נתח שוק AMD מול אינטל - מעניין (מאד) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נתח שוק AMD מול אינטל - מעניין (מאד)

nec_000

Recommended Posts

רקע מקדים:

עד לאחרונה שוק המעבדים העולמי הגיע למצב עקרוני (ודי מונופוליסטי) של נתח שוק כ- 80 אחוז לאינטל, לעומת כ- 20 אחוז ל- (סדר גודל גס)

בשוק המעבדים CPU הכולל. כמובן שבסגמנטים ספציפיים, נתח השוק של אינטל הגיע עד כדי 100% לאינטל. במיוחד במעבדים בשוק הביצועים העליון

של ה- mainstream (בהיעדר תחרות מצד על סגמנט זה) ובטח שבטח בסגמנט של תחנות העבודה הכבדות ושל השרתים להם ריבוי ליבות

מ- 6 ועד 22.... למעשה נעדרה מהשוק הזה לחלוטין.

ברשותכם נתמקד כרגע בשוק מעבדי ה- mainstream העליון, מהטעם הפשוט שמאז חודש מרץ לראשונה יש סוף סוף מענה תחרותי לאינטל

בסגמנט הזה, וכמו כן יש כבר נתונים.

כאמור בשוק העליון של ה- mainstream שלטה עד מרץ האחרון ביד רמה , עם מעבדי 4 הליבות הלא נעולים שלה: I5 ו- I7 מסדרת K.

הדומיננטיות שלה הכתיבה (בהעדר כל מעבד מתחרה מצד כאמור) שליטה של 100% מהשוק הלכה למעשה. מעבדי בולדוזר לא עמדו

בהבטחותיהם ונאלצו בלית ברירה, להתמודד עם סגמנט הביניים שמתחת לכך, קרי אל מול מעבדי ה- 4 ליבות הנעולים והזולים יותר של

ומעבדי ה- 2 ליבות של . בטווח המחיר 240-330 דולר כאמור, סגמנט I5 ו- I7 הלא נעולים - סדרות K, לאינטל היה נתח שוק בלעדי ללא תחרות.

אך מאז מרץ האחרון בו הושקה הטכנולוגיה החדשה של מעבדים מצידה של AMD, הידוע בשם ,

סדרה שלראשונה העמידה פלטפורמה תחרותית מול מבחינת ביצועים (ומוחצת את ההיצע של אינטל מבחינת ביצועים לדולר), חלה תפנית

דרמטית שתיכף נראה את עוצמתה, זה הולך להיות מעניין.

מצב נתח השוק נכון לעת כתיבת שורות אלו 25.5.2017 (רק חודשיים וחצי לאחר השקת מעבדי 7 ו- 5) בסגמנט 230-330$ נראה כך.

נתחיל בקבוצת המחיר הנמוכה יותר סביבות 230$, המעבדים I5-7600K ומנגד לו Ryzen 1600/1600X החלוקה כרגע היא כזו:

45% נתח שוק למעבד I5-7600k

45% נתח שוק למעבד 1600

10% נתח שוק למעבד 1600x

זהו מהפך דרמטי, סנסציוני, ובלתי נתפס, אשר בוצע כבר בתוך כחודשיים בלבד אחרי התחלת השקתו של ryzen 5 .

כאן AMD לראשונה עובדת את רף 50% נתח השוק. לא מובן אך יש לא מעט צרכנים שרוכשים את גרסת ה- X, ולא מבינים שהיא זהה

ביכולותיה לסדרת ה- לא X. כך או כך שני המעבדים יחדיו 1600 ו- 1600X מחזיקים ב- 55% מנתח השוק בסגמנט ה- 230$. זוהי דרמה סנסציונית

ומכה בלתי נתפסת לאינטל, שעד אתמול שלטה ב- 100% מסגמנט המחיר הזה.

נעבור עתה לסגמנט ה- 330$, קרי I7-7700K לעומת ryzen 1700, החלוקה כרגע היא כזו:

76% נתח שוק למעבד I7-7700k

24% נתח שוק למעבד ryzen 1700

בסגמנט זה החדירה של AMD הצליחה לעלות עד כדי 24%. אמנם לא אלמנט מזעזע כפי שהתרחש בסגמנט ה- 230$, אך בכל זאת בתוך

חודשיים בלבד לבצע חדירה מרמה של 0% ל- 24%, זוהי מהפכה של ממש עבור AMD ומכה נוספת לא פשוטה לאינטל.

זו רק ההקדמה, בהמשך נבחן מה קורה גם בסגמנטים נוספים, במיוחד כאשר AMD תשיק את הסדרות הבאות שחולשות על נתחים מתחת

ומעל לספקטרום המחירים המוזכר, תהיה זו סדרת ryzen 3 או ה- ryzen 9 הידוע בשמה .

מדוע נכנסתי לנושא לבטח תשאלו:

במקרה היום עברתי על חומר ניתוחי בשוק ההון לגבי AMD, וקבלתי המלצה חיובית מגורם כל שהוא, לרכישה במחיר המניה דהיום (סביבות

10$ למניה), לאור כל ההתפתחויות שאנו ערים להם ואשר קבלו פירוט דקדקני במצגת AMD Financial Analyst Day 2017, מצגת אשר

הראתה לנו לאן פניה של AMD הולכים, מה יושק ברבעון הבא בכל קשת הסגמנטים בתחום המעבדים, כולל לשרתים, לפטופים, לסגמנט ביניים,

ובתחום הגראפי. כל הללו יחדיו מתכנסים לכדי תמונה כזו, שנותנת לנו להבין את העוצמה של החדירה ש- AMD תעשה לשוק בתקופה הקרובה. 

המלצה לחיוב לרכישת המניה באה איפה מתוך ציפיה, כי ערכה של החברה יעלה בהתבסס על צפי לתוצאות עסקיות חזקות ברבעונים הקרובים.

סבורני כי אחוזי נתח החדירה לשוק כבר עתה וכפי שתוארו מעלה, תומכים בתזה האמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

איך אמרו הסינים מקדמה דנן ?

עדיף גרף אחד מאלף מילים. :)

גם איזו הסתייגות / הבהרה שאין לראות בפסקה אחרונה המלצה כל שהיא

לרכישת מניות כל שהן, לא תזיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^היות ואינני יועץ השקעות, אזי אין אני חייב לתת כל הסתייגות, דין או חשבון, אינני כפוף לכל רגולציה שהיא בנושא, וגם לא חשוף משפטית.

כמובן שאיש איש עם כספו יעשה כראות עיניו, והפוסט הקודם (שלי) לא בא מתוך המלצה לרכישת מניות כלשהן, גם לא של ,

אלא בא כדי להסביר ולשתף מאיפה הטריגר (שלי) היה, להיכנס בכלל לבדיקת העניין לעומק, ומתוך סקרנות לגלות על הדרך,

משהו מעניין בהחלט לגבי נתח שוק שעובר מצד לצד כל כך מהר. בזאת שמחתי לשתף את החובבים בתחום ביחד עימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^הקוראים לעניות דעתי מספיק אינטיליגנטים להבין אחוזים מספרית, מבלי שאשב ואבזבז אנרגיות מיותרות עם אקסל לצייר גרפים.

אך במידה וירצה כבודו להעלות למען הקוראים על גרף את התמונה האחוזית מהנתונים מעלה, הוא מוזמן כמובן בשימחה...   :beerchug:

אגב בדקתי עוד קצת לשם הסקרנות היצירתית מה קורה בהשוואת intel I7 6800k (מעבד 6 ליבות)

לעומת 1700 (מעבד 8 ליבות) והתמונה מרשימה:

נתח שוק I7-6800k הוא 25%

נתח שוק 1700 הוא 75%

וכאשר משווים כבר ל- intel I7 6900k (מעבד 8 ליבות) לעומת 1700 (מעבד 8 ליבות) התמונה עוד יותר דרמטית:

נתח שוק I7-6900k הוא 5.5%

נתח שוק 1700 הוא 94.5%

נשים לב שכלל לא התעניינתי לגבי ryzen 1700x ו- 1800x שמכרו גם כמויות (אמנם קטנות יותר מ- 1700) אך גם בלעדיהם התמונה

המצטיירת ברורה לחלוטין:

AMD בסגמנט mainstream מחקה לסגמנט של אינטל את הרלוונטיות לחלוטין.

ורק בשל כך השקת I9 של אינטל ו- ryzen9 של הולכות להיות מרתקות כגמר המונדיאל. ניחוש שלי אגב הוא להצגה חוזרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתה נכנסתי לראות את התפלגות המכירות של בתוך עצמו - בקבוצת מעבדי 8 הליבות,

הלו היא קבוצת ה- 1700/1700x/1800x .   להלן ההתפלגות הכללית:

ryzen 1700 נתח שוק של 60%

ryzen 1700x נתח שוק של 17%

ryzen 1800x נתח שוק של 23%

מהנתונים הללו ניתן להסיק, שככל הנראה חלק לא מבוטל מהצרכנים אינם מלומדים בנושא ושאלו למעשה מעבדים זהים ומגיעים

לאותו תדר מהירות אחרי .  אנו למדים עוד, שחלק מהצרכנים כנראה רוכש את המעבדים מבלי לבצע כל שהיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לנושא שפתחנו אתמול ולבקשתו של askme, "לראות גם גרפים", הפעם צרפנו גרף שכזה לדוגמא - ראו מטה.

כפי שנאמר:

תמונה אחת שווה אלף מילים. ניתן לראות מגמת שוק - מה קורה בסגמנט 230$ למעבד של i5-7600k מרגע 

המועד שבו 1600 נכנס לתמונה:

Capture1.thumb.jpg.b06267cf81d703e0bf8cd78009a38ac0.jpg

להלן עוד כתבה אחת נחמדה (להנאתכם), שמסבירה למעשה את התשתית להתפלגות המכירות בשוק ולמצבו של מעבד 1600 לעומת

המעבד המקביל לו I5-7600k. זוהי למעשה עוד כתבה אחת מני רבות שמציגה לפנינו שוב את אותם הממצאים, בהם נשים לב, שגם בגיימנינג

ולא רק תחת productivity applications,  הביצועים של 1600 ryzen טובים יותר איפה שזה נחשב - במינימום frame rate החשוב יותר:

https://www.youtube.com/watch?v=3VvwWTQKCZs

Capture.thumb.JPG.9ac9c9d1a579a936b079c71aeb62af85.JPG

לא פלא איפה שהשוק בהמוניו זונח את מעבדי אינטל בעת הזו, ועובר לרכוש מעבדי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של djelectric

השוק חסר סבלנות וקצת טיפש, ויסלח לי השוק

ולא שחסרים ביצועים בסגמנטים שונים שכרגע AMD לא נותנת להם מענה טוב יותר, אבל כמה חודשי המתנה לא יהרגו אף אחד

ואם לכל אותם רוכשים בדיוק נהרס המחשב?

שלשום לדוגמא המחשב שלי החליט להתאבד. ואני ללא ספק אקנה את אחד הרייזונים. כבר איזה 6 או 7 שנים טובות סוחטים אותנו עם הזבל שלהם. כל שנה מחיר חדש ומעבד ישן. סוף סוף יש תחרות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לכל אותם רוכשים בדיוק נהרס המחשב - שיתבשמו. הם אחוז לא ענק בסטטיסטיקה.

אני לגמרי בעד אור ירוק לרכישת רייזן למי שחושב לנכון. אף משתמש לא יסבול בשום צד של הסקאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתחיל לחשוב שאתה מקדם פה מכירות של רייזן.

נתת פה הרבה מספרים ומלל מפוצץ אפשר בבקשה סימוכין?

אני שמח על ההצלחה של צריך להגיד לזה שהחיינו אבל בחייאת תתחיל לגבות את הנתונים עם הוכחות, זה לא האשכול הראשון או השני שאני מבקש ממך סימוכין למספרים שאתה זורק.

מאיפה המספרים הללו? לאיזה חודש מי סיפק את נתוני המכירות האם האלה מעבדים מכרה לחנויות? או אלה המספרים של האנשים שקנו מהחנויות, או בכלל סקרי חומרה של steam?

מכה לא פשוטה לאינטל? כמו שזה נראה כרגע אינטל מזלזלים ב ותראה את התגובה העלובה עם ה , וההוכחה הכי טובה שאינטל די שאננה שזה שאין ירידית מחירים משמעותית.

נקווה ש סטפיג b של שכמו שהבנתי הולך לתקן מספר באגים יביא שיפור בכל הנוגע לזכרונות, ו 2 יהיה יותר חזק מ דור 8 של אף על פי שלא נראה כרגע באופק.

לפי דעתי מתמהמת עם דור 8 מכיוון שהם רוצים לראות לאן השוק הולך.

עכשיו אינטל מציגה ארכיטקטורה חדשה למעבדי -x ו אתה חושב שהם שלפו את זה מהמותן? ככל הנראה זה פשוט שכב במגירה.

לפני שאתה יואצ בהצהרות כדאי שתבין את היחסי כוחות וזאת אחת הסיבות שהרבה מאוד אנשים "אוהדים" את עם התקציב הקטן שלהם הם נותנים פייט גם ל וגם ל .

אני לא אתפלא אם שתי האחרונות לא גורמות לקריסה טוטאלית של amd רק על מנת שלא יכריזו עליהן מונופול.

אז מדעה אובייקטיבית amd היא ככל הנראה החברה החשובה ביותר בשוק המחשבים כרגע, ונכון לעכשיו הצלחה שלה זה הצלחה של הצרכנים אם יש להם או amd.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...