להכות בברזל החם: AMD חותכת את מחירי סדרת Ryzen 7 1700 ובגדול - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להכות בברזל החם: AMD חותכת את מחירי סדרת Ryzen 7 1700 ובגדול

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מספידים ?

הם כולה יחטפו את המכה שלהם באינטרוול זמנים של שנה-שנתיים, ישנסו מותניים, וירוצו בחזרה (כהרגלם) למת"מ חיפה

ויתחננו (בפעם המי יודע כמה...) שתבוא חטיבת הפיתוח הישראלית ותציל להם את התחת (תרתי משמע) כמו שעשו כבר

פעמים רבות בעבר.

אז האורות לא יכבו בלילות במת"מ חיפה שנתיים-שלוש (חמש ?) שמישהו ישמע... זה רק לחיוב כמובן. האנשים שלנו

מתים על האווירה הזו. ואחרי זה תוציא לאור את הפצצה שלהם.

בכלל, הזעזוע באינטל יהווה לטעמי הזדמנות מצוינת, לעשות ניקוי שורות בחברה, להרזותה, ולעשותה בריאה מחדש.

ואגב שלא יהיה ספק להודים המוצלחים ככל שיהיו ב- , ואני אף פעם לא מזלזל בהודים מתמטיקאים שהם לא רעים

בכלל, ומספיק להתבונן על רדג'ה כדורי כדוגמא לעניין זה.

אך אם הם שם ב- חושבים לרגע, או חיים בפנטזיה, שיש להם יכולת ראלית להתחרות עם הבוגרים שלנו שיושבים

במת"מ חיפה (ולא רק שם), אז צפויה להם בהמשך סתירה שתחזירם לקרקע המציאות. שיחכו למשחק הגומלין - כי הוא

יבוא, ויבוא בענק.

מהיכרות מספיק קרובה עם התחום הזה באופן כללי ומסביב, אין להודים שב- ארסנל אינטלקט וניסיון להתחרות

עימנו, לא קרוב אפילו, לא באותו מגרש בכלל. ולא צריך להזכיר לאף אחד את מצבה של תעשיית ההיי-טק ההודית לעומת

הישראלית.

התוצר של האקדמיה פה, והאתגרים היחודיים של המשק שלנו בכללם ביטחון ושרידות בסביבה מאתגרת במיוחד,

והאמא היהודיה שתוציא לילדה את האוזן מהמקום אם הוא לא יצטיין בלימודיו, מצמיחים את המפתחים מספר אחד בעולם,

ביחד עם MIT ארה"ב.

ולאינטל נזכיר לרגע קט, יש קופת מזומנים שמספקת להרבה מאד שנים. היא יכולה לא להרוויח גרוש במשך עשור ומעלה,

מבלי שזה ידגדג לה. היא יכולה אפילו (בתרחיש קיצון), להפסיד משך שנים, והקופה הענקית תחזיק אותה ללא כל בעיה

בהקשר הזה ולקנות לחברה זמן רב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים תוך כדי שאנו מדברים, אשתי צועקת לי מהחדר:

" כנס מהר תראה מה קורה למניה של . נראה לי הפעם עלית על משהו: יש קפיצה חזקה של המניה היום... "

תרגיל לקוראים - כנסו לרשת ותבררו, מה הסיבה שזה קורה דווקא עכשיו. תראו עוד זווית מעניינת לתחום הזה של שוק ההון.

Capture10.jpg

וחכו תראו מה יקרה למניה ביולי, ברגע פרסום התוצאות העסקיות של הרבעון השני, שאמורות להיות חזקות מאד

בהשוואת YOY, קרי רבעון מול רבעון מקביל לו אשתקד. החברה מנבאת כרגע עליה של 17 אחוז פלוס מינוס 3.

לא אתפלא אם זה יצא בפועל מעל התחזיות שלהם. ואם כן המניה אמורה (אם לא יהיו הפתעות) לזנק חזק קדימה.

**אינני יועץ השקעות במקצועי, ואילו הייתי - היה חל עלי איסור לכתוב בנושא כאן.

בהתאם גם, לא ממליץ לאף אחד מה לעשות בתחום, וכל אחד יעשה עם כספו ואחריותו כרעות עיניו.

אני רק משתף זוטא, מהזווית שמעניינת אותי בתחום הפיננסי בהקשר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד מניה מאד מעניינת היא המוכרת לכולנו כמטבעת השבבים המפורסמת:

Capture11.jpg.2b07770f84a40e314793652645d738b3.jpg

האנליסט שמתמחה בתעשיית השבבים (שאת דבריו הבאתי כאן לפני ימים בודדים, בהקשר של אינטל ו- )

עשה כתבות אנליזה מעמיקות גם לגבי .  בשנים 2014 ו- 2015 הוא המליץ עליה חזק, ומשם גרם לי להתעניין בתמונתה של זו.

ניתן לראות מהגרף, שבדיעבד - הוא עשה אנליזה נכונה מאד !

זהו למעשה אחד המבחנים ההכי טובים לבחון על פיהם אנליסט בתחום התמחותו: האם הערכותיו בדיעבד מתבררות כנכונות.

חייב אני להודות, שלא נתקלתי בתעשיית השבבים בגורם יותר מקצועי ומומחה ממנו. עד כה הוא הרשים אותי בעומק הבנתו את התחום

וביכולתו לכמת משמעויות הנדסיות וטכנולוגיות, למשמעויות פרקטיות בעולם הפיננסי.

הנה הכתבה שלו מ- 2014:

https://seekingalpha.com/article/2153613-intel-and-taiwan-semiconductor-a-tale-of-two-cities

והנה העוקבת מ- 2015:

https://seekingalpha.com/article/3271135-intel-vs-taiwan-semi-its-the-client-stupid

ניתן לראות כי הכתבת מעקב מאשררת את הערכותיו מ- 2014 כשנה לאחר מכן.

ומי שיבדוק כיום את מצבה של יגלה, שההמשך של 2015 בקו ישיר עד היום 2017, התממש אחד לאחד כפי שהוא חזה.

מספיק לקרוא את הנתונים הפיננסיים הכללים של באתר , בכדי לראות את היקף המכירות השנתי שלהם,

את אחוז הרווחיות (שליש ממחזור המכירות, אין דברים כאלו זה מטורף), ואת שווי החברה דהיום:

https://en.wikipedia.org/wiki/TSMC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TECH AMATEUR

זה צפוי לראות עבור TSMC אל תשכח שהתחילו ליצר מעבדים עבור NVIDIA Volta למגזר העסקי...

וגם מעבד Apple iPhone 8 צפוי להיות יצור מTSMC...

וגם מעבדי xbox s וxbox scorpio וגם ps4 slim וps4 pro יצור של Tsmc 16 FinFET

"צפוי כרגע" - זו אינה חוכמה, אלא חוכמה שבדיעבד. כי כיום הדברים כבר מפורסמים וידועים ברבים.

החוכמה היתה להכיר בעניין עוד ב- 2014 , הרבה לפני שכל הדברים נעשו לברורים,

ולהבין לאן זה הולך ברמה מאקרו עולמית בסגמנט. להבין את המגמה מבעוד מועד.

את זה המנתח ידע לאבחן מראש, אך מי עוד כמוהו ?

כנראה רק בודדים שזו התמחותם ההשכלתית.

מרגע שאני לפחות מגלה גורם שעושה עלי רושם טוב, כי מעבר לשכל שבדבריו הוא מוכיח את עצמו בדיעבד (שזה המדד הנכון)

אז נוטה (אני) יותר לתת משקל גם לדבריו האחרים שנאמרים ונכתבים. הוא עושה הרבה ניתוחים ראיתי על חברת טסלה, בהמשך אכנס גם לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניית עולה היום בעקבות צפי של עליה גדולה במכירות הgpu. (בין השאר כתוצאה מההכרזות של אתמול)

המניה עלתה יפה עד אמצע מאי, ואז התחילה לרדת בחדות ובעקבותיה לעלות בחדות. (מעניין מה גרם לזה...)

כל הקשקשת שלך פה היא בדיוק הפוכה מהמגמה בשוק.

413e58d745e1dab4f7a32e61fff412f0.jpg9153516c6b33a7415d068ca465c0a5af.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקווה שAMD תמשיך לעלות אם תצליח להשיק את VEGA במועד וגם המעבדי של  thread ripper יהיו טובים סביר שנראה תעלה עוד השנה אבל אם במקרה וAMD לא תצליח כי יש סימן שאלה לגבי הזמינות של וזאת הסיבה העיקרית למה שמעקב את  השקת ...

תחרות טובה לנו הצרכנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omrij

המניה עלתה יפה עד אמצע מאי, ואז התחילה לרדת בחדות ובעקבותיה אינטל לעלות בחדות. (מעניין מה גרם לזה...)

המניה עלתה במשך כשנה מפני שהיו הרבה דיווחים על התרחבות החברה ושיתופי פעולה.

בנוסף, לאחר מכן היה את הדיווח של הרבעון הרביעי (2016) שהראה על מכירות רבות של , מה שהקפיץ את הערך בעוד.

ואז יצא שגרם לספקולציות רבות והמניה עלתה עוד בגלל אותם ספקולציות, עד לאזור ה15.

אבל אז דוחות של הרבעון הראשון (2017) גרמו לנפילה חדה בגלל צפי על רווח נטו נמוך יחסית עד סוף השנה.

כל העליות וירידות שאתה רואה אצל זה כמעט כלום, זה 3% שנעים למעלה/למטה במשך כבר כמה חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר על ההיסטוריה, רק על המגמה של ההכרזות בחודש האחרןן והסיבה שamd קפצה היום.

שוק ההון לא מתמחר את האפוקליפסה שNEC מתאר פה באינטל, ולא את הבוננזה בryzen.

https://sportsperspectives.com/2017/06/03/advanced-micro-devices-inc-amd-pt-lowered-to-10-60-at-goldman-sachs-group-inc-updated-updated-updated.html

http://allstocknews.com/2017/06/06/financial-analysis-and-stock-valuation-advanced-micro-devices-inc-amd-bank-of-america-corporation-bac-2/

The collective rating of 2.7 for Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) also leans strongly towards the neutral end of the spectrum. Of the 29 analysts surveyed by Reuters that track 15 of them rate its stock a hold. The other 14, though not evenly; between analysts who think you should buy Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ:AMD) versus those who think you should sell it. A 10 analysts rate it as either a buy or a strong buy, while4 believe that investors should either steer clear of Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ:AMD) or, if they already own its stock, sell it.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עליות וירידות משוגעות מראות גם על חוסר יציבות וחוסר בטחון של הרבה משקיעים.

AMD לא ידועה כחברה יציבה במיוחד, ויש הרבה שמפחדים להשקיע או מוכנים לעשות FOLD ולקחת את מה שהם עשו.

כרגע בעיקר האינטרנט עסוק בחלגוג על הענק הכחול שהחליק ומעד, ואולי הם קצת שוחכים איך כסף ופיתוח עובד כשמדובר במיקרו שבבים.

כרגע, אפשר לחגוג ולעלות על רכבת השנאה מול . אבל... זאת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...