בחירת לוח אם לעריכת וידיאו, עם מעבד רייזן 7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת לוח אם לעריכת וידיאו, עם מעבד רייזן 7

פבלו

Recommended Posts

שלום,

אני כרגע נמצא בשלבים אחרונים ביצירת מפרט למחשב שמיועד לעריכת וידיאו על פרימייר ועבודה עם אפטר אפקטס.

בחרתי לבנות את המחשב סביב מעבד רייזן 7 1700x. 

בחרתי כמעט הכול, אבל אני די תקוע בנושא לוח האם והזכרונות.

הנה המפרט עד כה:

מעבד: 

AMD Ryzen 7 1700X BOX

קירור למעבד: Noctua NH-D15SE- CPU Cooler

מארז: Fractal Design Define R5 Black + window

מאורר למארז: Noctua NF-A14IPPC-2000 IP67 140MM Industria Fan 2000 RPM PWM

ספק כוח: Corsair RM650x 650W 80+ Gold Modular

קשיח שולחני 1: Samsung SSD 500G 960 EVO M.2

קשיח שולחני 2: Seagate HDD 1.0TB 64MB SATA3 Barracuda

מערכת הפעלה: Windows 10 Pro 64 Bit English SP1

מבחינת תקציב, אני גמיש. אני לא מעוניין לעשות או משהו כדומה כרגע. 

אז ככה, לגבי , אני צריך מינימום 32GB, כשבעתיד אני אולי אשדרג ל-64GB.

הזיכרון שהוצע לי הוא: 

Corsair 4 32G (16Gx2) 2400 CL16 Vengeance LPX CMK32GX4M2Z2400C16. 

אבל אני חושב לשדרג את הזיכרון הזה ל- 4 32G (16Gx2) 2666 CL16 Vengeance LPX Red.

רציתי לדעת אם כדאי לקפוץ ל-2666 או אפילו יותר מזה.

לגבי לוח האם אני די תולש שערות מהראש כבר, כי הוצעו לי שלל לוחות אם תואמים למעבד רייזן, אבל נראה שבכל אחד מהם יש בעיה כזאת או אחרת.

הוצעו לי שלוש לוחות אם שונים (גם כאן בפורום): 

Asus PRIME B350-PLUS

Asus PRIME X370-PRO,

MSI B350 TOMAHAWK

במקום בו הוצע לי מפרט לעריכת וידיאו של רייזן 7, הומלץ לי על MSI X370 PRO CARBON, אבל הוא עולה 1123, שזה הרבה יותר יקר משלושת האחרים.

קיבלתי גם הצעה ללוח אם חזק יותר, Asus CROSSHAIR VI HERO, שגם הוא יקר יחסית, 1162 ש"ח. 

אז כמו שאתם רואים אני קצת תקוע פה, כי אני מקבל הצעות מכל הכיוונים, אבל אני די לא החלטי בנושא.

הבנתי כבר שאני הולך לתת השקעה של לפחות 7000 ש"ח על הבנייה הזאת, אז כבר פחות איכפת לי להשקיע, אבל אם אני כבר משקיע סכום כזה, אני רוצה להשקיע על משהו טוב. 

אשמח לקבל המלצה ללוח אם ספציפי, תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי נאיבי מדי לגבי התקציב, לא עשיתי את המחקר הנכון לפני שהחלטתי על תקציב. החומרה שאני צריך יקרה יותר ממה שחשבתי בהתחלה. 

אז אני כן אשמח אם מישהו יכול לתת לי המלצה לגבי לוחם אם.

תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OR2OOO

קודם כל עם רייזן עדיף זכרונות של 2666MHz לפחות.

ושמת לב שלא פרטת דרישות מלוח האם? איך אפשר לעזור לך בצורה הזאת?

לגבי לוח אם, אני לא כזה מבין גדול בנושא. מה שחשוב לי שהכול יעבוד כמו שצריך. אני לא מחפש לעשות או משהו בסגנון, אני רק רוצה שיעשה את העבודה ויסיר דאגה מליבי, שהכול יעבוד חלק ולא יהיה לי צרות בתחום הזה.

בגלל זה אני מחפש משהו ספציפי, כי מבחינת אני רואה שלא כולם מוצלחים, ואלא שכן די יקרים. לא יודע אם שווה לי להשקיע 1000 ש"ח על . אבל יכול להיות שאני טועה.

אז אני אשמח להמלצה, תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פבלו

שלום,

אני כרגע נמצא בשלבים אחרונים ביצירת מפרט למחשב שמיועד לעריכת וידיאו על פרימייר ועבודה עם אפטר אפקטס.

בחרתי לבנות את המחשב סביב מעבד AMD רייזן 7 1700x. 

בחרתי כמעט הכול, אבל אני די תקוע בנושא לוח האם והזכרונות.

הנה המפרט עד כה:

מעבד: 

AMD Ryzen 7 1700X AM4 BOX  שנה את המעבד ל- 1700 בלי ה- X ותחסוך כמה מאות שקלים. זה אותו מעבד בדיוק.

קירור למעבד: Noctua NH-D15SE-AM4 CPU Cooler  אל תקנה בנפרד למעבד בשלב זה,

שכן המעבד מגיע עם מתאים משלו בקופסה ואשר כנראה יספק את הצרכים. רק במידה ולא יספק, תוסיף בנפרד רכישת מאוורר כאמור.

מארז: Fractal Design Define R5 Black + window

מאורר למארז: Noctua NF-A14IPPC-2000 IP67 140MM Industria Fan 2000 RPM PWM

אל תקנה מאווררים מסדרת industial שכן אלו מאווררים רועשים שנועדו "למכונות תעשייתיות".

קנה מעבדים מסדרות חרישיות למחשבי . סל"ד נמוך... יותר לכוון שבין 700-1300.

למד קודם את ליין המוצרים שלהם, ואז תבחר מאוורר מתאים.

ספק כוח: Corsair RM650x 650W psu 80+ Gold Modular

קשיח שולחני 1: Samsung SSD 500G 960 EVO nvme M.2

קשיח שולחני 2: Seagate HDD 1.0TB 64MB SATA3 Barracuda

מערכת הפעלה: Windows 10 Pro 64 Bit English SP1

מבחינת תקציב, אני גמיש. אני לא מעוניין לעשות אוברקלוקינג או משהו כדומה כרגע. 

over clocking בסדרת מעביד זה לא ממש overclocking במובן המקובל. תלמד את זה לפני שאתה מוותר על העניין.

אז ככה, לגבי זיכרון, אני צריך מינימום 32GB, כשבעתיד אני אולי אשדרג ל-64GB.

הזיכרון שהוצע לי הוא: 

Corsair DDR 4 32G (16Gx2) 2400 CL16 Vengeance LPX CMK32GX4M2Z2400C16. 

אבל אני חושב לשדרג את הזיכרון הזה ל-Corsair DDR 4 32G (16Gx2) 2666 CL16 Vengeance LPX Red.

רציתי לדעת אם כדאי לקפוץ ל-2666 או אפילו יותר מזה.

זכרונות תבחר דגם של 3200 (או במינימום 3000). המעבד הזה מאד אוהב רוחב פס גבוה לזכרון, שכן ביצועיו משתפרים בהתאם. כמעט לינארית.

לגבי לוח האם אני די תולש שערות מהראש כבר, כי הוצעו לי שלל לוחות אם תואמים למעבד AMD רייזן, אבל נראה שבכל אחד מהם יש בעיה כזאת או אחרת.

הוצעו לי שלוש לוחות אם שונים (גם כאן בפורום): 

Asus PRIME B350-PLUS

Asus PRIME X370-PRO, תבחר בלוח הזה, וודא קבלת לוח טרי ולא אחד שישב במחסן 3 חודשים. בקש שיעדכנו לו את הביוס לגרסא אחרונה כתנאי לרכישת המחשב!

MSI B350 TOMAHAWK

במקום בו הוצע לי מפרט לעריכת וידיאו של רייזן 7, הומלץ לי על MSI X370 gaming PRO CARBON, אבל הוא עולה 1123, שזה הרבה יותר יקר משלושת האחרים.

קיבלתי גם הצעה ללוח אם חזק יותר, Asus CROSSHAIR VI HERO, שגם הוא יקר יחסית, 1162 ש"ח. 

לא לגעת בלוחות אם של - לא אמינים. הלוח של הזה - פחות מוצלח מהלוח הזול יותר שלהם, שהמלצתי לך לבחור בו - ראה מעלה.

אז כמו שאתם רואים אני קצת תקוע פה, כי אני מקבל הצעות מכל הכיוונים, אבל אני די לא החלטי בנושא.

הבנתי כבר שאני הולך לתת השקעה של לפחות 7000 ש"ח על הבנייה הזאת, אז כבר פחות איכפת לי להשקיע, אבל אם אני כבר משקיע סכום כזה, אני רוצה להשקיע על משהו טוב. 

אשמח לקבל המלצה ללוח אם ספציפי, תודה. 

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

ומי יברור את המוץ מהתבן ?  :nixweiss:

ציטוט של nec_000

אל תקנה קירור בנפרד למעבד בשלב זה,

שכן המעבד מגיע עם קירור מתאים משלו בקופסה ואשר כנראה יספק את הצרכים. רק במידה ולא יספק, תוסיף בנפרד רכישת מאוורר כאמור.

ממש חסרה לפבלו חוסר וודאות !

עצתי לפבלו - תישאר עם נוקטואה 15.

על שאר העצות - מקווה שאחרים יגיבו......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

^^^^^

ומי יברור את המוץ מהתבן ?  :nixweiss:

עבדך הנאמן,

בין יתר החברים הרבים שפה אשר מסוגלים לבצע זאת גם...   

הנני מסוגל לתת ראציונאל להצעתי זו, שתחסוך לקונה כמה מאות שקלים על מאוורר (מיותר) שהוא לא צריך (כמעט בוודאות) ונסבירה:

אם לא יבצע , אז בוודאות שהוא לא יצטרך אותו.

ואם כן יבצע , התצפיות באינטרנט לפחות מדווחות, שגם המאוורר המקורי שמגיע עם דגם 1700 בדר"כ ועל פי רוב מספק לשם כך.

על כן הדבר הנכון לבצע הוא בדיקה וניסיון פשוטים:

היה ויבצע לאזור 3.9ghz או 4.0ghz, שינסה להמהיר ויבדוק לאיזו טמפ' מגיע המעבד כיום כשהקיץ הגיע. כל עוד הטמפ'

בשליטה טובה והרעש שהמערכת קירור המקורית מייצרת אינו רב, עד רבה, חסך לו מאוורר יקר.

היה ויתקל בבעיות רעש או תרמיקה גבוהים שמפריעים להמהרה, שיסור לחנות ויצטייד במאוורר הנוסף (והיקר) או יוריד קצת את התדר

ומתח העבודה.

**לא מוציאים סתם ממון רב מראש על כלי, שלא בטוח שהוא נחוץ בכלל.

מקווה כי הראציונאל שנופק מספק (גם) אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשארה רציונל, זה יספק בהחלט.

רק להבהיר שאני בכלל לא בכיוון של תקציב גבוה, ואת המוזמן לקרוא את הדיון המקורי

של פבלו לפני שהתפצל לכמה תתי דיונים על כל רכיב במערכת ( שזו זכותו המלאה, כמובן ).

אבל,אתה תמעלם מעובדה קטנה ופשוטה, והיא שהמחשב מיועד לעבודה מאוד תובענית

שעם כל הכבוד לקירור סטוק כל שהוא ולתצפיות למיניהן, לא טוב דיו, בטח לא מול נוקטואה 15

ודומיו.

ואם כבר, גם המלצתך לחסוך ע"י וויתור על מעבד  X ולהסתפקות ברגיל, לא הכי בכיוון, מאותה סיבה

שלעיל.

פותח הדיון קרא יותר מידי הצעות שהתניה בתוכן, של "כנראה" ו"יכול להיות" וסביר להניח" והבנת את הפואנטה...

ולכן נאלץ  לפצל את הדיון לכל רכיב כמעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^לדאבוני השרשור פה זה הדבר היחידי שעברתי עליו, ואם כתב בעוד מקום אז לא ראיתי. מתנצל מראש כמובן.

בראש השרשור הוא פתח דיון עם מפרט מסודר שמפורט לעילא ולעילא.

המפרט כשלעצמו לא רע כלל וכלל ודרש למיטב הבנתי הצנוע, מספר עידונים קלים על מנת למקסם את התמורה שלו

בכסף, ואת הביצועים הכוללים של המכונה. ולהבנתי לא בילבלתי אדם, הסבריי היו ברורים פשוטים ברמה של להאכיל

עם כפית של כסף.

עכשיו, כמהנדס בתחום ואיש מחשבים משהו כמו שלושה עשורים פלוס, תרשה לי במטותא שלא להסכים עם טענתך

לגבי המאוורר ונסבירה:

יחידת הקירור המקורית של יצרן המעבד הינה רכיב שמתוכנן ובנוי הנדסית, לעמוד בדרישות הקירור של המעבד על בוריין

ואף עם יתירות מובנית כנדרש בתחום, על מנת להתאים למצבים של מארז חנוק, יתכן מאובק, לחלופין אזורים גאוגראפיים בכדור

הארץ שבהם האקלים חם במיוחד ברמה של 40 מעלות צלסיוס (אפריקה)...

כל עוד לא יוצאים מהמעטפת התרמית המקורית שלה תוכנן המעבד לעבוד, יחידת הקירור המקורית מספקת מעל ומעבר

והיא אגב מאד אמינה ואיכותית, בכל הנוגע לרכיב המכאני-הנדסי שבה בכללו המאוורר על המנוע החשמלי שלו והמיסב.

ולכן כל עוד הוא לא ממהיר את המעבד, אזי על אחת כמה וכמה שאין בכלל צורך במאוורר שונה מהמקורי שמגיע עם המעבד.

אך היה וימהיר כפי שהומלץ לו, הבדיקות ברשת מצאו, ש- סיפקה מערכת אוורור עם יתירות מובנת טובה להמהרות. 

במקרה הקיצון של גבול ה- 4.0ghz , זהו התחום שאולי יצריך עודף מעל המקורי, על מנת להשיג טמפ' עבודה יותר נמוכה

ועל מנת להוריד (גם) את מפלס הרעש שהמאוורר המקורי מייצר כשהוא בהספק גבוה.

היות ומערכת הקירור של היא בין היקרות והאיכותיות שיש בשוק, עלותה נעה סביב 300-400 ש"ח, מדובר בהוצאה די גדולה

שיש לתת עליה את הדעת בבחינת צורך או היעדרו של כזה. בהקשר הזה דבריי הוסברו היטב והראציונאל שלהם נמצא בקונטקס ברור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, עצתי החברית והלבבית לך -

לא הכל זה אנליסטים וידיעות מהרשת וסרטונים וכו' וכו' וכו',

בקיצור הכל חוץ מנסיון אישי.

זה בא לידי ביטוי החריף ביותר בפיסקה על שמגיע עם המעבד.

חוץ מאלה שעושים שימוש הכי בסיסי שבבסיסי במחשב, כולם שמים קירורים צד שלישי

כאלה ואחרים. מהרבה סיבות מעשיות.

אז, שחרר בבקשה.

אורך תגובה אולי עושה רושם, אבל לא תמיד מיטיב עם הטיעון.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...