את השימוש במינוח להספים. חברס, זה לא ניירות שמזהמות את הסביבה. בעולם הוירטואלי-דיגיטלי ניתן להכניס כמה חומר שרק

רוצים על העמוד, ושכל אחד יקרא ויבחר כלפי עצמו, זמנו, ומרצו - על מה הוא רוצה לעבור. כך תשים לב אני נוהג, לפרט באריכות לעומק ולעניין.

ומי שהנושא לא מעניינו או לחלופין מה שכתבתי אינו מוצא חן בעיניו, מוזמן אחר כבוד ובמלוא הנימוס השקט, לדלג הלאה לשרשור אחר. כך נהוג וזוהי הדרך.

כך שמבחינתי לפחות ובטח בשרשורים שלי (שאני פתחתי ויזמתי), תספימו כמה שתרצו (בתנאי שזה בתחום הרלוונטי כמובן ו/או תחום משלים/קרוב לנושא).

ובחזרה לנושא שלפנינו, לדעתי הדבר הכי נכון יהיה, זה שאנחנו נבדוק זאת בעצמנו, וגם אני האחרון שקונה טענות ככה בחטף, ומבקש (כמי המחשיב עצמו לרציני),

שהנושא ייבדק באופן בלתי תלוי, בבדיקה חוזרת, על ידי גורם שסומך עליו כנקי משיקולים זרים. לכן רוצה לראות את ליאור ידידנו היקר ובעל האמצעים לכך,

שיסייע בידנו לבדוק את הנושא כבדיקת hwzone בלתי תלויה - נכנה אותה כך. 

התייחסתי לטענות הפגיעה המכוונת בביצועי הכרטיסים,  ולא לפערים שנפתחו במרוצת השנים אל מול כרטיסים ירוקים חדשים או ארכיטקטורת GCN, אותם אני לא בא להכחיש, ויחד עם זאת לא ממש מתרשם לשלילה.

אני להבדיל וברשותך, דווקא כן מתרשם לשלילה, משום שבהגדרת after sales service או במינוח product life sycle יש כאן פגיעה ממשית בצרכן, זה אשר ממש

לא התכוון לרכוש מאיץ גראפי חדש - כך שחייו השמישים/פרקטיים יהיו רק 3 שנים. כמי שבא מהתעשייה ומהתחום, תקופה שכזו אינה מתקבלת בשום קנה מידה השוואתי. הסטנדרט המקובל הוא תמיכה בין 6-8 שנים, ובסגמנט מקצועי/בטחוני/תעשייתי אפילו 10 שנים.

סך הכל נשמע לי סביר שארכיטקטורה ירוקה חדשה תפתח פער אל מול קודמה מאחר ויתכן עוד "מיץ" להוציא מהחדשה, בנוסף להתמקדות בה, לטובת התחרות אל מול האדומים. ידוע כי אופטימיזציות לעיתים מטיבות עם דורות קודמים, אך אין פה הבטחה. הרי שזה מאוד תלוי בסוג האופטימיזציה ובקרבה או המכנה המשותף לארכיטקטורות שעל הפרק.

זה עובד ככה:

על היצרן מרגע שמחליט - משום שהבין שהמקובלה היא לתמוך עד X שנים, זה לתמוך בכל המוצרים (והסדרות) שיש לו ללא תלות בארכיטקטורה עליה היא מבוססת.

אם זה אומר שהוא צריך לאפטמז לכמה סדרות שונות - אז זה מה שהוא צריך לבצע. אין כאן קיצורי דרך, או תירוצים "שאצל המתחרה הארכיטקטורה מחזיקה

יותר שנים ולכן קל לו יותר (למתחרה) לבצע זאת". מבחינת הצרכן שרכש מוצר מדור אחורה של אותו יצרן, אך גילו עדיין בתוך תחום ה -X שנים הוא מצפה לתמיכה

מלאה במוצר.

אני גם מעריך כי המכנה המשותף הזה מהווה חלק נכבד מהשיפורים לאיטרציות של ארכיטקטורת GCN. ואל נא נשכח את הקונסולות שגם כן מצויידות בה.

(אלו תירוצים)  

עכשיו תשאל אותי מה עדיף, חידושים טכנולוגיים משמעותיים יותר והתמקדות בהם, או חידושים פחות משמעותיים עם הקלה נלווית בהשרשת האופטימיזציה לאיטרציות קודמות... אומר כי באופן אישי מעדיף את הראשון. אדם אחר, הנוהג לאחוז בכרטיס מיושן כבקרנות המזבח, אולי יעדיף את השני.  רק חשוב לציין כי הליבות מבית האדומים שקדמו את GCN עברו למודל תמיכת legacy, אלו כוללים כרטיסים ששוחררו עד סוף 2013,

לא מדויק, אלו כוללים מוצרים מבוססי VLIW 4/5 שהאחרון שבהם הושק ב- 2010. עשתה מאמץ (מבחינתה זה מאמץ משום ששמיכתה קצרה) לתמוך בהם עד

אזור 2015/16 עם הוצאת מערכת ההפעלה 10, לתת דרייבר אחרון מה שנקרא שיתמוך במערכת זו ובזאת לסיים. גם פה לדעתי היה מקום למשוך

עד 2017/18 כדי להיות הכי בסדר עם הצרכנים. בשנה האחרונה מאיצי HD6970 וגם אחיו החלש יותר HD6870 היו עדיין רלוונטיים לצרכני מערכות עם ביצועי

entry level,  והיה מקום להמשיך ולתת תמיכה מלאה עם אפטמוזים.

כך שהביקורת שלי כאן היא גם כלפי אם לרגע קט היה מי אשר חושב שכותב שורות אלו מוטה כלפי מותג כזה או אחר. בגילי הנכות המנטלית הזו אינה קיימת

והקורא (מי שקורא כאן קבוע) נוכח, שכשצריך כותב שורות אלו יודע לבעוט גם בישבנה של חברת - ולא חסר במה לבעוט שם הרבה.

ואילו הירוקים עדיין משחררים דריברים עם תמיכה מלאה לסדרה 400 ומעלה, ז"א מתחילת שנת 2010.  כמעט 4 שנים הפרש לטובת הירוקים.

התמיכה היא רק במטרה "שזה יעבוד". בוודאות לא מבוצע בנוגע לאיפטמוזים - שכן סדרה מעל (קפלר = 600/700) כבר מזמן אינה נתמכת בהקשר הזה וכפי

שנוכחנו לדעת בשרשור הנוכחי.

אם נתעלם לרגע משיפורי ביצועים, מה לגבי תיקוני באגים עבור אפליקציות חדשות\מעודכנות ואף פיצ'רים תוכנתיים חדשים ? אלו הרבה יותר חשובים מפריימים ספורים במשחק חדש על כרטיס מיושן, הלא כך?

אין זה נכון להציג את הנושא בצורה בינרית - שזה "אחד על חשבון השני". היצרן צריך לתמוך גם וגם, בטח כאשר השוק הוא במצב של דואופול, ומשכך הרווחים של

היצרניות, אינהרנטית, גבוהים יחסית למקובל בתעשייה, ועל אחת כמה וכמה עבור המותג שקופתו לא רק שמלאה במזומנים, אלא גולשת החוצה מדפנות הסיר מרוב

שהם טובעים בכסף.

נוידיאה היא האחרונה שיש לה תירוץ לחסכנות על חשבון הצרכן או קופתה. היא צריכה להעמיד צוותים בהיקפים מספקים לבצע התאמה לקידודים עדכניים במה שרץ

כיום בתחום, וגם קידודים עבור חומרה ישנה יותר, עבור התאמה למה שמשוחרר לשוק. זו המקובלה הצרכנית בתחום ופה לא אתה (בכבוד כמובן), ולא אף אחד אחר,

יוכלו בתירוצים לשכנע אותי (ודומיי) אחרת. 

אני פה נכנס בדיוק למקום הזה, להשכיל את החברים והקהילה שלא באה מהעולם המדובר ואינה יודעת מה מקובל ומה לא מקובל, "וארביץ בהם את התורה"

להשלמת הידע החסר. לא אעשה הקלות למי שאינו ראוי שיקבל הקלות, בכל המקרים - גם במקרים של AMD, ומבחינתי הקליינט שלי שאליו הנני נאמן

זה הצרכן ורק הוא.

מי שרוצה לעשות "לספק השירותים שלו" הקלות והנחות, במטותא, שיעשה אותם עבור עצמו ושלא יסית ליתר את הפוקוס .

**הטיעון מזכיר לי בעקיפין את הסיפור על השכן, שנוסע במכוניות זבל צרפתיות עד היום, ומנסה לשכנע אנשים מדוע בחירתו נכונה, למרות שכל הזמן הוא במוסך

ואוכל מרור ממנה, וגם כשבא למוכרה לא מפתיע שהדבר אינו מצליח. אז שכל אחד יקנה את מה שטוב לו עד כאן זה בסדר, גם אם המוצר מרביץ ומכה אותו בחזרה,

למזוכיסטים מוקנת זכות בסיסית לסבול.

אך במקרה שכזה במטותא, שלא ינסה לשכנע את האחרים "שזו רמת השירות שמצופה לקבל מהמוצר או המכונה".

להזכיר לכולנו, יש גם טויוטה (רמז) והחיים נראים אחרת לחלוטין בהיבט הזה של שירות, אמינות, אורך חיים, ושכירות בשוק המשומשים.

מנצל"ש ההזדמנות לספר, שאחת הסיבות בין השאר שרוכשים מאיתנו את הסחורה שלנו על פני המתחרים בתעשייה הביטחונית הישראלית, היא (גם) משום שאנו

יודעים לספק after sales service מהשורה הראשונה, מבחינתנו הלקוח הוא VIP ואנו שוכבים על הגדר בשביל שהציוד ו/או השירות יהיו first calss עבורו.

וכך בפעם השנייה הוא בוחר בנו שוב, גם אם נהייה יקרים יותר מהמתחרים שכשלו בהיבט הזה. זו מדיניות שמוכיחה את עצמה לטווחים ארוכים - להשקיע בלקוח

הרבה היום, ולקצור את הפירות מחר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Maor Fedida

חשבתי שדווקא אמד היא יותר חדשנית יחסית מנבידיה שהולכת יותר על בטוח לכן יחסית מצליחה יותר בסגמנט השוק הגבוה לפחות. כי שאתה חדשני לפעמים המוצרים שלך לא בשלים ף, להיות יותר חדשני יש לזה יתרונות וחסרונות.

כמובן שההשערה שלי היא לא מבוססת ונשענת רק על תחושה והשערה

העלתה נקודה מאד מעניינת חייב להודות ורק בשל כך מגיע לך ח"ח,

נקודה שצריך עוד לחשוב עליה ולנתחה, בכדי לראות מגמה כזו או אחרת בין שתי המפתחות.

זה ממש אינו טריוויאלי כפי שזה עושה רושם במחשבה ראשונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסברה שלי מתבססת על כך שחברה שהיא יחסית בנחיתות מבחינת מכירות לעומת המתחרה שלה או המתחרים היא תעז יותר להיות חדשנית כדי להטות את כף המכירות כי לה יש פחות מה להפסיד, ואילו החברה המובילה במכירות יחסית תהיה שמרנית יותר(עדיין יהיו חידושים) ותלך על יותר בטוח, לדעתי רק אחרי 5-10 שנים בתחום הטכנולוגיה רואים איזה גישה הצליחה.
כמובן שמי שמבין לעומק בטכנולוגיה הזו ובכלכלה יכול לנתח ולהעריך את הסיכויים של יחסי הכוחות בין החברות במכירות ובשליטה הטכנולוגית בסגמנט השוק הגבוה.
אולי זה כמו מטולטלת וההובלה נעה מחברה לחברה, כאן יש לנו שוק של דאופול לכן יכול להיות שזה דווקא עובד לטובת החברה שבנחיתות יחסית במכירות במקרה שלנו אמד מאחר ונתח השוק יחסית גדול(יש רק שני שחקניות עיקריות) היא יכולה להרשות לעצמה להעז להיות חדשנית ועדיין לשרוד את זה אם זה לא הלך לה או רק חלקית מאשר מצב של שחקניות רבות ותעוזה חדשנית יכולה לעלות בפשיטת רגל כי יש פחות נתח שוק לכל אחד-זו סתם השערה בשלוף, 
מצד שני אולי שוק עם הרבה שחקניות בטווח הארוך היה מביא ליותר חדשנות, מי יודע.
בכל מקרה כמו שnec  הציע יהיה מעניין לבדוק את הטכנולוגיה ולהבין יתרונות וחסרונות ולמי הגישה טובה יותר לטווח הבינוני עד הרחוק וכמו שנק ציין זה לא טרוויאלי ואני מניח שהנושא לא פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Software-Support-Legacy-Graphics.aspx

^ הרבה דגמים הרשומים לעיל (מודל legacy) הושקו בשנת 2013, מוזמן להעזר במאגר של TPU.

לגבי התמיכה של מסדרה 400 ומעלה, קודם כל טוב שאפליקציות ימשיכו לעבוד, זה לא מובן מאילו במחנה השני לכרטיסים בגילאים מקבילים,  ומבחינת אופטימיזציה, עם כל הכבוד אני אשאר בדעתי כי לעיתים אופטימיזציות חדשות, כתלות באופיין, עלולות להטיב עם ארכיטקטורות ישנות, כך שלא ניתן לקבוע כי אלו אינם מקבלים אופטימיזציות כלל וכלל.  כן אסכים שכנראה לא כותבים קוד במיוחד לאלו, וזכותך להתמרר על כך.  

אפרופו, סדרה 400 ומעלה עדיין מקבלות "game optimization" בהקשר של שירותי ענן להגדרות משחק ודריבר בהתאם למשחק ומערכת הלקוח, במסגרת Geforce Experience.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SyndromE

@nec_000

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Software-Support-Legacy-Graphics.aspx

^ הרבה דגמים הרשומים לעיל (מודל legacy) הושקו בשנת 2013, מוזמן להעזר במאגר של TPU.

לגבי התמיכה של NVIDIA מסדרה 400 ומעלה, קודם כל טוב שאפליקציות ימשיכו לעבוד, זה לא מובן מאילו במחנה השני לכרטיסים בגילאים מקבילים,  ומבחינת אופטימיזציה, עם כל הכבוד אני אשאר בדעתי כי לעיתים אופטימיזציות חדשות, כתלות באופיין, עלולות להטיב עם ארכיטקטורות ישנות, כך שלא ניתן לקבוע כי אלו אינם מקבלים אופטימיזציות כלל וכלל.  כן אסכים שכנראה לא כותבים קוד במיוחד לאלו, וזכותך להתמרר על כך.  

אפרופו, סדרה 400 ומעלה עדיין מקבלות "game optimization" בהקשר של שירותי ענן להגדרות משחק ודריבר בהתאם למשחק ומערכת הלקוח, במסגרת Geforce Experience.

אכן. המחשב הנייד שלי כולל hd 7670m ו7660g, והדרייוור האחרון שלו יצא בגרסת beta 3 שנים בלבד לאחר רכישתו. אני חושב שגם nvidia וגם החליטו בשלב מסויים להפסיק לתמוך במוצרים שלהם, ורוכשי הhd6870/hd7670 או הgtx4xx פשוט אכלו אותה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם כן אכלו אותה - כי בעוד רוב הטלפונים מקבלים היום תמיכה לשנתיים בלבד (יחידי סגולה - 3), כרטיס מסך כמו הHD7950 מקבל תמיכה כבר 5.5 שנים, 

אגב - בדקי וראיתי שטכנית הGTX4XX עדיין מקבל עדכונים (למרות שהוא לא עובר אופטימיזצייה לטענת nec) ככה שהמקרה פחות חמור אצל .

אבל תגיד לי את האמת - כשאתה קונה כרטיס מסך - אתה מצפה שאחרי 3 שנים החברה תגיד - אין לך יותר דריוורים חדשים. לא משנה אם יוצאת חדשה, ולא משנה אם יש משחקים חדשים?

לדעתי, אורך חיים של כרטיס מסך צריך להיות ארוך משמעותית מאורך חיים של טלפון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

אבל תגיד לי את האמת - כשאתה קונה כרטיס מסך - אתה מצפה שאחרי 3 שנים החברה תגיד - אין לך יותר דריוורים חדשים. כן.
לא משנה אם יוצאת מערכת הפעלה חדשה, ולא משנה אם יש משחקים חדשים? אכן.

לדעתי, אורך חיים של כרטיס מסך צריך להיות ארוך משמעותית מאורך חיים של טלפון נייד. אני לא חושב שבחיים שלי לא הסתכמתי עם משהו יותר, אני חושב שטלפון צריך אורך חיים משמעותית יותר ארוך מכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אני לא חושב שבחיים שלי לא הסתכמתי עם משהו יותר, אני חושב שטלפון צריך אורך חיים משמעותית יותר ארוך מכרטיס מסך

כלומר שטלפון צריך לקבל עדכוני תוכנה במשך 6 שנים? אכן, זהו מצב אידיאלי ויפה, אבל בעולמנו האפור, שנתיים זה המקסימום שאתה יכול לקוות לו - לפחות מבחינה "רשמית".

תחשוב על זה גם ככה - טלפון (עזוב שזו מערכת הפעלה אחרת לגמריי) זה סוג של "מחשב" שכולל הרבה יותר רכיבים - מעבד, כרטיס מסך, זכרון, . בהשוואה אליו - כרטיס מסך הוא, טוב, כרטיס מסך. הוא רק חלק אחד מהמערכת.

לתת תמיכה תוכנתית לכרטיס מסך בלבד נראת לדעתי הרבה יותר פשוטה מלתמוך בכל רכיבי הטלפון - לכן יש כאן משום ההגיון.

אני לא מהנדס תוכנת, ואני מדבר רק מתוך היגיון. אבל לא לספק עדכוני תוכנה לכרטיס אחרי 3 שנים? למה? מה קרה?

מבחינתי, שייתנו 6 שנים תמיכה תוכנתית גם לכרטיס מסך וגם לטלפון. בינתיים אמשיך להריץ 7.1.2 על הGALAXY S4 המזדקן שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...