האם נוידיאה בכוונה אינה מאפטמזת דרייברים של כרטיסים ישנים ? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נוידיאה בכוונה אינה מאפטמזת דרייברים של כרטיסים ישנים ?

nec_000

Recommended Posts

בבחינת, לגרום לכך שהם יספקו ביצועים נמוכים ביחס לסדרות החדשות, וכתוצאה מכך ידרבנו את המשתמשים לשדרג לכרטיס מודרני

מהר יותר ממה שהיה נדרש אילמליי ? 

AMD מן הצד השני אינה פועלת כך ומאפטמזת את הדרייברים גם לכרטיסיה מהסדרות הוותיקות.

ולראיה, פעם פער הביצועים שהיה בין GTX780 ל- R9-290  היה קטן מאד בתחילת הדרך.

אך מאז עברו מים רבים, כ- 4 שנים. שיפורי הדרייברים וההתאמות לכותרים החדשים משמרים את הכרטיסים של מסדרת GCN

עוד משנת 2012 כרלוונטיים משך כל השנים, עד היום ממש. 

צפו איך הפער שבינם ל- GTX 780 (שפעם היה קטן כאמור), צמח ותפתח לו לרעת GTX780.

זאת בשל כך שהדרייברים אינם מעודכנים עוד ביצועית עבור GTX780, אך כן מעודכנים ביצועית ל- R9-290 .

ומה אתם אומרים:

https://www.youtube.com/watch?v=6eNVv2yhDVE

אם זו האמת, אז זה עצוב ונחשב לטעמי כצעד בלתי מוסרי מה שנוידיאה עושה, מדובר בציוד שהוא רק בן 4 שנים

ואמור להמשיך ולהיתמך במלואו עוד כמה שנים טובות.

עדכון:

מאז שיצא פוסט זה לדרך, הנושא נחקר הלאה. מסתבר שנוידיאה - לא רק שאינה מעדכנת גרסאות לסדרות קודמות,

אלא שהיא מחבלת בכוונת זדון בביצועי הכרטיסים מסדרות קודמות על מנת להאיץ את תהליך ההזדקנותם עוד יותר!

גלגלו הלאה ותקראו עד הסוף. לא יאמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הכרטיסים של נוידיה יוצאים עם דרייברים שהם לא זבל מוחלט והכרטיסים של לא, אז אתה רואה שיפור אצל כי הדרייברים שלהם משתפרים עם הזמן, אבל אתה לא יכול לשפר ביצועים של משהו שכבר בהתחלה מנוצל במלואו(זה מבלי להתייחס לעובדה שה780 היה בדיחה בפני עצמה שיצא בלי שום קשר להיום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

מדובר בציוד שהוא רק בן 4 שנים

ואמור להמשיך ולהיתמך במלואו עוד כמה שנים טובות.

...

4 + "עוד כמה שנים טובות" זה במקרה הגרוע 6,

אני מצטער, אבל לבנות מכונת  גיימינג שתעמוד במשחקים חדשים במשך 6 שנים זו הזיה מנותקת מהמציאות.

גיימרים שמכוונים לביצועים גבוהים ישדרגו את כרטיס המסך שלהם כל 3 שנים לכל היותר.

אני כרגע משתמש ב-R9 290X ולא בכל משחק אני מסופק. למעשה, אני מוצא את עצמי מתפשר קצת יותר מדי בזמן האחרון על הגדרות חשובות במשחקים, ואצביע בקרוב עם הארנק גם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקובלה בתחום היא לתמוך דרייברית במוצר כ- 6-8 שנים סדר גודל. ובתחום מקצועי גם 10.

הבעיה היא שהבנו, וזה אינו המקור היחידי שמעיר על כך, שנוידיה רק דואגת לתמוך במאיצים הגרפיים הישנים מבחינת "שזה יעבוד",

אך אינה מבצעת אופטימיזציה בדרייבר מבחינה ביצועית, אלא רק עד דור אחד אחורה. במקרה הנוכחי מדובר בסדרת 900, שהושקה ב- 2014.

מנגד הקטנה, המסכנה, ה- underdog, מחליטה להראות ללקוחותיה שהיא תומכת (נכון להיום) את כל הליין שלה מבוסס GCN שהושק

עוד ב- 1.12.2011 (7970 מי שזוכר) גם מבחינה ביצועית ולאפטמז אותה כנדרש לכותרים חדשים. זה כבר 6 וחצי שנים של תמיכה מלאה אחורה.

נוידיאה החליטה לנטוש את סדרת קפלר שיצאה ב- 2012/2013 ולומר בפרצוף ללקוחות:

"מבחינתנו הכרטיס שלכם ישן ולכו תשדרגו".

אז שיסלחו לי הציניקנים, אבל זו חוצפה מבחינה שירותית או מה שנקרא poor after sales service, והתנהלות עסקית/שירותית שכזו 

תעלה להם בלקוחות כמוני - לא אקנה מהם משום שהם אינם תומכים במוצר לזמן ארוך דיו מבחינה שימושית פרקטית. מה זה לתמוך

ביצועית רק 3 שנים אחורה, איפה נשמע כדבר הזה ? 

אז כמו שאומר הפתגם:

שיחפשו פראיירים אחרים לחלוב את כיסם.

ולא ליאור, אם לא מובן אז לא הם עושים לי טובה, זה אני הלקוח שעושה להם טובה אם קונה מהם, ואז הם רואים את הדולר שלי, או לא

קונה מהם ואז הם לא רואים את הדולר שלי. לא אני תלוי בהם לפרנסתי, אלא ההפך.

הבעיה השנייה של נוידיאה במקרה זה, זה שביחד איתי (ועוד כאלו שדומים אלי) כמוך וכמו חצי הפורום הזה, יש מעגל שני של אנשים

מיועצים, ואלו כבר עשרות ומאות לאורך השנים, שכל אחד מקבל עיצה מה לרכוש. ואם אני (לדוגמא) כיועץ שלהם אומר X, אז הם

כקולקטיב מצטבר לאורך השנים פועלים בהמלצתי, כך שהנזק התדמיתי לנוידיאה עלול להצטבר באפקט ריבית דריבית. ויתרה על כך, אם

אני כקניין מקצועי מחליט שממחר התעשייה האווירית עובדת בסימולטורים שהיא מפתחת ומייצרת רק עם , ומספר לכל התעשייה

שבא עימה במגע מדוע, אז הנזק לנוידיאה כפול ומכופל.

זוהי אסטרטגיה שהם משחקים ואשר תעלה להם לטווח הארוך במוניטין:

הם מהמרים לא נכון ומעדיפים, לקחת רווח בטווח הקצר - בכך שמאלצים לקוחות לשדרג בתדירות גבוהה יותר ממה שהיה בפועל צריך.

אז הנה דור שלם של כרטיסים שלהם מ- 2012/13 כבר גמר את הסוס, דור קפלר המפורסם והאיכותי, בשעה שהמקבילה של AMD

עובדת ונתמכת נהדר.

אז רגע, מי פה החברה בעלת המוניטין הרציני של פרימיום, נוידיאה שמזלזלת בלקוחותיה ?   

או שמראה אמינות ולויאליות ארוכת שנים ?

שאלה מעניינת נכון ? מה זה פרימיום בעצם...

אתה יודע מה, מרגע לרגע התמיכה שלי ולו מוסרית ומצפונית ב- גדלה, לא רק בהיבט הביצועים כשהמוצר חדש גם אם הוא איטי

בכמה אחוזים מהמתחרה, אלא בעיקר משום שהם נותנים לי הלקוח תחושה של בית עסק שבאמת אכפת לו ממני, ולא רק משורת הרווח

לבעלי המניות שלו בטווח הקצר. יש לכך חשיבות.

אני צרכן של המוצר, לא בעל החברה. לא מוכן שספק יזלזל בי ויתייחס אלי כפרה שחולבים אותה, ואז זורקים אחרי שגמרו לעשות זאת.

ויתרה על כך, בשוק מונופוליסטי כשוק המחשוב העולמי, יש בחומש האחרון רק שחקן אחד בכל העולם כולו, שנותן לנו הצרכנים איזה

שהיא סוג של תקווה, שיש לוחם underdog מעין חוצפן קטן כזה ומוסרי, שכל הזמן מציק לאינטל ולאנוידיה ובכך מונע מהם להפוך למונופול

כל אחת בתחומה.

הוא מאלץ את כל השוק הזה עדיין להתייחס אלינו הלקוחות ולתת איכשהו מחירים סבירים ושירות מינימאלי, כי הוא מייצר תחרות בכל

המשאבים הדלים שיש לו ועושה עבודה לא רעה בכלל, אם לא בכל השנים, אז לפחות בחלקן.

וזו עוד סיבה אחת ענקית בפני עצמה, לתמוך באותו "מנהיג פועלים" העובד בשבילנו, וכמו שזה נראה מבחינה לוגית שהרי כסף ורווחים

הוא לא מייצר כבר שנים, אז התוצאה שזה רק בשבילנו, כמה שהוא יכול, כדי להשאיר את עולם המחשוב בכל זאת עם תחרות כלשהי

לטובת הצרכן.

ובסוף עוד לגלות שבכלל גם ה- after sales service שלו עדיף על המתחרה העשיר....  למרות התנאים ?

לא רוצה לדמיין מה קורה בעולם שבו AMD נעלמת ויש רק ונוידיאה.

הכנסתי את הנושא על הדרך שכן הסוגיה הזו של הדרייבר באמת הצליחה להרגיז אותי (וגם להפתיע אותי). לא האמנתי עליהם שיעשו

כדבר הזה.

ולמען האמת אני מתחיל די להבין את כל הבאז החיובי הזה לאחרונה על AMD וכל קריאות עידוד מצד הקהילה, ואת הכעס המצטבר

בפנים כבר שנים על המונופול שנקרא אינטל/נוידיאה, על שניצלו משך שנים את המונפול לרעת הצרכנים. הציבור לא שוכח זאת וזה

מתחיל להיות מורגש יותר ויותר על פני השטח, כולל מצד קהילת הסוקרים ברשת. זה לא רק בגלל ש- כזה מדהים, זה גם בגלל

הכעס בפנים והנמאסות על החזירים הגדולים שלא נותנים לרגע תחושה שהלקוח במרכז, אלא רק הם והתחת השמן שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היית מעדיף ש- יסרסו את הכרטיסים שלהם ב-10% ו"יוסיפו" לך אחוז של ביצועים בכל שנה בכדי שתרגיש מרוצה?

יש וכרטיסים בני 7 עוד עובדים אז באמת שאני לא מבין על מה אתה מתלונן פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור על מה מתלונן ?

קרא שוב בפעם שניה.

מעבר לכך שאין שום כורח בפשרה שתראת על "10% ביצועים במוצר חדש כדי לתמוך דרייברית לעניין במוצרים ישנים".

הביצועים גם בחדש וגם בישן יכולים לדור בכפיפה אחת, ולנוידיאה לא חסר כסף על מנת לתת שרותי aftersales service ראויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה מתלונן רק על ביצועים... נכון?

אם מפתח המשחק חושב שזה חשוב, הוא יכלול אפשרויות גרפיקה נמוכות, בכדי שהמשחק יעבוד על כרטיסים ישנים.

כרטיס מסך לא יכול באורך פלא לעבוד יותר מהר. חדשים זה לא קסם.

אם היית מציג דוגמאות של משחקים שקורסים בשימוש בכרטיס מדורות קודמים, אז ניחא.

יש סיבה שמשחקים לפלייסטישן 4 לא עובדים על פלייסטישן 2.

ההבדל בחומרה פשוט גדול מידי וזה לא כלכלי לשמור על תאימות בינהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ראית את הכתבה בכלל ?

הראו שם יפה מאד, איך בכותרים של טרום 2016 (קרי טרום עידן השקת פסקל), כאשר סדרת קפלר היתה רק דור אחד אחורה לעומת

דור מקסוול (העדכני באותה עת), בכל הכותרים הללו, ביצועי GTX780 שקולים ל- 290/390.

משמע שהדרייברים ל- GTX780 עדיין עברו אופטימזציה כנדרש על ידי נוידיאה.

ובקונטרסט מובהק וברור, כל הכותרים שיצאו בשנה האחרונה 2016 לאחר השקת פסקל, כאילו במטה של קסם, לפתע נפתח פער

דרמטי בין ביצועי סדרת קפלר לבין מה שעד לפני רגע היה שקול לו ביצועית. זה חד מדי ולא ניתן לטאטא זאת מתחת לשטיח,

הראיות פורנזיות ומסגירות את נוידיאה.

המשמעות ברורה, זה מכוון. נוידיאה מחליטה שמסחרית כדאי לגרום להזדקנות מואצת של מאיצים מדור אחד אחורה, ולעדכן רק

את הדרייברים של שתי הסדרות האחרונות בשוק ברגע נתון. וככה לאלץ באופן מלאכותי את הצרכנים, לשדרג מאיץ גראפי ולהוציא

כסף נוסף מחדש על הנושא.

עכשיו, אם אתה כצרכן אינך מסוגל להבין את המשמעות be my guest - אני לבטח האחרון שינסה לחנכך או לומר לך מה טוב עבורך.

אם תעדיף לשים את ישבנך לפני המגף של נוידיאה שיבעטו לך בו אחרי 3 שנים מרגע שרכשת מאיץ גראפי (כי כל שנתיים יש השקה

חדשה של דור נוסף) בהצלחה, כנראה שזה מגיע לך. עם מזוכיסם אינני יכול להתווכח.

אך לכל אלו שבראשם שכל, תודעת שירות, כבוד עצמי והבנה - מהי המקובלה בשוק בכל הנוגע לכתיבת ,

כלפי אלו תוצגנה הראיות המרשיעות על מנת שיראו מה עושה היצרן המדובר, והם יצביעו בהתאם בבחירה הבאה שלהם.

**ואני עוד חשבתי לתומי לצייד עוד מס' מחשבים בבית במאיצים גראפיים משומשים בגרושים, עבור מחשבי ילדים ו-

מאיצים כאלו בני 4-6 שנים...  משהו מאד זול בגרושים.

מזל שנחשפתי לחומרים הללו משום שעכשיו יודע, לשמור מרחק ולא לגעת במשומשים של נוידיאה - המאיצים שלהם אינם נתמכים

עוד באפטמוז הקוד מתחת לסדרת 900 .  סדרה שכיום היא עדיין יקרה, ולכן גם למי שכן חושב אולי לרכוש משומש מסדרת

900 במטרה למקסם תמורתו לכסף, אז שיהיה מוכן לכך שכבר בשנה הבאה עם השקת סדרת וולטה, הכרטיס סדרה 900 שלו

יפסיק להיתמך.  משמע שלקניית 970 משומש - אורך חיים קצר מאד!

לא קצר מבחינה פיסיקלית-הנדסית (הכרטיס חזק), אלא משום שהיצרן בכוונת מכוון לא יכתוב עבורו עוד ויאנוס עליו

הזדקנות מלאכותית.

נשים לב שנוידיאה הרגה פה באיווחה אחת את שוק המשומשים שלה. כולנו מכירים מה קורה למותגים שהציוד המשומש שלהם

מקבל בשוק סטיגמה של הזדקנות מואצת.... וכאן ציינתי מעלה יותר, שנוידיאה פועלת באופן כזה, שהוא מזיק לה לטווח הארוך

על חשבון קצירת רווחים בטווח הקצר.

ואני פה עוד קורא בשרשור על ליאור שאומר שעוד מעט ה- 290X שלו יהיה קטן עליו..  משעשע, מזל שהוא לא עם ה- GTX780

המקביל ל- 290X, כי אז הוא בכלל היה אנוס להחליף כבר לפני שנה. ה- 290X של ליאור עדיין סוחב, משום שהדרייברים נכתבים

עבור הכרטיס לכל כותר שיוצא.

שאפו ל- , ומזל לליאור שיוכל עדיין למכור את 290X שלו כמשומש, משום שהכרטיס עדיין ראוי ביצועית בעת מועד מכירתו.

ואילו לליאור היה GTX780, היום הוא היה נתקע איתו עם קושי ממשי למוכרו - ביצועיו בקנטים בכל הכותרים המודרניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי החברות תומכות ומשתפרות עם הזמן מבחינת דריברים, יותר כי היא כמעט תמיד מתחיל עם דריוור נחות יותר...

https://www.youtube.com/watch?v=iZUshOSWQRo

בסרטון עם ה780, לא השוו אותו לכרטיס של מאותה תקופה, ברור שהוא יראה רע בהשוואה לכרטיסים מודרניים יותר ב14NM או ה 390 שהוא 290 משופר שלהזכירך היה ברמה של הטיטאן הראשונה ובגללו NV הוציא את ה 780TI.

780 הוא כרטיס בעל ליבה מסורסת חזק  ובגיל 4 שנים, עם תהליך יצור וארכיטרקוטורה מלפני 5 שנים, לא מפתיע בכלל שהוא לא נראה טוב בהשוואה הזו, לא קשור בכלל לדריוורים.

הסרטון עם jayz הוא מלפני חודשיים עם ההשקה של הטיטאן פסקל המלא, וכן זה עצבן המון אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן, אתה טועה וכותב דברים לא רלוונטיים.

כרטיס 290 הושק בתקופתו של GTX780, הם שווי דור טכנולוגי ושניהם 28 ננו מטר.

בעת השקת 290, שה- 390 זהה לו ומדמה אותו בסרטון הראשון שהבאתי - זה כרטיס re-badged,

הפער הביצועי בין GTX780 ל- 290 היה סביבות 5-10% לכל היותר. עד כאן עובדות הסטוריות.

אם נשים לב, בכל הכותרים שיצאו לשוק בין השנים 2012 ועד 2015 ידו של ה- 780GTX מקנה לו ביצועים שקולים ל- 290/390

ובחלק מהמקרים ידו בכלל על העליונה.
משמע שביצועית כח המנוע הגראפי שלו שקול. וכאן לא היה שום הבדל: לא קרה מצב ש- AMD שיפרה את הדרייבר בלעדית

מצידה, בשעה ש- GTX780 לא זכה לשיפורים מקבילים.  אלא שניהם שופרו במקביל יחדיו לכל כותר חדש שיצא לשוק וכך הפער

הביצועי הזניח בן שניהם נשמר.

אך מאז השקת סדרת 1000 של נוידיאה הידוע בכינוי פסקל, נוכל לראות שכל הכותרים החדשים שהושקו מאז לשוק,

היחס בין ביצועי סדרת קפלר לביצועי סדרת 290/390 שהיה אמור להישמר על אותם 5-10%, נעלם כלא היה כך

שביצועי GTX780 נדחקו הרחק מאחור.

ומה יכול להסביר לנו את המצב, שעד מועד מסוים הביצועים היו שקולים, וממועד זה נפער פער גדול ביצועים ?

רוח הקודש עברה בסביבה ?   אלמט קוסמי גרם לפער הזה להיפתח ?

הרי שכל ההסברים המסגנרים שלך ושל אחרים (ככל שהיו כאלו), אינם רלוונטיים בעליל - אינם מסוגלים להתייחס נקודתית

לראיות שהתגלו בממצאי הבדיקה ואינם מצליחים להסביר את התופעה.

ההסבר הוא וזו האמת העצובה, שנוידיאה חדלה מלהוציא אופטימיזציות בדרייבר לכרטיסי סדרת קפלר 600/700 מרגע שהשיקה

את סדרת 1000 (פסקל) - מאורע שהתרחש כידוע לכולנו במאי 2016, בשעה ש- כן המשיכה להוציא אופטימיזציות דרייבר

לסדרת GCN חופפת הדור הטכנולוגי שאליה משתייך כרטיס 290.  

המטרה של נוידיאה ברורה:

לא להשקיע משאבים בסדרה שגילה מעל 3, על מנת בעקיפין לגרום לכך, שבעלי כרטיסים אלו יזדקקו לשדרוג תכוף יותר ממה שהיה

נדרש אלמליי. מה שנקרא - לייצר קטליזטור לרכישות מאיצים גראפיים חדשים, על מנת להעלות את מכירותיהם ולגדיל את ההכנסות.

אלו עובדות עם הוכחה. אינני הראשון שמעלה זאת, קראתי על כך במספר מקורות מצד גורמים שעלו על אותו הדבר בדיוק.

גגל, הרשת מלאה בכך. אותו הדבר קורה כשמשווים את HD7970 ל- GTX680 , כרטיסים שווי תקופה גם כן והדוגמא חופפת

למקרה ה- 290/780:

עד מאי 2016 ביצועי הכרטיסים קרובים ושקולים בכל כותר שיוצא לשוק, וזאת מאז ששני הכרטיסים יצאו לשוק ב- 2012.

ומאז מאי 2016 אותו פער שנפתח בין GTX780 ל- 290, מתרחש בין GTX680 ל- HD7970.

בעבר התעלמתי משום שהנושא לא עניין אותי. וכעת הנושא משך את תשומת ליבי והפך למעניין, ומקומם !

לכן מובא לידיעת החברים, בצורה פשוטה, ברורה, מוסברת, מנומקת, מתועדת, עם ראיות חותכות ועם מוטיב ברור מדוע

נוידיאה עשתה זאת.

כמה לינקים ראשונים שעולים בגוגל בנושא, התופעה ידוע ונוידיאה נוהגת לעשות כך שנים, אינה מאפטמזת של סדרה יוצאת

בעת השקת סדרה חדשה, על מנת להראות לכאורה פער ביצועי שהוא מלאכותית גדול יותר ממה שבפועל מתקיים:

https://forums.geforce.com/default/topic/831639/nvidia-is-deliberately-downgrading-kepler-gpus-performance-in-favor-of-maxwell-/

http://www.overclock.net/t/1529108/are-nvidia-neglecting-kepler-optimization-since-maxwell-release

בתוך הלינק הראשון לעיל, מצאתי בחור עם כרטיסי 780Ti , שעשה מחקר רציני ונכנס לקשקע, הוא מצא ותחזיקו טוב את הכסא:

כי עם השקת סדרת maxwel נוידיאה בכוונת מכוון הורידה את ביצועי הכרטיס שלו. יש שם ראיות פורנזיות, זהו דבר חדש נוסף

עבורי ומקומם עוד יותר! 

העסק בוצע בצורה מתודית ויסודית אני המום מהממצאים.

מה שהוא עשה בסופו של דבר, זה חזר אחורה לדרייברים הקודמים טרום השקת סדרה 900,

ובדרייברים גרסא הקודמת לפתע הביצועים חזרו לקדמותם כנדרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראיות ממשיכות:

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/376jqk/kepler_performances_crippling_controversy_nvidia/

לאחר שגורם עלה על נוידיאה וחשף אותם במערומיהם ראו בלינק שתליתי, הם פעלו למחוק מהאתר את המידע שהוא הציג.

אז הוא עבר למדיה פומבית אחרת והעלה שם לא רק את הנושא הזה, אלא שנוידיאה בכוונת מכוון מנסה להשתיק את הספור שלא יצבור תאוצה.

צרכנים ניסו לשחזר ולאמת את ממצאיו - וגילו שכאשר חוזרים אחורה בדרייבר כפי שטען החוקר, לגרסה טרום השקת סדרת מקסוול, הביצועים בחזרה נהיו טובים:

"I downgraded my driver back to 350.12 and got a better performance with a single 780 than with 352.86 and when playing Witcher 3. Really curious how they managed to do this."

חברים יקרים, עלינו פה על משהו מאד רציני.

עכשיו נבדוק האם הם עשו את אותו הטריק לסדרת מקסוול עם השקת סדרת פסקל בשנה שעברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד ממצאים לעבודה מכוונת מצד הגדרות הכותר witcher , על מנת לחבל בביצועי כרטיסי סדרה 600/700 וביצועי

כרטיסי , על מנת להראות פער ביצועי מובחן לטובת כרטיסי 900 :

https://www.youtube.com/watch?v=WYp40c_nv1M

והנה כאשר ממשיכים ומשדרגים לגרסאות עוד יותר מתקדמות של הדרייבר, הצרכנים ממשיכים לחוות ירידה נוספת

בביצועי סדרה 700. הפעם מדובר בכרטיס GTX760 שחווה נפילה מגרסה מתקדמת יותר של הדרייבר שלכאורה

נוידיאה אומרת שמשפרת את ביצועי סדרה 900. עד כאן בסדר, אך מדוע לחבל בביצועי סדרה קודמת ?

https://www.youtube.com/watch?v=k0cyrv7Pfik

וזה ממשיך עם עוד יותר מתקדמים, כאן כבר מדובר בחבלה בביצועי הדרייבר של סדרת קפלר

בכוונת זדון ככל שזה נראה, ולא רק בהזנחה של האופטימיזיה - שנזק למשהו ישן אינה עושה.

מדווחת ירידה בביצועי בנצ'ים סינטטים מוכרים כמו , משהו שלא אמור לזוז מילימטר מאיטרציה אחת

לשניה - באם לא נגעו בדרייבר לאותו מנוע שמורץ:

https://forums.geforce.com/default/topic/923249/deliberately-neglecting-kepler-again-/

וזה ממשיך בעוד אינספור דוגמאות:

http://www.overclock.net/t/1557755/nvidia-neglecting-kepler-driver-optimization-or-downright-crippling-them

וממשיך:

https://forum.beyond3d.com/threads/is-nvidia-deliberately-downgrading-kepler-performance-in-favour-of-maxwell.57111/

מטה תראו ראיה פורנזית לשני בנצ'ים שבוצעו על כרטיס מסדר קפלר דגם למחשב 880M,

לעומת כרטיס שני דגם מקסוול לנייד 980M.

ראיה פורנזית שמראה שכאשר מתקדמים עם הדרייבר, סדרת 980M אינה מאבדת ביצועים וסדרה 880M כן מאבדת ביצועים,

התשתית להרשאה כבר די ברורה:

o4vCtEj.png

w0PhEeQ.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000 אני מצטער, אבל אני רואה הרבה מאוד בולשיט בפורומים ובסרטוני ואפילו בערוצים מוכרים.

(לדוגמה: ערוץ מאוד מוכר שבדק מסך עם משחק ב70 FPS ואמר שהוא לא רואה הבדל אז המסך מיותר - ברצינות???).

בבקשה אל תסמוך על שום דבר שאנשים מעלים לREDIT או כותבים בתגובות בכל מיני סרטונים.

הבדיקה של ליינוס היא כידוע לי הכי טובה.

נ.ב.

היו כמה דברים שלא הייתי בטוח לגביהם, ורק שבדקתי בעצמי הגעתי למסקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...