המלצה לרסיבר - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לרסיבר

jupiterian

Recommended Posts

שלום לכולם,

מחפשת המלצה לרסיבר איכותי ולא יקר עבור הסלון. יחובר אל 5 (אנלוגיים).

יחוברו אליו:   FHD Smart TV, ממיר יס MaxHD , סטרימר Beelink GT1 Ultimate ולפעמים עוד מכשירים מזדמנים (מחשב נייד, ...)

יש לי רסיבר ישן של פיוניר שנתן איכות מצויינת אבל החיבור האופטי שלו התקלקל והוא גם ככה כבר די מיושן.

קראתי המלצות על רסיבר Pioneer VSX1131 אבל הוא קצת יקר... האם Pioneer VSX531 יהיה משמעותית פחות טוב?

אשמח גם לשמוע אם יש דגמים מומלצים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה התקציב?

בשביל התאמה טובה רצוי לפרט באילו מדובר, אחרת כל המלצה תהיה בגדר ניחוש.

אם הכיוון ידוע יחד עם הפיצ'רים הנדרשים אפשר לחפש פה דילים מוזלים:

http://soundforless.co.il/index.php/product-category/receivers2/home-cinema/

הקניה היא דרך והמחירים לרוב זולים בהרבה מבארץ. 

מעבר לזה שווה גם לחפש במדור יד שניה בפורום home theater יש שם כמות אדירה של מגברים למכירה 

במחירי יד שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-VSX531 לא דומה ל-VSX1131 בשום דבר, חסרים לו הרבה פיצרים אפילו לעומת רסיברים אחרים באותה רמה ואני לא רואה סיבה טובה לקנות דווקא אותו. אם את מוכנה לקנות דרך ה-DENON AVR-X1300W יעלה כמו ה-VSX531 בארץ ועושה רושם הרבה יותר מוצלח.

כמו ש-Roy.T אמר תפרטי איזה יש לך ומה התקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות, מדובר ברמקולים KODA J991. הם והרסיבר נקנו לפני שנות דור - משהו כמו 15 שנה. 

התקציב גמיש, יכול להגיע עד 3,000 אבל מעדיפה כמובן שיהיה פחות אם אין הבדל מהותי בתמורה שמקבלים. אהבתי את אופציית הWIFI בDENON, מעבר לזה ולכמות יציאות רמקולים וכניסות , לא בקיאה מספיק בתחום כדי להבין מה מסביר פערי מחירים של אלפי ש"ח לכאן או לכאן.

אני רואה שאם אזמין מאמאזון גרמניה, גם הVSX1131 של פיוניר נכנס בתקציב אך עדיין יעלה 700 ש"ח יותר. במה ניכר ההבדל בינו לבין הDENON AVR-X1300W  למשל?

וכמה זמן יכול לקחת משלוח מגרמניה? (באופציית השילוח הכי זולה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש הבדל מהותי בתמורה בין הרסיברים השונים, בדגמים הממש זולים חסרים פיצרים אבל מדרגת הביניים והלאה ההבדלים קטנים כמו כמות הכניסות והיציאות, אפשר להוסיף על זה שאולי ה-DAC והגברה קצת יותר איכותיים ביקרים אבל קשה לי להאמין שזה יהיה משהו מורגש.

מנסיוני אמזון ישלחו דברים מהסוג הזה ב-UPS/DHL/FedEx ככה שזה צפוי להיות אצלך תוך 10 ימים, מה שעלול לעקב במקרה הגרוע זה משרד התקשורת אם הוא יחליט לדרוש מסמכים לגבי ה-wifi של המכשיר (היה לי מקרה כזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד קניתי רסיברים יד שניה ואני בד"כ מרוצה.

משום מה הערך יורד ממש מהר, ובכמה מאות שקלים יש מציאות.

זה מזכיר לי שיש לי רסיבר של אונקיו ששוכב בצד כבר שנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על התגובות, מוצר יד שנייה פחות רלוונטי כרגע כי יש לי עסק ומקווה שאצליח להעביר את הקנייה בתור הוצאה מוכרת (וסתם כי יותר כיף לפתוח אריזות :) )

צילמתי את המדבקה שיש מאחורי הרמקול המרכזי (כרגע יש 5 מהסדרה הזאת, בעתיד כנראה אקנה גם סאבוופר)

האם דנון 1300 יענה על הדרישות? אני לא משתמשת כבדה ולא מתכננת להרעיד את הקירות...

koda.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

נשמע שהדרישות שלך הן פשוט שהוא יפעיל את הרמקולים... בסופו של דבר כל רסיבר יעשה את העבודה.

הדרישות הן לקבל שמע באיכות טובה בווליום סביר לצורך קולנוע ביתי (לא למסיבות ורייבים), ותאימות לטכנולוגיות הנפוצות של היום-מחר... אם אראה שהרמקולים שלי לא נותנים איכות מספקת (לא הפעלתי אותם שנים מאז שהרסיבר הקודם התקלקל) אז אחליף אותם גם.

לצורך ההשוואה, נגיד אפילו שאין לי עדיין טלוויזיה או מסך , שילמתי לאחרונה קצת יותר על מצלמת 4K כי ברור שבשנים הקרובות כולם ישתדרגו לטלוויזיות האלו. כנ"ל לגבי רסיבר, מקווה לקנות משהו היום שלא אצטרך להחליף בעוד חצי שנה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סאונד זה סאונד, קולנוע ביתי בסיסי מתבסס על 5.1 והטכנולוגיות לא באמת השתנו כבר 10-15 שנה.. ההבדל הכי משמעותי בין הרסיברים של היום לאלה של לפני 10 שנים זה חיבורי (ככה שלא צריך כל מיני חיבורים אופטיים ודברים כאלה).

לאחרונה נכנסו שני פורמטים חדשים לשוק - dolby atmos / dts-x - שמאפשרים תנועת סאונד תלת מימדית במרחב, באמצעות רמקולים עליונים (מ-5.1.2 עד 7.1.4 וגם יותר), אבל זה חסר משמעות כי זאת בחיתולים ושייכת רק לדגמים יקרים משמעותית, ולא נשמע שמדובר פה על חדר מושקע עם 2-4 נוספים שיותקנו בתקרה (בנוסף ל-5.1 / 7.1 הרגילים). בנוסף במילא בשנים הקרובות זה רק יהיה בתהליך של כניסה לשוק עם כותרים חדשים וכו', לא משהו שכיח או מיינסטרימי. גם אנשים עם הרבה מאוד כסף זה לא בהכרח מעניין בגלל הצורך להתקין בתקרה והשימוש המועט בפורמט נכון להיום.

בסופו של דבר לשימוש הבסיסי של סביר בקולנוע ביתי סטנדרטי כל הרסיברים יעשו את אותה עבודה. מה שישפיע על התוצאה הסופית זה הרמקולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למגיבים, הזמנתי את הדנון 1300, צפוי להגיע עוד שבועיים וקצת.

לפי התיאור היבש נראה שהוא יותר מעונה על הדרישות. בדיעבד ראיתי שהיו כמה וכמה תגובות באמאזון שתיארו בעיות וכשלי חומרה למיניהם, נקווה שיהיה בסדר. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

לא קיים מוצר על פני כדור הארץ שאי אפשר למצוא עליו תגובות שליליות באינטרנט, אם מחפשים.

זה נכון, אבל מה הטעם לשאול אחרי שכבר קונים ? הדנון שלי שבק חיים חודש אחרי גמר האחריות

ועלות התיקון הובילה לרכישת מגבר חדש ושונה. יש לי מגבר שרווד שחי כ 20 שנה ללא כל בעיה וימהה שחי 25 שנה ועדיין חי לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...