מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום - עמוד 17 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 311
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nec_000

וברצינות לרגע seven,

אם הנתונים שתארת שם - שיש כיום חומרה חדשה של נוידיאה אשר יעילה פי 40, וזולה יותר, הדבר בהחלט פותח מקום

לבצע חישוב מחודש אודות הכדאיות להחלפת המערכת משורשה.

שכן אם אתה לא תשדרג, מתחריך ישדרגו וקצב הכריה שלך לעומתם יחלש. למעשה כנראה השדרוג הוא הכרחי.

היא חזקה פי 40 ספציפית באלגוריתמים של .

בקריפטו היא יותר חלשה בהרבה ממה שיש לנו.

אני בטח לא מתכוון לשדרג את המערכת היות וזו לא הייתה הכוונה המקורית שלשמה היא נבנתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב חול המועד סוכות מבורך לחברים,

זהו עוד אחד מאותם ערבים בהם זוכה אני לעונג של תפיסת דג חדש מהים, והפעם ספור חדש שלא היה כמותו והרי זה משובח.

אז היום לא מדובר בכרטיס מסך שאצנו רצנו לאתר ברחבי לוחות היד השניה. הפעם מדובר במקרה בו אתרתי קונה עבור אחד

מכרטיסי ה- GTX1070 שאני משחרר בתקופה זו. הקונה שתפני שמדובר במחשב לבנו ובו כרטיס מסך GTX960 שאינו עומד

עוד בצרכיו, ולכן מבקש לשדרגו. לאחר שנסגרה ביננו העסקה פתאום עלה בי רעיון:

שאלתיהו "תגיד, מה עם ה- GTX960, מה בכוונתך לעשות עימו ? "

זה השיב "ששאלה טובה ואין לו מושג".

מיד עברתי כצייד טורף לעוט על השלל, ושאלתיהו מה דעתו אם ארכוש ממנו כרכישת גומלין את הכרטיס הישן שלו,

אשר ישמש עבורו כחלק מן התשלום עבור הכרטיס אליו הוא משדרג.

לשמחתי זה מיד הסכים, ושאל "רעיון טוב, וכמה כסף תציע ?"

בשלב זה יחסי עם הקונה המיועד היה טוב מאד, הקונה כבר הבין משיחותינו שהנני מבין בתחום ונתן אמון, שיודע לשערך

נכונה את שווי המוצר הישן שבידו.

אז חשבתי רגע קט, זכרתי כי כרטיס זה מקביל לכרטיסי GTX680/770 וגם לכרטיס HD7970 סדר גודל גס,

וכאלו רכשנו כבר בשנה החולפת כמה פעמים באזור 200 ש"ח. אז זה מה שהצעתי לו. 

לשמחתי אמר "בסדר, נעשה זאת".

מבחינתו הדבר גם מסייע לו וחוסך ממנו את הטרחה, של לאתר רוכש לכרטיסו שלו. מהלך שלא בטוח שכלל היה חושב לעשותו.

אז הנה הצליח להנזיל במכה אחת את כרטיסו הקודם ולהעביר את שוויו לתוך הכרטיס החדש, ואני מצידי קבלתי צעצוע חדש

מבלי לטרוח לחפש שכזה (וזמן וטרחה שווים המון).

עברה יממה נפגשנו, הוא קיבל לידו את הצעצוע החדש שהודגם לו כמובן עובד ותקין כשורה (אצלי) - זה שלב ראשון,

ומיד לאחר מכן החלפנו את הכרטיס בעמדת הבדיקה בכרטיסו שלו.

מדובר בכרטיס מעניין, GTX960 בגרסת הפרימיום SSC שקיצורה super clocked....

הכרטיס התקבל כשהוא שמור במיוחד ונראה כאילו לא עבר עליו הרבה בחיים.

הכרטיס עבר בדיקה של דקות בודדות וכמובן שמיד עשה רושם פיקס. נחתמה העסקה הדו צדדית, ונפרדנו לשלום.

עשיתי לכרטיס תהליך פירוק וניקוי יסודי כמו תמיד, אם כי לא היה הכרטיס במצב שמחייב זאת. הוא היה די נקי וכמות האבק עליו

זוטרה מאד. אחת הסיבות לכך היא כי כרטיס זה נהנה ממנגנון zero fan mode אשר גורם למאווררים שלא להסתובב בשגרה

וכל עוד הכרטיס אינו נכנס למוד האצה תלת מימדית. בשל כך המאוורים רוב רובו המכריע של הזמן אינם פעילים והדבר מונע את

הצטברות האבק כמו גם את הבלאי למיסבי המאווררים עצמם. לא אחת הנני מפרק כרטיסים להם מנגנון זה ולא מתפלא כל

פעם מחדש, שהם תמיד נקיים מאד ונראים כמעט חדשים, או אפילו חדשים ממש.

זוהי פעם ראשונה שהנני מתעסק בתחביבי זה בכרטיס ממותג . אמנם שמעתי וקראתי רבות אודות המותג וכי מדובר

במותג איכותי, אך לא הבנתי עד כמה עד שלא יצא לי לראשונה להתעסק עימו פרונטלית במו ידיי.

אם עד הלום שיבחתי כמוצר האיכותי ביותר מבחינת איכות חומרים, רכיבים, וטיב הרכבה את סדרת DCii, הגדלתי לקרוא

לה  בטרמינולוגיה "יש איכות, ויש מרצדס - והאסוס DCii זה מרצדס",

הרי שהתיאור המתאים ביותר ל- שלנו יהיה "יש איכות, ויש אאודי".

האיקזמפלר של EVGA נותן תחרות קשה מאד לטובים שבכרטיסי המסך, תוך שמוש ב- heatsink חסין קורוזיה מחומרים

ממוגנים, כל הברגים ממוגנים, המאווררים בעלי מיסבים כדוריים, הפלסטיק כמו במכונית פאר - סופר סופר איכותי חזק ומגומר

למשעי. הלוח האלקטרוני בנוי ברמה הגבוה ביותר בתחום, ואני שואל מדוע להשקיע כל כך הרבה במוצר של 200$  - זה לא

מערכת אלקטרונית של מטוס, אז לשם מה.

כמו כן בתחתית ה- heatsink כמות אדירה ובלתי נתפסת של נחושת, שמחירה לבדה בלתי סביר לכרטיס מסך ועוד מדגם צנוע

יחסית כמו דגם זה, אלמנט שמקנה למוצר משקל רב ואני בספק אם ל- נותר מה להרוויח פה בכלל.

cooler2.jpg.6e6a60b89865489dba7349d98c058b32.jpg

כך או אחרת לא ברור לי מספיק טוב מי זו החברה EVGA ועלי ללמוד עוד, אבל אם יתברר כי מדובר במותג גרמני קלאסי לא

אתפלא בכלל. (עריכה: מדובר במותג אמריקאי).

את מבחן איכות החומרים ההרכבה והטיב הוא עובר בציון 10 עגול כמו DCii, ואלו היחידים עד כה שמקבלים תחת ידי

את הציון המושלם הזה.

לא טרחתי לצלם את הכרטיס לפני הניקוי, משום שלה היה מלוכלך דיו בכדי לעשות רושם "לתמונת dirty", אז ישר מראה את

המוצר לאחר אמבטיית הנקיון היסודית, בתחילה בחלקיו, ולאחר מכן מורכב.

הערה קטנה,

הכרטיס שלנו מבציר ייצור סוף 2015, ליתר דיוק שבוע 46 של שנה זו שזה אוקטובר. קרי יצור משלהי הסדרה מה שמעיד על

הבשלה טובה ביצור ולאחר גהוץ באגים של אצוות ראשונות וזה כבר טוב:

20180925_223003.thumb.JPG.3ba54082a2c2786cceeab17ce72c9a7e.JPG

כל החלקים לאחר שטיפה יסודית ויבוש:

20180925_222109.thumb.JPG.25f91fd84161967d87bdb0b2af37b30c.JPG

ולסיום התהליך מורכב ומוגמר, ונעשה רושם עז שבמקרה זה - אין שום סכוי לאבחן הבדל בין חדש דנדש מהקופסה לזה

שלפנינו, למעט היעדרו של ריח הפלסטיק:

20180925_223940.thumb.JPG.317f7e9bae32fe10c2c3b2a34ef20bdf.JPG20180925_224002.thumb.JPG.efd6bf469f6c5fb5c0aacd2fcde0891a.JPG

הפלסטיק הזה מבריק לבדו בלי שום חומר שמרחנו עליו חלילה וחס. אלמנט שמעיד עד כמה המוצר איכותי מבחינת טיב חומרים

וייצור, שלאחר שטיפה והרכבה חוזר להיות כמו חדש ממש מהקופסא, לא ליד, אלא ממש. מרוב גאווה הראתי לאשתי "תראי מה

קניתי", והיא שאלה "מדוע קנית כרטיס מסך חדש ?"

אמרתי לה "נפלת בפח: זה לא חדש - זה משומש ב- 200 שקל שניקיתי" :biglaugh: 

וזו השיבה "פששש... ניקית טוב" 👍

האיקזמפלר שלנו נהנה מליבה באיכות גבוה של 77.6% , שהיא סטטיסטית על הצד הטוב יותר של ההתפלגות הנורמלית,

משמע יש פוטנציאל המהרה טוב. לראיה הכרטיס שלנו מגיע דיפולטית ישר לבוסט הכי גבוה שראיתי אי פעם בכרטיס

מסדרת עד ל- 1455mhz מהמפעל, והוא גבוה יותר ממה שהתקבלו בסקירות ברשת אודות כרטיס זה (אולי כי

הבציר מתקדם יותר וזה מה שתרם) ולא רק איכות השבב:

1059306059_asicquality.JPG.08386b8a3194af1919338d61d69f6ce7.JPG

סביר להניח שיש שם פוטנציאל ל- 1500mhz פלוס פלוס ואת זה ננסה ונבדוק כמובן בהמשך:

gpuz.JPG.d350b5902c7d9f0f8ae39372d7005568.JPG

כרטיס GTX960 הוא למעשה בדיוק מחציתו של כרטיס GTX980, חצי כמות הליבות, חצי רוחב פס הזכרון וחצי בדיוק מהכל.

ולכן בתאוריה הוא מתכנס לאזור 50% ביצוע כאשר התדרים משווים, בפרקטיקה של העולם המעשי זה יותר בכוון 60%

משום שבכל מערכת חישובית, תמיד ישנם גורמים חיצוניים מעקבים שאינם מאפשרים ל- GTX980 לספק ביצוע על המסך של

בדיוק כפליים ממנו (חוק התמורה השולית הפוחתת בביצועי מערכת טורית).

כרטיס זה הקביל בשעתו ל- GTX680/770 ול- HD7970 כפי שניתן לראות בטבלה מטה, ומקביל בביצועיו ל- GTX1050Ti

המודרני כיום (סקירות אפקטיביות שמראות זאת נראה בהמשך מטה עם לינקים):

perfrel_1920.thumb.gif.1035d12bdb80ee0a2e2eaa677682b9f1.gif

כמו כן נתנחם בכך שסדרה 900 לא נזנחה עדיין מבחינת , בטח לא באותו אופן אכזרי כפי שנזנחה סדרת kepler וגם

זה מבורך.

הדגם הספציפי שלפנינו לאחר אמבטיית הנקיון והחלפת משחה תרמית לחדשה אינו עובר 72 מעלות צלסיוס במבחן סטרס, 

ומה שיפה הוא שפרופיל המאווררים שלו נבחר על ידי היצרן, להיות מכויל עם תעדוף אקוסטי שקט במקום תעדוף תרמי, ולמרות

זאת הוא שומר על טמפרטורות ראויות בהחלט, שגם בהם המאווררים על גבול הבלתי שמיע (עדות בסקירה מטה של TPU רק

27 דציבלים בלתי שמיעים בעליל). פרופיל הכנף של המאווררים הוא מקצועי בתחום האוירודינאמיקה ואני מכיר היטב כפועל יוצא

מנסיון מקצועי בתחום, מה שמעיד כי EVGA חברה שמעסיקה מומחים אמיתיים בדיסיפלינה האירודינאמית, ומסקנתי היא

שכנראה מוצריהם נהנים מחוזקה בתחום זה - לראיה שקט מופתי וטמפרטורת עבודה ראויה.

את הכרטיס הזה קבלנו באותה רמת מחיר שבה קנינו בשעתו את כרטיסי 680/770 , ולכן לקבל מקביל להם אך דור אחד מודרני

יותר שקט קריר ו- easy driving, זה בונוס בהחלט נחמד. במחיר שכזה מדובר באחלא של כרטיס למחשב צנוע יחסית לילדים

ובני נוער, ואפילו קצת מעבר לצנוע, משום שמסוגל להריץ כותרים (גם) מודרניים יחסית בהגדרות Mid ואפילו hi תחת 1080P

(כתלות בכותר הספציפי) ובתנאי שלא חורגים ממגבלת הזכרון 2GB שיש לו. סקירות בנושא נראה בהמשך מטה באמצעות

לינקים רלוונטיים והם מספרים ספור טוב. ב- 200 שקלים איפה הוא עושה עבודה מרשימה במשוואת התמורה למחיר ואני מרוצה

בהחלט.

אז הנה לנו ספור נאה ויפה על כרטיס נוסף (ואיכותי מאד) כמותו לא היה לנו עד כה בשרשור, ואשר הגיע בכלל אלינו ולא אנו

חיפשנו אחריו. אני נהנתי ומקווה שגם הקורא שטרח עד לכאן.

סקירה טובה אודות הכרטיס הספציפי שלנו יש אצל מיודענו techpowerup:

https://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_960_SSC_ACX_Cooler/5.html

קצת על הכרטיס הזה בכתבות/סקירות הבאות.

תחילה לסקירה נקודתית על דגם הכרטיס הספציפי שלנו מתקופת השקתו:

השוואה אולי הכי רלוונטית ישירות אל מול חלופת המוצר החדש מדגם GTX1050ti, עשויה על ידי סוקר אירי מנוסה בתחום זה

של משומשים אל מול חדשים, ניתן לראות פה:

השוואה עדכנית ממאי 2018 ראש בראש בין gtx960 ל- gtx770. יצוין כי ל- 960 עדיין מאופטמזים בשעה

שלדגם 770 כבר לא. בנוסף על כך, דגם 770 מתוח לקצה ללא מרווח נוסף להמהרתו (הוא למעשה 680 מומהר בעצמו)

בעוד שבהשוואה הזו ספציפית שנראה, מדובר בדגם 960 רגיל. לכן יכול לטפס בעוד כ- 10 אחוז סדר גודל ביצועים.

**הפוטנציאל של סדרה 900 הוא ענק משום שבמקור שווקה under its capabilities:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2GB אם מגבילים בכותר כלשהו, אז מורידים AA ואת הטקסטורות לדרגה נמוכה,

על מנת שהזכרון יתכנס לנפח המבוקש. זה עוזר במרבית המקרים.

החלפתי/רעננתי אכן משחה תרמית ל- mx4 שהיא לא משהו פנסי או מיוחד, אך מתברר על ידי בפרקטיקה

שעושה עבודה נהדרת. הנה הוריד את הטמפ' של הכרטיס ב 3-4 מעלות צלסיוס לעומת test מהיר שערכתי

לו לפני הנקיון וההחלפת משחה, שזה לא מעט, במיוחד כאשר מדובר במקרה דנן בכרטיס לא ישן מדי שהיה

נקי יחסית. אז מודה שהופתעתי מגודל השפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בוא הביתה.... אני כבר לא אומר אף מילה....."

שולה חן בשירה המיתולוגי:

https://youtu.be/6qAmdWC5dbs?t=33

לעוקבים הקבועים לבטח זכור אותו אתגר מחודש שעבר ובו בצענו לביתי שדרוג מחשבה מה- GTX970 לכרטיס מסך הבא שלה.

מי שלא הספיק לקרוא או רוצה להזכר מוזמן לקרוא כאן:

https://hwzone.co.il/community/topic/578349-מיחזור-בתקופה-בה-הטכנולוגיה-המחשובית-כמעט-עומדת-במקום/?page=15&tab=comments#comment-5122353

מדובר היה ביום 12.9.2018 בו הכרטיס GTX970 האהוב שלנו נמכר ועבר למשכנו החדש, ומי שזוכר היה זה לקונה ממגזר

בני דודנו אשר רכשהו מאיתנו ב- 750 ש"ח (אחד מהקשרים שלי).

היות ובימים אלו הנני מפרק חוות כריה של כרטיסי gtx1070, אזי ביום 18.9.2018 רק שבוע לאחר העסקה הקודמת שלנו מול

אותו קונה, גם הוא ובדומה לקשרים אחרים (ורבים שבנינו בשנה וחצי האחרונים) קיבל ממני twit עם הצעה לאפשרות רכישת

כרטיס 1070 ממני במידה והוא מעוניין.

חששי המקדים היה, שעסקה שכזו מולו עתה אין לה סיכויים גדולים להתממש, לאור זאת שרק בשבוע הקודם הוא הרי רכש מאיתנו

את ה- Gtx970 האיכותי מאד מסדרת G1, ולא הפסיק לשבחו ולפארו בפני מאז ועד כמה שהוא נהנה ממנו ומביצועיו. 

לכן ועל מנת להגדיל את הסיכויים שעסקה שכזו כן תצלח מולו, הצעתי בידו את האפשרות - לא רק לרכוש 1070, אלא לחלופין לבצע

עסקת טרייד אין על ה- gtx970 שמכרנו לו והכל מתוך תקווה, שאם זו עסקת טרייד אין אזי שמבחינתו זו מקלה עליו את ההוצאה

הכספית בעת הזו משום שהפער להוספה קטן, וגם חוסכת ממנו את הצורך בלמכור את כרטיסו בתורו הלאה, מה שבהחלט עשוי

להיות מכשול לא פשוט מבחינתו.

והאמת היא שאני גם די מתגעגע לכרטיס GTX970 G1 וקצת מצטער שמכרתיהו אז:

זה היה כרטיס מאד איכותי שנקשרתי אליו וביתי מאד נהנתה ממנו.

נזכירה גם כי הוא היה תפיסה מאד איכותית שלנו מלפני כמה חודשים טובים ובמחיר מטמטם של רק 400 שקלים (למי שזוכר)

והשגתו מתוארת כמובן בשרשור זה כמה עמודים אחורה.

כך שמבחינתי אילו יאות הוא לעסקת טרייד אין, אפילו אעדיף שכך מאשר למכור לו רק 1070 על ריק. כי אני רוצה את ה- 970 בחזרה.

הנה ההתכתבות:

1.thumb.jpg.2584fefbfeba41b7600422322f18dbd1.jpg

לצערי הקונה וכמצופה חנוק כרגע כלכלית (יש כאלו המתנהלים מן היד לפה) ואין ברשותו זמין הכסף הנחוץ לבצוע הרכישה

הנסובה עתה, למרות שהוא כן רוצה לבצעה. טוב, אז אמר שיצטרך להמתין חודש עד שכן יהיה ברשותו הממון הדרוש

ופה סיימנו. היתה כמובן עוד התכתבות ארוכה ביננו בימים האחרונים של שני קולגות לתחביב, הוא בנה מחשב חדש מאד

מרשים בכ- 5600 ש"ח כולל ה- gtx970 שקנה ממני, והחלפנו חוויות והתיעצויות.

בכל אופן out of no where הבוקר מפתיע אותי עם היציאה הבאה, אשר התכתובת הבאה מסכמת את הכל:

2.thumb.jpg.c479f5aece4bcc7af6180f0cf8369e33.jpg

אז כפי שרואים לא היה נדרש מצידנו להמתין חודש, למעשה הספיק רק שבוע.

הוא חשב על זה לא מעט בשבוע החולף ומאד רצה לבצע את השדרוג,  וכשרוצים מאד משהו עושים הכל ומשיגים עבור כך את הממון

הדרוש, וכך עשה.

נפגשנו היום ואנו כבר מכירים, שתינו קפה טוב, החלפנו שעה נעימה בכיף זה עם זה, הוא התרשם מתקינותו של ה- 1070 ראשית,

ולאחר מכן על אותה עמדת בדיקה הורכב ה- 970 שלנו. מבחינתי 5 דקות הלבנה שהוא פיקס - שהרי אני כבר מכיר את ה- 970

הזה היטב ואת הקולגה.... לי זה מספיק.

אז הנה לנו ספור יפה איך מקשר שנרקם בין שני אנשים לתחביב, הוא מקבל ממני אספקת איכותיים ובתנאים מעל מה

שניתן היה בידו להשיג לבד - במיוחד עסקת הטרייד אין שחוסכת ממנו המון, ואני מקבל נתיב נוסף המאפשר בידי לשחרר דרכו כרטיסים

לשוק  בלי מאמץ רב ובהנאה גדולה, שכן תמיד יותר כיף רגוע ונעים לעשות עסקים מול אנשים חברים שבוטחים האחד בשני.

והאמת הוא ערבי אחלא שבגברים, בן אדם כפי ומאד אינטיליגנט ואפילו כבר ביקש שאשיג לו עוד חתיכה אחת 1070 הפעם עבור אחיו,

שגם לו אבצע עסקת טריידאין. לאחיו אגב כרטיס gtx970 זהה, זו הסיבה שהוא נדלק על הכרטיס שלי אז כי הכירו אצל אחיו.

אז תגידו, יותר טוב מזה יש ?

איך נסכם את הערב:

הנה לנו אותו בן אבוד gtx970 שבטעות רגשית שחררנו בתחילת ספטמבר מבלי מחשבה, חוזר אלינו ושב הביתה כדבריה של שולה חן

בשירה המפורסם "שוב הביתה..." (לינק למעלה).

היות ושלשום ממש השגנו גם GTX960 איכותי מאד של מדגם SSC (פוסט המתאר את השגתו ממש כאן מעלה בעמוד זה)

אגב גם בעסקת טריידאין עבור כרטיס 1070 שמכרנו, אין הזדמנות טובה מאשר לקיים צילום משפחתי של שני אחים אלו למשפחת .

שני הכרטיסים במצב mint condition ממש לא ליד ולא בערך אלא על אמת: הן פיסית והן ויזואלית ואני אוהב את זה כאספן של ממש,

ואולי אף לא אמכור את כרטיסים אלו עוד ואשמור אותם אצלי לאוסף צמית, כאשר נותר לי להשלים במשפחה רק את gtx950 האח הכי קטן,

ואת gtx980 הקצת מעל, כאשר את gtx980ti יש לי כבר (אצלי במחשב) כידוע.

20180927_211847.thumb.JPG.4fb329ec3365f24a69b580ae749d5660.JPG

אם כן יש לנו כנציגי משפחת כרגע את כל הליבות:

בכרטיס 980ti שאצלי במחשב מדובר בליבה הגדולה ביותר של העונה לכינוי GM200,

בכרטיס gtx970 יש לנו את ליבת הביניים GM204,

ובכרטיס gtx960 יש לנו את הליבה הקטנה GM206.

ממש נציג אחד מכל שבסדרה.  

לא ראיתי לנכון לפרק את 980ti המכונה גדליהו ממחשבי האישי, שיצטרף גם הוא לתמונה המשפחתית מפאת גודלו האימתני על

הקושי הרב (מאד) להציאו מהמחשב ולאחר מכן להחזירו - זה פשוט מעבר לסביר לבצע כך רק לשם התמונה ועל כן וויתרתי

ועם אחיו הסליחה.

סיכום עסקי:

חושף בפני הקוראים כי את כרטיס GTX1070 שמכרנו לו היום, רכשנו ב- 700 ש"ח בלבד, והיות והקונה הוסיף לנו בעסקת הטרייד אין

550 ש"ח, נוצר מצב שאם נתעלם לרגע מהעסקה הנוכחית שנגיד לא הרווחנו עליה מאומה, אזי טכנית נוצר מצב שקנינו בחזרה את

ה- gtx970 האיכותי שלנו מסדרת G1 ב- 150 ש"ח בלבד (150 = 550 - 700), ובמחיר שכזה זו בוודאי עסקה מעולה מאין כמותה,

וזו הכוונה האמיתית שלי בכל הסבוב הזה:

להחזיר את ה- 970 הביתה ובמחיר רצפה של ממש - כפי שמחזירים מטוס ישן של חיל האויר הישראלי, למוזאון חיל האויר העדכני,

עת רוכשים אותו בחזרה ממדינה זרה (לרוב מדרום אמריקה), אחרי שנמכר לה כמה עשרות שנים קודם לכן.

למעשה המכירה של ה- 1070 היא שאפשרה בידנו לבצע את החזרת ה 970 הביתה בעלות זעומה כל כך, עד שאין מרוצה ממני

הערב  הזה כנראה בכל מרכז הארץ 🎊 🎁

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים נולדים תאומים - מס' 2

סגירת מעגל מאתמול....

לקוראים הקבועים זכור לבטח אותו אירוע מלפני כחצי שנה לערך, בו השגנו כרטיס gtx570 windforce זהה

לאחד אחר בדיוק שאותו רכשנו קודם לכן, וכך נוצר מצב שהיו בידנו שני כרטיסים תאומים באותו רגע.

כל אחד מהם אגב נרכש ב 100 ש"ח בדיוק, שהיתה אז עסקה סבירה בהחלט.

הערב נוצר בידנו מקרה מקביל: 

אתמול בצענו (מתואר פוסט אחד מעלה) רכישת גומלין של כרטיס GTX970 G1 Edition (שהיה במקור שלנו והושב

בחזרה הביתה) באמצעות עסקת טריידאין כנגד GTX1070 שמכרנו. הקונה (שהוא מכר שלנו בתחום) היה כה מרוצה מעסקה זו

ומהכרטיס 1070, עד שביקשנו לבצע עוד עסקה זהה אם נוכל גם עבור אחיו (מפורט מעלה).

היום הסבוב השני הזה הושלם, אך זה יותר מעניין (וטוב) מסתם משהו בנאלי, תיכף נראה. תחילה לתקציר חלופת הווטסאפ:

549349519_.jpg.b73bcd6561e126b90067f2b321bf478e.jpg

שבהמשכה נפגשנו ובצענו את אותו תרגיל מאתמול, הוא מקבל gtx1070 ואני מקבל gtx970, כאשר הוא מוסיף 550 ש"ח.

יצוין שוב כמו אתמול, לנו ה- gtx1070 עלה 700 שח. משמע הדבר שאם בעסקה זו מולו נתחשב בכך שלא הרווחנו מאומה, ניתן

לומר שלמעשה את ה- gtx970 הזה רכשנו כמו אתמול ב- 150 ש"ח בלבד. וגם זה כרטיס זהה מדגם gigabyte GTX970 G1

edition, בהחלט צירוף מקרים מעניין ולא צפוי.

הנה להם שני האחים תאומים חונים זה לצד זה, כאשר החדש הוא התחתון, והקודם (שהיה שלנו במקור וקבלנו אותו אתמול)

הוא העליון:

20180928_223450.thumb.JPG.f19e8c97bdcfdade203d04210f147596.JPG

ניתן לאבחן בינהם פערים, מיוצרים באצוות שונות כשסימן אחד ברור הוא בכיתוב למטה ליד הסוקט pci:

בזה שלנו (העליון) הכיתוב ללא רקע לבן מתחתיו, ובזה התחתון הכיתוב הוא על גבי רקע לבן.

**קצת קשה לראות בצילום לצערי בגלל השתקפות התאורת תקרה.

יש גם הבדלים ב- heatsink אם תתבוננו בתמונה בקפידה - כאשר התחתון הוא בעל צלעות רבות וצפופות יותר מאשר בעליון.

או בקיצור אצוות מתקופות שונות.

עוד הבדל שמצאנו הוא בהרצת הכרטיסים:

הנה לפנינו עוד מקרה (שבדומה לנסיון שצברתי על אצוות gtx1070 גדולה) המראה היכן הבדלים בין איכויות asic שונות באים

לידי ביטוי, וזה מתקיים גם בשני ה- Gtx970 הללו:

הכרטיס שהוא בעל איכות asic גבוה יותר, אוטומטית bin לתדר גבוה יותר. זה משהו שלמדתי בימים האחרונים.

קרי שזה לא רק משפיע על מקסימום אובר קלוק שניתן להגיע אליו, אלא שזה משפיע במישרין על תדר דיפולטי מהמפעל.

למעשה השבב boost באלגוריתם של הדרייבר, לרמת זרם וטמפ' מותרת לו במסגרת שהוגדרה לכך, כאשר שבב

שהוא איכותי יותר, משמע זולג פחות, מגיע תחת אותה מעטפת זרם וטמפ' לתדר עבודה גבוה יותר - פשוט כך.

בעוד שב- gtx970 שהיה שלנו איכות השבב סביבות 71%, הוא boost ל- 1380mhz,

הכרטיס החדש שקבלנו זה עתה בו באיכות 79%, הוא boost ל- 1417mhz. כשני bin-ים גבוה יותר.

אז הנה הקשר שאם חפשנו אותו ואף פעם לא ידענו איפה הוא נמצא, כאן הוא נמצא. אותו הדבר קרה לי באצוות כרטיסי 1070:

היו כאלו שעלו ל- 1999mhz, היו כאלו שעד 1974, היו כאלו שעד 1963, והיו כאלו שעד 1950. כל עשה boost לתדר שבו

הוא סוגר את מעטפת הזרם המותרת לו לפי איכותו.

הפערים בין הקצות באצווה של 1070 היו 2.5% ,

ובמקרה של שני ה- 970 הללו, הפער גם הוא במקרה מגודל 2.5% (בין המהיר לאיטי).

אם כן נסכם, כי ביומיים האחרונים למעשה רכשנו שני כרטיסי GTX970 במחיר 150 ש"ח ליחידה, שלבטח יוכלו לשרתנו במי

מהמחשבים שבבית ואלו כרטיסים חזקים ואיכותיים מסדרת 970. לחלופין נשקול לגלגלם הלאה תוך כדי גריפת רווח נחמד בצד

הדרך - כל האפשרויות פתוחות לפנינו.

עכשיו,

אם כל זה לא היה מספיק מעניין לערב אחד, אז עוד משהו נחמס כבונוס שניתן לכנותו צ'ופר קטן:

הבחור שהרי כבר חבר שלנו סיפר לי עוד אתמול בשיחתנו, אודות כרטיס מסך HD7970 שהיה פרטי שלו עוד מ- 2012 ומת לו

לפני זמן מה. שאלתיהו מה עשה עימו והאם זרק לפח. אמר שטרם. בקשתי אותו עוד אתמול שכאשר ניפגש בפעם הבאה, אם

לא אכפת לו לתת לי את הכרטיס כי אוהב לשחק עם המקולקים הללו, אז מאד אעריך זאת. הוא כמובן אמר "שבטח, אין בעיה,

אפילו בשמחה". וציין כי כשנפגש עם העסקה עבור אחיו הוא יביא לנו אותו במתנה.

אז הנה נפגשנו כבר היום, והוא לא שכח והביאו אלי - איזה בחור מקסים:

20180928_223816.thumb.JPG.3948a9c729f4363420f487503d4f86f7.JPG

מדובר בכרטיס מכוסח למדי, מקולקל כאמור, וגם מטונף ברמות קשות. מעבר לכך גוף המאווררים מהפלסטיק השחור שבור ואינו

מחובר ל- heatsink אלא רק שוכב עליו טכנית לצורך התמונה. 

מבחינתי זהו אינו אלא צעצוע בשבילנו להתעסק עימו ,לנסות ולעשות עליו פרויקט עם נסיון הצלה.

אינני בונה יותר מדי שהדבר יצליח, אך היות ובעבר כבר הערנו מן המתים כרטיס או שניים, הנני תקווה רבה כי עם קצת עבודה

ובדרך נס, אולי נצליח להשיב גם את זה. ואם נצליח הרי שלא יהיה מאושר ממני, שכן זהו כרטיס אחלא גם היום, בכל זאת

HD7970 (הידוע בגלגולו גם כ- 280x). אז נחזיק אצבעות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מתנות קטנות" - מאת רמי קליינשטיין:

https://youtu.be/pn_p5_8taxg?t=47

כאמור אתמול קבלנו במתנה כרטיס Gigabyte HD7970 OC edition מקולקל, מה זה מקולקל....  מת טוטאלית,

זוהי טובה שעשה לנו המכר (שקנה מאיתנו gtx1070) בהביאו אותו אלינו ובמקום לזרוק אותו לפח כפי שבקשנו אותו.

אז נכנס הבוקר לחדר העבודה שלי וזה המניאק שנפח נשמתו מציץ אלי מהשולחן היכן שהונח אתמול, ואני מביט בו בחזרה,

כמו שני חמורים שמבטם הצטלב באמצע בוקר נעים ומנסים לעמוד זה על קנקנו של זה, חושבים לאן זה הולך ....

החמור בעל הבית החליט, שלא מתאים לו המבט הזה מצידו של ה- 7970 החוצפן. אני נוגע בו וגופו כולו קפוא ירוק וקר. 

אז אתה יודע מה 7970 שבור מרוסק ומפורק שנראה יותר מתאים לפח האשפה מאשר לחדרי ?

אני אראה לך מה זה ואתה עוד תלמד את לקחך.

יוצא בוקר שבת זה למסעי ואומר תחילה כדי שלא לפתח ציפיות מקדימות ואחרי זה להתאכזב:

שהסכוי אכן קטן שנראה את 7970 מנגן עוד יום, אבל תקווה אוחזת בי לאור נסיון העבר, שהצלחתי להציל גוויות כמותו כבר

יותר מפעם אחת, אז אולי יאיר לנו המזל. ואם לא ננסה הרי שלעולם לא נדע ונחמיץ אולי הזדמנות אז סתם חבל.

שלב ראשון הנני חוקר את הגוויה שהובאה אל חדר המתים ומגלה, שמי שהתעסק עם הכרטיס כנראה במטרה להבין מה קרה

לו,  לא היה איש מקצוע בלשון המעטה:

הוא שבר את גוף המאווררים במקום לפרק את הברגים כנדרש, הוא פירק כמה רכיבים ואת הברגים איבד ולא החזיר, כך שמה

שיש לנו ביד לא רק שנראה נורא, אלא גם עומד על קרעי תרנגולת ומתפרק ממש ביד כך שלא ניתן לרכיבו בחזרה.

אמרתי לעצמי כך:

אינני יכול לגשת ולהתעסק באשפה המטונפת והמפורקת הזו. חייב שלב ראשון לעשות לגוויה רמונט כולל מא' ועד ת'

ולהביא הכרטיס (סליחה אסופת החלקים) למצב קוסמטי ונקיוני ראוי. שבמקרה של החמור nec זה אומר מצב כמו חדש...

ואחרי זה נשבור כבר את הראש מה הלאה.

אחרי רמונט מתיש שכלל נקיון יסודי גם של ה- PCB של הכרטיס (במטרה להבטיח שאין עליו קצרים בגלל הטינופת), 

רק אז ניגש לבצע את כל השפצורים הנחוצים - על מנת להצליח איכשהו להרכיב אותו בחזרה, כן, למרות המחסור בחלק מן

הברגים ולמרות השברים בגוף המאווררים.

לשם כך השתמשנו בחוט ברזל בשיטת הליפוף בלחץ - על מנת להצמיד רכיבים שניתן בלי הברגים שאינם. את השברים

איחינו בעזרת דבק loctite מהיר 10 שניות חזק.  ומה כבר יכול לקרות עד כאן ?  

מקסימום שרפנו את בוקר שבת על כלום, אבל לפחות נהננו כמו שאומרים.

ואין לי בעיה עם בזבוז זמן ובתנאי, שזה בזבוז זמן על משהו שאני נהנה ממנו במסגרת התחביב.

אז כך עושה וממשיך בלי שום מושג מה ילד התהליך בסוף. 

ואחרי כל המאבק וההשקעה בסוף קבלנו כרטיס מורכב מחובר ומגיע רגע האמת - זה מוכנס למחשב, מחזיקים אצבעות

ומתניעים מנועים. כאן אני עוצם לרגע עייני, מרים תפילה קטנה שאולי ירחמו בשמיים על 7970 זה ויתנו לו את הזכות לעוד

נשמה אחת כחתול נפוץ.

ו....

...

..

voila, הצעצוע מתעורר מקברו ממש כאילו לא הוטמן שם מעולם. פרץ רגעי השתחרר עד שיושבי הבית רצו אחוזי בהלה 

לראות מה קרה לחמור בחדר העבודה... 🤣

אז כמובן שפשוט זה ממש לא היה, כי בהתקנת הדרייבר התגלה שיש בעיה והמאווררים נוסקים לסל"ד לא תקין, בירור מהיר

מעלה שכנראה יש בעיה עם רכיב הניטור של הכרטיס, מה ששולח אותי לאור נסיון עבר לחומרים הטכניים לאתר גרסת ביוס

עדכנית יותר מהיצרן . הורדה, ביצוע flash, התעוררות מחודשת וסוף סוף הכרטיס מתנהג כפי שצריך תפקודית, 

למעט בעיית ניטור שעדיין אינה פתורה במלואה:

כלי MsiAfterburner ו- GPUZ אינם מקבלים את הנתונים מהכרטיס שממאן לתת אליו גישה. אך כלי ניתור מקצועי Hwinfo

כן מחלץ את כל המידע מהסנסורים בגישת low level כך שאני רגוע, הכרטיס מתפקד כשורה. **למעט המגבלה הקטנה הזו

של  שני הכלים האחרים שלא מאפשרים להביא ממנו data. אך זוטה לשמוש הסטנדרטי בכרטיס ואפשר לוותר עליהם.

**עריכה: זה הסתדר בהמשך (פרטים עוד כמה פוסטים קדימה)

סט בנצ'ים סדור הורץ עם Hwinfo עובד ברקע ככלי ניטור במקומם (הוא כאמור כן מסוגל לקבל data), אלו מראים שהכרטיס

חזר לבימה המרכזית כמו ענק, ממש כך, והכל עובד פיקס. 

זהו כרטיס שרץ על 1000mhz תדר (הגרסא הרגילה היתה למי שזוכר 925mhz) וזכרונות על 5.5Ghz כמו הסטנדרט.

gpuz.jpg.41a9c4af0dddf805053d97200060c164.jpg

הוא הגיע אלינו כאמור אתמול ובפוסט אחד קודם מעלה בעמוד זה - כבר תלינו את תמונתו ברגע הוצאתו מרכב הקברנים

של חברה קדישה (נו זה השחור) אזי שאין טעם לחזור עליה שוב. 

נעבור איפה ישירות לצילום חלקיו של הכרטיס כשהו מפורק על שולחן המנתחים (אזהרה התמונה קשה לצפיה)20180929_103507.thumb.JPG.01801e302c6a66ca8d14333c7058d01e.JPG

כאן אחרי שלב הרמונט המלא ולפני נסיונות הרכבה שבאו לאחר מכן:

20180929_114624.thumb.JPG.212b8c5f4d00327c48d56ba19af2d036.JPG

ולאחר עבודת שפצור שכללה גם אך לא רק חוטי ברזל מלופפים, הדבקות, וכל טריק מוכר בשרוול.... הבייבי חזר לעמוד על

הרגליים מורכב חזק מוצק ומוכן לאתגר:

20180929_124015.thumb.JPG.74a76011efbf24bf702a889648352d6e.JPG

דוגמא אחת לחיבור בחוטי ברזל לצורך הצמדת heatsink של רכיב ה- VRM, ניתן לראות במרכז התמונה הבאה (עד כמה שאפשר להבין מהצילום):

20180929_144606.thumb.JPG.06b6a51f6197a2532d46e865d13fad53.JPG

אז הנה לנו עוד הצלה יפה מחדר המתים ממש רגע לפני קבורת המת, שגזלה מאיתנו הרבה מאד זמן ואנרגיה אך תוך הרבה

מאד השקעת אהבה. הכרטיס הזה יכנס למחשב שלנו עליו בני הקטן משחק (זה המחשב שלו) ויחליף שם צעצוע זקן

GTX560Ti. לבטח יאפשר לבני סוף סוף לעבוד תחת 1080P עם הגדרות גראפיות ראויות, ולא 720P או low בכל דבר כמעט

ששמנו לו, והרי זה מבורך שבעתיים.

זוהי ההצלה מספר כבר לא זוכר כמה שלנו, שמוכיחה (לי) כמה דברים:

שכרטיסי מסך כנראה נדפקים לעיתים בשל עומס צבר אבק שהצטבר עליהם וייצר קצרים. לראיה הנקוי היסודי גם של ה PCB,

הם כנראה מה שהחזירו אותו לחיים. נוסף על כך הביוס היה דפוק או פגום ומשהו לא טוב בהחלט עבר על הכרטיס הזה שהביא

לדפק נוסף. כמו כן למרות עדכון הביוס שסידר את תפקודו התקין, עדיין אין גישה מושלמת לשבב הניטור של הכרטיס באמצעות

כלים פשוטים, אך למזלנו כן יש גישה באמצעות כלי low level ואלו איששו - שהכרטיס מתפקד ברמה ההנדסית-טכנית תקין, ולראיה צלח את כל הבנצ'ים ללא כל קושי. הנה לפנינו תוצאת 3D Fire Strike של 9200 נק':

firestrike.JPG.8f0ace5b78757e81fef044397dcb0fbd.JPG

תוצאה זו רק מאששת לנו את שכבר ידוע, והוא שכרטיס זה בר כושר ביצוע של בדיוק מחצית מבצועיו של GTX1070, לכן

ככזה הוא עושה עבודה יפה ומכובדת עד היום תחת 1080P. כבר היה לנו בשרשור הארוך הזה בעבר כרטיס R9 280X -

וכרטיסנו הנוכחי הוא אותו הדבר בדיוק אלא רק מלפני ששינו לו את השם מ- 7970 ל- 280x בשנת 2013 , כחלק מתהליך

מסחרי-שווקי מוכר שנקרא תהליך rebadging - על מנת למחזר דגם ישן 7970 מ- 2012 רק תחת שם חדש 280x ולמכור

אותו שוב פעם רק כמודל השנה החדשה 2013 .

משחק קליל שערכנו עם צנוע - במטרה שיצליח לנו ישר במכה הראשונה כמו שאומרים ויחסוך מאיתנו נסיונות

חוזרים ונשנים רק עד למציאת נקודת אופטימום מדויקת, היה להעלות את תדר:

א. הליבה ל- 1100mhz מדיפולט 925mhz (או 1000 שיש לגרסת זו שלנו שהיא כבר מומהרת מהמפעל)

ב. הזכרון ל- 5700mhz מדיפולט 5500

אשר סיפקו את התוצאות הזריזות הבאות - עברנו סף של 10,000 נקודות ב 3D fire strike:

1953498881_3DfireStrike1100GPU5700Vram.JPG.04607fa8a4ae2e2a47d03210c5909810.JPG

ועברנו סף 45fps ב- Unigine position המוכר:

94127252_SuperPosition1100GPU5700Vram.thumb.JPG.117430535c84d69c6523f877f68415d8.JPG

זהו כרטיס בשווי עקרוני גס של כ- 200-300 ש"ח כיום, ושני יתרונות מהותיים עומדים לזכותו ובהם

א. העובדה שיש לו 3GB לעומת מתחריו מאותה תקופה שהחזיקו רק ב- 2GB,

ב. המשך תמיכה מלאה ואפטמוזים ש- מבצעת לדרייבר שלו עד עצם היום הזה, גם עבור הכותרים הכי חדשים וטריים

בשוק כולל 2018.

ולכן לקבלו בחינם מבחינתי זו בהחלט כשירו של רמי קלנשטיין - מתנה קטנה (ונחמדה) - לינק מעלה.

היות ודגם זה היה אחד מהדגמים הכי פופולריים ומפורסמים בג'אנר כרטיסי המסך, בשל כמה סיבות שאחת מהן היותו סופר

מוצלח ומאד שימושי עד היום ממש, זהו אחד הכרטיסים הכי נסקרים הסטורית ומהווה את אחת מן הקלאסיקות של כל

הזמנים בתחום. משכך סוקרים אותו שוב מעת לעת בתעשיה, בכדי לראות איפה עומד כוחו ביחס לתחרות העדכנית. 

סקירה טובה לטעמי על הכרטיס הזה עשה ממש לא מזמן מיודענו סטיב מ- hardwareunboxed .

נכון לראייתי לצפות בה, אפשר ללמוד מעבודתו לא מעט אודות יכולתו של הכרטיס ובמיוחד בהשוואה למתחרו הישיר

המודרני GTX1050Ti עת הוא מראה לו מי הבוס :)

ועוד אחת מלפני שנה וחצי טובה גם היא:

test

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של exeaction

1070 ב-700 שקל זה מחיר מטורף אבל לא מבין למה שתעדיף 550ש"ח ו970 במקום לבקש עליו נגיד 1400 בשוק יד 2.

כי אף אחד אינו משלם 1400 שח עבור כרטיס כזה ביד שניה. את רוב הכרטיסים מכרתי כמובן במזומן ללא טריידאין

כך שהסר חשש מליבך. 

1400 doesn't cut it - not even close....

מחיר השוק מתכנס לאזור חיוג 1000 ש"ח (לעיתים כמה גרושים מעל... אך לא הרבה מעל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NEC אהבתי מאוד לקרוא את התגובות המפורטות המשכילות והמושקעות שלך בתחום כרטיסי המסך המשומשים...שנחנו גם ביכולת ביטוי וכישרון כתיבה מתובל בהומור בריא.

ישר כוח וכל הכבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר יצא לי להתקל בכרטיס HD 5770 שסירב להגיע למהירות שעון 3D. רק צריבת ביוס חדש עזר.

ככל הנראה זה מה שקרה לבעלים הקודמים ומכך יוצאת התעסקות היתר שלו בכרטיס.

פתירה וזיהוי של תקלה אחר תקלה מצביעה על חוכמה שמגיעה עם השנים. יישר כוח. 👍

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבודה יפה👍

שתף אותנו בהזדמנות בחומרים שאתה משתמש בהם ובהליך הניקיון והשיקום, לא מעט אנשים מחליפים מחשב או כרטיס כי נסתם המאוורר או סתם התייבשה המשחה, אולי קוראים ימצאו בזה עניין.

כמו כן, יהיה מעניין לראות תצוגת תכלית של כלל המחשבים שבביתך כולל מפרטים, אולי נחליף המלצות ותובנות:) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

שתף אותנו בהזדמנות בחומרים שאתה משתמש בהם ובהליך הניקיון והשיקום

זה מה שעניין אותי קודם.

הוא משתמש בMX-4 ... מעניין מאיפה הוא קונה.

גם איזה סוג LOCTITE משתמש.

מצחיק שחובבי חומרה כמונו אוגרים לעצמנו מלא חלקים עד כדי ממש "מעבדה" בבית. עד שאין מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

עבודה יפה👍

שתף אותנו בהזדמנות בחומרים שאתה משתמש בהם ובהליך הניקיון והשיקום, לא מעט אנשים מחליפים מחשב או כרטיס כי נסתם המאוורר או סתם התייבשה המשחה, אולי קוראים ימצאו בזה עניין.

כמו כן, יהיה מעניין לראות תצוגת תכלית של כלל המחשבים שבביתך כולל מפרטים, אולי נחליף המלצות ותובנות:) 

ראשית תודה רבה לך כמו גם לכל החברים המפרגנים וללא יוצא מן הכלל :beerchug:

אין כמו לקבל פידבק עבור הטרחה שמייצר, אשר יוצאת בסופו של דבר מעניינת ושימושית לאחרים - קרי שיש לה קהל.

לשאלתך החומרים שבהם משתמש כוללים שמן שחרור מיסבים WD-40 המוכר לכולנו עוד מהילדות:

image.png.d24bab0ef520b0654851ff0ab91b0ae3.png

לשימון המיסב מאוורר לאחר הנקיון משתמש בשמן מנוע של אוטו, לא משנה הסוג והמותג. אפשר גם שמן מכונות:

image.png.826871d3355ab6896ff6fa234a02f1e3.png

לניקוי כללי וה- PCB משתמש באלכוהול טכנאים 99.99% שרכשתי מיבואן לצרכי אלקטרוניקה.

זהו חומר מאד נפוץ לשימוש בעולם האלקטרוניקה והאופטיקה (צילום).

image.png.6ea8c796f2d8c85b2d60de188e1877f2.png

לניקוי ראשוני של הכרטיס ככלל, משתמש בשואב אבק טיפוסי. לנוחיותכם תמונה שתבינו איזה סוג ודגם:

image.png.412bfb9201d47816ea5fc9508740c8c3.png

לניקוי heatsink לאחר שפורק ונשאב שאיבה ראשונית, משתמש בזרם מים חזק ורצוי חם, אפשר בכיור ועדיף במקלחת

(אם יש שם זרם עוצמתי יותר) המסייע להדוף את הלכלוך היטב מהחריצים הדקיקים, להלן צילום שתדעו מה לקנות:

image.png.3f931e19d5ee966719ea5e7889cd7cf4.png

לאחר מכן יבוש במייבש שיער של האשה (אבל ש..... אל תגידו מילה אחרת הלך עלי אם היא תדע):

image.png.fa34332d13283d13e9e994205ff2ae67.png

שימוש רב במגבוני נייר לחים של התינוק לניקוי ידני של כל רכיב ורכיב שמצריך זאת:

image.png.c34e837cd0bbd8a78e4a8a34bae28b7d.png

ציטוט של Jabberwock

זה מה שעניין אותי קודם.

הוא משתמש בMX-4 ... מעניין מאיפה הוא קונה.

גם איזה סוג LOCTITE משתמש.

מצחיק שחובבי חומרה כמונו אוגרים לעצמנו מלא חלקים עד כדי ממש "מעבדה" בבית. עד שאין מקום.

משתמש במשחה של noctua nh-t1 או של cool MX4 יש ברשותי גם וגם. פשוט קניתי בהזדמנויות שונות

(הסבר מיד יבוא):

image.png.473443af5220a6aed762604a6aac1ec1.pngimage.png.9dd11dd1195f970b0950ac98e6180f02.png

מבחינתי הן שוות ערך ומעולות.

את ה mx4 יש זמין בעקרון בשפורפרת גדולה של 20 גרם, לכן רכשתי בהמשך הדרך משראיתי שהנני צורך כמויות גדולות,

כאשר החבילות ה- 3 גרם הקטנות של אינן אפקטיביות במבחן העלות תועלת, וגם מטריחות אותי לסור לקנות כל פעם

מחדש וזו טרחה מיותרת שטוב לחסוך אותה אם ניתן. למי שעובד עם כמויות, מומלץ כאמור לרכוש שפורפרת mx4 אחת גדולה

של 20 גרם ולסגור את הפינה הזו. יש בכל מקום כמעט אם זה KSP, TMS, או איבורי.

הדבק הוא זה המוכר שמיובא לארץ על ידי יעקובי:

image.png.4d60170906d4f068735e08070eef8e5f.png

לגבי אגירת חלקים לכדי מעבדה של ממש כפי שציינת, זו אינה בדיחה ובאמת מכה אמיתית - בגילנו מדובר במאבקים לא

פשוטים מול האשה שאינה סובלת זאת אז יש להערך בהתאם. המזל הגדול (שלנו) לפחות הוא שאנו גרים בבית פרטי, כך

שמקום לא חסר. ולא רק שעומד לרשותי חדר עבודה פרטי שהוא כולו רק שלי, אלא שיש גם מחסנים בשטח הנחלה ואשר ניתן

לאחסן בהם כמויות בלתי נדלות.

ולמרות כל זאת ולמרות התנאים האידאלים לכאורה, עדיין לא מעט ג'אנק זרוק בנתיים פה ושם - וזה מספיק בכדי לעצבן אותה.

ואם כבר באיסוף ערמות עסקיננו, מזכיר לי כי מלאי כרטיסי המסך כרגע קצת מתחיל להיות מוגזם ועולה על גדותיו,

ומשכך עושה הרושם כי מכירת חיסול מתקרבת מיום ליום:

20180929_191258.thumb.JPG.563868931cdb6223862621db77a6f274.JPG

זה רק מה שמסתובב לי בין הרגליים על המדף כן. בנוסף בכל אחד מן המחשבים בבית (ויש כמה וכמה מחשבים), יש כמובן את

כרטיס המסך שנמצא בתוכו בשמוש ואינו נוכח בתמונה :facepalm:

ובנתיים עדכון טרי ומשמח בנוגע ל- HD7970, לאחר שזה הועבר למשכנו החדש במחשב של בני והותקן על נקי,

הפלא ופלא אותה בעיה של חוסר יכולת לגשת לשבב הניטור שלו מכלי afterburner ו- gpuz נעלמה כלא היתה,

והוא עתה מתנהג מושלם לחלוטין.

אז כנראה היתה בעיה ספציפית בסביבת העבודה של המחשב הקודם עליו ערכתי את כל הבדיקות והתיקון שלו.

מחשב זה משרת אותי כעמדת בדיקות לכרטיסי מסך מרובים לאחרונה, וכנראה שהוא עמוס ביותר מדי שאריות של דרייברים

מכל כרטיסי המסך שמתעסק עימם עד כדי הבאה למצב של באגים. אולי זו הזדמנות להחזיר לו את מערכת ההפעלה בחזרה

לנקיה....

אם כן תם ונשלם - הצעצוע 7970 פגז אמיתי וישרת את בני היטב. זהו כרטיס בלתי מכיר ובלתי סחיר בגלל כל השפצורים הלא

שגרתיים שעבר ואותם תארתי בפוסט הקודם, לא מוכן למכור דבר שכזה לאף אדם. משמע שהכרטיס הזה ישאר בבית שלנו

לצמיתות, ומשכך זה כבר נהנה מיחס של בן משפחה אמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...