מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום - עמוד 7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום

nec_000

Recommended Posts

בהשוואה בין שני ( 750 ל 970 לצורך הדוגמא ) לא יהיו לעולם מצב לינארי. משחקי מחשב מראים

פריימים ממוצעים ומינימליים ( בהנחה שמשחקים עם נעילת פריימים - הדרך הנכונה לשחק ) ואז המקסימליים לא נלקחים

בחשבון כי הם מוגבלים גם ככה. נפילות פריימים בעיקר בין כרטיסים חלשים לכרטיסים בינוניים, או בין בינוניים לכרטיסים

ל enthusiasts - זה דבר שמורגש כאשר מעלים הגדרות למעלה. הבדיקה הנכונה לעשות שמשווים בין 750 ל 970 

היא לדבר בפרק זמן הרלוונטי. ואני יסביר בקצרה : כאשר לוקחים את הכרטיס 750 ( כמו בסרטון ) ומריצים עליו משחק

כבד שיצא לפני כמעט 4 שנים - זה לא מדד שיכול להוכיח משהו. טווח הזמן הינו גורם חשוב. לקהל שקונה מוצר ( כרטיס מסך )

בשנת 2017, מעניין אותם לשחק בשנת  2017.. ולא להתגאות בכרטיס ביניים שיחזיק להם אחרי 4 שנים משחק כלשהו מהעבר.

הדוגמאות הטיפשיות שנותנים חלק מהסטרימרים ואנשי החומרה מופנות לפעמים( כן כן גם לליינוס וגם לאחרים ) יש סרטונים שמופנים לילדים בני 11 במקסימום.

נשאלות בעקבות הדיון הזה כמה שאלות :

1. האם כל המאמץ בלחפש מחשב של 200$ - הזמן שיושקע על ניקוי "ותחזוקה ראשונית", חוסר הוודאות ( מוצר משומש\מיושן ) מתי ואם

יתפגר, ההרכבה של החלקים ( זמן חיפוש חומרה = זמן לכל דבר = ערך כלשהו ) וכדומה.. האם כל זה שווה את הקנייה של מכונה

שיכלתי לקנות כחדשה בסכום גבוה יותר עם : אחריות, ללא בלאי, ללא שריפת זמן על דברים כאלו ואחרים שהוזכרו.. או בכלל ללכת לכיוון

של מכונת משחקים שתספק אותי כמו שמספק אותי מחשב ב 200$ ותציע לי גרפיקה דומה.

2. האם זה אותו קהל ? מחשב ב 200$ מסוגל להריץ משחקים כבדים. יופי.. גם עם מנוע 800 משנת 89 יכול לעלות עליות עם 3 אנשים.

השאלה באיזו צורה ועל מה מוותרים.. לכן יש להבדיל למי הדבר הזה מתאים, בטח שלא לכולם ובטח שלא לרוב הגיימרים שמעוניינים

בחומרה יותר מאפשרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 311
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שאלותיך מעניינות וחשובות מאד לטעמי.

כל הסוגיה הזו של מחזור חומרה משומשת בתחום המחשוב, לא נועדה ברמת העקרון עבור מחשב ראשי כשלך coch,

או לצרכנים אחרים במצב מקביל/דומה. אתם גשו במטותא ושימו 6- שח, הצטיידו במכונה חדשה עם 1080 או 1080ti

16GB ומעבד 8 ליבות וסעו לשלום.  לא בציניות :)  (זה כנראה גם מה שאני הייתי עושה).

השרשור הזה נועד בעקרו עבור מקרים אחרים ובכללם כמה לדוגמא:

א. צרכנים כאלו שכיסם אינו מאפשר לשים כזה סכום כסף על מחשב, ולא חסרים (גם בישראל) צרכנים שאין להם 6- למחשב PC

חדש. תתפלא עד כמה יש כאלו בשטח, הרבה מעבר למה שהדעת מבינה. לא כולם כמותך בני 30 בלי ילדים והוצאות נמוכות בשל

כך. חלקם במצב קשה, חלקם לא גומרים את החודש, בקושי מביאים את כל הצרכים הנחוצים עבור ילדהם, משלמים

שכירות/משכתנא, חלקם שקועים בחובות עד צוואר. לחלק אין בכלל עבודה וזה עצוב עוד יותר... :(

ב. מיחזור חומרה משומשת נועדה גם עבור מקרים של צרכנים שכן יש להם הכסף (כמונו למשל), אך לא מדובר במחשבם הראשי,

אלא מדובר במחשב משני בבית, לילד קטן, או עמדה אחת נוספת בחדר טלוויזיה/סלון שבו אין כוונה לבעל הבית לשפוך

עוד 6- ש"ח על מחשב נוסף מעבר למחשב הראשי. הגיוני ?      בטח שהגיוני.

לעניין זה כדוגמא מייצגת, אצלי בבית כיום "רק" 5 מחשבים בעמדות פעילות, עוד מעט 6 (ממתין שבני הקטן יגדל עוד קצת כדי לסדר

לו חדר לגיל הבא שלו). למעט המחשב הראשי (שלי) בחדר העבודה, כל יתר המחשבים הזוטרים כיום (מבחינתי) רק בתקציב של יד

2 מעתה והלאה, כי למדתי משהו בדרך, למדתי עם הניסיון עד כמה זה קל (לי) להרים מחשבים שכאלו. זה שזה טרחה זה נכון ופה

הנך בהחלט צודק, אך אני גם נהנה על הדרך ומאד, כך שהטרחה מבחינתי מתאיינת.

כמו כן הרמתי מערכות בהרבה פחות מ- "200$ שאתה מתייחס אליהם". גם בפחות מ- 100$ .

הן מנגנות בצורה שהיא בסדר גמור. לא ליד, לא בערך, אלא מנגנות פרפקט. התרגלת (אולי ?) לציוד חדש ומשכך כל דבר שמתחת

לכך, מרגיש לך (פסיכולוגית ?) כצעצוע או כמשהו מתפרק חלילה. 

אזכיר לכולנו שמספיק שהכח החישובי במאיץ גראפי יהיה חצי, אז רק מורידים רזולוציה מדרגה אחת וכבר ה- FPS זהה.

משום שהכח החישובי שצריך 1080P , הוא חצי ממה שצריך 1440P.

את זה כנראה חלקנו שכח, למרות שדברנו על זה בפורום בשנים האחרונות והרבה להזכיר.

כמו גם האפשרות לרדת מהגדרות ultra ל- mid סדר גודל גס במרבית הכותרים, בכדי להכפיל FPS תחת אותו כח חישובי.

ועד כמה שבעיין הפערים הללו ברמת הגדרות גראפיות, זה נראה (כמעט) אותו הדבר... גם על זה דברנו ואפילו הדגמנו.

לעניין זה פשוט אציע שתבוא אלי לביקור קצרצר בדרכך למרכז הארץ, תתארח בכבוד עם קפה משובח, תראה מה למשל מכונה

Q9400 מומהרת עם 8GB זיכרון ומאיץ גראפי סביר עושים.  והיא עלתה לנו הרבה פחות מ- 200$ (למעשה פחות מ- 100$).

בנושא זה צפייה אחת ושימוש של כמה דקות הרי שווים אלף מילים.

אני מריץ עליה (גם) כותרים מודרניים תחת 1080P, לרוב הגדרות hi או Ultra עוברות בשלום (תלוי בכותר) ומקבל (גם)

את הסף המבוקש של 60FPS.

ולא, המחשב אינו מתקלקל, הוא יותר יציב מלא מעט מחשבים מודרניים שנתקלתי בהם משום שהוא הרכב איכותי למדי:

לוח gigabyte מסדרת P, ספק , זכרונות kingstone, דיסק קשיח server grade מדגם Seagate constellation, מארז heavy duty (גדול) של (גם אם ויזואלית שמור ככה ככה), מאוורר של coolermaster, או בקצור הבנת.

כל הרכיבים איכות א' א' והמכונה לא נגמרת ואפילו אינה משהקת. עובדת ומרגישה "כמו חדש" מהניילונים מבחינה זו.

במחיר של מחשב אחד חדש חזק = ש"ח, מסוגל לייצר סדר גודל של כ- 20 מחשבים כמו זה שהרכבתי משומש מדגם Q9400.

משוואת העלות תועלת כאן מנצחת כל חישוב שנעשה, ובסכום הזה אפשרי לרשת כל פינה בבית במחשב, גם פינה שאין בה מקום

לשים אותו כבר.

ג. ועוד מקרה שנועד למחזור חומרה הוא גם עבור צרכנים כמונו שיש להם כסף, ובדר"כ היו רוכשים חדש, אלמלי הבינו שאפשר

למצוא (גם) מחשב משומש טוב ומודרני, כזה בן 3-4 שנים בלבד, ברבע עד שליש ממחיר של חדש מקביל ביצועית סדר גודל.

יש המוני i5 ו- i7 במחירים של 500-1000 שח למחשב קומפלט מודרני, שלא ממש נופל ממחשב חדש כפי שכולנו יודעים,

שכן אין הרבה הבדל בין haswell ל- kaby lake.

ואלו אופציות בתחום הזה הוצעו לי לא טרחתי לספר כאן, משום שלא רכשתי בפועל, למרות שיש לי בסמרטפון עדיין שרשור

אחד כתוב בווטסאפ, אך לא רציתי ליצור רעש מוגזם. לפני כחודש ממש במקרה הוצע לי i5 (לא סדרת K), אבל עם לוח

מעולה של גיגבייט, 8GB וכרטיס מסך HD7970, הכל ב- 500 שח, אבל בלי , אותו המוכר פירק למחשב הבא.

נו שיהיה... מה נגיד על זה ?

האמת שאני מטומטם שלא לקחתי אותו, כי באותו רגע הראש היה טרוד בנושאים אחרים.

רק אחרי כמה ימים משהתעשתי הבנתי שזו יופי של עסקה, אלא שאז התקשרתי והוא כבר מכר את זה.

הספור היה שהתעניינתי בכלל ב- HD7970 שהיה במחשב זה, והוא (המוכר) לא ידע איך לפרק את זה מתוך המחשב.

אחרי התברברות בה אני מנסה להדריך אותו בטלפון איך לפרק, הוא אמר פשוט "בוא תקח כבר את כל המחשב ב- 500 שח

ותחסוך ממני, אני גם ככה מפחד לעשות נזק".

המסקנה היא ידידי, "שהחדש בתחום" המחשוב, היא חתיכת זריקת כסף לפח בעיינים שלי.

הרי שאילו היית פגוש אותי לפי שנה הייתי כמוך. אך בפועל בשרשור זה, פגשת בי היום אחרי אי אלו כמה אלפי קילומטרים בתחום,

ומשכך התובנה אצלי התקדמה מאז. כל החברים שעוברים על השרשור מתגלחים הרי יחד עימי, ובדרך שעובר צוברים ניסיון בעקיפין.

מחזירך שוב למחשב קומפלט בן 3 מדגם haswell i5 עם מאיץ 7970 , רק בלי ב- 500 שח. כל שצריך היה

לעשות כדי להשלימו, זה לשים דיסק קשיח (משומש עולה פחות מ 100 שח), לשדרג כרטיס מסך נגיד ל R9 290 או GTX970

שביד שניה מדוברים על 400-600 שח, ולשים עוד 8GB (במשומש יש ב- 100 שח), ויש לנו מחשב "כמו חדש" מהחנות,

ואפילו מחשב חזק יחסית.

זה היה שוק עבורי שגם אותו למדתי על הדרך. לא כל מי שמוכר מחשב מודע למה יש לו ביד, או כמה הוא בדיוק שווה.

המוכר שנתקלתי בו למשל רצה למכור מהר ולפנות מקום, כי הישן תפס לו בדירה שטח שמפריע לו, או לאשתו, או השד יודע מה. 

צריך רק למצוא את האנשים האלו, גם אם הם far in between.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצרכים שלך בהחלט שונים משלי, זה הדבר הכי בולט מהתגובה.

מחשב ב 200 דולר לא יספק אותי לעולם לגיימינג.

בשורה התחתונה זה שוב עניין של העדפה, אתה מוותר על הרבה מאוד דברים שלא מפריעים לך אישית,

ולאחרים הם חשובים. אין קשר לחוסר ניסיון, לפחות לא במקרה שלי.

אתה כנראה לא מספיק מעודכן בעולם משחקי ה . יש עשרות משחקים שמחשב כזה ( 200 דולר למשל )

משומש עם כרטיס מסך כזה, לא יריץ על הגדרות גבוהות בחיים עם פריימים שניתן לשחק בהם. זו גם שאלה של

"מה אתה הולך לשחק" ? משחקים לא כבדים ? משחקים מיושנים ? הכול פה עניין של התאמה לצרכים.

אני הולך לשחק עם פילטרים ? הולך להפעיל הגדרות כבדות ? רלוונטי מאוד למי שאוהב.

אני מכבד את הדיון כי הרעיון נחמד.. אבל לא מדויק ומתעלם מכל מיני דברים..

לא צריך להיות גאון אלא רק קצת בקיא כדי להבין שהדיון פונה לאנשים שלא מפריע להם להתפשר על הגדרות.

גם לי יש 5870 במחסן איפשהו - שיעבוד אם אני יחבר אותו לספק-כוח. אז ? אני יתחיל לחפש מעבד ב 50 שקל,

לוח ב 50 שקל, ב 50 שקל וכו' וכו'... ארכיב מחשב ב 800-900 שקל ואהנה ממשחקים מסוימים על

הגדרןת מסוימות ? העדפה בלבד למי שזה מתאים.

בעניין השימוש והבלאי - זה לא משנה שלאישתך ולך הדברים האלה עובדים. יש להם בלאי, חומרה יכולה להתפגר

ושבן אדם קונה מעבד משומש זה חלק מהסיכון. גם לי יש חברים שכרטיסי 290 התפגרו להם אחרי שנתיים-שלוש,

פשוט התפגרו. כנ"ל לגבי הארדיסקים וספק-כוח. אי אפשר לקחת דוגמא ספציפית, משומש בגדול = יש סיכון.

צריכים לכמת את זה במחיר.

ובנימה אישית.. אין צורך להגיע למסקנות לא נכונות על סמך הפורום. אני עם אותו מארז בערך עשר שנים, החלפתי לו

מאווררים לאחר שויתרתי על קנייה חדשה. מארז אלומיניום מלא של Lian Li שמשרת אותי עד היום. אני עם אותו ספק

כוח וכוננים קשיחים גם.. מעל חמש שנים. מסך חדש קיבלתי מאישתי ליומולדת שנה שעברה, ושילוש + כרטיס מסך

אני מחליף כי זה הכיף שלי ( ההתעסקות ) וגם יש לי החזרים חלקיים על זה מהעבודה. לכן כל עניין קניות החומרה ב 6-8K

לא קשור אליי בשום צורה. לשמחתי אני מזמן בקיא בצרכים שלי מהמחשב, והמהחיים בגדול.

בהצלחה, יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב נעים,

אכן כתבת יפה והעלאת נקודות רלוונטיות.

אך רציתי להסב את תשומת ליבך ידידי, שבשקט בשקט מבלי ששמת לב קרה כדבר הבא:

מעבד i7 מסדרת k כפי שרכשת אשתקד, שעלה לך כמה 1300 שח לערך ?

ועוד שעלה כמה עוד, 800 ש"ח ?

על זה תוסיף 16GB זיכרון שעלו לך נגיד עוד 650 שח....

ועל זה את ה- GTX1070 ששמת במערכת הנוכחית בכ- 2000 שח סדר גודל,

כמה כבר יצא לנו הכל ביחד ?    בוא נראה:

1300 + 800 + 650 + 2000 = 4750 ש"ח.

נוסיף לזה את "המסך מתנה" מאשתך שעלה אין לי מושג, אז אנחש משהו ברמה גבוהה , נגיד 2000 ש"ח ?

והגעת למשהו באזור חיוג 6750 ש"ח :)

זאת אומרת שמבלי ששמת לב בכלל, הוצאת בסל השדרוג האחרון (בלי מארז, ספק כח וכוננים קשיחים כן, את אלו העברת ממחשב

קודם), בעצם את אותו הסכום בגובה 6- ש"ח עליהם דיבר nec מקודם.

דהיינו שניסיונך להציג מצג, כאילו הצלחת איכשהו לחמוק מהוצאה בסדרי גודל שעליהם דיבר nec, לא ממש הצליחה לך.

ולא בגלל שניסית להערים על מישהו חלילה, אלא פשוט שכחת לסכום את כל ההוצאה יחדיו של השדרוג (יישור קו) האחרון שעשית

למחשבך. וזה בסדר, זה קורה למרביתנו :beerchug:

עכשיו בחזרה לנושא השרשור הראשי שכן הסטייה שעשינו ממנו היא כבר too much

בינתיים היתה בידי הזדמנות לשבת קצת על הכרטיס GTX750 ולתחקר אותו, לבצע ולמדוד ביצועים.

הסתבר לי שהכרטיס הזה הוא ממש לא מה שחשבתי שהוא יהיה בתחילה, למעשה לא הבנתי מה זו החיה הזו כשרכשתיה.

המהות היא שפספסתי לחלוטין את העובדה, שמדובר בכרטיס מדור טכנולוגי של , ולכן זה שהוא מגיע בתדר עבודה

boost דיפולטי העומד על 1150mhz, כל המדידות הרשמיות שלו מפורסמת ברבים בהתבסס על תדר זה.  אלמנט שבעצם מסתיר

לחלוטין את העובדה שהזאטוט הזה טס לו על 1400mhz boost בלי בכלל לשחק במתח - שמגיע דיפולטית די נמוך על 1.15 volt

בלבד. הכרטיס עובד באזור 45-55 מעלות צלסיוס, אני לא רגיל לכך.

יש אפשרות בהמהרה להגיע אפילו ל- 1450mhz אבל לא בכל בנץ זה מחזיק מעמד. כנראה שצריך להעלות מעט את המתח כדי לצלוח

תדר שכזה, אלא שאז נתקלים במגבלה טכנית:

כרטיס gtx750 מגיע ללא כל מחברי הזנת חשמל מ- pci-e והוא ניזון כל כולו מהסוקט pci-e שבלוח האם.

משמע שיש לו מגבלה נחרצת על צריכת הספק מקסימלי שלא ניתן לעבור אותה והיא בגובה 75 וואט.

אפילו ב- after burner אין אפשרות לעבור מעל 100% דיפולטי למשיכת זרם, זו אופציה נעולה.

כשמתחילים לעלות מעל 1400mhz, כשיש צריכה כבדה של זרם בבנצ'ים השונים, ניתן לראות מנעוד תדר קל שמוריד כמה עשרות

מגה הרצים פה ושם, אלמנט שמעיד שהגענו לתקרה האפשרית. משמע שבמצב כזה גם ניסיון עיקש להמהיר עוד את הכרטיס (ואפילו

עם מחשבה על תוספת מתח), רק תעשה יותר נזק מתועלת - שכן הכרטיס יוריד בעצמו את התדר על מנת להתכנס להספק מקסימלי

של 75 וואט ויהי מה. משמע שאסור להוסיף מתח בכדי שלא להעלות את צריכת הזרם, וכך ניתן לשמר תדר עבודה גבוה (יחסית) ולהימנע עד כמה שניתן ממנעוד.

מצאתי איפה שסדר גודל של 1400mhz זהו כנראה האופטימום פלוס מינוס מבחינת אזור חיוג. לא אשב לשחק שעות כדי למצוא כמה

מגה הרצים ימינה או שמאלה, זה לא מעניין ואין לי זמן לזה.

כבר עכשיו ב- 1400mhz שעליהם הוא די שומר ביציבות ומבלי להיכנס למנעוד, אנו מדברים פה על של לא פחות מ- 21.7

אחוזים מכובדים. כמו כן הזיכרון מגיע על 5000mh דיפולטית וגם בהקשר זה, אין לי כח לבצע שעות של מדידות עד למציאת תדר

אופטימלי מקסימלי. אז ישר שמתי 5500mhz שהזיכרונות מניסיוני כמעט תמיד ללא קושי מסוגלים להם, שכן זו אינה אגרסיבית עבורם, ומדדתי - ואכן חל שיפור נוסף בביצועים. משמע שהשיפור של 10% בתדר הזכרונות מניב תפוקה חיובית (נושא שצריכים להיות

זהירים בו תחת , לעיתים פוגמת בביצועים, צריך למדוד כדי למצוא נקודת אופטימום).

כרגע הכרטיס מפגין בבנצ'ים השונים ממוצע של 15-20% ביצועים גבוהים יותר מתדר ברירת המחדל, וזו המהרה מרשימה לכרטיס

מקליבר צנוע שכזה.  הארכיטקטורה של מקסוול מעוררת פליאה במובן מסוים, שאפו לנוידיאה מה שהיא עשתה שם - לא מפתיע שזה

מה שנתן לה את הקפיצה התהומית מעל פני ואפשרה בידה ליצור לראשונה את הפער אל מול GCN, כך ששבבים קטנים מושווים

לשבבים גדולים מהם בזכות תדר גבוה שמפצה על כך.

הרווח הנוסף זה החוסר המרשים ביצירת חום. הכרטיס הזה קטן, אין בו מערכת אוורור מרשימה, ועדיין הכי הרבה שהצלחתי לראות

אחרי המהרה ואחרי הכל תחת stress test זה 60 מעלות צלסיוס. לא מכיר דברים כאלו. בעבודה רגילה בלי המהרה הוא לא עובר 50

מעלות צלסיוס "סדר גודל".

בשורה התחתונה הכרטיס זאטוט הזה ב- 100 שח מגוחכים מתחיל לדפוק על דלתותיהם של כרטיסים ממדרגה אחת שמעליו בגלל

כושר ההמהרה הנרחב, וזאת מבלי הצורך בספק כח יעודי, או במחבר זרם pci-e, מבלי רעש, בלי חום, ובלי צלצולים. כרטיס צנוע שבה

לדפוק עבודה. הכרטיס צולח כותרים מודרנים בצורה ראויה, אפילו כותרי 2016 - במקסימום מתפשרים על הגדרות איכות, וזה עדיין

נראה מספיק טוב על המסך לגיימר בסיסי ולילדים קטנים. הראנו בשרשור זה כמה פוסטים קודם הדגמות וסקירות על לקט כותרי משחק

מפורסמים - אציע לצפות בהם.

כשאני חושב מי הם הכרטיסים שניתן לרכוש בכזה סכום ביד שניה, אני חש שזו התגלתה עבורי (בדיעבד) רכישה מאד מוצלחת שלא

הבנתי אותה בהתחלה, שכן זה כרטיס תקציבי שעובד יופי - הדרייברים עדיין עם תמיכה בכל כותר חדש בשוק, גם אם לא מאופטמזים

עד הסוף כמו שסדרה 1000 זוכה לה. 

סכום פרקטי:

אם מישהו מכם צריך כרטיס מסך תקציבי בסיסי שנותן עבודה ראויה ובעל המהרה יוצא מגדר הרגיל, שיבחן בחום את האפשרות

ל- GTX750 או לאחיו שמהיר ממנו בכ- 15%, GTX750Ti. בתנאי כמובן שהמחיר ראוי, אזור חיוג 100 שח, מקסימום כמה גרושים

מעל.

**אחרי המהרה הוא כבר מספק כמעט 40% סדר גודל מביצועיו של GTX970.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט לא מבין... אתה מסרב להבין...

שיש אנשים שמשחקים בהגדרות כבדות , משחקים כבדים והם לעולם לא ישחקו כמו שאתה מעוניין לשחק.

1. המסך מתנה שקיבלתי לימולדת שעלה +- 1200 שקל זה מסך שהחלפתי אחרי עשר שנים. הדגם הקודם 2209WA 

היה אצלי מעל עשור. החישובים שעשית הם ההשקפה העצמית שלך למתי\איפה\כמה אתה מחליף חומרה. הרי אתה לא

יכול להשליך את זה על אחרים. אני לצורך העניין הייתי עם אותו פלאפון 7-8 שנים כי לא היה לי צורך בכלום, עד שקיבלתי

סמארטפון מהעבודה. אני לא ישליך את הצרכים שלי על אחרים... זה בדיוק מה שאתה עושה - כמעט כל דיון. 

אחרי עשר שנים ( אפילו יותר ) של שימוש באותו מסך ( שעדיין עובד יופי ), הגעתי להחלטה להתחדש - 

זה רלוונטי לדיון ? לא. אתה מנסה להצדיק את הטענות שלך על בסיס לעוס.. זה לא יכול לתפוס.

2. אנשים, כפי שהם - לא יתעסקו עם ניקוי, אחזקה והמהרה ושריפת זמן על חיפוש חומרה משומשת תוך כדי התעלמות 

מזה שקיים בלאי - ויש סיכון.

3. החישובים שלך שגויים, לחלוטין. אני מוכר חומרה יד שנייה שאני מתחדש. לא החלפתי , הם הגיעו איתי מהדור הקודם.

עצם העובדה שאני מוכר חומרה מתי שאני מחליט להתחדש - זו גם בחירה כתחביב ולא כי אני מרגיש צמא לביצועים.

לכן לא רק הסכומים שלך שגויים ולא קרובים, אלא גם ההנחה שלך שאדם מחליף חומרה היא בזבוז כסף = הנחה

על בסיס השקפה עצמית.

4. "ההתפשרות" על הגדרות איכות - היא העדפה של אנשים. אתה מוכן להתפשר על הגדרות גרפיות ולהוזיל עלויות, לקחת יד שנייה,

לקחת משומש, להמהיר ולתחזק את החומרה. העיצות עצמם בדיון : מבורכות. הדרך שאתה בוחר לעשות את זה : מקולקלת.

זה לא יכול להיות חד-צדדי, השוק מלא במשחקים שיאנסו חומרה של 200$ וכרטיסים מיושנים. עצם העובדה שלא מזיז לך

לשחק בהגדרות כבדות, להפעיל פילטרים אתה צריך להמליץ לאנשים בזהירות רבה ולהבהיר להם שזו גם השקפה אישית שלך..

( התפשרות על דברים, סיכון בלקנות משומש, התעלמות מכל המשחקים שקיימים בשוק וכו' ).

רוב התגובה האחרונה שלך הייתה שגויה, בטח בכל מה שקשור אליי אישית. הרציונל שלי בנוגע להתקדמות של חומרה

מתאים לשלך ( שההתקדמות איטית ולפעמים מיותרת וחבל על הכסף ). אבל אני לעומתך מחליף חומרה בגלל התחביב

של ההתעסקות ובגלל שאני ואתה לא דומים בדרישות שלנו ממשחקי מחשב. אתה מתעלם מזה. 

אתה גם לא מכיר את רוב המשחקים הכבדים שיש היום בשוק. זו הנחה שלי כאחד מנוסה.

עריכה בנושא כרטיס ה 750 : אני רק ידגיש לך מראש שאתה מדבר עם מישהו שקבוע ממהיר חומרה,

ולא יכול בלי זה. כל החלקים שלי עוברים מסוימת, תמיד בכל דור. אז קח בחשבון עבור התגובה

הבאה.. שאני גם יודע מה אני עושה. אז בעניין ה 750 אני יגיד את זה בפשטות..

יותר ממחצית מהמשחקים שכרגע מותקנים לי על המחשב, ירמסו את הכרטיס הזה ( בשילוב עם i7 )

בהגדרות שאני אבחר. ואני לא מגיע בכלל לפילטרים. אנחנו מדברים על לשחק ב 1080P במסך של 60.

חיה סטנדרטית. 

ה 970 הידוע לשמצה ( ככרטיס מוצלח מאוד, הקודם שלי ) כבר מזיע ואף לא מגיע ל 60 פריימים 

יציבים וילוויה בקריסות פריימים בהרבה כותרים שרלוונטיים לגיימרים. שוב : מדובר בהגדרות הנכונות. 

אני לא אדם קטנוני ואני כן מבין עניין, כלומר : אם יש משחק אחד, שניים, שלושה - שאפשר להוריד

Shadows, View Distance, Lightning או כל הגדרה דומה ל Medium על מנת לקבל קצב

פריימים יציב - זה עדיין תקין וכו' וכו'.. אבל שאנחנו מדברים על אנשים ( כמוני למשל ) שמשחקים

בשנה בממוצע בכל הכותרים הבולטים באופן קבוע, זה יוצא כמות יפה של משחקים. שמדובר על

אנשים שרואים ורוצים להנות מההבדל שמציע ה PC עם מסכי איכותיים ( למשל הפעלה של AA ),

אחרת הייתי כמוך - קונה מחשב ומשחק על Medium-Low ונהנה גם מ 30 פריימים.. אז מתחילה

להיות פה בעיה. לסיכום : 

750 זה כרטיס שאני יגרום לו להזיע בקלות והוא לא יכול להתאים לקהל כזה.

זה כן מבורך שאתה יכול לקנות כרטיס במחיר של מנה שווארמה - ולשחק איתו בכיף ולהנות.

זה לא תחליף למי שמחפש דברים אחרים.

זה לא יכול להיות מוצר של מקסימום תועלת למי שרוצה משחקים בהגדרות "יפות" לטווח ארוך.

ההתעסקות ושריפת הזמן על יד שנייה ( פעם בשנתיים, שלוש ) היא גם ערך כספי.

חוסר האחריות של המוצר והסיכון שילך.

בהצלחה בהמשך,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהנך מייצג מובן בהחלט. שלא יהיה ספק.

לצערי יש (אצלי) תחושה, שהרגשת כאילו כי ישנה איזו שהיא "הטפה" שעולה מהדיון שלנו - "לרכוש משומש" באשר הוא ויהיה מה.

ואם כן אז הפספוס שלי כמובן, לא לכך הכוונה.

אבהיר למען הסר ספק - אין הדיון בציוד משומש בא, בשום אופן "לתת למישהו בראש" או "לסקול אותו באבנים" או השד יודע מה,

רק משום ששומו שמיים העז לרכוש ציוד חדש (בדומה "למחנה הירוקים" המסתכלים בפח האשפה של כל השכנים וגורמים

להם לרגשות אשם באם חלילה לא זרקו פסולת מחזור לסל הנכון של העיריה).

מטרת הדיון היא לדון "בציוד משומש", למטרות שלהן הוא כן מתאים, ועבור הלקוחות הרלוונטיים שמעונינים במשומש (תהא הסיבה אשר תהא).

הדיון בציוד משומש הוא רחב היקף כפי ששמנו לב:

גם אודות אופן השגת הציוד - דבר שמתחיל באיתור נכון ואפקטיבי, דרך המשא ומתן להשגתו, אופן הטיפול בציוד לאחר קבלתו והבאתו

למצב עבודה טוב (אוברול), במדידת ביצועיו בהשוואה בעיקר לעלותו, וסיכום כללי לדבר הצלחת העסקה בכפוף לגודל ההוצאה. מה

שנקרא נסיון לאמוד את איכות העסקה.

לצרכנים כמותך הדיון בפירוש אינו רלוונטי ועל כן תמהה מה עושה פה מלכתחילה ?

"אני" מן עוף מוזר כזה, שאינו נכנס לתחומים שלא רלוונטים או לא מענינים אותו. לך תבין ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לצרכנים כמותך הדיון בפירוש אינו רלוונטי ועל כן תמהה מה עושה פה מלכתחילה ?

"אני" מן עוף מוזר כזה, שאינו נכנס לתחומים שלא רלוונטים או לא מענינים אותו. לך תבין ...

משתדל שאנשים יקבלו את התמונה המלאה. צריכים להיזהר ולחשוב אם כדאי להתעסק בחומרה יד שנייה שעלולה

לשבוק חיים במהרה, לעומת חומרה חדשה או בעקיפין חומרה יד שנייה יקרה יותר - עם אחריות.

להמליץ למי שמחפש גיימינג להימנע מקניית כרטיסי low-end שנותנים אשלייה לטווך ארוך עם השחקן ירצה

יום בהיר אחד לשחק עם הגדרות גרפיקה, במשחק מודרני.

וזהו בעצם. מיציתי את הדיון הזה עם התגובות שלי, ניפגש בדיון הבא. צ'או..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמו הקורא המצוי קצת מתקשים להבין, הכיצד ניתן להציג "תמונה מלאה" - קרי את הצד של "חוסר האמינות של ציוד משומש"

אותה התיימרת להציג, אם אין כל ניסיון שכזה מלכתחילה.  אבל שיהיה...

עתה וכקונטרסט אנסה לתת לקורא קצת כמות במספרים, ככה לקבל פרופורציה על אמינות:

בשנים 1999-2017 (רק בתחום כרטיסי מסך) חבר פורום nec רכש כרטיסים משומשים כדלקמן, כאשר כל העסקאות אגב

מ- 2011 קרי מאז HD5830 כבר היו מתועדות בפורום זה לכשקרו בעיטן

Nvidia Riva TNT1 (1999)

3Dfx Voodoo1 (1999)

Matrox G200 (2000)

Geforce 4 mx 440 (2003)

Geforce 6600GT (2006)

HD5830 (2011)

GTX570 (2012)

HD7950 (2013)

R9 390 (2016)

GTX650Ti (2016)

HD7870 (2016)

HD5450 (2017)

HD6670 (2017) שנרכש מקולקל ב- 0 ש"ח (למעשה התקבל בחינם) והונצל בשיטת האפייה בתנור. אגב עובד עד עכשיו כבר חצי שנה

HD6850 (2017)

GTX770 (2017)

GTX760 (2017)

R9 290 (2017)

GTX750 (2017)

שני GT610 (2017)

כמה כרטיסים זה יצא לנו,  20 ? 

האמת מרשים, לא שמים לב אך בשקט בשקט זה מצטבר עם השנים.

ומהי הסטטיסטיקה:

20 - 0

קרי אפס שהתקלקלו. 

למעשה לא זוכר בכלל מתי רכשתי כרטיס מסך חדש פעם אחרונה. אה נזכרתי, זה היה ב- 2000, דגם 2 GTS .

ואז אם כבר נזכר בחדשים נוספים שרכשתי בהסטוריה:

ב- 1998 Riva TNT2 Ultra, וגם 3dfx voodoo2, וב- 1991 דגם ati mach 64, ב- 2001 דגם Geforce mx 128.

הנסיון שיש לאדם בעת הרכישה של משומש לדעת מה ואיך לבדוק, לבטח תורמים את שלהם - על זה אין ויכוח,

אך האמינות המשומשת מוכיחה עצמה היטב כך או אחרת - המספרים אינם משקרים.

בעקרון מה ששרד אצל משתמש משך כמה שנים, מעיד שאת מבחן הפגם ביצור הכרטיס כבר עבר,

ולכן לי קקונה משומש ממנו יש אפילו יתרון קל בהקשר זה על פני רכישת מוצר חדש בתול:

שהרי אם לחדש בתול יש חלילה פגם ביצור, נגלה זאת בתקופה האחריות (די בהתחלה).

אבל אם מנגד קונה משומש (בן כמה שנים), הרי שאת מבחן "הפגם ביצור" אותו מוצר כבר עבר בהצלחה אצל זה שקנינו ממנו.

רוצה לומר שיש גם יתרון מסוים למשומש, משום שהמשומש עבר טבילת אש או מה שנקרא QC למשך זמן מה והוכיח

את עצמו (אצל זה שרכשנו ממנו).  זאת מלמד למי שאינו בקיא בתחום הנדסת איכות והנדסת אמינות.

יתרה על כל אלו, למעשה מעולם לא התקלקל (לי) בבית כרטיס מסך משומש (או חדש).

להעיד לפנינו עד כמה הציודים מהסוג הזה די אמינים.

חלק מהכרטיסים המאד ישנים, עוד מ- 1999 כמו ה- Riva TNT1 עדיין אצלי בבית על המדף, מצולם כנוסטלגיה

עבור החברה הצעירים - שיראו מה זה כרטיס מלפני 20 שנה.

אם מישהו שואל כי לא מכיר את הצורה, אז הסוקט שבו כרטיס זה מתחבר הוא בתקן AGP, עוד הרבה לפני ש pci-e נולד.

כמו כן השבב היה בליטוגרפיה של 350nm, הזכרונות בנפח 16mb בלבד (בתצורת 128 סיביות).

הליבה עבדה ב- 90mhz , והזכרונות בתדר 110mhz SDRAM (ה- עוד לא הומצא אז):

20171108_220701.JPG

20171108_220710.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מתיימר להציג כלום, רק תמונה מלאה.

גם לי היה voodoo 3 בזמנו שלדעתי יש סיכוי שהוא מעולם לא התפגר. יש לי 5870 במצב שאפשר להשתמש בו.

הרי אתה יודע שאי אפשר להתייחס למה שכתבת ברצינות. זה שלא קרה אצלך שום דבר.. מה הנקודה :) ?

לכרטיסים משומשים יש בלאי, זה הכול. לרכיבים האלה גם יש אורח חיים, יכולים להחזיק גם 15 שנה עם תחזוקה

נכונה - אף אחד לא יודע מה המצב של כרטיס כמו 290 או 280 או 560 מיד שנייה. אפשר לקנות, יש סיכון זה הכול.

יש לי X-Fi ( כרטיס קול ) שעובד במחשב מהימים של המארז ( עשר שנים פלוס מינוס ).. לא קרה לכרטיס כלום,

עובד כמו סוס שנים על גבי שנים.. עבר מלוח ללוח כל פעם שהחלפתי ואני משתמש המון במחשב. זה גם לא

אומר כלום כי אני מכיר הרבה כרטיסי קול מהדגם הזה שהולכים.. שלא עובדים עם עם חלק מהלוחות..

הפואנטה, שיד שנייה זה סיכון ואי אפשר למדוד על פי coch ו nec. אתה הרי יודע את זה בעצמך.

אגב לפי ההיגיון של מה שאתה אומר - אני חושב שאתה אמור לקנות חומרה במחיר ללא אחריות.

השאלה אם תמיד עשית זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים עבר עוד איזה שבוע מהנה והגיע העת (לטעמי) לשתף בעוד פרויקט מחשב של בריאן מ- yes tech city.

מדובר בפרויקט הרביעי שלו סה"כ, ושלישי שהוא מחשב גיימיג אותו אנו משתפים פה.

בעוד שבמחשב הראשון התקציב עמד על 40$, בשני 100$, הפעם בריאן מנסה את מזלו במערכת שתעלה 200$ (אך בפועל מסיימת ב- 250$).

יודגש כי זה פרויקט מינואר 2016 כן, אז יש להתייחס לכך מבחינת המחירים שהוא משלם על חומרה משומשת (אז).

שכן כיום כמעט שנתיים קדימה על ציר הזמן, ניתן לרכוש חומרה חזקה יותר באותו מחיר, במיוחד .

משמע שיש לקחת את התמחור מאז בפרופורציה מתאימה כמובן.

מה שחשוב הוא התהליך, הלמידה ממנו, החוויה, הקונספט שמועבר, טרנד שהפך בשנים האחרונות למשהו של ממש בקהילה

הגלובאלית, עד כדי כך שעבור חלק מהרכיבים המשומשים (הקאלסיים) - מחירם האמיר לאחרונה (משוואת הביקוש היצע) כמו למשל

דגמי מסוימים או מעבד I5 750 , שאז עלה 20$ אך כיום עולה כבר 50$.

בהמשך הדרך ועד הלום בריאן עשה עשרות פרויקטים (שאם תאפשר היריעה נגיע גם אליהם אט אט), וכאשר מתקרבים על ציר הזמן

להיום, נוכל לראות את ה value של המערכות הולך ומשתפר (מאד).

חלק ראשון:

חלק שני:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבוע טוב חברס,

איזו הנאה צרופה להיות זכאי לעדכן את החברים הערב בעוד דיג מוצלח, שהייתי מכנהו דיג מקרי ואקראי בהחלט, אבל וואחד דיג :)

מיד תראו עד כמה.

אז איך הערב התחיל ?

הוא למעשה התחיל כמו סתם עוד ערב שגרתי לחלוטין של סוף שבוע, בהיותי יוצא מהמקלחת סביבות שש וחצי בערב, ניגש למחשב

בחדר העבודה אומר לעצמי - שלא הצצתי בלוחות כבר איזה יומיים, אז בוא נראה מה יש שם, שכן אולי השבת העבירה ללוחות כמה

דברים מענינים, כמו למשל איזה כרטיס מסך מעורר תאבון במחיר ראוי ?

מתחיל לעבור ומוצא איזה GTX760 ראוי במחיר טוב, אבל יש לו כבר קונה בדרכו אליו אז זה התפספס לנו.

ממשיך הלאה ואז נתקל במודעה גם כן טריה מהיום עבור כרטיס מסך די בסיסי GTX550Ti אך במחיר ראוי של 50 שקלים,

משמע שהמוכר מבין עניין ולא חי בסרט הנדמה לי. זה כבר מוצא חן בעייני ומושך את תשומת ליבי.

אני הרי תמיד שמח לכרטיסים כאלו זולים, בכדי לאפשר למחשבים ישנים עם לוחות אם ללא את האפשרות ליציאה כזו

ובכך את התאמתם לדור המודרני של מסכי מחשב וטלויזיות. כרטיס כזה נועד עבור מחשבי מולטימדיה ו- , זה תפור כמו כפפה

ליד למחשבים שכאלו.

מה גם שכמאיץ גרפי בהשוואה רוחבית, הוא לא כזה נוראי ועדיין שמיש, יכול בהחלט להריץ מכונת גיימינג בסיסית ואינו רחוק בבצועיו

מ- HD6850 כמותו רכשנו לפני כמה חודשים, ואם ה- HD6850 מוכיח עצמו כשמיש בהחלט, או כך לפחות התברר לי אחרי מס' חודשי

שמוש, אז גם GTX550ti עוד יכול להרביץ עבודה דומה/מקבילה.

לכן מבחינתי כל עוד המחיר יהיה רצפתי וכדאי, זה שווה לקחת למלאי כך או אחרת וממילא המוכר קרוב אלי (כפר סבא) אז זה גם נגיש.

בשלב הזה מתכוון להתקשר אליו במטרה להתמקח איתו, לנסות להוציא ממנו הכרטיס ב- 30-40 שח ככה בשביל הספורט ושפור

משוואת העלות תועלת. אבל אז מציץ שוב במלל שבמודעה ושם בכלל לב, שהוא מציין שיש לו עוד חלקים מאותה תקופה בכללם לוח

אם + מעבד + זכרונות...

הנה המודעה:

1-1.jpg.539c9a426034200cc1515aa111024ebe.jpg

ואז בכלל מסתקרן במה מדובר. לפני שמחייג עושה לעצמי סדר בראש:

סדרה 500 של נוידיאה המכונה fermi היא מ- 2010/2011, אז סביר שמדובר במשהו כמו מחשב מאותה תקופה.

קרי ש- "מאותה תקופה" הוא בטח מתכוון ל- icore דור ראשון או שני סדר גודל....   

נו טוב, נשמע מה יש לו וכמה הוא רוצה על זה.

את הכרטיס מסך הרי תמחר סביר, אז אולי גם היתר יתומחר באופן ראוי ?

כידוע טלפון וכמה דקות לא עולים כסף ואינם מהווים טרדה עבורי, ככה מצאתי בעבר לא מעט עסקאות שהתבררו כמשתלמות.

אז מחייג לבחור מכפר סבא שמתגלה בטלפון כחנון מרובע אמיתי ואיש ענייני ובוגר, שמספר שהחליף את המחשב בבית ל- I7 7700K

חדש ונשאר לו המחשב הישן מינוס ספק הכח והדיסק הקשיח שעברו לחדש, ושייתר הרכיבים מפורסמים גם בלוח יד 2 , אני יכול לראות

פרטים ודגמים שם.

אז שואל מה יש והוא מפרט:

מארז sharkoon איכותי (לא יודע איזה דגם) עם שני מאווררים 120mm בתצורת push-pull בארכיטקטורת tool-less

לוח אם Gigabyte GA-P67A-DS-B3 עם כל הקופסאות והניירת המקורית על תכולתה, כך שיש שם את כל הפרזולים של המארז

וכבלי sata של לוח האם...  https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P67A-D3-B3-rev-10#ov

מעבד Icore5 - 2400

https://ark.intel.com/products/52207/Intel-Core-i5-2400-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz

גוף מקצועי של scythe katana 3

http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/katana-3-cpu-cooler.html

קיט זכרונות פרימיום Sniper DDR3 - 1333mhz עם cass latency נמוך, שני מודולים של 4GB כל אחד עובדים

ב- dual channel mode לכדי 8GB סה"כ

https://www.gskill.com/en/product/f3-10666cl9d-8gbsr

וכמו כן הכרטיס מסך שממנו התחלתי את ההתענינות GTX550Ti

https://www.zotac.com/au/product/graphics_card/gtx-550-ti

עד עכשיו לי בטלפון זה נשמע אחלא ציוד (אומר בלב) אבל מבקש לדעת מחיר מהקונה.

הוא אומר שזה מופיע גם בלוח יד 2 אפשר להכנס לראות, המחירים שמבקש הם:

על המעבד והלוח אם ביחד עם הגוף 100 ש"ח

על סט קיט הזכרונות עוד 100 ש"ח.

ואז אני שואל ככה כדי להבין שלא נפלה חלילה טעות:

"זאת אומרת על כל המחשב פלוס הכרטיס מסך (100+100+50) אתה רוצה בעצם 250 ש"ח כן ?"

משיב לי כן.

הנה יתר המודעות עליהן דיבר, מצורפות לעיונכם:

2.JPG.1266ecd189bbe9050ce92c42a77accfa.JPG3.JPG.f0df16db13671ce4ff11e6d582d17d47.JPG

בשלב הזה אני יושב מנסה מעט לעקל את הדברים, לחשוב בזריזות בראש האם יש פה אחלא עסקה...

המממ... אז אחרי כמה שניות יורד האסימון ואומר לעצמי, מה זאת אומרת האם יש פה עסקה, יש פה בת זונה של עסקה!

(מקווה שהוא לא שמע אותי)....

בשלב הזה משתדל שלא להסגיר את התלהבותי אך שואל בעדינות כך:

שמע, אני לא נמצא רחוק ממך , זה משהו כמו 20 דקות נסיעה אליך כך שזה מתאים לי, לכן יכול להגיע אוטוטו אם נוח לך.

האם תהיה נאות לקבל 200 ש"ח במזומן and call it a day ?

הוא משתהה כמה שניות וחושב על זה...  ואז אומר, אוקי, סגור.

משם לפה הערב עבר, אני אצלו מביא עימי ספק כח רק כדי לחבר את המחשב לבדוק שלפחות נדלק ויש אות חיים ממנו,

כמו גם לעבור על ההגדרות והמפרט בביוס שכל החומרה שהוא תאר זה בדיוק הפירוט.

למותר לציין שכשמגיעים אליו לביתו אין ספק לרגע שמדובר בעסקה אמינה, רואים בחור חנון ועדין שאין לו כל כוונה להונות איש

או אפילו לפגוע בפרפר או פרח, באמת חמד תמים. סבוב של שעה וחצי הכל כולל הכל (נסיעה הלוך חזור ובדיקה אצלו) ואני בבית

חזרה עם כל הציוד.

הנני שב ומזכיר לנו -  כל זה עלה לנו 200 שקלים. שהם למיטב זכרוני המהיר מהווים עד כה את העסקה הכי מוצלחת שהיתה לנו

מבין כל המחשבים השלמים או הכמעט שלמים שרכשנו.

מזכיר בהזדמנות זו שבדיוק לפני כמה ימים דברנו פה בשרשור, שמחשבים שלמים i5 ו- i7 נמכרים כיום במחירים מאד נמוכים למי

שיודע לחפש טוב, ומתעקש ללכת רק על ההצעות בהן מוצעים מחירים נורמליים (ויש כאלו כפי שרואים).

למחשב זה הרי מספיק להוסיף דיסק קשיח וספק כח, בעלות של 100-150 שח לשניהם ביחד משומשים וגמרנו את הכל.

קרי מכונה שלמה איכותית מבוססת I5 דור סנדי ברידג' מהיר וזריז, רכיבים איכותיים אחד אחד כפי שראינו במפרטים, והכל יגמר

באזור 300-350 שח למחשב שלם.

אפשר גם לשים במחשב מאיץ גרפי ראוי בעלות 150-300 שח (כפי שלמדנו בשרשור זה היטב) למי שרוצה עבור גיימינג עדכני,

והכל יסתיים באזור חיוג 500-600 שקלים סדר גודל. יופי של מכונה שתתאים גם לגימינג מודרני.

חשוב לשים לב שלוח האם הוא מסדרת P67, מה שאומר שאם נמצא מעבד משומש 2500k/2600k בכסף קטן, הרי שנוכל לקבל

אפשרות להמהירם לאזור 4.5ghz בשמחה, ואז בכלל זה יהיה מחשב חזק ומהיר מאד גם בסטנדרטים של היום (כמו המחשב

הראשי שלי). אז זו עוד סיבה שאני מבסוט מלוח האם האיכותי שהגיע עם הסט-אפ הזה.

מחשב זה מתוכנן ללכת עבור ביתי, שכזכור ציידנו אותה ממש לפני כשבועיים במאיץ R9 290 , שהתברר כגדול מדי על מחשב

דו ליבתי G3260 כשלה. אין הזדמנות טובה יותר מאשר לקחת מחשב זה ולתת לה אותו, כאשר בשלוב R9 - 290 עם הדיסק

הקשיח 1TB והספק הנוכחי Seasonic G12ii 620w שיש במחשבה, ישלימו סט אפ מלא ושלם.

וכך לשחרר הצידה את מחשבה הנוכחי - G3260, שחסרים בו רק הדיסק וספק הכח. **מחלקים אלו נבנה מחשב נפרד בהמשך.

קרי שב- 200 שח שדרגנו לביתי למחשב i5, וגם נשארנו עם חלקים של מחשב G3260 להרכבת מחשב נוסף.

כמו שנאמר, לפעמים כל שצריך זה להיות במקום הנכון בזמן הנכון ולזהות הזדמנות לעסקה סופר משתלמת.

אין לי ספק שאילו לא הייתי באופן אקראי נכנס היום ללוחות, הרי שמחר או מחרתיים הציוד הזה כבר היה נחטף מהמוכר, בדיוק כפי

שאני חטפתי אותו היום בהזדמנות פז, משום שהמחיר באמת ברצפה עבור ציוד שכזה. מזכיר לי קצת את העסקה על מחשב i5 עם

מאיץ HD7970 ב- 500 שח אותה פספסתי לפני מס' שבועות. אז עכשיו הגיע העת לנקום את הפספוס ההוא  :flipa:

להלן טריות של הציוד כפי שהתקבל, בכללו המארז שאכן מתברר כאיכותי, עם פח עבה וצביעת תנור ראויה, תברוגת איכותית

ללא צורך במברג, תצורת tool-less לחיבור ללא ברגים של הכוננים, חלון שקוף, וגודל מכובד ומרשים שמאפשר נוחיות עבודה רבה.

כמו כן קופסת לוח האם ובה עוד כבלים, סט המחברים של המארז, וכל הניירת של לוח האם וכרטיס המסך. בקיצור חנון ששמר (בדומה

לי) על הכל בצד על המדף את כל אותן השנים, אלמנט שמעיד על אדם מסודר נקי וקפדן (או בקיצור יקה).

גם רואים שידע לבחור בשעתו ציוד איכותי ולא קנה חלקים זבל בגרושים, אלא התעקש על איכות.

20171111_203341.thumb.JPG.9c736671d89904459a8959c9bab0bef6.JPG20171111_203350.thumb.JPG.9d015684d7154680e4cf58907ead8937.JPG20171111_203247.thumb.JPG.691dbf5db5e0709fafa6bb37e28a0cd8.JPG20171111_203237.thumb.JPG.15c790e23154f3c7ec02e1cc781326d8.JPG

הנה שלל החלקים בנפרד בתמונות פירוט הדגם וכפי שלקחתי מהרשת:

לוח אם ברמה גבוהה עם cross fire, יכולות המהרה סדרה P, אמינות ואיכות ידועים של סדרה מקצועית,

מאחור אפילו מחברי אודיו אופטיים למגברי ביתי, הכל קבלי solid-state, מספר פאזות חשמל ראויות להמהרות:

4100_src.thumb.jpg.abfdd769fc3ffc8852ad45b52911d27f.jpgi5-2400.jpg.3fdf061572fa98c1c310bc50cee350a7.jpgkatana3-large.thumb.jpg.aefe40e38851e9070a72cf103432947d.jpg3_1_.thumb.jpg.671155b6bf363bb28f52d756669c32cb.jpgintro.thumb.jpg.6e4b89fd12a0bd3e95743026a881ba1e.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שראיתי שהמוכר הציג מחיר טוב לכרטיס ( 50 ש"ח ) וכתבת שבשביל .. עלות וכו' תועלת.. התמקחת להוריד ל 30-40 שקל

( שזה איש זר, לא ספק שמזמינים ממנו ציוד לחברה ) הפסקתי לקרוא. פשוט הייתי חייב לשתף.. שהייתי מנתק לך בפנים במקומו.

לא הייתי מסוגל לעצור בעדי מלרשום את התגובה.

סליחה מראש, זה לא שנאה. זה פשוט מגוחך.. לגלח למישהו 10-20 שקל בשביל להראות שאפשר לבנות מערכת ב 370 שקל

ולא ב 390... וזה בטח ילד בן 25 שעובד בארומה לפני לימודי תואר 1 ( אחרת למה הוא מוכר משהו כזה ששוכב לו שם ולא נותן

לאח שלו הקטן ).

@nec_000 ניצחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^האם להוד מעלתו (בציניות) עד כדי כך קשה להפנים, את הנוהג המקובל בין מוכר מרצון לקונה מרצון

ועל כך שתמיד ישנו מקום לגיטימי לדיון על המחיר, עד כדי כך שמעדיף לנקוט בגישת "ניתוק הטלפון"

בפנים לפונה להצעתו ?  

נסה להתמקח מול ספק כפי שהצעת, חייג למשל ל- KSP או אייבורי (כאדם פרטי שקונה פריט) ונסה לקבל מהם

מחיר טוב יותר ממה שמופיע במחירון שבאתר האינטרנט, וראה מה יענו לך.

זאת להבדיל אלף הבדלות מהצעות מחיר שישנן באינטרנט מצד אנשים פרטיים או אפילו סוחרים קטנים

שפועלים מאתר יד 2, שהם בדיוק הזירה הנכונה לדיון על מחיר.

מי שמפסיד בגישת הניתוק הטלפונית זה רק אתה המוכר, משום שמוותר בדרך על מעל מחצית מהפונים למודעותיך

ואני יודע, כי נמצא בנישה הזו ומנוסה בה, משהו שלך עושה הרושם אין מספיק מידע לגביו, כי אינך מתעסק בשוק

המשומשים באופן דומה, בטח לא בצורה אינטנסיבית.

מרבית הקונים משומש אינם באים בכדי לשלם "מחיר פרימיום" (אם כן היו הולכים לחנות וקונים חדש)

אלא באים במגמה לקנות במחירי רצפה ולהשיג עסקת value for money אידאלית.

חלקם אגב סוחרים שעושים זאת למטרת הכנסה, והדרך היחידה ליצר שולי רווח עבורם היא באמצעות פער

שבין מחיר קניה למחיר מכירה, ולכן גדולה חשיבות הפחתת המחיר בשלב הרכישה. הורדת 10-20% זה המון

בתחום השיווק. הדיון על המחיר למציאת נקודת הסכמה בין מוכר מרצון לקונה מרצון היא בלב ליבו של שוק

המשומשים בארץ, בעולם, ובכלל.

ואתה ?

אתה תאלץ בשל "גישתך לניתוק הטלפון" להמתין עד שיבוא הפראייר, זה הקונה מה שהצעת במחירו המלא.

אך אלו מעטי מעט מבין סך המתעניינים בשוק היד השנייה. והרי שבניתוק הטלפון לכל היתר (שזה הרוב)

אלו שרק העזו (איזה חוצפנים) לנסות לדון מולך על המחיר, יכול להיות שפספסת קונים, שאילו רק היית עומד

בנימוס על המחיר המלא אך נשאר על הקו וממתין לתגובתם (שזה לגיטימי במו"מ), היית מגלה שממילא היו

נאותים לשלם לך אותו גם ככה.

אך בניתוק הטלפון מצידך כאמור אבדת אותם כך או אחרת, לא נתת להם כלל את ההזדמנות לשלם את המחיר

המלא שרצית. 

יתרה על כך:

בשל גישת ניתוק הטלפון בפנים, "אנשים כמוני" לא עושים עסקים עם "אנשים כמוך" בסופו של דבר, ואני קניין

פעיל בתחום כפי שכבר הבנת, שהרי מוכרים מרוויחים מקניינים כאלו משום שמסייעים להם להפטר מציוד מיושן בקלות

ובמהירות.

הקניינים אחרי זה מסמנים אותך "נתקן הטלפונים" בפנקס בכוכבית שחורה, שמשמעותה היא שלא פונים עוד למודעות

חדשות שתעלה למכירה בעתיד (היה ותעלה שכאלו), משום שלמדו "שאיתך לא נעים" לנסות לעשות עסקים.

ולא היו חוזרים גם למודעות עתיד כשהן נראות עוד יותר הוגנות בתמחורם, משום שלא מעונינים להתעסק עם

גורמים שאינם מתורבתים, שנתפסים כילדותיים משהו, "שהכבוד הערבי" שלהם הוא הדבר הכי חשוב להם,

יותר מעצם הצלחת המכירה עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם אני יכול להבין את שתי הגישות,מצידו של קוח זה לא למכור בפשרה אם המחיר היה ראוי,אז הייתי אומר למציע שזה המחיר ושאני לא יורד ממנו.אבל לנתק טלפון בפנים למישהו שהתקשר רק בגלל שניסה לבדוק מולי גמישות במחיר?,איפה נשמע דבר כזה.פה נק צודק ומעביר שעור בהלכות התנהגות.טלפון לא מנתקים.אני אף פעם לא מנתק אפילו כשזה מגיע מחברת יימח שמם שלהם הכי מגיע שינתקו להם בפנים.עונה בנימוס לא תודה ומסיים שיחה בצורה מכובדת.בצד השני זה עדיין בן אדם ולא מפלצת.אני מכבד את כל האנשים גם אם הם עובדים בחברה שאני לא סובל אותה והשאירה אצלי רק צלקות.אמא שלי חנכה אותי ולא מתכוון לזרוק את החינוך לפח קודם אנחנו בני אדם לפני הכל.דרך ארץ קדמה לתורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרופורציות אנשים יקרים.

כבר אמרתי מראש שהבחור ניצח, והכוונה הייתה לניצחון מוחץ באיך מתנהלים בפורום מלא בתמימי דיעה.

איש פיתוח\הנדסה\משכיל\מלומד\אינטלגנט שבוחר לבוא בדיון כזה - צריך לדעת לקבל ביקורות. הדרך שהוא מעביר

את השיעורים שלו לאנשים פה מתבטאת בהתנשאות ובזלזול בחלק מהמקרים. אני כמשתמש בפורום וכאדם עם שכל 

והיגיון - מבקר אותו בחלק מהדיונים. הייתה תקופה שלא הייתי פה חודשים, שנה אפילו - בגלל עיסוקים אחרים. שיש לי זמן

ואני עובר על הפורום - אני לפעמים מגיב, בצורה האמיתית והיחידה שאני מכיר. אני שופך מילים מהראש והדגשתי שאני לא אומר את זה מתוך

שנאה או דבר שלילי שכזה, אלא - כזה אני. מדבר ישירות ולפעמים יוצא ש - "לנתק את הטלפון" כביטוי ואמירה מתפרש אצל

חלק מהמשתמשים כאסון גדול.

לא אשמתי שאני מסתכל על הדברים בצורה רחבה. אם הייתי מוכר כרטיס מסך ב 50 ש"ח והכרטיס עדיין עובד יופי ( אחלה מחיר לכרטיס הנל ), אדם כמו נק מתקשר אליי ומנסה לגלח לי עשרה שקלים בשביל הספורט ומשוואת העלות-תועלת ( שזה בולשיט אחד גדול במקרה הזה ),

הייתי אומר לו בנימוס - 50 ש"ח זה מחיר סופי - הכרטיס עובד יופי וזהו, קח או תתקדם. כל המשחק מילים הזה בפורום של נק, השימוש

בחרטוטים של איש מבוגר שמנסה להצטייר כמבין גדול ומורה-דרך - פשוט מגוחך.

הייתי עד באיזה דיון ישן למקרה שהוא אשכרה ציין כמה ספרות יש לו בבנק. חבר'ה, זה פורום חומרה שמדבר לכולם,

גם אני מרוויח פצצה, עובד טפו טפו טפו במה שאני אוהב ולא תראו אותי בחיים מדבר על איזה בית יש לי וכמה ספרות יש לי

וכו'. אני כן ידבר על המחשב שלי. נק מצטייר כאחד שמבין במניות, בחומרה, בהנדסת כימית, בפיזיקה גרעינית ואולי אפילו באופטיקה אנושית - כי הוא הרי טוען שאין הבדל בין X פריימים ל Y פריימים וכו' וכו' וכו' וכו'. 90% מהדיונים שראיתי, הוא מעביר את הנושאים האלו

בצורה מתנשאת ופלצנית.

ובקצרה לנקודה החשובה : שמישהו מדבר אליכם בפורום חומרה, מייעץ לכם ונותן נקודות למחשבה.. שיעשה את זה בדרך

נקייה ולא מתנשאת ומתחכמת כדי להיראות האיש הכי חכם בפורום. מדובר פה בסה"כ באיש משפחה בסוף היום שאין לי

כלום נגדו, חוץ מהדרך שהוא מעביר בחלק מהמקרים את הדיונים שלו. הרצון להוכיח שיש לו כלי גדול מאחורי מילים ופיסקאות

מוצלחות לא נסתר לכלל העיניים, אני רואה את זה וכנראה לא כולם. 

ובתכלס, אין לי על מה להתנצל - אני קורא חלק מהתגובות שלו וכבר אמרתי איפשהו פה למעלה שהדיון הזה מבורך רק הדרך

מקולקלת.

דבר חשוב להבהרה : 

הרי בכל דיון בסופו של דבר יגיע "השיעור באיך מתנהלים בחיים" על ידי נק. לקראת סוף הפיסקה הוא

לא נמנע מלהזכיר לי שאנשים כמוני מסמנים ביומן השחור או משהו כזה וכרגיל.. שהוא קניין גדול וכו' וכו'.

מה שנק לא מבין - זה שהוא לא מכיר את מי שעומד מאחורה בצד השני. ההנחות האלה, מקטינות

אותך עוד יותר. אני יכול להבטיח לך - שאני מכיר, עובד, התעסקתי, מתעסק, יתעסק בחיי עם אנשים

פי כמה יותר משכילים וחשובים בתעשייה ממך. אני פשוט בניגוד אלייך, מדבר בצורה שונה. כפי שאתה 

מתעסק במה שאתה מתעסק, גם אני מתעסק במה שאני מתעסק - ותתפלא שהגעתי רחוק, מוקדם מאוד

יחסית בשלב של החיים. מה שאתה עושה ביום-יום לא מרשים אותי, אני מסתכל עליך כעל משתמש בפורום

הזה כמו כל אחד אחר.. וכנראה קשה לך שילד בן 30 אומר לך אמירות בדיונים, שחלקם.. נכונות, ועל חלקם

אפשר להתווכח. נק.. אני מסודר בחיים ( טפו טפו טפו..... ).... לא יעבוד עליי כל האמירות הטיפשיות האלה

של "כבוד ערבי" וכו'.. תתמודד עם הביקורת בדיון ואל תנסה לברוח למקומות שינסו לצייר אותי כאיזה

"אחד שבסופו של דבר לא עובדים איתו יותר" כי זה טיפשי וילדותי. תחשוב על זה קצת.

בהצלחה בהמשך. אין סיכוי שאני לא יגיד מה שאני חושב, יכולים לנעול לי את היוזר סופית אם זה מנוגד לפורום ואני פשוט

יתקדם הלאה.. לא סוף העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...