בעיה בהגדרת ראוטר נוסף כ-AP - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בהגדרת ראוטר נוסף כ-AP

Milford Cubicle

Recommended Posts

היי,

יש לי הוטבוקס וטווח קליטת ה-wifi שלו נמוך למדיי.

יש לי גם ראוטר ישן של (D-Link 6740U) שלא בשימוש ורציתי להשתמש בו בתור AP - מגדיל טווח ל-wifi.

ההוטבוקס מוגדר לאייפי 10.0.0.138, וה-DHCP שלו מחלק כתובות מ-10.0.0.1 עד 10.0.0.100.

הדילינק מוגדר לאייפי 10.0.0.139 וה-DHCP שלו מבוטל.

חיברתי את הדילינק להוטבוקס בחיבור קווי (דרך סוויץ').

הגדרתי את הוויפי בדילינק אותו דבר כמו הוויפי בהוטבוקס (אותו SSID, הצפנה, סיסמה..).

הבעיה: כשאני מנסה להתחבר לוויפי של הדילינק (נמצא בנקודה בבית שהקליטה בלעדיו היתה אפסית ואיתו היא מלאה, כך שברור לי שהטלפון מנסה להתחבר אליו ולא להוטבוקס) הוא כותב Connecting... ואחרי כמה זמן מתייאש וכותב Failed to obtain IP address.

ניסיתי להגדיר בדילינק וויפי פתוח ללא סיסמה וזה גרם לזה שאני רואה שתי וויפי זמינות (אחת פתוחה ואחת נעולה של ההוטבוקס) - לזאת של ההוטבוקס הנעולה אני מתחבר בלי בעיה, לזאת הפתוחה של הדילינק - עדיין אותה בעיה.

ניסיתי להפעיל חזרה את ה-DHCP בדילינק, והגדרתי לו שיתן כתובות מ-10.0.0.101 עד 10.0.0.130.

זה עבד - ועכשיו הצלחתי להתחבר לוויפי שלו (גם ברשת פתוחה וגם ברשת נעולה) - המכשירים קיבלו אייפי מה-DHCP של הדילינק, נניח 10.0.0.101, אבל היתה בעיה אחרת - למכשירים שהתחברו דרך הדילינק לא היתה גישה לאינטרנט.

כשניסיתי לבטל חזרה את ה-DHCP של הדילינק, אז שוב - המכשירים פשוט לא הצליחו להתחבר לוויפי.

מה אני מפספס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה lan to lan? חיברתי את הדילינג לאחת מכניסות הרשת (אין לו כניסת WAN) אם זאת הכוונה.

ניסיתי גם עם כל האבטחות מנוטרלות.. זה לא ממש עבד.

בסופו של דבר ביטלתי לחלוטין את ה-wifi של ההוטבוקס, חיברתי את הדילינק והפעלתי בו את הרשת האלחוטית (שחזקה יותר מההוטבוקס + הוא יושב במרכז הבית) בלי DHCP, ונראה שהפעם הכל עובד.

כלומר לא פתרתי את הבעיה אבל התגברתי עליה בדרך אחרת, במקום להרחיב את טווח הוויפי פשוט חיזקתי והזזתי אותו ע"י החלפה שלו מההוטבוקס לדילינק.. ההוטבוקס משמש כמודם + ראוטר קווי + שרת DHCP, והדילינק משמש בתור סוויץ / נקודת וויפי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...