מפרט לפיתוח וגיימינג ברזולוציה 4K כולל מסך, עד 20K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לפיתוח וגיימינג ברזולוציה 4K כולל מסך, עד 20K

ate5502

Recommended Posts

שלום למומחי HWZONE.

אני מעוניין להתחדש במחשב מרכזי חדש. בתקציב גם ארצה לכלול קירור מים + הרכבה יפה (שירוול וכד') ומסך G-SYNC ברזולוציה .

1. מה התקציב המקסימאלי? 20,000 ש"ח (כולל מסך)

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? ניתן לנצל הכל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עדיף שלא לחרוג

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? פיתוח בסביבת וווינדוס, גיימינג ב4K, גיימינג בVR, ומדיה סנטר. מעט עריכה גרפית

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). שימוש כבד בvisual studio ו- studio, שימוש קל בautocad photoshop ו-premier והרבה משחקים :)

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב: בעיקר rpg ו mmo. פה ושם סימולטורים, משחקי וכד'.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). קונה גם מסך . ספציפית כנראה 34X

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות מאד.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות  לדגמים.  מסך . חשבתי על acer 34X. אין צורך בציוד היקפי נוסף.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? ציוד היקפי.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 8

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? בינוני

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? חושב על WIN10. אפשר להכין דיסק להתקנה לבד אם מקבלים סריאל?

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בחודש הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). עדיף יציאה ל3 מסכים. עדיף לא להחסיר בחיבורי USB, סאונד, וזיכרון 32GB . כמו כן, ארצה לכלול כונן בנפח יפה.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כנראה שלא, אולי מערך בעתיד.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

יכול לקנות ממקורות שונים\אתרים, ומסוגל להרכיב לבד רכיבים, אך מעוניין בהרכבה בשביל מים טוב והרכבה שתהייה יפה יותר ממה שאני אעשה לבד. אפשר לעשות הרכבה בנפרד אם יצא משתלם יותר.

תודה רבה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה פה לאחרונה אשכול של משתמשת בשם nbr. אשכול עם 30 ומשהו עמודים והיה שם וויכוח עקוב מדם בנוגע האם להשתמש בכרטיס גרפי מקצועי או לקנות כרטיס גרפי של גיימינג.

לכן אני ממליץ לך גם לקרוא מאמרים באנגלית לצערי בעברית אין מספיק תוכן (אף על פי שמספר משתמשים בעיקר סבן שפכו באותו אשכול המון יידע).

בנוגע למעבד תמתין, לקנות את ה6800 כרגע זה טעות בדיוק הכריזה על הליין החדש i9 רייזן גם משיקים את פלטפורמת ה 399 שלהם, פשוט תחכה ותראה מה ייתן יחס מחירים ביצועים טוב יותר.

חוץ זה אין לי עצות או איך לעזור לך יותר מדי, תחום העריכה הגרפית זה לא בדיוק המגרש הבייתי שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

היה פה לאחרונה אשכול של משתמשת בשם nbr. אשכול עם 30 ומשהו עמודים והיה שם וויכוח עקוב מדם בנוגע האם להשתמש בכרטיס גרפי מקצועי או לקנות כרטיס גרפי של גיימינג.

לכן אני ממליץ לך גם לקרוא מאמרים באנגלית לצערי בעברית אין מספיק תוכן (אף על פי שמספר משתמשים בעיקר סבן שפכו באותו אשכול המון יידע).

בנוגע למעבד תמתין, לקנות את ה6800 כרגע זה טעות אינטל בדיוק הכריזה על הליין החדש i9 רייזן גם משיקים את פלטפורמת ה 399 שלהם, פשוט תחכה ותראה מה ייתן יחס מחירים ביצועים טוב יותר.

חוץ זה אין לי עצות או איך לעזור לך יותר מדי, תחום העריכה הגרפית זה לא בדיוק המגרש הבייתי שלי.

תודה על התגובה!

קראתי בעיון את הדיון שnbr התחילה לפני שפתחתי את הדיון הזה, אך חשבתי שהוא לא רלוונטי אלי מכמה סיבות:

• אני עורך חובב, ולא עושה זאת לפרנסה עיקרית (מפתח embeded)
  • המחשב שאני מעוניין בו הוא קודם כל למשחקים, ואז שימושים כלליים
  • הדיון הקודם בן חודש + ובינתיים יצאו המעבדים החדשים של אינטל
  • התקציב שלה היה גבוה משלי (שלי כולל מסך)

אילו שינויים היית ממליץ להכניס במפרט הסופי של nbr כדי לכוון אותו יותר לגיימינג, מדיה סנטר (אכסון) ולפריט עיצובי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ate5502

תודה על התגובה!

קראתי בעיון את הדיון שnbr התחילה לפני שפתחתי את הדיון הזה, אך חשבתי שהוא לא רלוונטי אלי מכמה סיבות:

• אני עורך חובב, ולא עושה זאת לפרנסה עיקרית (מפתח embeded)
  • המחשב שאני מעוניין בו הוא קודם כל למשחקים, ואז שימושים כלליים
  • הדיון הקודם בן חודש + ובינתיים יצאו המעבדים החדשים של אינטל
  • התקציב שלה היה גבוה משלי (שלי כולל מסך)

אילו שינויים היית ממליץ להכניס במפרט הסופי של nbr כדי לכוון אותו יותר לגיימינג, מדיה סנטר (אכסון) ולפריט עיצובי?

שוב כמו שאמרתי אני לא רוצה לייעץ לך כי אני לדעתי אני לא מבין בתחום מספיק, לכן אני אזהר במה שאני אומר.

היא לקחה 1080ti (שוב אני לא יודע אם זה הכרטיס שמתאים לך) אבל כיום זה הכרטיס הכי חזק (לגיימינג) שניתן לרכוש אחרי ה , אז פחות או יותר זה מייצב אותך בקצה העליון בכל מה שקשור לגיימינג.

אחסון זה פשוט הארד דיסקים אם אתה רוצה הרבה נפח אז מן הסתם כדאי תרכוש דיסק קשיח הישן והטוב, העלות מול נפח שהם מספקים הרבה יותר גבוהה מאשר ,

אבל בתקציב כזה זה חובה על מנת שהמחשב ייטען מהר, השאלה מה הנפח של בסוף תלויה כמה תוכנות אתה מתכוון להעמיס עליו, הייתי אומר שתיקח לפחות 512 ג'גה.

אם הדיסקים הם אך ורק לאחסון ספריית מוזיקה\סרטים\ארכיון התקנות של משחקים\תוכנות ניתן אפילו להתפשר על 5400, אני רואה את זה אפילו כייתרון היום המהירות של ה5400 הם לא רעות והם מספקים יותר שקט ופחות חום (שהאחרון לא קריטי כל כך).

כמובן שיש את השאלה האם חשוב לך שרידות של המידע ואז צריך למצוא פתרון גיבוי, וכמובן על כמה מידע מדובר.

פריט עיצוב- אם אני מבין נכון אתה מתכוון למארז זה מאוד תלוי בבטעם שלך אך עם זאת לצערי בארץ מבחר המארזים לא גדול, היום עם זכוכית מחוסמת מאוד נכנסו חזק לאופנה.

ייתכן וכדאי לך לשקול לייבא מארז באופן פרטי, חברות שאני אישית מאוד אוהב אותן הן phanteks  ו be quiet, אך לצערי לפנטקס אין בכלל מבחר בארץ, וbe quiet יש להם מספר מאוד מצומצם של .

מארזים נוספים שנחשבים פריט עיצובי אך פחות אטרקטיבים מבחינתי הינם ה s340  מבית nzxt. ו יש סדרה של שכל הדפנות הינם זכוכית מחוסמת הייתרון של המארזים האלו שהם נמכרים בארץ.

שוב אם אתה לא מוצא בארץ את מה שאתה מוצא תזמין מחו"ל עצה מאמזון עצמם כך שהם יטפלו בכל נושא של המיסים והשילוח ואחריות שלהם ככה יהיה לך ראש שקט (שים לב שהמחירים יגיעו לאזור ה 1000 שקל וצפונה אם תבחר באפשרות זאת).

מעבד - תחכה ל i9  של אינטל ו thread ripper של , חבל לקנות כרגע את פלטפורמת האקסטרים הישנה של .

אני מרגיש שהשארתי אותך עם יותר שאלות ממה שהיו לך בהתחלה אבל ניסתי כמיטב יכולתי לעזור לך בגבולות הידע שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

מעבד - תחכה ל i9  של אינטל ו thread ripper של AMD, חבל לקנות כרגע את פלטפורמת האקסטרים הישנה של אינטל.

האם באמת לדעתך כדאי לחכות ולקנות מעבד מהסדרה החדשה? נראה שהם ממש ממש יקרים לעומת ההיצע היום לא?

או שכוונתך לחכות כי המחירים של הסדרה הנוכחית ירדו?

האמת שקראתי על השחרור קצת, וה 7820X נראה מעניין ++, אבל בטח ייקח יותר מחודש עד שיהיה לו לוחות אם תואמים וכו' לא?

וזה לא ייקר ממש את המפרט הסופי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ate5502

האם באמת לדעתך כדאי לחכות ולקנות מעבד מהסדרה החדשה? נראה שהם ממש ממש יקרים לעומת ההיצע היום לא?

או שכוונתך לחכות כי המחירים של הסדרה הנוכחית ירדו?

האמת שקראתי על השחרור קצת, וה 7820X נראה מעניין ++, אבל בטח ייקח יותר מחודש עד שיהיה לו לוחות אם תואמים וכו' לא?

וזה לא ייקר ממש את המפרט הסופי?

לוחות יוצאים עם המעבד בדרך כלל אין בעיה רצינית של חוסרים.

תשאל את עצמך את זה אתה הולך להשים משהו כמו 15 אלף שקל על מחשב (אני מוריד את המחיר של המסך),  המערכת שהכי לא כדאי לשדרג זה ומעבד אתה באמת מעדיף להשים עכשיו את הכסף על מערכת שתם זמנה ותהיה נחותה או לחכות חודש-חודשיים למערכת חדשה :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את k534d. אתה ממש צריך לחכות קצת עם הרכישה הזאת, בתקציב כזה אין שאלה בכלל. על כל השאלות שיש לך תוכל לקבל תשובה רק אחרי שהמעבדים החדשים יגיעו.

ממליץ לך פשוט לפתוח דיון חדש כשזה יהיה רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

שוב שלום למומחים

חודש חדש ולכן רענון הדיון (לא רציתי לפתוח אחד חדש, אין צורך להציף)

עדיין מעוניין במחשב, כאשר התקציב למחשב 13k-14k והמסך יביא אותנו ל20k.

יכולים גם לשכנע אותי לרדת מהעץ ;)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...