מחשב נייד לא מזהה את הדיסק קשיח - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד לא מזהה את הדיסק קשיח

ithamar21

Recommended Posts

uYeTUa8.jpg

כך זה נראה.

היה מותקן לפני כן אצל חבר והוא התחיל לפרמט הגיע לשלב של בחירת כונן שם הוא פרמט את הכוננים וברגע שהוא פרמט את המחיצה ששמורה לריקוברי נעלם ה HDD.

לאחר מכן הוא הביא לי את המחשב כדי שאעזור לו.

כמו שאמרתי הבנתי שכנראה ללנובו יש איזה שהיא מערכת הגנה שכשמוחקים את הריקוברי המחשב מעלים את הדיסק קשיח וצריך לשחזר איך שהוא את ה ONEKEY דרך ביוס או דיסק בוט כל שהוא.

לא הצלחתי לעלות על הדרך לשחזר אותו מפני שהדרכים שראיתי בוצעו על המחשב כשיש לו מערכת הפעלה פעילה ועם התוכנה של בוצע שחזור למפתח.

ניסיתי כמה שיטות שחזור אחרות כמו ריקוברי של 10 מפני שאין לי מותקן את 8 ואין לי ריקוברי שלו אבל אולי זה הפתרון.

ניסיתי עם התוכנה שאיבן נתן לי פה לבדוק את המחיצות אח אין שום מחיצה מלבד הדיסק און קי.

ניסיתי דרך ההתקנה של להיכנס ל CMD ושם לעשות DISKPART גם לא עזר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא לקח את הדיסק, המחשב הזה מגיע בקונפיגורציה מוזרה עם זכרון פלאש של 32GB שמולחם על לוח האם ובלי כונן קשיח נוסף. עקרונית אמורה להיות דרך להתקין 10 על הכונן הקטנטן הזה אבל אם רוצים מערכת טיפה יותר שימושית הייתי ממליץ להוסיף דיסק אחר עם קיבולת נורמלית.

רק שיהיה ברור לכולם שהתמונה לקוחה מהפורום באיטלקית וזה לא המחשב הספציפי שמדובר עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אני מתעסק עם מחשבים אני מבין די הרבה בתחום כשפתחתי ראיתי שבמיקום הנוכחי אין דיסק אבל תשמע

המחשב הזה עבד עם 8 אני ראיתי בעיניים שלי זה מחשב של חבר מהלימודים.

בביוס מופיע שהדיסק הקשיח הוא של סאן דיסק 32GB.

פירקתי עכשיו את המחשב הוצאתי את הלוח מה לא פתחתי אין כלום.

אני חושב שיש מולחם אבל אין לי מושג מה קורה זה אחד הדברים המוזרים שנתקלתי בהם.

פשוט נעלם הכונן מכל מקום אפשרי באף תוכנה לא מזהה אותו 

אני צריך להשיג מפתח חדש של הביוס משהו כזה כדי לאפשר לי להתקין שוב עליו אבל אני לא יודע איך לעשות את זה דרך הביוס הוא לא מאפשר לי

והתמונה היא לקוחה מהאינטרנט אבל זה בדיוק כך נראה במחשב 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיסק שנעלם זה הכונן של ה-29GB שראית ולא הצלחת להתקין עליו. מצאתי באינטרנט תלונות של עוד אנשים עם אותה בעיה בדיוק אבל לא ראיתי שהם קיבלו שום פתרון, מצד שני עושה רושם שיש אנשים שכן הצליחו להתקין 10 על הדבר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייב התנצלות - כנראה שהמחשב מכיל פלאש מסוג eMMC בנפח 32GB. שכזה מובנה בלוח האם.

עמוד 28 בקובץ ->

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_yoga_300_hmm_201510.pdf 

הנפח של 29GB נובע בגלל מחיצה נסתרת שממנה ניתן לבצע שיחזור למערכת.

אולי תצליח לשחזר את מערכת ההפעלה שהיתה במחשב ע"י ביצוע שיחזור התקנת יצרן. כדי לעשות זאת נסה ללחוץ על מקש F11 בעת הדלקת המחשב.

גם אם יש שהצליחו להתקין Win10 על המחשב מהסוג שלך,  כנראה שעשו זאת על דיסק שהוסיפו למחשב.

שווה קריאה ->

https://forums.lenovo.com/lnv/attachments/lnv/ll06_en/44038/1/Upgrade Lenovo Yoga 300.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בסופו של דבר הצלחתי לשחרר את הכונן מהנעילה הזו שלו דרך דיסק און קי עם תוכנה ייעודית לכך.

והתקנתי 10.

מוזר כל הסיפור הזה זו פעם ראשונה שאני נתקל במחשב מהסוג הזה עם כונן מולחם בלוח.

בכל מקרה המלצתי לבחור להוסיף כונן עם נפח גדול יותר.

ובכל זאת תודה לכם על העזרה וההיענות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...