הורדת מחיר במעבדי Ryzen ? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הורדת מחיר במעבדי Ryzen ?

nec_000

Recommended Posts

ציטוט של User_Name

הזמנתי לוח אם בתחילת אפריל והוא כנראה עדיין תקוע במרכז החדש במודיעין

כן.. המעבר שלהם למודיעין יצר פקק לא נורמלי. חבילות תקועות חודשים ללא שינוי בסטטוס.

נקווה שהעומס ילך וידעך עם הזמן. 

מה שכן, אולי לא מושלמים אבל לא בגלל זה :) המשלוח הקלוקל מרגע שמגיע לארץ הוא בעיה מקומית, ולא מעיד כלום על . ולפי מה שנראה, כל מה שתלוי בהם נעשה בזריזות מופתית. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OvO

המשלוח הקלוקל מרגע שמגיע לארץ הוא בעיה מקומית, ולא מעיד כלום על . ולפי מה שנראה, כל מה שתלוי בהם נעשה בזריזות מופתית. 

ספציפית לגבי גרמניה ובריטניה, המון אנשים מתלוננים על Asendia, לא רק בישראל. הבעיה שבישראל גם הדואר לא משהו והשילוב של שניהם קטלני. ארה"ב אין תלונות בינתיים. 

לגבי הבלאגן במרכז מיון החדש, אני לא רואה עידכונים או שיפור במצב, בחודשים האחרונים אני מקבל רק שליש ממה שאני מזמין בebay, הכל כמובן ללא מספרי מעקב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם הדיון נסחף לו למחוזות אחרים שקשורים להזמנות מחו"ל ואיך ההזמנה מגיע ארצה, אז אשתף בקצרה ממש בניסיון שלי,

שלפחות בשנה האחרונה הוא מעולה ולא פספסתי כלום - לא מ- ולא מ- , לא מאירופה ולא מארה"ב.

לאחרונה פריטים מגיעים אלי מאירופה וארה"ב תוך כשבועיים לערך וזה מהיר ונוח.

ובחזרה לענייננו והיא ההוזלה של מעבדי מסדרת 8 הליבות, שבכך פתחנו את השרשור הנוכחי בכל אופן,

אז היות והנושא מאד מעניין (אותי) ברמה העסקית-כלכלית מעבר לנושא המעבדים עצמם מבחינה טכנית,

נוצר מצב איפה שהנני קורא הרבה חומר ניתוחי בתחום ההשקעות והעסקים, חומר שמנתח את מצב החברות ו- AMD

בסגמנט יצרניות השבבים. מצב שכרגע נמצא בתזזית חזקה, שכן נכנסה רוח פרצים מכוון לזירה, והרוח הזו טורפת את

כל הקלפים בלי שברור לאף אחד מה ילד יום. (שלא יהיה ספק, אך אחד אינו מסוגל לחזות בוודאות את העתיד).

אחד המשקיעים בתחום שמבצע call-ים ו-put-ים על מניות בתחום השבבים, כתב את הניתוח הבא שלו, ניתוח מעניין

לטעמי ואמליץ לכם לקרוא גם:

https://seekingalpha.com/article/4075423-intel-may-lose-half-market-capitalization-2-years

כמובן שזוהי דעתו שלו, אשר מבוססת על המידע שגלוי לציבור מהפרסומים של אינטל ו- עד כה, כאשר ה- financial day 2017

מהווה חלק מהתשתית לתזה שהוא פיתח במאמר.

הכותב (לטענתו) הוא משקיע עם ניסיון של שנים בהשקעה על שתי החברות שבבים הללו.

הניתוח שלו מעניין, וגם אם לא יתגלה בסופו של יום כנכון לחלוטין, ואילו יתגלה רק כחצי נכון, או רבע נכון, יהיו לכך השלכות גם עלינו בעקיפין

כמדינה שאינטל מייצרת כאן ומייצאת מכאן נתח גדול מאד מסך הייצוא הישראלי. לא פשוט המצב שם באינטל, תקראו את המובא בלינק, תבינו

מה קורה ומה התחזית לשנה-שנתיים הקרובות. הדבר דומה למה שאני חששתי ממנו בחודשים האחרונים (יש כאן בפורום את הפוסט שלי

בנושא למי שזוכר וקרא), אך לא יכולתי אז לשים את האצבע בצורה כלכלית מדידה כפי שהכותב חישב אותה באופן מספרי, ובטרם הוא ביצע

את החלטה שלו על הימור כנגד המניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי - ככל שהפופולריות של מעבדי תעלה, כך טוב יותר עבור כלל הציבור.

אפרופו הזמנה מחו"ל - אני רכשתי את 2 מעבדי ה6700K BOX שלי מאמזון ארה"ב - ב1400 ש"ח לכל אחד. בערך 200 ש"ח פחות מגרסאות הTRAY בארץ, ו270 פחות מהBOX.

הגיע מהר יחסית, ועוד מצויין (טפו טפו טפו)

אבל באמת - המחירים שראיתי לRYZEN 1700 בארץ בזמן האחרון היו נמוכים בלי קשר לירידות המחיר באמזון - 1400 ש"ח הוא הממוצע כפי שראיתי. לא שווה בשביל 70-90 ש"ח לרכוש את המעבד בחו"ל גם לדעתי.

והנה עוד פעם אני מתבאס על כך שלא חיכיתי לRYZEN. נו טוב - לפחות חסכתי על הזכרונות ורכשתי סטיקים של 16GB ב370 ש"ח בלבד :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^זה טוב עבור הצרכן של המחשוב, זה כן.

אבל זה ממש לא טוב עבורנו כישראלים, משום שפגיעה עסקית כלכלית באחד מקטרי המשק הישראלים ובאחד המעסיקים הגדולים במשק, תזיק לנו.

משקלה של אינו רק ביצוא הישראלי, אלא גם בסל המעסיקים במשרות איכותיות.

בתרחיש לא נעים וקיצוני של נפילת הייצוא של אינטל למחצית, ופיטור מסה גדולה מעובדי הייצור, עלול להביא לאפשרות לפגיעה בסדר גודל

של רבע עד חצי אחוז מהתל"ג של המדינה. זה המון, וזה יכאב למשק ולכיס של כולנו בעקיפין, כל זאת מעבר לכאב הלב על אלפי מפוטרים במשק

שאין לניסיון הייחודי ולידע שלהם בתעשיית השבבים, כל תעשייה אחרת בישראל שיכולה לקלוט אותם באותו מקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותו קישור שהבאתי קודם, למעשה מדובר היה בכתבה מספר 3 מתוך סדרת כתבות ארוכה שהכותב מכין בתחום תעשיית השבבים. 

רואה אני לנכון איפה להביא לפניכם לינקים גם לכתבות 1 ו- 2 אשר פורסמו קודם לכן (סביבות מרץ, אפריל כמדומני).

כתבה מס' 1

AMD: Is It Any Different This Time?

https://seekingalpha.com/article/4070790-amd-different-time

כתבה מס' 2

AMD Is Set To Outperform In The Space

https://seekingalpha.com/article/4073325-amd-set-outperform-intel-x86-space

הכתבות מכילות תוכן נוסף ומשלימות תמונה רחבה והתעמקות על רבדים נוספים, שלא הועברו בכתבה מס' 3. ממליץ לקרוא.

בכתבות ההמשך (4 ואליך) הוא יתעסק עם גם נוידיאה, עם TSMC, ועם . כך שיש למתעניינים למה לצפות לכתבות

ההמשך שבסדרה. הכותב שמתי לב, הוא אנליסט מומחה בתעשיית השבבים, יש לו הרבה מה ללמד את הקורא בתחום:

לא רק טכנולוגית, אלא גם סגמנטטיבית ואסטרטגית, הוא מבין בכסף שמסביב, ברווחיות, בפיתוח, ובשווק.

בקיצור כל התהליך מקצה לקצה.

רק זכרו שאין הוא נביא, ואף אחד אינו יכול לחזות בוודאות את העתיד. הוא כותב את הניתוחים שלו על בסיס מיטב הבנתו

ושיפוטו הצנועים את התחום הזה, על מגמותיו המאקרו כלכליות והעסקיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^

לא נעים, לא נורא !

יעבדו במשהו אחר.

אותה , שסוחטת שוב ושוב את הממשלה עם מענקים, יכולה מחר מחרתיים

( או יותר נכון כשמפעל מסויים יסיים את חייו  / להיות רלוונתי ) לקחת את הרגליים

ולהתיישב בזימבבואה או לך תדע איפה. מה אז ?

ומה עם תעשיית הנשק ? גם שם מתפרנסים יפה.

בטח לא צריך לומר לך מה קורה עם התוצרת ......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

כל זאת מעבר לכאב הלב על אלפי מפוטרים במשק

שאין לניסיון הייחודי ולידע שלהם בתעשיית השבבים, כל תעשייה אחרת בישראל שיכולה לקלוט אותם באותו מקצוע.

AMD צריכה לפתוח מרכז פיתוח רציני בישראל. ככה נפתור את בעיית הפיטורים, וגם סוף סוף יהיו ל את המשאבים האנושיים, ככה שהם יוכלו לעמוד ראש בראש מול ללא נחיתות טכנולוגית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...