מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום

nec_000

Recommended Posts

הפעם ארצה לשתף את החברים בדבר הבא:

חלקכם (היותר וותיקים והקבועים בפורום) וודאי זוכרים את הדיונים המעניינים שהיו לנו בנושא כרטיס מסך משומש בכסף קטן,

דיונים שרצו פה בפורום אשתקד.

אז שיתפנו את הקוראים בכמה משומשים שרכשנו בגרושים והראנו, מה היו הביצועים שהתקבלו באמצעותם על מחשב

בסיסי (חדש) שהיה אז באופנה - הלו הוא האינטל G3260, מעבד שתי ליבות סטנדרטי שהיה נחשב בשוק למעבד הטיפוסי למחשבים

חדשים בסיסיים, בעיקר עבור ילדים, מחשבים משרדיים, מערכות , וכיוצא בזאת...

כל אותם מחשבים שלא נועדו לשפיל העליון של ה- performance users.

מחשבים כגון G3260 רכשתי איפה לאשתי ולביתי, ואין להן תלונה אחת בנושא מאז.

אצל ביתי שמחשבה שודרג לשימוש בכרטיס מסך דיסקרטי לאחר סבב רכישות כרטיסי המסך המשומשים,

נשאר לבסוף שוכן מאיץ HD7870 שעושה עבודה נאמנה ואחטא אם אומר, שהיא מצליחה לנצלו.

זאת משום שבקושי מפעילה (אם בכלל).

עד כאן שיתפתי במאורעות שנה שעברה כרקע מקדים, בהם מצאנו כי מאיץ גראפי משומש עושה עבודה סבירה לצרכן חובב קל

או ילד, ועשוי להוות נתיב ומסלול ראויים בהחלט, במיוחד כאשר את הכרטיס רכשנו בכסף מאד זול, רק 200 ש"ח בלבד עבור כרטיס

גראפי שאשתקד סיפק ביצועים כמו כרטיס חדש מקביל לו שעלה סביבות 700 ש"ח. זה היה פחות משליש המחיר - חסכון ניכר.

הפעם הגיע העת שאנו זקוקים בבית לעוד מחשב. המחשבה האינהרנטית איך לא - היא עוד מכונת בסיס חדשה בעלות של סביבות

1000-1200 ש"ח מבוססת מעבד דרגת כניסה, הלא הוא ה- G4560 החדש (שמחליף את ה- G3260 של אז).

המעבד G4560 הפעם מגיע עם תדר גבוהה קצת יותר = 3.5Ghz וכולל גם את פונקציית HT בדומה למעבדי Icore 3, או בקיצור

התקדמות אופיינית של זחילת היכולות מדי שנה שנתיים קדימה.

אלא מהי, שהפעם מדובר במחשב שנדרש מבחינתנו לבצע את הדברים הבאים:

להתחבר לטלוויזיה ולשמש כמכונה להרצת סרטים = , ולשמש ילד בן 3.5 שיתחיל את צעדיו הראשונים בעולם המחשוב, ויתרגל

עבודה עם עכבר ומקלדת תוך כדי משחק באטרקציות המתאימות לגילו - כל מני אתרי משחק ברשת לילדים עם flash (לדוגמא הופ) 

או משחקים בסיסיים שנתקין לו (בלי האצה תלת מימדית).

אך לפני שרצנו לשלשל 1000-1200 ש"ח סדר גודל על מערכת חדשה, חשבתי לעצמי, שאולי ננסה את אותו תרגיל שעשינו עם מאיצי

מסך אשתקד, ונבחר גם הפעם נתיב שונה, יותר זול ויותר נבון וגם על הדרך ירוק לסביבה:

נבחן את האפשרות לרכישת מחשב משומש קומפלט, שהוא מדור טכנולוגי מספיק מודרני, ונראה האם יעשה את העבודה באופן שזה כדאי.

אז התחלתי בפרויקט חדש נוסף שאני מכנה אותו "מחזור חומרת מחשבים בעידן שבו ההתקדמות הביצועית כה איטית, שזה עוול שלא

לנסות זאת". בפרויקט זה בחנתי את אתרי לוחות היד השנייה ומצאתי, שיש אלפי מחשבים שמחפשים קונה.

בשלב זה ברורים לי שני דברים:

הראשון הוא שחלק לא מבוטל מההיצע כולל זבל שמקומו בפח. חלק אחר כולל היצע של ציוד תקול - שמישהו לא הוגן מנסה להעיף מביתו 

בבחינת "לדפוק מישהו אחר ועל הדרך לעשות כמה גרושים ולפנות את האשפה מהבית".

אך דבר שני גם ברור לי, שיש לא מעט מחשבים מספיק מודרניים מבחינה דורית, שהם תקינים לחלוטין, וחלקם אף מוצעים במחיר סביר

וראלי בהתאם לשוק כזה שהוא מחד שוק מוצף בהיצע, ומאידך בקושי כמה רוכשים בודדים אשר מתעניינים במה שמציעים, או מה שנקרא

"שוק של קונים". וזה מה שאני צריך למצוא, את המחשבים שבקבוצה הזו.

מפה לשם אחרי שבוע-שבועיים של בחינת הנושא, למידתו וביצוע מספר טלפונים למוכרים פוטנציאליים, הגעתי לאדם שעובד בחברה

שמתעסקת עם מתן שרותי מחשוב, התקנה, , תיקונים וכו' ללקוחות עסקיים.  האדם מתוקף עבודתו נחשף ללא מעט משרדים המזמינים

את שרותיו, הוא בא ומשדרג לאותו משרד את התשתית המחשובית אשר בכללה גם את המחשבים, כאשר בדר"כ בנוגע למחשבים הישנים - אלו

מתבקשים על ידי הלקוחות להאסף ולהישלח לפח כחלק מהשירות.

אלא מהי, שלא מעט מהמחשבים הללו הם בעצם מחשבים טובים, תקינים, מדור טכנולוגי מודרני למדי, ובד"כ ממותגים אמינים מאד כדוגמת ודומיו.

אז הבחור מחזיק כל העת כמה מחשבים שכאלו בשלבים של הכנה למכירה (ניקוי חיצוני ופנימי מאבק, בדיקת תקינות, התקנת מערכת הפעלה

על fresh...) והמלאי שלו כל הזמן מתחלף בהתאם לעבודות שהוא והמחשבים אותם ליקט בדרך.

לקחתי ממנו ותחזיקו את הכיסא טוב כי בסוף יבוא המחיר:

מחשב HP מקורי, מבוסס דור ה- Core2Duo E5700 שתי ליבות שעובד בתדר 3.0Ghz , עם זיכרונות מודרניים בנפח של 4GB.

לא רק זאת אלא שהוא ראה שבמחשב יש כונן קשיח של "רק" 320GB (המקורי אגב עימו נולד המחשב לעולם אי שם ב- 2010, דיסק ממותג

Hitachi עם אפס סקטורים פגומים - מדהים...) אז הוא שם בשבילי עוד אחד של 500GB ככה ליתר בטחון שלא ייגמר המקום.

**כאילו שהמחשב הזה לזאטוט בן ה- 3.5 ידרוש אי פעם צורך ביותר מ- 100GB אבל שיהיה...

מעבר לכך שמתי לב שלמחשב הנדון יש רק יציאה אחת מובנת בלוח האם מתקן VGA - נו איך לא, מחשב משרדי משנת 2010, זה היה אז

הסטנדרט הבסיסי. אז לבקשתי שתהייה גם יציאת HDMI שתאפשר את חיבורו של המחשב ישירות לטלוויזיה, הוא דחף פתאום משום מקום

גם כרטיס מסך HD5450, כך שמעתה יש למחשב את כל סוגי היציאות מסך הפרקטיות ,DVI,VGA....

בטרם תשלום כמובן שהמחשב הודגם לפניי כעובד, המוכר סיפק הסבר כי עבר בדיקה מלאה בכלי של בתחום, ואני בנוסף הרצתי עליו מספר

בדיקות יסוד על מנת לוודא תקינותו עצמאית. סוכם גם כי אם תהיה איזו שהיא בעיה הוא יתקן מה שצריך, וממילא יש לו חלקים כמו זבל בערמות

שיכולים לשמש כחלקי חילוף.

המחשב נלקח אל בייתי, נוקה היטב מהמעט אבק שעוד נותר בו (מה שהמוכר פספס לנקות), עבר התקנה מלאה של 10 64bit

וכל מה שמסביב - אם זה עדכוני מערכת ההפעלה ותוכנות העזר ההיקפיות.

המחשב עובד כמו פנתר עם אפס גליצ'ים, שקט לחלוטין ורואים שלמותג HP יש נוכחות באיקזמלפר:

מחשב מודל ייצור 2010 שמנגן פיקס ואמין כמו טויוטה. נשים לב שהמחשב כבר בן 7.

עוד דבר מעניין שליקטתי, זה מתוך הדיסק הקשיח המקורי של המחשב, יש ברכיב ה- s.m.a.r.t את הלוג שמצביע כמה שעות הדיסק הקשיח

עבד סה"כ, ומשכך מספר את התמונה כמה שעות המחשב עבד סה"כ במרוצת 7 השנים.

קצת מעל 40 אלף. זה אומר שהמחשב עבד נון סטופ כמעט ברציפות, תעודת כבוד לאמינות המותג ללא ספק, כמו גם לכונן הקשיח

ממותג Hitachi.

למותר לציין שהמחשב מגיע עם רישיון חוקי למערכת הפעלה 7 64bit כאשר ה- license מוטבע על שלדת המארז,

אלמנט אשר בתורו מאפשר לשדרג חינם למערכת הפעלה 10.

השוס הגדול הוא הדבר הבא:

שזה עלה כולה 200 ש"ח.  וזה השוק שקיבלתי הפעם אני בנושא.  (תמונת המחשב מצורפת מטה).

נשים לב לכמה חומרה ורישיון תוכנתי מקבלים, תמורת סכום כספי כה פעוט.

אם עד היום הרפלקס המותנה שלי היה, שאם צריך עוד מחשב לאיזו פינה בבית - אז ברור שהולכים לשלשל לשם כך 1000-1200 שקלים סדר

גודל, אז הנה התוודיתי לאפשרות שבגרושים של ממש מעמידים מחשב כזה, שלצרכים הסטנדרטיים של צפייה בסרטים, גלישה באינטרנט,

משחקי ילדים בגיל הרך ובעצם כל מה שניתן לעשות בסביבת ה- desktop, אפשר בהחלט להשתמש במחשב בן כמה שנים שמצבו המכני פיקס,

והעיקר שיש לו מספיק = 4GB על מנת להריץ את סביבת מערכת ההפעלה 7/10 בחלקות.

אילו היה לי העניין הזה בתודעה לפני שנה-שנתיים, אז גם לאשתי ולביתי הייתי פועל באותה צורה - הן ממש לא צריכות מחשב חדש,

אפילו לא G3260.

הפאנץ אם למישהו יש ספק בעניין:

מצחיק הוא שאשתי עשתה מוקדם בבוקר עבודה על המחשב (שלי) כדי שלא להפריע לי בחדר השינה עם המחשב שלה.

היא היתה צריכה לגלוש באתר האינטרנט ולעשות קניות (נט-סל). אז ישבה אצלי בחדר העבודה במקום בחדר שינה שלנו, בחושבה שהיא עובדת על

המחשב שלי, ולא שמה לב בכלל שהציוד (מסך מקלדת ועכבר) היו מחוברים למחשב המשומש שהבאתי אתמול ונמצא אצלי על השולחן בהתקנה.

שאלתי אותה: "מה לא שמת לב שזו מכונה אחרת?"

היא אמרה "לא, זה עבד בדיוק אותו הדבר בקניות שעשיתי בנט-סל. האמת עכשיו כשאתה שואל, אני נזכרת שלא ראיתי את כל האייקונים על

המסך שאני מכירה מהמחשב שלך, ורק עכשיו כששאלת אני בכלל שמה לב שזה היה מחשב אחר".

לשאלתי "נו אז איך זה עבד היה מהיר, זחל, היו בעיות... ?"

היא השיבה "בכלל לא שמתי לב שזה מחשב אחר".

וזוהי ראיה מהשטח במבחן עיוור וללא משוא פנים מצד אשתי:

בעבודה שהיא גלישה באינטרנט (לשם הדוגמה), בעקרון, כל מכונות ה- 4 ליבות היקרות שלנו זהו הספק שכלל שאינו נחוץ ולא משתמשים בו

בשגרה יומיומית בשולחן העבודה. זוהי רק עוד נקודה שמצדיקה את השימוש והמיחזור של מחשבים מבוססי 2 ליבות מהעשור האחרון, כהספק

שנותן מענה למרבית מהצרכים היומיומיים. ולצרכנים שזהו עיסוקים העיקרי, חבל לשפוך כסף מיותר על מכונה חדשה וחזקה.

**אגב, ישנה אפשרות בתוספת כסף לא גדולה בכלל, מחיר מחשב כולל סביבות 300-350 שח בלוחות, כבר לקבל מחשבים שלמים מבוססי מעבדי

סנדי ברידג' שתי ליבות, אם זה מעניין...

Capture.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 311
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^בוקר אור ושבוע טוב,

בהתייחס לדברים שציינת ארצה לדון:

נכון  כי ה- E5300 אותו הבאת כדוגמה, הוא מעבד טיפה יותר ישן - הושק עוד בתחילת ב- 2008 (רבעון ראשון)

לעומת ה- E5700 שהושק רק בסוף 2010 (רבעון שלישי) והיה הסדרה האחרונה (והמתקדמת יותר ?) של מעבדי ה- core2duo.

ולפיכך מה ההבדלים:

ה- E5300 בדר"כ מגיע עם לוחות אם וערכות שבבים ישנות יותר, בהתאם מבוסס על , בשעה שה- E5700 עובד כבר על ו- G4x chipset.

שנית, המעבד E5300 עובד על 2.6Ghz לעומת 3.0Ghz שבהם עובד ה- E5700, הפער הזה הגם שהוא קטן וודאי נסכים,

בכל זאת מוצא את מקומו בביצועי המכונה. אכן לא הבדל דרמטי, אך הבדל קטן שאולי מורגש בקצוות של המערכת.

נוסף על אלו הייתי שואל: האם המכונה E5300 שבמשרד אצלכם היא עם 2GB או 4GB ?

יש הבדל משמעותי בביצוע המערכת ובעיקר בתגובתיות שלה - מכונה מבוססת 7 (או 10) ולה רק 2GB היא מכונה איטית

וכבדה בשל נגישות בלתי פוסקת ל- swapfile שבדיסק הקשיח. מנגד, מכונה עם 4GB עובדת חלק וללא נגישות תדירה ל- swapfile.

טיפוסית צריכת הזיכרון נמצאת במערכות הפעלה אלו בין GB1.5 ועד 3GB (תלוי מה פתוח ברקע באותו רגע) - ניתן לראות זאת

במוניטור של מערכת ההפעלה.

נוסף על כך יש שוני ברור בביצוע 10 לעומת 7 :

חלונות 10 הכניסה לזירה טכנולוגיה חדישה של "זכרון וירטואלי דחוס" אשר מוחזק ב- במקום בכונן הקשיח, וחוסך בשל כך

מהמחשב ירידה ל- swapfile, ירידה כזו שנדרשת בשלב הרבה יותר מוקדם על 7. יש לקחת זאת בחשבון. קרי, במחשב שבו

4GB זיכרון ביצועי 10 טובים לעומת חלונות 7 והדבר מורגש מיד למי שיש מחשב כזה ומשדרג את מערכת ההפעלה

מ- 7 ל- 10.

חוויה אישית:

בבדיקות (שאני) ערכתי למחשב הנדון E5700, ולאחר מכן אשתי והבן שלי, מה שעשינו ובכללו:

גלישה באינטרנט, משחקי flash של ילדים באינטרנט, הפעלת (וורד, אקסל, פאוור פואינט...) הפעלת קודי, פריסת סרטי וידאו

ב- HD לרבות תקנים דחוסים כמו H264 או 265, המחשב עבד פיקס, חלק, מהיר, וללא כל איטיות מובחנת ואפס frame lost.

נכון הוא הדבר שלמחשב האמור (לבקשתי) הוסף גם מאיץ גראפי (בסיסי) של מדגם HD5450 - רכיב שמבצע במקום המעבד

את כל פריסות הוידאו הנדרשות ואף מאיץ flash באתרי ה- web. יש לכך אולי משמעות מורגשת שאל לנו להתעלם ממנה.

לכן אני סקרן לשמוע ממך, למה הנך מתכוון בטרמינולוגיה "כל דבר קצת כבד חונק אותו" . אני מנסה בעצם להבין באמצעותך מה זה

"קצת כבד". כמו כן אני מבקש לאבחן את סביבת העבודה של המחשב המוזכר אצלכם במשרד, בכללו כמה יש למערכת, ואיזו

מערכת הפעלה האם חלונות 7 או 10.

הדיון הזה מעניין שכן כל כולו דן בסוגיה, האם מחשב משומש מדור טכנולוגי כזה וכזה הוא פרקטי דיו ועושה את העבודה ללא תלונות, 

או שישנן פשרות ברורות וצריכים לשים עליהן את האצבע. זו הסיבה שלעניות דעתי, חשוב שנדון בנושא וננסה להבין ולנתח אותו, שכן

יש לו משמעויות כספיות צרכניות ופרקטיות, ואולי אף נדרשת בעניין זה - הפרדה ואבחנה ברורים על סביבת העבודה (כמות +

מערכת הפעלה) שיש לקחתם בחשבון, ולא רק את החומרה.

**ממתין איפה להתייחסותך מהמערכת שבמשרדכם כעזר לדיון בנושא.

גם אשמח לפידבקים מעוד חברים, שיש להם מערכת דומה/מקבילה ויוכלו לתת משוב מפורט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך עתה מובנת כוונתך.

ראשית - סביבת העבודה מבחינת זיכרון = 8GB, דור מערכת ההפעלה = חלונות 8.1, וערכת ה- chipset = גם אותם תארת,

הם בסדר גמור ולא מכאן הייתי שם את חששי כאמור.

לכשקוראים את הסבריך על "יכולות הרצת VM", מיד מובן למה כוונתך "בכבדות".

בשביל הרצת VM בדר"כ מקובל לעבודה על שרתים כתשתית, או מעבדי 4 ליבות מודרניים.

עבור הרצת מכונות וירטואליות, וודאי שמערכת דואל קור ועוד מלפני עשור, לא תספק.

טענתי היא במישור אחר:

שבכל האמור לעבודה כמחשב בייתי טיפוסי (שלא נדרש להרצת משחקיאדה מודרנית בתלת מימד)

מכונה ממין שכזה, עושה עבודה שתוגדר על ידנו כ- "בסדר גמור". נראה לי כי לא יהיו רבים שיחלקו על כך ?

ואם כן, אשמח לשמוע את קולם, שכן הנני מעוניין לצאת מפה עם תובנה כזו שהיא פרקטית לכולנו, ולא פרקטית "בערבון מוגבל" עם תנאים וסייגים רבים מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועתה להמשך התייעצות עמכם:

ממה שאני מבין, מדובר במחשב שהמפרט המלא שלו מתואר בקובץ הבא:

https://h30434.www3.hp.com/psg/attachments/psg/Business-PC-Workstation-POS/7657/1/500B MT 2.pdf

מדובר בלוח אם עם chipset מסדרת G41.

ממה שאני רואה בפרק של התמיכה במעבדים, הלוח להבנתי תומך בכל קשת מעבדי CoreDuo מרובעי ליבות מהדור ההוא (תמונה מטה).

ארצה לשמוע את דעת המנוסים/המלומדים בסדרה טכנולוגית זו, האם החלפת המעבד לדגם Quad מסדרת 9000 יעבוד על הלוח,

ועד כמה לדעתכם יחול שיפור ביצועים.

ומדוע שואל: משום שניתן כיום לרכוש מעבד Q9400 ב- 60 ש"ח בלבד כולל משלוח בהזמנה מהאינטרנט (מעבד זה רץ בתדר 2.66Ghz).

ובלוחות יד 2 בארץ יש כרגע אחד לא רחוק ממני שמוכר מעבד Q9300 ב- 50 שח (מעבד זה רץ בתדר 2.50Ghz).

היות וסכומי הכסף לשדרוג המעבד כה פעוטים, הנני שם מחשבתי על שדרוג המעבד מדו ליבתי למרובע ליבתי בבחינת

"אם זה עולה גרושים ויכול לשפר לא מעט את ביצועי המחשב אז מדוע לא".

HP 500b MT.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים ביצעתי מספר מדידות ביצועים על מנת לאמוד את פער הכח החישובי ששורר בין המעבד Core2Duo מדגם E5700 שתי ליבות,

אל מול ה- G3260 גם כן שתי ליבות ואשר "נולד טכנולוגית" כ- 8 שנים מאוחר יותר 2014 לעומת 2007 (סדר גודל).

נשים לב גם כי ישנו פער בתדר העבודה של 3.3 לעומת 3.0Ghz ובכמות הזכרון מטמון הגדולה יותר 3 לעומת 2MB.

לשם כך נתבונן באוסף 4 מדידות הביצועים שליקטנו מטה.

ברור כי זהו אינו אלא אוסף חלקי בלבד מתוך עשרות רבות של מדידות אפשריות בעבודתו של מעבד, והיחס ביצועים משתנה ונד בין סוג

אחד של חישובים לאחר, אך 4 אלו כבר מספקים בידנו איזה שהוא כוון כללי לפער הביצועי השורר בין יכולות המעבדים הללו

מבחינת סדר גודל (בשילוב הפלטפורמה בה הם משתמשים כמובן מבחינת IO).

הממצאים:

מבדק CPUZ מצא פער של בין 493 ל- 727 (המעבד E5700 מספק 67.8% מביצועיו של G3260)

מבדק Cinebench 11.5 מצא פער של 1.74 ל- 2.82 (המעבד E5700 מספק 61.7% מביצועיו של G3260)

מבדק 3Dmark11 פיזיקלי (נטו מעבד CPU) מצא פער של 1951 ל- 3381 (המעבד E5700 מספק 57.7% מביצועיו של G3260)

מבדק Passmark (שנלקח הפעם מוכן מהאינטרנט) מצא פער של 1744 ל- 3397 (המעבד E5700 מספק 51.3% מביצועיו של G3260)

ארבע המבדקים הללו מצאו כי הפערים (בהתאם לסוג החישוב), נעו בין 51.3 אחוז במקרה הכי גרוע ועד 67.8 אחוז במקרה הכי טוב.

להערכתי הזהירה איפה נכון יהיה להניח, כי בממוצע כל היישומים/חישובים, הפלטפורמה E5700 מספקת סביבות 55 עד 60 אחוז בקירוב

מביצועיה של הפלטפורמה המודרנית G3260.

השלכות פרקטיות/מעשיות:

מדובר לפנינו במצב שבו הפלטפורמה המהירה יותר מספקת קצת פחות מפעמים ביצועיה של הפלטפורמה האיטית יותר. או אפשר לומר אחרת,

שהפלטפורמה האיטית יותר מספקת קצת מעל למחצית מביצועיה של הפלטפורמה המהירה יותר.

בעולם החישובי, מקובל שפחות מפער ביצועים של פי שניים, מהווה פער שאינו מעניין אותנו - כל עוד לא מדובר באפליקציות real time.

בעולם של real time וכתלות ביישום המבוקש, שיפור ממין זה כמו שיש עתה הוא כבר מורגש ומובחן, אם כי לא מדובר בסדרי גודל של שמיים וארץ.

מסקנה:

כל עוד לא מבקשים מהמערכת ביצועי משימות real time כבדות (שבמקרה של משתמש בייתי יכולות להיות למשל של משחקי תלת מימד או סימולטורים)

פערים ביצועיים מסדר גודל כזה אותו מצאנו, חישובית, אמורים לספק את צרכי המשתמש עבור יישומים שאינם real time - בכלל זה עבודה בסביבת שולחן העבודה

= desktop כגון: , גלישה, , משחקים לא כבדים. ביישומים אלו לא אמור להיות מורגש "הבדל של ממש" בין שתי המערכות.

**ביצוע פעולה באופיס שתארך 1.7 שניות במקום שנייה בודדה, אינה תחשב כאלמנט מפריע מבחינה תחושתית.

בהמשך נראה כי יש פערים נוספים וגדולים יותר ברוחב פס הזיכרון, וברוחב פס הגישה לדיסק הקשיח - גם להם יש השפעה ללא ספק,

השאלה כמה מבחינה פרקטית/תחושתית.

edited.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתה נעבוד למדידות של רוחבי פס הזכרון והדיסק הקשיח.

במדידה סטנדרטית של "מהירות קריאה", שהיא מדידה הנחשבת כמספקת בכוננים מכניים על מנת לקבל נתון רלוונטי,

נמצא כי ישנו פער של "ממוצע מהירות קריאה מהדיסק" הנע בין 74.77MB per sec לדיסק האיטי של Hitachi בגודל 320GB משנת 2010

לעומת הדיסק שבמחשב המהיר WD Blue 1TB משנת 2015 המציב את הרף על 147.56MB per sec .

מדובר פה בביצועים מסדר גודל של פי 2 לטובת המהיר יותר.

במדידה של רוחבי פס הזיכרון, נמצא כי ישנו פער של 4.16GB per sec במכונה E5700,

לעומת 17.99GB per sec במכונה G3260. 

הפעם כבר מדובר פה בביצועים מסדר גודל של פי 4 לטובת המהיר יותר. 

**כמו כן ישנו פער של נפח , 4GB ל- E5700 לעומת 8GB ל- G3260.

נשים לב איפה, כי בשונה מהפער בביצועים החישוביים שנמצאו ברובד המעבד, בכל מה שנוגע ל IO (של הזיכרון והכונן הקשיח),

הפערים הם מסדר גודל של פי 2 ופי 4 בהתאמה.

אלו כבר פערי IO גדולים, אשר בכל אימת שתורץ משימה שמצריכה IO רב, יובחנו ויורגשו פערים ברורים בביצועי שתי המערכות.

צרכי IO גבוהים נדרשים, למשל, במשימה בה עיבוד על קלט גדול ו/או שהפלט הנוצר הוא גדול,

לדוגמה עיבוד או כבדות. להערכתי הזהירה, פער בביצועי IO יבוא לידיי ביטוי גם כאשר יורץ על המחשב משחק תלת-מימד מודרני,

היה ונשתמש במאיץ גראפי מתאים במכונה האיטית כמו במכונה המהירה על מנת למדוד זאת.

זאת משום שצורכי ה- IO במשחקים, לעיתים, מגיעים להספקים גבוהים. שם להערכתי נראה בעייתיות ברורה במכונה האיטית.

**לעניין זה ומתוך סקרנות טבעית לחובבים כמונו בפורום, אם תקרה בידי ההזדמנות לבחון זאת - אז בהמשך אבצע.

כרגע הבעיה הכי גדולה (מעבר לזמן ולטרחה שהדבר יגזול), היא שאצטרך גם לפרק את המאיץ הגראפי מהמכונה האחרת (ולהביאה למכונה הזו)

וגם למצוא פתרון לאספקת זרם: כרגע הספק החשמלי שנמצא במכונה האיטית אינו מספק דיו לחיבורו של מאיץ גראפי ענייני בנוסף לה.

מדובר בספק של 300 וואט בלבד וללא מחברי זרם (קונקטורים) תואמים.

edited2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

עושה רושם כי החכה אינה מפסיקה להעלות מציאות מן הים (סליחה - משוק המשומשים)... ומה בסלנו הפעם ?

הפעם דגנו (בדומה לפעם הקודמת) מחשב שלם, אך בהבדל חשוב שיפורט להלן (וכדאי לקרוא עד הסוף,

כי שם יופיע המחיר המטמטם) מחשב בן שנתיים בלבד, דור משולב לוח socket 1150, שמורכב מהחומרה הבאה:

לוח אם איכותי ממותג דגם GA-B85M-D2V

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-B85M-D2V-rev-11#ov

מעבד Haswell שתי ליבות G3220 העובד בתדר 3.0Ghz

https://ark.intel.com/products/77773/Intel-Pentium-Processor-G3220-3M-Cache-3_00-GHz

קיט למעבד זלמן ZALMAN CNPS80F 

http://www.zalman.com/contents/products/view.html?no=130

מודול זכרון איכותי גם הוא - Kingstone Fury X 4GB 1600Mhz

file:///C:/Users/nec/AppData/Local/Microsoft/Windows/INetCache/IE/BR634GZN/HX316C10F_4.pdf

דיסק קשיח (תקין לחלוטין עם אפס סקטורים פגומים אשר עבר כמובן בדיקה בכלי מתאים לפני הרכישה) ממותג Seagate

נפח 500GB דגם ST500DM002

צורב rw sata x22

כל אלו מזוודים במארז גנרי פשוט (מידי טאוור) וספק כח גנרי no name, שמיותר להזכירם ואלו יוחלפו ב- build שהנני

מתכנן למחשב זה.

והשוס,

שכל החלקים האלו הם רק בני שנתיים, מדור טכנולוגי עדכני ואשר אין הבדל ביצועי בינו לבין מעבד מקביל מסוקט 1151 שתי ליבות.

וכמה כל הגשפט הזה עלה לנו ?

נזכיר כי כחדשים החלקים שמרכיבים מחשב כזה, עולים סביבות 1100 ש"ח סדר גודל.

**אגב עם המחשב קבלתי את חשבונית הרכישה המקורית שלו, מופיעה בה הסכום 1198 ש"ח (מתוך סקרנות) נרכש בגרנד אדוונס.

עכשיו תחזיקו טוב לא את הכסא, אלא את התקרה:

אנחנו שילמנו 200 ש"ח בלבד :2z6in9g:

בדיוק אותו הסכום כפי ששלמנו עבור המחשב מותג HP אותו רכשתי לפני כ- 4 שבועות ועליו פתחנו את השרשור הזה במקורו.

באמת לא ייאמן מה מקבלים היום תמורת כלום כסף. זו הסיטואציה שנגרמת בשל היצף בשוק המשומשים בשילוב ביקוש מאד נמוך.

נשים לב אגב שזהו מחשב זהה/מקביל למחשבים שרכשתי עבור ביתי ואשתי בשנתיים האחרונות, להם לקחתי כזכור מעבד

מדגם G3260 (ההבדל זניח, 3.2Ghz לעומת 3.0Ghz). כמה שאני מצטער שאז ביזבזתי אלפי שקלים על הרכישות ההן מבלי 

לבחון אפילו את אפשרות של המשומשים, אילו רק הייתי מודע אז...

מה עברנו עד כה:

עד כה המחשב עבר ניקוי יסודי מאבק (עם אויר דחוס), והתקנת מסודרת על נקי win 10 pro 64bit.

מה בתכנית הלאה:

א. למצוא בשוק המשומשים עוד אצבע נוסף בנפח 4GB ולהרחיב המחשב ל- 8GB. נקווה למצוא משהו בכסף זול...
זהו סעיף לא חובה כמובן, אך הייתי שמח להעמיד את המחשב על כמות נכבדה. ניתן כמובן לבצע זאת גם בעתיד

כשנמצא משהו במחיר מאד אטרקטיבי אז (אם לא היום).

ב. לרכוש מארז cube מודרני ונאה שישמש למטרת - להצבה בחדר הטלוויזיה שלנו. נראה לי משהו בסגנון

IPPON Carbo mATX

http://www.tms.co.il/product/14541 

מחירו 180 ש"ח בלבד.

ג. רכישת ספק כח ראוי שיחליף את השמטה no name שהגיע עם החבילה הזו (ויפה שעה אחת קודם) ולו בשל הסיכון שהוא מהווה למערכת.

כרגע אחד מספקי הכח שנותנים הכי הרבה value for money ומשכך מסומן כמועמד הראשון שלי,

הוא ה- VS550

http://www.tms.co.il/product/16943

ספק ממותג איכותי, 3 שנות אחריות, 550watt אמיתיים, 2 מחברי PCI-E 6/8pin על מנת להתאים לכל כרטיס גראפי שיש,

והכי חשוב זה שהוא ספק בטופולגיית מסילת 12volt בודדה, משמע שיכולה לדחוף את כל ההספק לערוץ 12volt וללא תלות

באיזו צורה מחברים את הציוד (גם ככה הכל יוצא מאותה מסילה) ולכן מתאים לכל שילוב של כרטיס גראפי שרק יש בנמצא.

המצחיק הוא, שהספק הזה עולה רק 217 ש"ח. איפה יכולנו לדמיין כאלו מחירים לספק שכזה בעל מסילת 12 וולט בודדה בעבר, איפה.

ד. בנוסף מתכנן רכישת מאיץ גרפי בכמה גרושים (50-100 ש"ח). יש כיום בשוק היצף של צעצועים נחמדים בכלום כסף

ועל זה נפרט כמובן אחרי הרכישה.

ה. נחבר לגשפט סט מקלדת ועכבר אלחוטיים שכבר רכשנו למחשב של ונעבירם למחשב הזה. זאת כדי שיוכלו הילדים לשבת

ולתפעל את המחשב כמו גם לעשות עימו גיימינג בחברותה.

**הייתי חייב להראות את התכולה המדויקת של רכיבים שקבלנו, שכן צריכים להפנים מה זו הערמת חומרה הזו שמקבלים תמורת 200 שקלים:

mobo.jpg.52fcdc04644a52de758dc1e157bf7882.jpg

19-116-950-02.jpg.10c05797a26d2005da812452a5eeaa97.jpg

zalman1.jpg.4f12ea0a88ced26c57a8ad4d92a8d2c1.jpg

Ram.jpg.1cda7efd0ae770429096f6ab0cfa7b6f.jpg

HDD.jpg.5c65498e7f1f6eb4303ebce6ffdfecbf.jpg

59480f68a8c12_41c6dbJWmL.jpg.d227cd35d178d0ad2f095a11a22e8376.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יומיים עברו מאז הצטיידות במחשב המתואר בפוסט מעלה, וה- build שלו מתחיל לקבל צורה, אך בדרך אירעו שני אירועים חשובים

אשר רואה אני חובה לשתף בהם את חברי הפורום, יש בהם לקח (ואזהרות) חשובות.

התוכנית התמצקה לכדי שדרוג המחשב עם ספק כח Corsair VS550 (סקירה בהמשך) ונבחר גם מארז Cube מדגם P50

(תמונה וסקירה אודותיו בתחתית הפוסט).

ספק הכח היה במלאי בחנות (TMS) ונרכש עוד אתמול, בשעה שהמארז הוזמן (גם כן TMS) ויגיע בימים הקרובים.

חייב להודות כי חווית השירות שם הייתה מצוינת, יתכן שאעבור מעתה לרכוש אצלם במקום אצל KSP, היות והמקום סמוך יותר

אלי וגם המחירים מעט זולים יותר בהשוואה.

תחילה נדון בספק הכח:

כאמור בפוסט הקודם הסברתי על הספק המדובר מדגם VS550 ומדוע הוא נבחר כספק ל- build הזה, אין טעם לחזור על

הדברים ומי שרוצה שיקרא מעלה בפוסט הקודם שלי.

בנתיים היות ואת הספק כבר יש בידי עבור ה- build, החלטתי שלא להמתין להרכבת המחשב במארזו החדש (שנמצא כאמור לעיל בהזמנה)

ולהתקין כבר עתה את הספק במארז הנוכחי מפאת העובדה, שהמחשב נכנס לשימוש שוטף וכל רגע נוסף שהוא עובד עם הספק הגנרי

no name מסכן אותו ממש, תיכף נראה עד כמה.

ראשית ראו את המדבקה שעל הספק, האם מישהו ראה אי פעם דבר הזוי כזה בחייו - אין עליה ולו כיתוב בסיסי ליכולותיו הטכניות והחשמליות:

noname.thumb.jpg.6ebefe283996a012929c04a70cbb2766.jpg

כל שכתוב שם תחת dc output הינו משהו מנותק מהמציאות, ומדבר על "צבעים של כבלים" O.o

הזוי, מעודי לא נתקלתי בממצא גרוע עד כדי כך, גם בגרועים שבספקים. מעבר לכך הצצה זריזה אל קרבי הספק מבעד לפתחי האוורור

שבו, מצביע על חומרה בלתי מתקבלת על הדעת, כמעט ואין גופי heatsink, "נפח אלקטרוני" בלתי הגיוני, הספק בעקרו מכיל חלל ריק

אחד גדול.

נוסף על כך התבוננות על מוניטור מתחים שהספק מעביר למחשב, מצביע על סטיות גדולות שאינן מותירות עוד ספק, כי מדובר ברכיב

סופר מסוכן שאינו עמוד כלל בתקני ATX מינימליים, זהו נס של ממש שהמחשב כלל עובד.

להערכתי הספק נותן עשרות וואטים בודדים בלבד וכנראה שבקושי סוחב אפילו את "50 הוואט" שהמחשב מצריך לשם פעולתו התקינה.

אז דבר ראשון החלפנו את הספק על מנת לייצר סביבה בטוחה. שני דברים קרו לאחר מכן שהפתיעו אותי:

המחשב עם הספק החדש מתנהג שונה לחלוטין, נהיה מהיר כשד ועובד כפי שאני מכיר ומצפה ממחשב חדש בעל מערכת הפעלה

חלונות 10 מותקנת נקי. ההבדל ניכר עוד לפני שהמערכת הפעלה כלל עולה, ישר בשלב שרואים את תמונת ה- Boot והסביבה, והעליה

הראשונית - המחשב מתנהג אחרת. ובתוך מערכת ההפעלה המחשב נהיה zippy ומיידי בתגובותיו, כאשר קודם להחלפתו המחשב היה

גמלוני משהו. ההתקנות ארכו זמן והמחשב כאילו דרש מחשבה של מספר שניות כדי להתעורר בכל פעולה.

פעם ראשונה שאני נתקל בתופעה ממין זה, שספק לא איכותי כנראה ואינו מכניס למחשב זרם מספק וכתוצאה מכך, זה לא

שהמחשב קורס או נתקע, אלא שהוא פשוט מתפקד באופן עצלתי וגמלוני.   **אשמח ממישהו שמכיר את התופעה לשתף בה אותנו.

וזו (כנראה) הסיבה העיקרית שבעל המחשב מכר אותו כבר לאחר שנתיים מעת שקנה אותו:

ייתכן שהמחשב התנהג אצלו "כעגלה לא תגובתית", אלא שהוא לא ידע, כי לא מדובר בבעיה או חוסר יכולת של החומרה העיבודית

עצמה, אלא בכשל של ממש בספק הכח - שפגם בחווית השימוש במחשב.

עתה נעבור לספק החדש מדגם Corsair VS550:

הספק הגיע ארוז בקופסת קרטון retail איכותית מוצקה ועבה, וארוז בפנים עם ספוגי הגנה בצדדים ובתוך שקית פצפץ אנטיסטטית

עבה heavy duty. לראשונה אני נתקל בספק במחיר מגוחך של 217 שח בלבד המגיע מזווד באריזה שאני מכיר ככזו המקובלת

בספקים שעולים כפליים.

הספק צבוע בגימור powder coating שחור איכותי, וכבילתו אינה נופלת מספק הפרימיום seasonic שבמחשבי למעט זאת שהיא

אינה מודולארית (פונקציה די מיותרת ממילא לטעמי). קרי שבמבחן פתיחת האריזה, מגע ביד, ומראה ויזואלי טכני, קבלנו חוויה פוזיטיבית

ככלל, ובהתייחס למחירו הצנוע של הספק על אחת כמה וכמה. ידוע הדבר שספקי מותג הם ספקי פרימיום, אך יש לחברה זו

הרבה סדרות, כאשר סדרת VS היא בכלל סדרת ה- entry level שלהם. אך למרות זאת ולמרות המחיר הבסיסי, לא מורגש מאומה

כי מדובר כאן במוצר דרגת כניסה, ואם כבר נהפוכו, בהשוואה רוחבית לכל סגמנט הספקים בתקציב דומה ואף מעליו.

שאפו ל- על התמורה למחיר.

אך מעל לכל אלו ניתור המתחים במחשב שהספק החדש מוציא, השאיר אותי מגרד את הראש, פחות מ- 1% סטייה בכל פרמטר מדיד

של המתחים, ואף כדי פחות מרבע אחוז. לדוגמא:

12 volt עמד על 12.02 זה 0.2% סטיה.

5 volt עמד על 5.04, זה 0.8% סטיה.

כידוע תקן ATX מרשה עד 3% סטייה, וספקים נחשבים לפרימיום איכותי אם הם מצליחים להגיע לאזור 1% סטייה. הספק הזה נשים

לב נותן הרבה יותר טוב מדיוק של 1%.

לשם השוואה אפילו הספק כח היוקרתי משהו במחשבי הראשי, ספק מדגם seasonic x560 gold המפורסם

שעלה כ- 500-600 שח לפני 6 שנים, אינו מגיע לערכים כאלו הדוקים לתקן כמו שהספק הזה (שעולה שליש ממנו) מגיע. 

אז או שהספק seasonic אצלי כבר נהיה קצת עייף עם השנים, או שחלה התקדמות משמעותית ביצור ספקים בתחום, כך שהיום

במחיר זול יותר מצליחים להוציא מוצרים איכותיים יותר לפחות בחלק מההיבטים.

סיכום:

תמורת 217 שח לקבל ספק באיכות כמו זו שתארנו, בעל 550watt אמיתיים ומסילת 12 volt בודדה, אלמנט שמאפשר בתורו להרכיב

באמצעות הספק איזה מחשב שרוצים הכולל (עד מאיץ גראפי אחד) בהספק שיא של 300 וואט כדוגמתו של R9-390,

הינו אחת התמורות הטובות ביותר שיש כיום לכסף וזו איפה המלצתי העדכנית להרכבת מחשב.

על פניו קשה למצוא הצדקה לרכישת ספק יקר יותר, או בעל הספק גבוה יותר, בהנחה שמשתמשים במאיץ גראפי אחד במערכת

(לא משנה איזה סוג מאיץ, גם הכבדים ביותר שצורכים כאמור 300 וואט עיינו ערך R9-390).

הנה סקירה ברשת אודות הספק:

https://www.technokick.com/2015/10/corsair-vs550-review-best-budget-psu/

שהגיע לאותה מסקנה כשלי:

Final Verdict

VS550 is one of the best you can buy under Rs. 3500 no questions asked. An awesome build, Netted wires, 120mm low noise fan and the extensive ports makes it the best buy. We tried really hard to find any disadvantage, but we were completely unsuccessful in finding them.

ועוד סקירות גם בוידאו למי שמעוניין:

https://www.youtube.com/watch?v=PNqfAqyoWbA

https://www.youtube.com/watch?v=Wy89IGC0zBQ

עתה נעבור לספור מעניין שני, הפעם על מאיץ גראפי:

אתמול מצאתי שיש מי המוכר בגרושים מאיץ גראפי בסיסי למדי מדגם HD6670 (שזה rebadged לסדרה 5000) אשר מתאים

למחשב ולגיימינג קליל.

זהו כרטיס הרבה יותר חזק מה- hd5450 שיש במחשב HP שפתח את השרשור לפני כחודש ונסביר:

ב- HD6670 מדובר כבר על 480 ליבות עיבוד, זכרון 1GB מסוג GDDR5 בעל 64Gb רוחב פס ,

לעומת HD5450 שיש לו רק 80 ליבות עיבוד (שאינן מספיקות בעצם לכלום) וזיכרון 512MB ברוחב פס מגוחך של 12.8Gb.

או בקיצור, HD6670 מאיץ גראפי בסיסי זה נכון, אך יכול לסחוב איכשהו משהו ברזולוציה מינימאלית, בעוד ש- HD5450 ,

תכלס אינו יכול לעשות שום עבודה בתלת מימד שמתקבלת על הדעת, גם לא עבודה בסיסית בהיבט הזה, והוא אינו מעבר לפורס

וידאו ומאיץ דפדפנים גרידא.

סוכם שה- HD6670 יירכש תמורת סכום סמלי של 35 ש"ח.

הגעתי למוכר והרכבנו את הכרטיס במחשב ונאדה, הוא מת. ניסינו במחשב אחר ואותו הדבר.

המוכר כמובן התנצל על שסחב אותי אל ביתו לשווא (מזל שהוא נמצא רק 10 דקות נסיעה ממני), וציין שהכרטיס ישב איזה שנה

לפחות בצד במגרה ללא שימוש, ופעם אחרונה הוא עבד מצוין. המוכר אגב אדם רציני ואמין.

המוכר הרגיש לא נעים ונתן את הכרטיס בחינם, ואמר שבמקום שהוא יזרוק אותו לפח, שאולי אני איכשהו אצליך להבין מה נדפק

בו ואולי להנציל אותו, או במקסימום אזרוק אותו לפח (במקומו).

לקחתי הכרטיס וחשבתי מה כבר יכול היה להשתבש בו, הרי הכרטיס אינו ישן, ויזואלית נראה פרפקט, כל הקבלים שלו מסוג solid state

כך שלא מדובר בקבל שהתנפח חלילה, ושבבים asics כידוע אינם מתים ואמינותם לא תסולע בפז.

המקרה השכיח להדפקות של לוחות PCB ומאיצים גראפיים במיוחד, היא החלשות של הלחמות הרכיבים האלקטרוניים אל לוח ה- PCB.

זוהי נקודת תורפה ידועה ומוכרת בתעשייה.  עכשיו, היות וממילא אין פה מה להפסיד (הכרטיס הרי מת) החלטתי ללכת על מתודת

האפייה המפורסמת בתנור (מי שאינו יודע שיצפה ביוטיוב בסרטי baking GFX card). 

כצפוי, הכרטיס שב לחיים לאחר פעולה זו והמחשב עובד עימו כמו מלך.

לאחר מכן יצרתי קשר עם המוכר - הסברתי לו את הנושא, ובקשתי להעביר אליו את 35 השקלים בהעברה בנקאית.

הוא כמובן שוויתר, החלפנו עוד קצת מסרים ידידותיים, ונעשנו לחברים מן המניין - זהו עוד רווח מבחנתי שכן מדובר באדם מעניין עם

סימולטר טיסה שבונה לבד במרתף ביתו - משהו מאד מרשים (ויקר).

סיכום:

קבלנו במתנה מאיץ גראפי תלת מימדי סופר בסיסי, שעדיף משמעותית על מה שיש במעבד עצמו של , ואשר נותן למחשב את כל

היציאות הנדרשות בכללן , DVI, DP כמותן אין על לוח האם במקור, ואלו מאפשרות גמישות רבה בתפעול המחשב על גבי כל

אמצעי תצוגה באשר הוא, יהיה זה מוניטור מחשב או צג . העלות נסיעה הלוך ושוב הזניחה, הטרחה בגין אפיית הכרטיס,

ורווח נלווה הוא השיעור בתחום - של איך מתקנים ששבקו חיים. הפטנט הזה עובד ברוב רובו המכריע של המקרים,

נזכור זאת לפני שאנו זורקים לפח כרטיס גראפי מקולקל. אה וכמעט שכחתי, הרווח הגדול הוא שהכרתי עוד אדם מעניין שנכנס אצלי

לאלפון המכרים.

בפעם הבאה שנפגש בשרשור הנוכחי, זה יהיה אחרי שהמארז החדש יגיע והמחשב יעבור מגרציה מלאה למשכנו החדש במארז

המדובר, שתמונתו מטה וסקירה מעמיקה אודותיו כאן (ממליץ לצפות שכן זו סקירה איכותית):

https://www.youtube.com/watch?v=Fyafxl_6_6I

Antec_P50_featured-770x472.jpg.298a51d9c330c2506712d11493197513.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

askme,

על אינטילגנציה רגשית ועל טאקט שמעת ?

אלו אומרים בין שאר הדברים הרבים והחשובים,

שאם יש לך הערות לקולגה אז לשמור אותן בדר"כ בבטן, או לכל היותר, להעבירם במסר חשאי ודסקרטי רק לאוזנו שלו.

שכן לכשאתה מנסה לבקר קולגה בפרהסיה, אגב ללא תלות באם הביקורת נכונה או לא או באם היא קונסטרוקטיבית או לא,

הנך לצערך מאבד אצלו (ואצל הסביבה שקוראת מן הצד) נקודות.

קבל הצעתי:

אל תתנהג כך.

עדיף שלא להעביר לעולם ביקורת פומבית, או לכל היותר, שלח לאדם מסר פרטי והצע לו את משנתך איך לתקן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אז דבר ראשון החלפנו את הספק על מנת לייצר סביבה בטוחה. שני דברים קרו לאחר מכן שהפתיעו אותי:

המחשב עם הספק החדש מתנהג שונה לחלוטין, נהיה מהיר כשד ועובד כפי שאני מכיר ומצפה ממחשב חדש בעל מערכת הפעלה

חלונות 10 מותקנת נקי. ההבדל ניכר עוד לפני שהמערכת הפעלה כלל עולה, ישר בשלב שרואים את תמונת ה- Boot והסביבה, והעליה

הראשונית - המחשב מתנהג אחרת. ובתוך מערכת ההפעלה המחשב נהיה zippy ומיידי בתגובותיו, כאשר קודם להחלפתו המחשב היה

גמלוני משהו. ההתקנות ארכו זמן והמחשב כאילו דרש מחשבה של מספר שניות כדי להתעורר בכל פעולה.

פעם ראשונה שאני נתקל בתופעה ממין זה, שספק לא איכותי כנראה ואינו מכניס למחשב זרם מספק וכתוצאה מכך, זה לא

שהמחשב קורס או נתקע, אלא שהוא פשוט מתפקד באופן עצלתי וגמלוני.   **אשמח ממישהו שמכיר את התופעה לשתף בה אותנו.

נשמע מעניין...

לא חושב שנתקלתי פעם במשהו כזה, השאלה היא אם זה באמת הבדל מוחשי והספק היה השינוי היחיד, או שאולי לא..? אם תחזיר את הספק הישן הוא יחזור להיות איטי? זאת הנקודה המעניינת.. אם כן אז יהיה אפשר לנסות להריץ כל מיני בדיקות ולראות ממה זה נובע. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איעץ לך בשיא האינט' הרגשית -

זנח את לשונך המליצית, דבר דוגרי.

כל הפוסט הנפעם והנרגש הזה יכול להיות רבע מאורכו

מבלי לאבד מאיכותו, אם כבר, להיפך.

לא צריך להגיע למצב שבשליש האחרון של הפוסט

כבר לא זוכרים את ההתחלה שלו.

היות וזה דפוס חוזר ונשנה אצלך, אני אומר זאת כאן.

ואתה יודע שגם אחרים העירו על כך, ולא פעם.

ולעצם התוכן - מצטער, הדברים נטחנו עד דק כאן באתר.

נכון, בלשון הרבה פחות בומבסטית, אבל לא פחות יעילה.

מקווה שעזרתי.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...