מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום - עמוד 20 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום

nec_000

Recommended Posts

ציטוט של Jabberwock

איזה ספק כוח נשרף? הניאו אקו החדש?

חלילה וחס,

זה היה ה- 500w המשומש אשר התקבל בעסקת ה- i5 4460 (מלפני כמה חודשים למי שזוכר).

אזכירה בזריזות שהיה זה מחשב שנמכר בגלל שהתקלקל בעצם. המוכר רק לא הבין מדוע, וגם אני לא.

כשקניתי את החלקים ההם קבלתי מארז ובו מת, עם מעבד 4460 וספק כח שכן עבדו. הספק כח לכאורה עבד, עד ש...

שרף גם את הלוח אם שאני שידכתי לעבוד איתו בתורי. וכך הובן (לי) מדוע שרף את המוכר, ותוך זמן קצר גם לוח

נוסף ששדכתי אליו אני.

הספק ההוא היה פגום. בדקתי אותו והיתה התראה על surge protection שהתעלמתי ממנה, לא הבנתי עד כמה

זו טעות, ששרפה (גם לי) לאחר מכן את הלוח. חבל - אבל מכל אירוע לומדים.

טוב שבתחביב שלנו כל המשומשים הללו מתקבלים בכסף באמת קטן, כך שעלות הלמידה יוצאת קלה על הכיס ונוחה לבליעה.

זהו אחד היתרונות של העיסוק במשומשים סופר זולים - שגם אם מתקלקל משהו פה ושם, אז לא נורא - פשוט מחליפים

במשומש אחר שוב פעם בשקל תשעים.

עד כה רק דברים בודדים בהחלט התקלקלו לי, כך שהנסיון ארוך הטווח שצברנו בנישה, מצדיק את עצמו בהיבט הזה,

ולמעשה מוכיח לנו מחדש כי לרכוש חדש רק בגלל אחריות או אמינות נגיד, אינה סיבה שמצדיקה הוצאה של פי עשרות מונים

על הרכיבים החדשים מהבחינה הכספית.

שכן בכמה אלפי שקלים שעולה לנו מחשב חדש, הננו יכולים להרים כמות לא מבוטלת של מחשבים משומשים.

וכמה שלא יתקלקו מהם רכיבים (אני אומר בדוחק אפילו) עדיין ישארו לנו בצד מספיק חלקים תקינים בשפע לכסות על האובדן.

הפער הביצועי (לרוב) בין חדש למשומש - קטן מדי מההיבט הפרקטי שימושי, בכדי להקנות ערך מוסף (לפחות לי) כמשתמש.

אלמנט שרק מחזק את צייד המשומש עוד יותר מבחינתי ועבורי.

ככל שעובר הזמן והנסיון נצבר, הנני יותר ויותר מפתח תפיסה כזו, שמשומש זה לא רק "גימיק לשם התחביב עצמו",

או הרכבת מחשבים on the buget רק עבור מקרים שמתאימים לכך - כמו מחשב לילד קטן,

אלא דווקא עושה רושם כדרך נכונה ככלל, בטח עבור צרכן ביתי נורמטיבי אשר אין לו דרישות איזוטריות מהמכונה.

והרי שרוב רובו המכריע של צרכנים אין להם דרישות כאלו קיצוניות/איזוטריות ממחשב , משמע שלרוב הקהל תתאים

הדרך הזו גם ובתנאי - שיש להם ידע והבנה איך לרכוש משומש, לבדוק תקינות, ולהרכיב מערכת לבד.

שזה פחות או יותר המכנה המשותף, של חובבי מחשבים כגון יושבי וקוראי פורום זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 311
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nec_000

ככל שעובר הזמן והנסיון נצבר, הנני יותר ויותר מפתח תפיסה כזו, שמשומש זה לא רק "גימיק לשם התחביב עצמו",

או הרכבת מחשבים on the buget רק עבור מקרים שמתאימים לכך - כמו מחשב לילד קטן,

אלא דווקא עושה רושם כדרך נכונה ככלל, בטח עבור צרכן ביתי נורמטיבי אשר אין לו דרישות איזוטריות מהמכונה.

והרי שרוב רובו המכריע של צרכנים אין להם דרישות כאלו קיצוניות/איזוטריות ממחשב PC, משמע שלרוב הקהל תתאים

הדרך הזו גם ובתנאי - שיש להם ידע והבנה איך לרכוש משומש, לבדוק תקינות, ולהרכיב מערכת לבד.

שזה פחות או יותר המכנה המשותף, של חובבי מחשבים כגון יושבי וקוראי פורום זה.

אני לא לגמרי מסכים עם ההצהרה הזאת. אחת מהסיבות לכך היא תאימות למערכות הפעלה מודרניות. מיקרוסופט תעשה פחות התאמות אם בכלל עבור מעבדים ולוחות אם מדורות ישנים. אין להם סיבה אמיתית או רצון לבדוק ולבחון את מערכות ההפעלה החדשות שלהם על חומרה ישנה. מעבר לכך, גם דורות חדשים של תוכנות ומשחקים כבר עובדים רק על 64 ביט ובמקרים רבים רק על 10. הסיכוי להאטה או התרסקות עקב אי תאימות של דרייבר מ-2010 או לפני כן על מודרנית שעברה כמה וכמה סיבובי עדכונים עולה באופן משמעותי עם השימוש ברכיבים ישנים. זו דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינני מתייחס לציוד אנטיוכוס, הסר דאגה מליבך :)

הכי רחוק אחורה שאלך (כיום) על ציוד משומש, זה עד דור i הראשון (כמו הפרויקט האחרון שבניתי

ומתואר בשרשור זה מעלה). דור אשר נתמך עד היום מעולה על ידי מערכות ההפעלה win 10, וכמובן 64 ביט

(שנתמך על ידי מעבדים  עוד מאמצע שנות ה- 2000 למי שמכיר).  כך שזה כלל אינו אישו.

בתחום הגראפי, כרטיס מסך הכי אחורה שאלך מבחינתי זה לדור GCN של , קרי 2012 - שנתמך

מצוין (כולל אופטימיזציות). הכל עובד ועל הכותרים העדכניים, אפילו הביצועים מצליחים להפתיע אותי לפעמים.

*זה נכון לעת כתיבת שורות אלו פברואר 2019 - משהו שישתנה ככל שהזמן מתקדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב נפלא ושבוע טוב לחברס,

משתף את החברים אודות עד חוות כריה שפרקנו.  לא על כל הפירוקים הנני מספר כאן, משום שלא כולם כוללים גם רכש לשימוש עצמי.

אך על החווה הזאת כן משתף, משום שבכלל הרכש נעשו שדרוגים למחשביי הפרטיים בבית.

יתרה על כך, זו החווה שפרקנו במחירים הכי אקטואליים להיום, שיצאו גם הטובים והנמוכים שהשגנו עד כה, לכן מהווה הפוסט עדכון

אודות המחירים שהצלחנו לחלץ דעתה פברואר 2019 והנני גאה בהם בהחלט.

מבלי לעשות ספור ארוך מדי על כל מה שמסביב (משא ומתן, נסיעה ארוכה לפריפריה בשעת לילה לאסוף את החווה וכדומה...)

הפעם אקצר לתכלס:

השגנו חווה שכוללת 4 דגמי כרטיסים שונים - להלן הם (והמחירים שבהם נרכש כל דגם) :

Sapphire Nitro RX570 8GB  - במחיר 240 ש"ח ליחידה

Gigabyte RX580 8GB - במחיר 280 ש"ח ליחידה

Zotac GTX1070 AMP edition - במחיר 500 ש"ח ליחידה

Gigabyte GTX1080Ti OC G1 black edition - במחיר 1150 ש"ח ליחידה

בנוסף לכרטיסים התקבלו (בחינם) ללא כל תשלום נוסף, יתר הציודים שבכללם לוחות האם, מעבדים, זכרונות, ספקי הכח, וכונני ה- .

עליהם לא אפרט כי זה די משעמם, אלא אם לשמוע על ספקי כח מגדלי 1000-1200watt מעניין פה מישהו, או לוחות אם עם מעבדי בסיס...

לא נראה לי ולכן נדלג.

בחזרה לענייננו:

לשימושי העצמי לקחתי יחידות Nitro RX570 8GB אשר החליפו במחשבים שבביתי כרטיסים ישנים וחלשים יותר, כדוגמתם של

HD7970 או gtx670 להם כידוע 2 ו- 3 גיגה בייט . הכרטיסים הישנים שיצאו משימוש נמכרו תמורת סך של 250 שח היחידה לסוחר

פלסטינאי מהשטחים (המוכר למי שקורא כאן קבוע) אלמנט אשר למעשה יצר עבורי שדרוג בחינם ללא כל הוספת כסף, החלפת as is

כרטיסים אלו (מודל 2012) בעלי זכרון VRAM קצת קצר במונחים של היום, ישר בכרטיסים מודל 2018 להם 8GB , וכמובן שכוח

ביצועי טוב בהרבה.

אספר בהזדמנות זו מדוע בחרתי דווקא ב- Sapphire Nitro RX570 8GB, ולא בכרטיסי Gigabyte RX580 8GB :

לכאורה הפער קטן להוספה רק 40 ש"ח נוספים (280 לעומת 240 ש"ח) כאשר יכול לעשות ולבחור מה שאני רוצה הרי, אלא שלאחר החזקת

הכרטיסים ביד, מדידות ביצועים ועריכת OC הובן, שלאחר OC הכרטיסי nitro של משתווים ביצועית להם, אך איכותיים בסדר

גודל מעל אלו של gigabyte .

בשעה שה- בקושי יכול לבצע OC והוא מתוח לקצה, מתחמם ומרעיש, כרטיסי ה- nitro מגעים בקלות ל 1450mhz (ויותר) ,

כמו גם פער של כ- 15 מעלות צלסיוס לטובת ה- nitro שזה לא להאמין.

חלק ממה שמסביר זאת (כנראה ליבות איכותיות יותר) זה שהם כרטיסים ענקיים בעלי גוף קירור מסיבי, ומאווררים תואמים המגמדים יחדיו

את אלו שעימם מגיעים ה aorus-ים... לכן מובן איך זה שכרטיסי nitro אחרי OC ומה שלא דחפנו להם... בקושי מצליחים לראות 60 מעלות

על המד, בשעה שה - aorus-ים נחנקים עם 73-75 מעלות ורעש מורגש.

המשמעות מעבר לטמפרטורה באה לידי ביטוי במפלס רעש האקוסטי:

את ה aorus-ים שומעים היטב, את ה- nitro לא שומעים בכלל !

גם בשיא ההספק וההמהרה הם אילמים. לא ראיתי מעודי כזה ביצוע בכרטיסים מדגם של , שתמיד סבלנו מחום רב ורעש העולה

על אלו של עמיתיהם ממחנה נוידיאה. אך לא במקרה שלפנינו. הפעם התוודאתי לראשונה (לשמחתי) אל סדרת nitro, ולמדתי שאם רוצים

אפשר גם את להביא לרמת ביצוע מדהימה מהבחינה האקוסטית והטמפרטורה. זה הכל בהנדסה של מה שמסביב לליבה.

מעבר לכך - רמת החומר הגימור והרכיבים האלקטרוניים של nitro מביכים את אלו של ה- aorus וגם זו הפתעה שאף אחד לא ציפה לה.

AMD עשתה פה וואחד כרטיס, שחובט אגרופים כמה דרגות איכות פרימיום מעל מה שמחירו או הפרסטיג'ה שלו רומזת לנו.

כרטיס ה- rx570 לשמחתי הגיעו במצב ויזואלי קוסמטי ונקיוני שמור, כמעט כמו חדש, ללא אבק, כך שלא היה צריך לנקות

ולטפל בהם מאומה - זהו עוד בונוס נחמד וחיסכון טירחתי שמחזק לבחור בהם.

הדילמה בת 40 השקלים (570 או 580) נמחקה מרלוונטיות, ה- nitro של sapphire  מכניסים בכיס הקטן את ה aorus-ים בלי להשוות,

וההבדל הקטן במודל (570 לעומת 580) אינם באים לביטוי בביצועים לאחר שמשווה אותם זה לזה (כי ה- 570 נוסק מעלה

בתדרים הרבה יותר מהשני). 

לא רק אני שמתי לב לכך - אלא גם החברים שחוו את החוויה ביחד עימי. אז משתפים עמכם לחלוקת הנסיון שצברנו:

nitro - לא מה שחשבנו.

להלן דגמי הכרטיסים - תחילה ל- RX570 (חסכתי לצלם - יש מצוינות ברשת) והוא כרטיס גדול, חורג מעובי 2 סלוטים, והוא גבוה וארוך:

14-202-282-Z01.jpg.07d7c2742eaa7ded80db492a5b2315e7.jpg

backplate.png.d771b6130d2fbed9ddc8f25c5e50fe9c.png

ה- RX580 מדגם aorus שבתמונה לא רואים, אבל הוא קטנטן במידותיו:

123_1.thumb.png.d91c800dcb99f6c473ad150b82fab7ad.png

49_1.thumb.png.d7891f95825dfb8573d4ad93655f249b.png

ה- GTX1070 - עם סיפור יפה לשתף:

זו לא פעם ראשונה שהנני מתוודא לכרטיסי , זה כבר ה- -ים מדגם שלישי שאנו קונים.

תנו לנו לחסוך את המלל הרב ונסכם בפסקה אחד:

איכות חומר יצור והרכבה שבמקבילה ל-ב.מ.וו במכוניות, ומכניסה את (היותר מוכרים אצלנו) - בכיס הקטן, בלי להגזים.

zotac (לא רק גדליהו שהיה אצלי 980ti המטורף), אלא יתר הכרטיסים גם מסדרות שונות שרכשנו מחוות שפרקנו, פשוט תענוג של עבודת מתכת,

משקל, חוסן, Backplate, מאווררים, שקט מרשים בעת עבודה בליווי טמפרטורות נמוכות במיוחד. מחזיקים ביד ב.מ.וו חד וחלק.

זה עבורכם הקוראים - שבפעם הבאה שרואים מותג זה, רוצו עליו בלי להסס. הכרטיסים האלו 1070 מסדרת AMP מדדאים להם באזור 55-60

מעלות צלסיוס חרישיים לחלוטין ב- stress test, שתפנימו את גודל ההישג. אה, והם גם ענקיים, זה חלק מהחבילה - איכות באה עם גודל:

zt-p10700c-10p_image3_1.thumb.jpg.a469962f972abf5a159c3d4d384cfec4.jpg

small_zotac-1070-2.JPG.a86a4e853b374dc17788da162ff1ec2e.JPG

לסיום גולת הכותרת ה- GTX1080Ti OC G1 black edition שלקחתי אחד כזה לשימושי במחשבי שלי עצמי.

הכרטיסים הללו הגיעו די מטונפים והצריכו ניקוי עמוק והחלפת משחה תרמית. טיפול שורש מסיבי אשר עשה פלאים והביא אותו

למצב של חדש כאשר ב- stress test אינו עובר 71 מעלות צלסיוס (סבירות יחסית) לדגם זה.

תחילה מפורק ומטונף - ניתן להבחין ב- 11 שבבי ה- 1GB GDDR5x הפזורים מסביב לליבה:

20190206_200920.thumb.JPG.a96eaf98f006bc4297174b1171f33b83.JPG

לאחר ניקוי יסודי ולפני הרכבה:

20190206_205429.thumb.JPG.8cee708c9dabf0d7879e6b23b622f728.JPG

מורכב נקי ומבריק כמו חדש:

20190206_211621.thumb.JPG.64707f209cb93580521d1c03d415e586.JPG

כמו כן לקחתי לעצמי מס' יחידות WD 120Gb Green והטמעתי בכמה מחשבים בבית. אין ספק כי המעבר משימוש בכונן מכאני

ל- אפילו צנוע מדגם זה, שיפר משמעותית את תגובתיות המערכת כמו גם את עליית מערכת ההפעלה והדבר בהחלט

מבורך, במיוחד במחשב המעבדה/בדיקות שלי המצריך הרבה אתחולים והחלפת רכיבים תכופה - כדי לבדוק תקינותם ולמדוד

ביצועיהם. במקרה הזה בא לידי ביטוי במיטבו.  *כונני SSD התקבלו כאמור בחינם.

סיכום:

א. ביצענו עוד רכש ופירוק חווה, אירוע והרפתקה המי יודע כמה שכבר הפסקתי לספור.

ב. ביצענו נסיעת לילה (חבר פורום יקר ואנכי), שכבר נעשנו לידידים קרובים, וזו חוויה בפני עצמה. תמיד כיף לבלות במחיצת חברים טובים.

ג. כרטיסי ה- rx570 איכותיים וכבר הסברנו עד כמה מעלה, נרכשו בכלום כסף = 240 שח ליחידה, ולמעשה התקבלו כשדרוג ללא

עלות - לעומת כרטיסי המסך הישנים בני 7 שנים שהיו לנו מדגמי hd7970/gtx670 - משום שאלו נמכרו במחיר מקביל (250 ש"ח)

באותו סבב שדרוג כולל.

ד. קיבלנו כונני SSD בחינם.

ה. כרטיס ה- gtx1080ti מחליף אצלי כרטיס אהוב וזהו ה- strixx gtx1080 המדהים באיכותו, וכרגע אינני יודע מה אעשה עימו,

האם אשאירו בבית ?    פשוט קשה לי מאד להפטר ממנו - זהו כרטיס עלית מדיגמו...

או שאמכור אותו בכדי שלא לבזבז סתם כסף עבור מוצר יקר - שישב על המדף ללא שמוש או ניצול ראויים.

ניתוח:

השדרוג הבצועי שמקנה gtx1080ti מעל ל- gtx1080 שהיה במחשבי הוא מסדר גודל של כ- 35%, יחס ידוע ומוכר בתחום,

שכן זה הפער הקיים בין 1080ti ל- 1080 הרגיל.

למחשב כשלי המבוסס (עדיין) על i5 2500k ומסך 1080p מסורתי, לא ניתן להביא לייד ביטוי את השיפור הביצועי שהושג, משום

שעל מנת להנות מ- 1080ti (ביחס ל- 1080 רגיל), צריכים או מסך 144hz, או רזולוציה גבוה יותר כמו 1440p/4k .

כך שלמעשה השדרוג הזה עבור מחשבי האישי, רלוונטי רק בהתייחס לעתיד - לתקופה שבה אתקדם למסך טוב יותר.

בכל אופן להשיג 1080ti ב- 1150 ש"ח זהו מחיר טוב מדי (הזול ביותר שהשגנו עד כה) מכדי לוותר עליו, ולכן רכשתי יחידה אחת

גם לשימושי העצמי.

בתחרות הספורטיבית והחברית שלנו החובבים, רף המחירים בו מושגת חומרה משומשת נקבע על גובהו החדש, כך שכולם

מוזמנים להתמודד אל מול האתגר העדכני ואשר מפורט בפוסט זה מעלה.

בברכת שבוע טוב ומבורך :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-one

מתי אתה מתכוון לעשות סייל מכל החוות האלה?

תרוויח תיווך ואנחנו נרוויח שקט נפשי שלא ניפחנו את הכיסים של נווידיאה

ערב טוב חבר יקר - ותודה על הפירגון, שבא ממך ומכולם (על התוכן שהועלה).

משתף כי, מערמת הכרטיסים רק לקחתי לצריכתי העצמית כמה בודדים ואת כל היתר השארתי לחברים,

שימכרו הם ויהנו מהרווחים. שכן מעדיף שחבריי יעשו כמה גרושים ככסף כיס, שכן הם יטיבו להנות מההכנסה הנוספת

הרבה יותר ממה שאני אצליח להנות, ולכן עדיף שכך.

לשאלתך,

כבר מכרנו במרוצת (ימים בודדים ממש) את רוב הכרטיסים. נשארו עוד כמה בודדים מדגמים 580 ו- 1070. היתר חוסלו.

מסתבר שיש בקוש טוב בשוק, כנראה כשמוכרים במחירים טובים, מה גם שיש לנו (לי ולחבריי) מוניטין אצל קבוצת רוכשים

לא קטנה שהספקנו לצבור בעברנו. גם לחבר הטוב מסתבר יש מוניטין ארוך זמן שהספיק לייצר, כבר כמה שנים.

מספיק שאנו מוציאים לקוני עבר הודעה בווטסאפ אודות מלאי זמין,  מיד רבים חוזרים עם בקשת רכש.

שכן כשמישהו כבר מכיר אותך וקנה ממך בעבר (כמו גם היה מרוצה מהמוצר המחיר והשירות שקיבל), 

אין לו בעיה לקנות ממך שוב,  אפילו בלי לשאול שאלות. יתרה על כך הוא מעדיף לקנות ממך ולא ממישהו זר,

שכן מבחינתו זו קניה נטולת סיכון.

אני יושב ושומע את החבר לרגע נבהל, עושה ספירת מלאי ופתאום שם לב שיש אצלו 32 כרטיסים על המדף.

מלאי של חנות ממש. אני לא מרגיש עם זה בנוח, אז מחליט לעזור לו:

עשינו מבצע מכירות מזורז - מרתון של 48 שעות. לרוב הקונים סיפקנו המוצרים ישירות לבית כחלק מחבילת שירות VIP

שהתרגלנו לה. חלקם (שרצו) קיבלו גם טרייד אין - חלק מחוויית השירות והיחס שאם נשווה לרגע לחנות, זה יותר איכותי

מרכש של חדש בחנות.

אנשים שמו אפילו 2 אלפיות עבור 1080ti בלי הדגמה בכלל, ירדו למטה כשצלצלנו, וקבלו משלוח אישי עם חיוך רחב

וחיבוק (לקרובים שבהם). ככה האמון קיים. חלק מהלקוחות (הם שלי) שמכרתי להם בעבר וזו כבר מכירה המי יודע

כמה אליהם.

אחד מהם הוא ערבי על הכיפאק שזו כבר עסקה רביעית שלי מולו ואחיו. הם חזרו אלי למחרת עם תודה אישית ענקית

חמה ומרגשת, תוך בקשה לעוד כרטיס לאח גם (רק חבל שנגמר הדגם שרצו). למעשה לדגם 1080ti היה בקוש יתר,

פי כמה מהכמות שהיתה לנו. זה הדגם שעף ביום אחד הכל.

בחיים לא שערתי שמסחר במשומשים ככה בונה קשרים עסקיים, ועוד ועם כמויות של אנשים - אפילו אני מופתע.

הנה חיסלנו חווה ענקית בכלום זמן - עשרות כרטיסים. הרוב נמכר למכרים קיימים, מעט מאד לקונים ממודעה יד 2.

מה שמלמד אותנו למעשה, כי בניית ארסנל לקוחות מרוצים מן העבר, משמש אמצעי מכירה הרבה יותר אפקטיבי

מאשר סתם מודעה גנרית ביד 2. וזה מועבר כשעור עבורנו בתחום וכחומר להתגלח עליו (לכולנו):

שבעשיית עסקים - היכרות אישית ואמון חזקים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אז אחרי כל הביקורת שלך על אנשים שלוקחים מחירים הזויים לכרטיסי יד שניה, אתה קונה ב-1150 ומוכר ב-2000? ועוד כרטיסים ששומשו לכרייה?

מה קרה לנאה דורש, נאה מקיים?

בבדיקה זריזה ביד 2, יש כמה 1080TI ב-1900-1950.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר יקר,

התבלבת כנראה :)

אינני מוכר שום כרטיס - כתבתי קודם לא ראית ?

לקחתי רק לקט כרטיסים מצומצם לשימושי הפרטי שלי, כאשר כל היתר אצל החברים השותפים לרכישה.

משמע שמי שמוכר ומתמחר זה החברים. זה כסף והשקעה שלהם. לי אין התערבות בתהליך התמחור כי זה ממש לא ענייני.

עוד אוכל לשתף, שהם (החברים) מכרו (לידיעה) ב- 1900 ליחידה. מחיר אחיד כולם. 

המחיר הזה היה הכי זול שהיה באותה עת בכל לוחות היד שניה, כולל בפייסבוק גם.

הכי יפה, שנמכרו כולם ביממה אחת - משמע שהמחיר היה כנראה נכון ואולי על גבול המעט זול מדי ?

שהרי ההגיון מניח, שאם נמכרו כל כך מהר במחיר הזה, אזי שכנראה היו יכולים להמכר גם בעוד 100-200 שח ללא קושי רב.

לקינוח - אין משמעות שלילית לכרטיס מכריה. שכן כריה לא עושה לכרטיס נזק, אלא נהפוכו:

מבצעת לו תהליך QC איכותי וארוך. משמע הדבר, שכרטיס אשר שרד QC כזה רציני וצלח אותו בהצלחה, אמין יותר

סטטיסטית מאשר כרטיס בתול וחדש שעלה על הכביש רק אתמול, כזה שטרם נחשף לתהליך רובסטי של בדיקות

ולכן אם יש בו פגם ביצור עוד טרם עלו עליו.

הסטטיסטקה אומרת בתחום דנן כך:

שכרטיס חדש שנולד, יש לו סכוי מסדר גודל של כ- 4% למות. ואחרי שעבר אי אלו כמה מאות שעות הרצה, הנפלים

הללו (אותם 4%) נופלים ומתים בדרך, לרוב כבר במאות שעות הראשונות לעבודתו של הכרטיס. 

ואיקזמפלר ששרד, זהו, עכשיו סיכוייו לשרוד (אחרי שצלח בהצלחה את ההרצה הראשונה), שואפים ל- 100%. 

אלו הם למעשה האיקזמפלרים הכי חזקים שנותרו.

**לכן אגב כשאני קונה, בברירה (באותו מחיר) שבין כרטיס פרטי שעבד נטו אולי 50 שעות,

לכרטיס שעבד כמה חודשים ברציפות משהו כמו 1000 עד 2000 שעות, אני (אישית) קונה את זה שעבד הרבה.

שכן הוא מוכח כבר מבחינה הנדסית, משהו שהכרטיס "הירוק" טרם הספיק להוכיח לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי @Jabberwock

אמנם פה (פורמלית) אסור להתעסק בממכר, משום שיש לכך התניה - רק ב- tradezone מותר.

שנית, אני (אישית) לא מוכר, רק החברים שלי בשותפות לפירוק החווה קנו כרטיסים לצרכי מכירה ורווח

(אחד מהם הוא חבר הפורום גם).

תוכלו בהחלט לפנות אליו, הוא גם יפרסם עוד מעט מודעה פה ב- tradezone.

כן אוכן לרמוז (בעדינות), שהתמחור שהצגת כ- "נחמד", בהחלט מתכנס לתחום שהוא מתכוון למכור לחברים פה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

כרטיס ה- gtx1080ti מחליף אצלי כרטיס אהוב וזהו ה- ASUS strixx gtx1080 המדהים באיכותו, וכרגע אינני יודע מה אעשה עימו,

האם אשאירו בבית ?    פשוט קשה לי מאד להפטר ממנו - זהו כרטיס עלית מדיגמו...

או שאמכור אותו בכדי שלא לבזבז סתם כסף עבור מוצר יקר - שישב על המדף ללא שמוש או ניצול ראויים.

טוב, 

זה היה מהר משחשבתי. לא עבר יום והנה כבר ה- 1080 מצא לו בית חם חדש ועבר למשכנו של סטודנט צעיר ונעים הליכות.

ומה זה נמכר תוך יום...  למעשה תוך 10 דקות מרגע שפורסם (פרטים מטה).

סיכום תקופה (ממרץ 2016 ועד פברואר 2019):

במרץ 2016 נרכש כרטיס מסך R9 390 ביד שניה - במחיר 900 ש"ח. בן 4 חודשים באריזתו המקורית ועם אחריות לעוד

שנתיים וחצי. זו היתה אז למעשה מתנת פסח עבור עצמי.

בספטמבר 2018 זה מוחלף ב- GTX980Ti, שנרכש ביד שניה (אבל חדש בקרטון שהגיע מארה"ב) במחיר 900 ש"ח, הידוע בשמו גדליהו.

כאשר ה- 390 נמכר במחיר זהה = 900 ש"ח (שמקנה למעשה שדרוג בחינם) לסוחר (שלא מבין מהחיים שלו כנראה ושילם

מחיר מופקע למדי).

בנובמבר 2018 זה מוחלף ב- GTX1080, שנרכש ביד שניה במחיר מדהים (רק 800 ש"ח), מחוות כריה... אבל במצב מאד שמור מדגם

Asus strixx נהדר ואיכותי במיוחד. מנגד ה- 980ti נמכר ב- 900 ש"ח, שזה אותו המחיר בו נרכש (אז השגנו שדרוג

פלוס רווח 100 ש"ח לכיס).

עתה פברואר 2019 החלפה אחרונה, הפעם ל- GTX1080Ti, שנרכש ביד שניה ב- 1150 ש"ח (גם הפעם מחוות כריה) אך כרטיס מטונף

שדרש אמבטיית נקיון יסודית ולאחריה נעשה לחדש ממש. מנגד ה- gtx1080 נמכר (בתוך 10 דקות מרגע שפורסם - שיא כל הזמנים כנראה)

במחיר לא רע בכלל מבחינתי - 1300 ש"ח (השגנו איפה שדרוג פלוס רווח 150 ש"ח לכיס).

**סיפור מכירתו של ה- 1080 מהיום קצר ומרשים:

פרסמתי ככה במחיר כללי עקרוני = 1500 ש"ח ללא כל תחושה מה באמת יקרה, משום שאינני סוחר בדגם הזה ספציפית מספיק

כדי לדעת מה הולך אודותיו בשוק כרגע. סתם זרקתי חקה למים מה שנקרא, מתוך מטרה לבצע trial and error תוך כדי תנועה

ולכוון את המחוג בהתאם לפידבק שאקבל מהשוק.  כבר למדתי מהעבר, שיכול להיות מופתע ממה שהולך בשטח - אז לא בונה

על כלום.

כבר תוך 10 דקות (אולי אפילו פחות) מרגע שהמודעה עלתה לאויר, מתקשר מישהו אומר - "יש לי 1300 שח גג רוצה לסגור עיסקה ?"

אז אני חושב 10 שניות (רק כדי להראות שבכאילו אני בכלל חושב על זה כן...) ועונה לו "היום ?"

הוא עונה "כן - עוד הערב".

אז משיב לו "סגור".

ואכן כמה שעות לאחר מכן בערב הוא בא, לקח, ואפילו נעשנו למכרים. עד כדי כך שיעביר אלי כרטיסו הישן שהתקלקל מדגם gtx1060,

מתוך תקווה שאצליח לתקנו. אז על הנסיון תיקון הזה נעשה פוסט נפרד בהמשך (הישארו בהאזנה).

וכך נסגר לו מעגל בן 3 שנים, מעגל של שדרוגי כרטיס מסך אשר בפועל לא עלו לנו כסף ממש, אלא אף השיגו התקדמות והכניסו כסף תוך כדי

תנועה. הסכומים מעלה מפרטים כמה. סיכום תקופה כמו שאומרים.

פרשנות:

היכולת לרכוש בזול מבוססת (להבנתי) על איתור מציאות באמצעות סבלנות רבה וכושר משא ומתן, או באמצעות פירוק חוות כריה

(עסקאות כמותיות) שמאפשרות בזכותן רכש מסה של כרטיסים במחיר נמוך ממחיר השוק.

בצד השני היכולת למכור במחיר טוב, מבוסס (מנסיוני) בעיקר על ענפה של קונים אשר נבנתה עם הזמן, כך שמאגר הלקוחות הנאמנים

מסייע בתורו להעיף כרטיסים מהר, בלי מאמץ ניכר, ובמחיר טוב (יחסית). לעיתים קנו גם קונים מזדמנים מיד 2 או הפייסבוק - לא רק מכרי עבר.

השוק בהחלט ער, יותר ממה שחשבתי בתחילה. יש בו גם סוחרים חובבנים פעילים, חלקם משלמים לא רע בעצמם.

אמנם מוזר, ההנחה היסודית (שלי) היא כי סוחר קונה בזיל הזול ומוכר ביוקר - כך שאין לנו מה לצפות לניסים מקבוצה זו...

אלא ש....

למדתי כי השוק אינו חושב בהכרח את ההגיון שלי יש - למדתי לחיות עם זה (לטוב ולרע). בעיקר לטוב.

השוק מפתיע אותי לטובה, כנראה שלא כל הפעילים בו אוחזים בהגיון (השמרני) שלי, חלקם מוכנים לשלם ביוקר (לטעמי) או למכור

בזול (לשמחתי). אז מוצא את הטווח הזה בין שתי הקצוות שבו אפשר לפעול, להנות, ולהשתדרג עם הזמן. זה כיף בפני עצמו כמשחק לא פחות.

משתף כדי שינסה הקורא בעצמו לצלול במימיו של האוקיאנוס הנדון. ואין חשש, הנזק לא באמת קיים. 

הפוטנציאל אחרי מספיק זמן ונסיון, מוכיח עצמו כחי ובועט בהחלט.

good morning Vietnam 🌞

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...