מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום - עמוד 12 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום

nec_000

Recommended Posts

נהפוך הוא, הטעויות הם אך ורק אצלך. לא אשמתי שאתה דוגל בזה שכרטיסים כמו 280X\570 מתאימים ל א' ב' ג'..

הם מתאימים לקהל מסוים שמחפש לשחק בצורה כזו או אחרת, ממש לא לגיימרים שמשחקים ב בהגדרות מלאות, גבוהות

ודופקים המון שעות בהמון משחקים מודרניים. פה הטעות היא אך ורק אצלך.

מחשב לילד הקטן שלך בבית - נהדר. מחשב לאדם שרוצה פריימים לא יציבים - נהדר. מחשב לאדם שמחפש הגדרות מתפשרות - נהדר.

רחוק מלהיות כרטיסים עבור כולם.. לך מתאים 30 פריימים, זה לא אומר שברמת המאקרו זה צריך להיות סטנדרט עבור כולנו. עוד טעות שלך.

הטעות האחרונה הינה שוב - ההתמקדות במעבד. אז דיברנו על כותר מולטיפלייר שהראה פריימים יציבים יותר עם בשרת של 64

שחקנים. ושוב - אתה מתבלבל\לא זוכר\טועה. דיברנו על משחק BF ברשת, עם i5 אל מול i5 מומהר.. אין קשר ל i7

כאן. לא מדובר בשלל משחקים שעשו לי קרטועים, אלא במשחק אחד שטענתי ש i7 יראה שיפור משמעותי ופתרנו את זה

כאשר המהרתי את המעבד מעל 4GHZ בשביל הבדיקה ( את אותו i5 שעובד נהדר ויציב עם 1070 לעומת 290 ) . אין שום קשר למשחקי הסינגל ש 290 מקרטע איתם בנקודות

מסוימות המפוזרות במשחק, זה משהו שמגיע מנפילות פריימים בלבד וזה קשור למאיץ הגרפי. זה שאתה לא מכיר זאת,

לא הופך את הבעיה - לבעיה של או בעיה במערכת ההפעלה. אתה לא מדבר עם יוזר ממוצע.

הבעיה הינה שבמשחקים שאתה לא מכיר, או במשחקים כמו הוויצ'ר שאתה כן מכיר - אתה לא יודע או לא מוכן לזהות

את הנפילות האלו, אתה מסתמך על ההסבר ההנדסי שגם אם הוא נכון - הוא לא סותר את הנפילות האלה במשך 200

שעות של משחק. הטעות היא אך ורק אצלך. גם אם אתה מוכן לקבל 30-45 פריימים כמשהו יציב וחלק - זו העדפה

אישית שלך, אין להכליל אותה על כולם.

על אותה משענת - מדובר באותו מעבד, שמומהר מעל 4GHZ בשילוב עם 290TRIXX. המשחקים לא עולים בצורה חלקה בהגדרות

כאלה ואחרות. על מה אתה מתווכח ? אין צורך, זו עובדה קיימת. לא אני כותב את הדרייברים ואת מערכות ההפעלה ואת המשחקים.

זה המצב הקיים, אתה יכול להתכחש ולהישען על סרטוני שמספקים לנו מבט חטוף ממהלך המשחק, או להבין שיש בשוק המון

משחקים שהחוויה הכללית לא דומה לכרטיס כגון 1070. אני לא טועה, כי אני רואה ומרגיש זאת גם עם ה 970 הקודם שלי. אני מכיר

גם את ה 970 ( המפוח שכרגע אצל חבר אחר ) בשלל משחקים. החוויה לא דומה בהרבה משחקים אל מול ה 1070. למה להתווכח

גם על זה ?

אתה לא משחק מספיק כדי להבין מה אני אומר. או שתקבל את זה, או שלא.. בכל מקרה אין לנו מה לעשות מעבר לזה.

אגב בנושא עצמו של כרטיסים יד שנייה,

אני גם מעוניין לנפץ איזה מיתוס שכזה. הרי עם אדם הולך אחורה ולוקח כרטיס כגון 570GTX כדי לשחק משחקים

מודרניים - זה אומר שעד היום, הוא לא שיחק אותם ? או שפשוט לא מעניין אותו לשחק משחקים מודרניים באותה שנה

או בשנה שאחריה ?

המיתוס הוא - שאתה לא תצליח, לפחות לא מספרית לכמת את הנושא הזה.  אין לך איך. אתה לא מכניס את זה

בחישוב שלך של ה 100 ש"ח. האם אתה לוקח בחשבון בעיות תאימות לדרייברים חדשים ? הרי, לא כל המשחקים

יהיו מאה אחוז עם כרטיסים מיושנים... אני אומר מראש שזה שלא נתקלת.. לא אומר שאחר לא ייתקל וזה מצב ריאלי.

כל אלו - לא נלקחים בחשבון בספירה הכללית שלך של קניית כרטיס ומינוף שלו למצב עובד.

בוא נסתכל על דברים נוספים :

1. אתה טוען שבעסקה של 100-200 ש"ח, אתה מביא כרטיס כזה או אחר שמריץ כותרים כאלה ואחרים בהגדרות כאלה

וכו' וכו'. מדובר בעסקה יד שנייה שהאחריות עליה לא קיימת ומה שקיים זה רק המילה שלך : "חבר'ה לא הלך לי עדיין

אף כרטיס". אבל הסיכון שילך כרטיס קיים, אי אפשר לדעת מתי.

2. ההתעסקות בזמן שכבר הבנו שזה מצריך עבודה של פירוק, פנייה למוכר, זמן של חיפוש כל אלו - זה זמן שאתה שורף

על הזמן הפנוי שלך מבחירה. זה גם משהו שאני אישית בשעתיים-שלוש עבודה מכניס לכיס עוד כסף קל.

3. הנסיעה - אם קיימת. החלפת משחה וכו' וכו' אם זה קיים. וכמובן הכי חשוב - לא לכולם יש את הכלים והידע לעשות

את זה, לא משנה אם זה פשוט או לא.

אם נצליח לכמת את הכול.. יש לזה פתרון ( לאותו ילד שאבא קנה לו כרטיס ב 100 שקל ושרף במצטבר עוד 500 שקל

מסביב על זמן מבוזבז ). לקנות כרטיס כמו 460 או 1050Ti עם אחריות מלאה, יד ראשונה וצריכת חשמל יותר טובה

לשלוש שנים - ארבע שנים הבאות. רק ההפרש הלא משמעותי של צריכת החשמל ( נגיד 10 שקל בחודש למי שמשחק

המון ) מכפילים את זה בשלוש שנים וכבר.. להחזיק כרטיס כ"כ מיושן לא ישתלם. מבין את הפואנטה ? יש כרטיסים

של 500-600 שקל שיחסכו את כל השיט הזה.. הצד ההנאתי של התחביב זה משהו שאני בחיים לא יזלזל בו. עסק

שלך ממה אתה נהנה.

האם זה לא נכון להסתכל על זה ככה ? התחביב שלך, הוא בעצם תחביב מצוין. זה מוכיח עד כמה לא משתלם לאדם

שלא נהנה מזה לעשות את זה, אלא ללכת לרכוש כרטיס נורמלי או כרטיס מיד שנייה עם אחריות במחיר הוגן.

זה הצד השני של המטבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 311
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מתנצל על הפוסטים הארוכים אני פשוט חייב להראות משהו לכולם, כדי לתת שיעור בהתעסקות בשטויות.

http://www.guru3d.com/articles_pages/powercolor_red_devil_vega_56_8gb_review,24.html

אני רוצה לתת לכם דוגמא חשובה.

מדובר בבדיקה של כמה וכמה משחקים מהזמן האחרון והנה לכם התמקדות במשחק הוויצ'ר השלישי והטענות שהופנו נגדי

ובבקשה בוא נסיים את זה כאן. מדובר בפאץ' האחרון של המשחק מן הסתם ובדרייבר מעודכן לחלוטין ומדובר במערכת הנ"ל :

Core i7 5960X (Haswell-E) @ 4.2 GHz on all eight cores

זוכרים מה רשמתי כמה תגובות קודמות ? שיש לי איפשהו ממוצע של 80 ומשהו בוויצ'ר ? אז גורו מאמתים את זה שיש ממוצע בערך של 83

פריימים. אני עם i7 7700K מומהר היום במערכת הראשית. יש היגיון בזה.

ברשותכם, בוא נעבר ל 290. 45 פריימים ממוצעים על אותה מערכת.

אמרתי שאצלי זה שחיק והפריימים המינמליים יורדים לאיזור ה 68-72 ? כלומר אם אני נועל את הפריימים יש לי 60 יציבים

כל המשחק. עד עכשיו בסדר והגיוני ? אחלה.

כאשר יש 45 פריימים פאקין ממוצעים ל 290 עם המעבד הזה מומהר ל 4.2, זה אומר שב 200-400 שעות משחק יהיו צניחות

מתחת לממוצע ? אם אני ראיתי צניחות ל 28-29, הנקודה שאני מנסה להעביר שחווית המשחק הכוללת נפגעת מזה, היא לא נכונה ?

בוודאי שהיא נכונה.

האם 280X עם ממוצע של 30 פריימים זה נקרא שחיק ? האם לא יהיה כאן ירידות לאיזור ה 20-18 ? בוודאי שכן.

@nec_000 אתה בכלל מודע לכך שיש עוד משחקים כאלה ואחרים ? זה הופך את 290 לרלוונטי עבור אלו שרוצים הגדרות

גבוהות, מלאות ?

ה 290 מצליח לסחוט 45 פריימים ממוצעים, בכותר שעבר מעל 12 פאצ'ים, עם מעבד הכי חזק עבור הבדיקה האפשרית - מומהר,

עם מעודכנים ומערכת הפעלה מעודכנת. בדיוק מה שטענתי. שהנפילות האלו שקיימות בחלקים גדולים מהמשחק - מורגשות.

בבקשה ממך - תקרא הכול, תעבור על הכול ותשאיר את זה איך שזה : שאתה מסוגל לשחק באופן שלא יפריע לך אם צניחות

פריימים לאיזור ה 30 ומתחת. אני אומר מתחת כי אני מכיר מקרוב את המשחק. או שפשוט תתן הסבר חלופי שאפשר להוריד

הגדרות ולא לראות הבדל גרפי ( עבורך ) ואני מקבל את זה בשמחה.. לא כולם רואים הבדל ורוצים לשחק על מקסימום.

רק אל תגיד לי שאין קריסות לאיזור הזה או תתן לזה הסבר הנדסי. 1070 לא זז מ 60. זו הנקודה החשובה, חווית המשחק

לטווח ארוך בהם ה 2000 שקל גם נמדדים ולא רק על פני משחק בודד או שינוי הגדרות גרפיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר אור,

הדיון כנראה לעולם לא יגמר, אעשה ברשותך אפילוג ובזאת נסיימה.

ראשית כתבת הרבה, ולא מעט חומר לעניין. 

אתייחס רק למה שמעניין בעייני ואם פספסתי את היתר, זה משום שלא רוצה עוד להתעסק ברמת הבורג.

מבחינת חשמל (כמהנדס - זה קרוב לליבי) לא יודע איך הגעת לפער של 10 ש"ח בצריכת חשמל (לחודש) בן שני כרטיסים,

אך כנראה חישבת פער חשמל גדול מדי בצריכה, או שהתבססת על שמוש (מוגזם מדי ?) של שעות מדי יום.

בפרטקטיקה אף אחד אינו משחק כל כך הרבה :) (אלא אם מדובר בילד בחופש הגדול אולי ?)

הפערים כנראה מתכנסים יותר לכוון 1-3 שקלים גג לחודש. משמע שהטעון הזה לגבי הפער הכספי (הגם שהוא נכון בראיה

הסתכלותית), פרטנית במקרה שלנו (ראלית) יוצא לא מספיק כבד בכדי להתייחס אליו.

הטעון האחר שהעלאת מנגד, שמי שזה אינו תחביב שלו ויידרש לכלות זמן אנרגיה וטרחה בעבור המשומש, הוא הטעון החזק

והמנצח!   ופה אנו תמימי דעים. אין טעם להתעסק עם משומשיזציה (לא רק בתחום הזה אגב) למי שהנושא אינו קרוב ללבו,

למי שאין לו הנאה מהתחום (תחביב), למי שאינו אוחז ביתרון יחסי (רב) בסוגיה - כזה שמאפשר לו להרוויח משהו מההתעסקות

(כרטיס זול לעומת חדש). לציבור הרחב הדבר בפירוש אינו כדאי ואינו משתלם. סגירת נושא.

לגבי הפוסט השני שתלית לא אעמיק בו (כרגע לפחות) מפאת קוצר זמני, ואדווח בקצרה את ממצאי שלי - שכן לטובת הנושא שוב

ישבתי אתמול לבדוק בביתי:

הממצאים שלי היו נכונים כפי שתארתי בפוסטים הקודמים, וכיום עם R9 390 העובד על 1080-1100mhz זה מה שמקבלים.

משמע שיש ירידות (לעיתים) מתחת ל- 60fps. משמע הדבר שמי שיקנפג הכרטיס לעבוד בתצורת vsync, ירד פה ושם לסנכרון

על 30. ולכן במקרה דנן לא כדאי לקנפג כך:

אז או לקנפג ללא vsync (שזה ממש לא נורא), ואז הירידה מתחת ל- 60 של כמה פריימים פה ושם אינן מורגשת, או...

שעושים עוד יותר חכם:

מורידים הגדרת גרפיקה ל- High ואז ה- FPS נוסק לאזור 80-85 סדר גודל ממוצע (מדדתי) ולא מתקרבים בכלל לאזור 60.

קרי אין עוד סכנה לנפילה תחת vsync.

נשבע לקורא המצוי שחיפשתי הבדלים באיכות התמונה: מה ירד, מה נחתך, מה נפגע ...

אז אולי עיניי כבר לא כתמול שלשום זה בטוח, אך לא יכולתי למצוא הבדל. שתי ההגדרות הללו נראות זהה בעין.

דבר נוסף שבדקתי בפורומים שונים ומצאתי, שאין הכרח אגב לרדת להגדרות high במלואן, ומספיק להשאר על Ultra אך

לשנות 2-3 פרמטרים ספציפיים בהגדרות, ורק אותן להעביר ל- high, וזה יעשה את העבודה הנדרשת.

יש guide ברשת האומר מה לשנות (אותם רכיבים פרטניים שרק הם יוצרים את העומס הכבד)  ואם משנים רק אותם,

ה- FPS נוסק ל- 75-80 .

משמע שמבחינת חווית משתמש ולאחר העידון המדובר בהגדרות הגרפיות של הכותר, והחזרת ה- FPS בשל כך לסף הגבוהה

הנדרש, הפער הביצועי והחוויתי (זה הדגש - החוויתי) שנמצא בין 1070 ל 290/390 בכותר זה, הוא אפסי ובלתי ניתן לאבחנה עוד.

קרי שבעין לא רואים הבדל בתמונה בין ultra - לבין ultra עם 3 סעיפים שהורדו ל- high.

וכאן אנו חוזרים "למשל הוידאופיל":

גם אתה coch ככל הנראה ובזהירות הנדרשת, לא תאבחן שום הבדל בכותר הנסוב לאחר עידון ההגדרות כמוסבר לעיל.

ואם תתאמץ מאד, תקפיא תמונה ותבחן עם זכוכית מגדלת, ואולי איכשהו כן תמצא משהו בכל זאת, מדובר יהיה בהתפלפלות

פנאטית לחלוטין, שרוב רובו המכריע של הקהל לא יכלה עליה דקה אחת מיותרת מזמנו.

לכל שחקן מחשב שאינו פנאט ואינו מחפש עקרונות, אלא מחפש לקבל חוויה משחקית שאין ספק לגביה,

ואם אינו רואה הבדלים אז הם לא קיימים מבחינתו, הפער בין שני התצוגות שיראה לא יהיה קיים.

לפאנט דתי שעובד עם אמונה, מבחינתו עצם הידיעה שיש הבדל בהגדרות (גם אם לא ממש ניתן לאתר אותן בעין) זה לא יעזור,

עצם הידיעה (והאמונה) שמשהו שונה, חורצת דין:

כרטיס אחד עובד 80FPS תחת Ultra "טהור", וכרטיס שני עובד תחת 80FPS תחת Ultra "חלקי", וזהו זה:

גורלנו נגזר להחשב ככרטיס "אשפה".

אלא שאחד עולה 2000 שח והשני 400. נראה (לי) שלרוב רובו של קהל הצרכנים ולאחר שהעמיק והבין את הדיון לעיל על בוריו,

בהחלט יסתפק במקרה הפרטני הזה בכרטיס של ה- 400 שח, ויחסוך מעצמו 1600 חשובים למטרות ראויות אחרות.

פה ידידי (כנראה) סיימנו את הדיון, או את הויכוח, משום שכבר לא ניתן לגשר עוד:

לוידאופיל (או עקרוניסט) מבחינתו זוהי "דת". ועם אמונה לא ניתן להתווכח בכלים של ראציונאליזציה.

כבד אותי ואת עצמך, סגור את הדיון ביחד עימי, לא רק שאני כבר מאבד חשק להמשיכו, אלא שהקורא מן הצד כבר איבד

קשב מזמן :beerchug:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

and now for something completely different

הייתי רוצה להחזיר את הדיון לנתיבו המקורי ,

ארצה להציג לנו סרטון שנתקלתי בו במקרה בעת שיטותי ביוטיוב, הנוגע לסוגיית אפטמוזי הדרייברים ולפיה AMD ממשיכה לאפטמז

דרייברים לכרטיסיה מסדרת GCN שלה, בשעה שנוידיאה נטשה (בצער) את אפטמוזי הדרייברים לסדרותיה הקודמות, במיוחד

לסדרת קפלר, אבל לא רק, אלא גם לסדרת מקסוול.

היוצר של הסרטון משווה בפני הצופה בין ממצאים משנת 2013 - העת בה GTX780ti היה מהיר יותר מ- R9 290, ובוחן מחדש

באוגוסט 2017 איך המצב נראה כיום, ושם לב שהיוצרות התהפכו. מעבר לכך הוא שם לב עוד, כי ביצועי 290/390 כבר הצליחו להדביק

פחות או יותר את אלו של GTX980 , קרי שכיום כרטיס 290/390 "משחק במגרשו" של 980.

מדוע בחרתי לשתף בסרטון פה ?

ראשית כי האמור מתקשר לפוסט שהעלתי מלפני מס' ימים, זה שמצא כי כלי המדידה מצביע כיום על התופעה.

אז נחמד לראות עוד מקור שמאשש זאת מכוון נוסף, הפעם באמצעות בנצ'ים ממשחקים שמשמשים כמדד ביצועי בפועל.

מבחינה פרקטית הממצאים הללו של פערי ביצועים (לאורך השנים) עבור מי שמתעניין במשומשים, ואם הוא קורא את השרשור

עד הלום אז יש להניח שהוא מתעניין, ראוי כי בעת שהוא מכוון את עצמו לאיזה כרטיס לחפש, שיהיה מודע לפערים הבצועיים

(שיש כיום) בשוק הכרטיסים בין סדרות GCN לבין סדרות קפלר (או מקסוול אפילו). קבלו זאת בתור אלמנט שתורם ליטול החלטה

קצת יותר מושכלת או נאמר קצת יותר מבוססת ביצועים, המסייעת בעקיפין לתמחר נכונה יותר את שווי הכרטיס המשומש שאנו

בוחנים ברגע נתון.

אבקש רק מהצופה להתעלם מהכותרת הסטיריקנית של יוצר הסרט (שכן היא אינה מעניינת).

תתייחסו במטותא רק לתוכן הממצאי גרידא שהוא מעלה, במגמה של התבוננות על בנצ'ומטר.

תהנו:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו מצאתי את סרטו השני שהיוטיובר הכין, הפעם על כרטיס HD7970 (שמכונה גם כ- R9 280x)

וזאת בהשוואה למקבילו GTX680 (שמכונה גם GTX770), הכל על מנת להשלים את התמונה.

היוצר מצרף כרפרנס גם את GTX780 לספור, בכדי להמחיש את הסחף שחל עם השנים

ועד כמה כיום כרטיס 7970/280X הגיע כבר לרמת ביצועיו של GTX780. ללא ספק מעניין:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי סבלנות ( כמוך, וזה בסדר ) לנסות ולהמשיך..

לגבי ה 10 ש"ח - בוודאי שזרקתי מספר. לא בדקתי מה ההבדל החודשי בין 280X ל 1050Ti בשימוש אינטנסיבי של גיימינג חודשי.

הערכה שלי שזה לא שקל. זו הייתה הערכה ללא שום בדיקה.

2000 שקל של כרטיס מסך שמקנה לי Ultra למשך X שנים, על פרק של X שעות ממוצעות ביום = תועלת אישית שלעולם לא תוכל להגיד

שזה פחות משתלם, זה לחלוטין נמדד עבור אינדיבידואל ולא עבור קהל הגיימרים ככולם. הורדה של הגדרות מתפזרת במשך השנים על

שלל משחקים ( שאינך מכיר ), לכן שוב - זוהי תועלת אישית. 400 ש"ח על כרטיס ששרפת עליו זמן, אנרגיה, דלק, הסיכון שהכרטיס יידפק

ללא אחריות, הזמן על חיפוש, האנרגיה על עבודה אני יכול למצוא עוד.. במקום ללכת לחנות ולקנות ב 800, 1000, 1200, 1500, 2000, 2500 ש"ח

מגוון רחב של כרטיסים עם אחריות. זה עניין של בחירה בסופו של יום. הזמן שהינך שורף על החיפוש וההרכבות הוא זמן שאפשר לשרוף

על לשחק או לעבוד.

שאדם בוחר להוריד 3 הגדרות ל High, ובמשחק השני 5 הגדרות ל Medium, לבטל פילטרים בעוד שני משחקים וכו' וכו' ( ריאלי לחלוטין )

איבדת את מטרת הויכוח שלך מולי. אני מקווה שאתה מבין, וגם אם לא.. יעבור.

then and now זה משהו שקיים כבר זמן מה,

ואם למישהו זה מתאים : להמתין שנה, שנתיים, שלוש, ארבע, בשביל לקוות לדרייבר שייתן תוספת של 10 פריימים.. שיהנה.. בכבוד

ובאהבה. שיקול אישי שלטעמי הוא מגוחך.

@nec_000

אז נסכים שאנחנו לא מסכימים. בהצלחה בהמשך.

עריכה, בלי קשר לדיון או לויכוח : אתה מתבלבל בסרטונים שלך והציטוט שלך לא מדויק. 290 לא מדביק 980, אלא 290X מנסה להדביק את ה 980.. למעט משחקים שהם מועדפים עם אופטימיזציה ( שזה אחד או שניים מעשרים ) ש 290X משתווה ואף עוקף

980 - בשאר המשחקים 980 גובר עליו. עוד פקטור שלדעתי לפחות היית צריך לציין, זה שכרטיסי 290 ו 290X הינם כרטיסי

OC גרועים ביותר. בין הגרועים שהיו ל . את ה 970 הנהדר ו ה 980 אפשר להמהיר ולפצות בקלות מניסיון אישי על ה X שנים

האלה של הפער שנוצר במקרה ההשוואתי הספציפי הזה בין הדורות הללו. דווקא בתור אחד שמאוד אוהב תחרות בכל תחום

( מדבר עליי ) יש ציפייה מאחד כמוך שבקיא ומגדיר את עצמו כאיש מדעים שיהיה מדויק ויפרסם גם את הפרטים ( הנכונים ) האלו שכרגע אמרתי. לפעמים גם הרגש עובד ( אתה קצת נעול ) - וזה גורם לנו לא לדייק בפרטים, כרטיסי 9XX היו מכל בחינה אפשרית מוצלחים יותר מכרטיסי ה 2XX בלי שום תחרות אפילו בזמנו. הבחירה של לפצות על זה במשך השנים לא בדיוק הופכת את הכרטיסים

האלה היום לנחשקים... בזמן שאדם מוותר על לשחק בהווה או לפחות בחצי שנה שאחרי יציאת המשחק, יוצאים לשוק עוד עשרה עד

12 משחקים בשנה ( כותרי AAA מוכרים ). אני לא מכיר שפוי שיושפע מהסרטון הזה, אלא פשוט ייתן קצת OC לכרטיס

שברשותו וזהו.. תחשוב על זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל ביצועי בר משמעות בין 290x ל- 290,  או בין 280x ל- 280 , או בין 7970 ל- 7950.

הפער הביצועי הוא בשל "הפער בתדר הריצה הדיפולטי" שקבעה לכרטיסים אלו, על מנת לבדלם ביצועית האחד מהשני.

למשל r9 390 עובד דיפולטית על 1000mhz, ו- 390x על 1050mhz . אז הנה לנו 5% פער רק בגלל תדר ריצה שונה.

אותו הדין בין 290x שעובד על 1000mhz לבין 290 שעובד על 947 .

אותו הדין גם בקנפוג לכרטיס 290 על תדר ריצה כשל 390, והביצועים שלהם משתוים לחלוטין. זו אותה למעשה.

כאשר משווים את תדר הריצה בין גרסת X לגרסה שהיא לא X,

הפער מצטמם ל- 1-3% בלבד, שכן ביטולם של כ- 8% מליבות העבוד (בגרסה ללא X) לרוב משפיעה מאד מינורית על

התוצאה הסופית, לעיתים עד כדי שווין מוחלט אגב.

כל יתר חומרת הכרטיס במיוחד ה- front end וה- back end שנותרים זהה, הם מסתבר נוטלים את המשקל היותר כבד

בשרשרת ההפקה של העבוד הגרפי, משום שהם מהווים את "הצוואר בקבוק" הפנימי במעבד.

זו הסיבה שנטרולם של 8% מהליבות פחות משפיעה על התוצר.

רוצה לומר:

כל הכרטיסים האלו 290 390 עם X או בלי X, היה ויקונפגו לתדרי עבודה זהים זה לזה נגיד כולם על 1100mhz,

הביצועים שלהם זהים עם סטיה כדי 1-3% לכל היותר. משמע שאם 390x זהה ל- gtx980, אז 290 שמומהר לאותו תדר

משתווה גם הוא (אלא אם החלטת להתיחס לפערים בגודל 1-3% כמשהו רלוונטי).

כל משתמש מחשב אנטוזיאסטי (כגון יושבי פורום זה) פותח Afterbuner מחייג את התדר שהוא רוצה לעבוד בו

על גרסת לא X, כך שיהיה זהה לגרסת ה- X, והופה ביצועי הכרטיס משתווים. או מקנפג 290 לתדרי 390.

לא רק שיש על כך מדידות רבות ברשת שמראות זאת פעם אחר פעם, אשתף כי מסקרנות שיחזרתי זאת עצמאית

ונוכחתי בצורה בלתי אמצעית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שני כרטיסים שונים. זה שהחבר'ה ב שמוציאים לאור בסופו של דבר שני מוצרים עם תגי מחירים

שונים ולאחד קוראים 290 ולשני מוסיפים X ואומרים שהראשון מתחרה ב 970, והשני מתחרה ב 980 זה בעיה

שלנו שההבדל ביניהם מינורי ?

אלו שני כרטיסים נפרדים עם שני מחירים שונים. מי שהיה בזמנו טמבל ובחר לקנות כרטיס מהסדרה הזו.. בסדר,

הוא כנראה לא חשב לפני 5 שנים - "בעוד 5 שנים יתנו קצת בראש עם הדרייברים ו 290X יתקרב ל 980 !".

עם 970 מפוח הגעתי למספרים של 290X עם OC מתון. עם 980 מפוח אפשר לעשות OC בכיף, לא מצב אידיאלי לכרטיסי 290 או 290X.

מה הרציונאל מאחורי הטענה ש 290 ו 290X זה אותו כרטיס ? אתה רק מחזק את זה שההשקה שלהם הייתה זוועה.

לפתוח AB ולהגיע למספרי 290X עם 290 ? הכרטיסים האלה בסטוק היו מגיעים ל downgrade.

היית חייב לקנות כרטיסי צד שלישי כדי לא להגיע למצב הזה. לדעתי אתה שוכח דברים.. אאווץ'...

עם עדיין לא הפנמת... 970 ו 980 עם מפוח היו כרטיסים ברי OC גבוה יותר מ 290 ו 290X. הפער

הזה של כמה שנים אחרי.. מתאים לילדים בני 8.. לא לאדם בוגר שיודע להמהיר 970 עם עוד 7-8 אחוז תוספת.

לילה טוב. ( על אמת ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף לדקל,

coch, באמת הרגת אותנו, אפילו אותי... שנחשב כבעל סבלנות של פיל.

השרשור שלנו "שנחטף" מאז שלשום ונמצא תחת מתקפה המנסה בכח להוציא ממנו את העוקץ

ולהראות שחומרה משומשת זהו בזבוז זמן וחוסר כדאיות משווע,  מתחנן על נפשו שישחררוהו.

אז שחרר :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיקו להתבכיין. אני מגיע פעם בכמה שבועות גם ככה :D

שחררתי, פעם הבאה פשוט תדייק בפרטים - ואז אני ישחרר לפני.

רק תעשה טובה לדיונים הבאים - תקרא לי אוהב הגדרות מלאות, קיצוני בהגדרות.. לא צריך להשתמש במילים כמו דתי או אמונה.

זה לא שייך אליי וזה מייצר משהו שלילי. תודה מראש וסופש נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אכן חברס,

חודש יבש בהחלט.

גם אין ברשותי כל כך זמן להתעסק עם הנושא, וגם שוק המשומשים נעשה לא מעניין כל כך (עבורי), בשל המצב בשוק כרטיסי המסך

שזלג עד לשוק המשומשים ודפק אותו לגמרי. זה הגיע למצב אבסורד, שכל מני כאלו שבעבר קנו ממני משהו, במיוחד הסוחר

הפלסטינאי, רצים אחרי בווטטסאפ נואשים... שואלים אם יש לי משהו למכור להם כי השוק יבש. אבל גם לי אין :(

הערכתי הזהירה היא להתפרקות שוק המטבעות הוירטואליים בחודשים הקרובים ועימו חזרה לשגרה. יותר נכון תקוותי.

כמובן שאם מישהו רוצה להצטרף לשרשור ולמלא מקומי בהבאת פרויקט משלו לחברים, שירים הכפפה בכיף.

אשמח גם לתת עיצה או הכוונה אם צריך. אני הראשון שרוצה לקרוא את שיביא לפנינו מישהו אחר, לא משנה מה.

חלום שלי הוא לראות את אור כהן מביא לנו פרויקט xeon mod socket 775 עם , אפילו מלווה בכרטיס גראפי ב- 20 שקל

כמו נוידיאה מסדרה 8000. שיכין לנו potato.

העיקר הרוח הספורטיבית וההדגמה - מה ניתן לעשות בשקל תשעים. זה כיף לא פחות ממחשב יקר, ולטעמי אפילו יותר :beerchug:

אין על קלאסיקות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

חלום שלי הוא לראות את אור כהן מביא לנו פרויקט xeon mod socket 775 עם DDR2 , אפילו מלווה בכרטיס גראפי ב- 20 שקל

כמו נוידיאה מסדרה 8000. שיכין לנו potato

בעיקרון אפשר להשיג מעבדים מרובעי ליבות לתושבת 775, כמו גם מעבדי Xeon שעברו התאמה פיזית לתושבת 775 (הלחמה של שתי רגליים וקדיחת חריצים ב PCB של המעבד בכדי שהם יכנסו ויתאימו לתושבת 775), במחירים דיי זולים. גם זיכרון DDR2 אפשר להשיג במחירים דיי משתלמים באינטרנט (אני "בטעות" הזמנתי במכרזים ב-ebay תריסר מודולים בנפח של 2GB בעלות כוללת של כ-190 ש"ח, מה שאומר שכל מודול זיכרון עלה לי קצת פחות מ 16 ש"ח). הבעיה היא כמובן להשיג לוחות אם התומכים בזיכרון בנפח 8GB במחיר משתלם. כך גם עם כרטיסי מסך סבירים - רמתם של כרטיסי המסך שהיו קיימים בשוק עם כניסתם של מעבדי ה 2 Duo וה 2 Quad היו נמוכות בצורה משמעותית לעומת כרטיסי המסך שהיו בשוק עם שחרור הדור הראשון של מעבדי ה של , מה שאומר גם אם יהיה ניתן למצוא מחשב "מקורי" המבוסס עכל מעבד Core 2 Dou/Quad (כזה שלא עבר שדרוג בכל תקופת חייו) הרי שבמעט בוודאות יהיה צורך לשדרג גם את כרטיס המסך. וזה עוד לפני שדיברנו על שידרוג ספק הכח, על התקן האיחסון ואולי אף על המארז (יש לזכור שבמצב ה"מקורי" שלהם מדובר ברכיבים בני 10 שנים ויותר). הנה הרכב סיסי ביותר עם כרטיס מסך, מארז, וספק כח חדשים:

This Specification Created @ www.tms.co.il - Professional and Reliable Computers Chain Stores

Cases:
Antec GX200 Case
    Qty: 1 - Price: ₪ 168
Power Supplies:
Antec VP-300PC 300 Watt ATX12V v2.3 PSU
    Qty: 1 - Price: ₪ 139
Video Cards:
Sapphire R7 360 2G DDR5 OC DVI HDMI DP
    Qty: 1 - Price: ₪ 345
Total: ₪ 653
Will Compete with every offer or specifications in the Forums.
The Prices are including VAT and for Credit card up to 12 equal payments.
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator_preview&id=8407

הנה כונן בסיסי חדש:

https://www.aliexpress.com/item/P3-256-High-performance-KingSpec-SSD-256GB-2-5-SATAIII-Hard-Disk-Drive-for-computer-laptop/32810480158.html

$61.20 ל 256GB, שזה בערך, שזה בסביבות ה-200 ש"ח.

כבר הגענו לכ-850 ש"ח שיש להשקיע בחומרה חדשה בכדי שמחשב מיושן בן 10 או יותר שנים יוכל לתפקד בעולם המודרני שלנו. זה כמובן בלי להוסיף את עלות המעבד, הזיכרון ולוח האם. כמובן שיכול להיות למישהו מזל והוא "ייפול" על מחשב בעל תושבת 775 שאינו מצריך שידרוגים רבים כל כך או/ו שהוא יצליח להשיג חלקים משומשים מתאימים בעלות נמוכה יותר, אבל באופן כללי אני לא בטוח שניתן כיום לבנות מחשב המבוסס על תושבת 775 במחיר משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר משתלם אם רוכשים מחשב קומפלט socket 775 "בשקל תשעים".

רכשתי אחד ב- 50 ש"ח עם מעבד core2duo והספור הובא פה בשרשור בעבר.

גם רכבתי Quad ב- 60 ש"ח שעליו ספרתי (אבל בלי דיסק קשיח וספק כח).

יש הרבה הצעות לדברים כאלו בכסף מאד קטן, אם רק מחפשים נכון מוצאים.

הכי משתלם כלכלית זה לרכוש מחשב שלם עובד, לא בחלקים.

להסב core2duo ל- זה עוד כמה גרושים (מאלי אקספרס).

אם צריך זכרון נוסף כי מה שהגיע לא מספיק, אז כנ"ל בכסף קטן מ- .

כרטיס מסך במקרה יש כרגע ב- 20 שקל בלוחות 8800gts סופר מיושן עם בקושי 320MB .

כ- potato זה יכול להיות פרויקט נחמד, שיגמר הכל כולל הכל (אולי) בפחות מ- 200 ש"ח.... אבל רק אולי, צריך להיות זהירים פה.

זו אינה חוכמה לרכוש חצי מחשב מחלקים חדשים מחנות, כל העוקץ יורד.

הרעיון הוא לרכוש הכל משומש וכך המחיר יוצא לעניין.

מחשב גם לא חייב SSD אגב, כונן קשיח סטנדרטי עושה עבודה טובה מאד תחת מערכת הפעלה 10 שממקסמת

את הביצועים עד מאד, במיוחד אם עומד לרשותה גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...