התייצעות לגבי קירור Noctua למעבד ומארז - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייצעות לגבי קירור Noctua למעבד ומארז

פבלו

Recommended Posts

שלום, 

אני בשלבים אחרונים בבניית מפרט למחשב. 

אני קצת לא סגור על כל החלקים, אבל רציתי לקבל חוות דעת לגבי הקירור והאיוורור שבחרתי לעצמי.

המחשב בנוי סביב הרייזן 7. המחשב מיועד לעריכת וידיאו על פרימייר ואפטק אפקטס. 

התקציב שלי גמיש. אני לא מעוניין לעשות או משהו בדומה, כמו לשים שני יחד עם משהו בסגנון. 

אני רוצה לקנות מאווררים שישמרו את החומרה קרירה וטובה ושום דבר לא יעלה לי באש. טוב אני בטוח שגם עם איוררור לא מוצלח זה לא יעלה באש, אבל אני עדיין רוצה מוצלח.

אני כרגע לא מעוניין בקירור נוזלי.

המפרט:

AMD Ryzen 7 1700X BOX

קירור למעבד: Noctua NH-D15SE- CPU Cooler

מארז: Fractal Design Define R5 Black + window

מאורר למארז: Noctua NF-A14IPPC-2000 IP67 140MM Industria Fan 2000 RPM PWM

זיכרון: Corsair 4 32G (16Gx2) 2400 CL16 Vengeance  LPX CMK32GX4M2Z2400C16

ספק כוח: Corsair RM650x 650W 80+ Gold Modular

קשיח שולחני 1: Samsung SSD 500G 960 EVO M.2

קשיח שולחני 2: Seagate HDD 1.0TB 64MB SATA3 Barracuda

מערכת הפעלה: Windows 10 Pro 64 Bit English SP1

כרטיס מסך לא כלול, כי כבר יש לי כרטיס מסך, NVIDIA GTX 970.

לא רשמתי , כי אני עדיין לא מאה אחוז סגור עליו (יכול להיות שזה בעיה).

רציתי לדעת איך המאוורר למעבד שבחרתי, ואיך המאורר למארז, שניהם Noctua, מאחר ונאמר לי שהם ממש טובים.

רציתי גם לדעת כמה מאוררים כדי לי לשים במארז כדי שהכול יעבוד חלק ולא יהיה רועש מדי.

תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פבלו

רציתי גם לדעת כמה מאוררים כדי לי לשים במארז כדי שהכול יעבוד חלק ולא יהיה רועש מדי.

בין שניים לארבע. עדיף שהם יהיו PWM כדי שכאשר המחשב נח אז הוא יהיה שקט אבל זה לא ממש חובה.

הקירור מעבד מעולה וגם המאוורר למארז למרות שלא בטוח שצריך את הגרסה החסינה למים (אם המחיר זהה אז אין בעיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה תודה. 

בין שניים לארבע, אתה אומר לשים 2 מקדימה ו2 מאחורה? יש צורך לשים משהו למטה או למעלה? 

וסורי על הבורות, אבל מה זה PWM (כן התעצלתי לבדוק בגוגל, אבל לאחרונה למדתי קצת יותר מדי על חומרה ומונחים של חומרה). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת מאווררים למארז, תשים 2 מקדימה ואחד מאחורה זה אמור להספיק. למען השקט תשתמש ב140mm. אם אתה רוצה לשים יותר- אפשרי, אבל אל תשים למעלה כי זה מאבד את האפקט של השקט ואז המארז הזה לא שווה כלום.

ממליץ בחום על הדגם הזה:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=4260285292712

מאוורר עם יעילות מאוד גבוהה, עושה המון רוח ומעט מאוד רעש.

המאוורר ששמת במפרט גם לא רע, אבל הוא מאוד רועש.

מבחינת למעבד, חבל על הכסף! הקירור סטוק שמגיע עם המעבדים האלה מעולה.

באמת שאין שום סיבה שתקנה מעבד חיצוני, אפילו לOC קל הייתי אומר לך להישאר עם הסטוק, אז קל וחומר אם זה ללא OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

מבחינת מאווררים למארז, תשים 2 מקדימה ואחד מאחורה זה אמור להספיק. למען השקט תשתמש ב140mm. אם אתה רוצה לשים יותר- אפשרי, אבל אל תשים למעלה כי זה מאבד את האפקט של השקט ואז המארז הזה לא שווה כלום.

ממליץ בחום על הדגם הזה:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=4260285292712

מאוורר עם יעילות מאוד גבוהה, עושה המון רוח ומעט מאוד רעש.

המאוורר ששמת במפרט גם לא רע, אבל הוא מאוד רועש.

מבחינת קירור למעבד, חבל על הכסף! הקירור סטוק שמגיע עם המעבדים האלה מעולה.

באמת שאין שום סיבה שתקנה קירור מעבד חיצוני, אפילו לOC קל הייתי אומר לך להישאר עם הסטוק, אז קל וחומר אם זה ללא OC.

לא ראיתי שלרייזן 7 1700x יש סטוק. במפרט המקורי, הציעו לי לקנות Arctic Cooling Freezer 13 CO. אבל אני כל הזמן שומע על Noctua, אז אמרתי יאללה נלך על מה שאומרים שהוא מצוין. 

לגבי הקירור סטוק של המארז, הציעו לי את Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-12 White, שווה להישאר עם זה או לקחת משהו אחר? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פבלו

לא ראיתי שלרייזן 7 1700x יש קירור סטוק. במפרט המקורי, הציעו לי לקנות Arctic Cooling Freezer 13 CO. אבל אני כל הזמן שומע על Noctua, אז אמרתי יאללה נלך על מה שאומרים שהוא מצוין. 

לגבי הקירור סטוק של המארז, הציעו לי את Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-12 White, שווה להישאר עם זה או לקחת משהו אחר? 

שוב, אמליץ לך על הסטוק. אבל אם כבר אז עדיף את ה- Arctic Cooling Freezer 13 CO מהסיבה שהוא זול יותר ואין לך צורך ביותר מזה.

לגבי המארז, ה- Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-12 White עושה יותר רעש ופחות אוויר מהדגם שהמלצתי לך בתגובה הקודמת (nanoxia deep silence 140mm 1.100 rpm). המאווררים של נוקטואה שיש במפרט בהתחלה עושים קצת יותר אוויר, אבל גם יותר רעש.

המאווררים שהמלצתי לך עליהם מספיקים ואפילו יותר מזה.

שוב, אם היית מדבר על OC אני הייתי מדבר אחרת לגמרי, אחרת, אין מה לעוף כלכך רחוק ולזרוק כסף על קירורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אמליץ לך על הסטוק. אבל אם כבר אז עדיף את ה- Arctic Cooling Freezer 13 CO מהסיבה שהוא זול יותר ואין לך צורך ביותר מזה.

לגבי המארז, ה- Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-12 White עושה יותר רעש ופחות אוויר מהדגם שהמלצתי לך בתגובה הקודמת (nanoxia deep silence 140mm 1.100 rpm). המאווררים של נוקטואה שיש במפרט בהתחלה עושים קצת יותר אוויר, אבל גם יותר רעש.

המאווררים שהמלצתי לך עליהם מספיקים ואפילו יותר מזה.

שוב, אם היית מדבר על OC אני הייתי מדבר אחרת לגמרי, אחרת, אין מה לעוף כלכך רחוק ולזרוק כסף על קירורים.

ברייזן 7 1700x נאמר לי שאין סטוק. ואני לא רוצה לקחת את ה-1700 שכן מגיע עם סטוק. גם קראתי שהרייזנים די חמים גם בלי OC, ועדיף לקחת משהו מוצלח יותר מהסטוק (למרות שיש מצב שהביקורת שקראתי היא סובייקטיבית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פבלו

ברייזן 7 1700x נאמר לי שאין קירור סטוק. ואני לא רוצה לקחת את ה-1700 שכן מגיע עם סטוק. גם קראתי שהרייזנים די חמים גם בלי OC, ועדיף לקחת משהו מוצלח יותר מהסטוק (למרות שיש מצב שהביקורת שקראתי היא סובייקטיבית).

אוקיי, אז אני קצת מסטול.. o.O

בקיצור לך על ה Artic Cooling Freezer 13 CO, קירור מצוין והוא בהחלט יספיק. אם כבר אתה בכל זאת הולך על נוקטואה אז לך על הD15 הרגיל. אבל באמת שאין צורך, והקירור הזה הוא חתיכת בומבה של חצי . סיכוי טוב שגם יחסום לך סלוט או שניים של זיכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז אני קצת מסטול.. o.O

בקיצור לך על ה Artic Cooling Freezer 13 CO, קירור מצוין והוא בהחלט יספיק. אם כבר אתה בכל זאת הולך על נוקטואה אז לך על הD15 הרגיל. אבל באמת שאין צורך, והקירור הזה הוא חתיכת בומבה של חצי לוח אם. סיכוי טוב שגם יחסום לך סלוט או שניים של זיכרונות.

אוקיי תודה. זה באמת מה שחסר לי, שאני אדפק בזיכרונות. למען האמת זאת הסיבה העיקרית שבכלל חשבתי על כל השדרוג, אני אלך על הקירור שהצאת לי. מקסימום, זה משהו שאפשר לשדרג בעתיד. תודה רבה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף :) 

דרך אגב, סליחה על הבורות, אבל אני אמור לבדוק עם החנות שישימו לי מחשה טרמית יחד עם הקירור הזה, או שזה אמור להיות ברור מעליו? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פבלו

דרך אגב, סליחה על הבורות, אבל אני אמור לבדוק עם החנות שישימו לי מחשה טרמית יחד עם הקירור הזה, או שזה אמור להיות ברור מעליו? 

לא, אין צורך לוודא את זה. הקירור מגיע עם המשחה והם חייבים לשים אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אין צורך לוודא את זה. הקירור מגיע עם המשחה והם חייבים לשים אותה.

תודה. ושאלה אחרונה חביבה, הקירור של המעבד לא מפריע לזרימת האוויר של הקירורים של המארז נכון? או שיש דרך מסוימת לשים את הקירור ככה שזה לא חוסם את זרימת האוויר? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...