מחשבות על שידרוג מערכת ישנה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבות על שידרוג מערכת ישנה

serg90

Recommended Posts

היי,

לאחרונה אני שוקל לעבור למערכת חדשה יותר, ועלה בדעתי לשדרג את הקיימת, במקום לקנות מערכת חדשה לגמרי שתעלה לפחות פי 2 יותר.

כרגע יש לי:

i5 750 / P55

seasonic 550w

4GB RAM

HD5750

השאיפה היא לשדרג ל:

8-16 GB RAM

SSD 240GB 

GTX1060

לחדש מאוורים עבור המארז שברשותי: three hundred

ובשביל למקסם את הניצול של המערכת, להחליף את מאוורר הסטוק של המעבד במשהו טיפה יותר רציני ולעשות OC לאזור ה-3.5GHZ.

לפי שאתחיל בתהליך, רציתי לברר כמה דברים טרם התחלתי להוציא כסף על דברים שאולי בסוף לא ישתלמו לי.

• מדובר במערכת לא חדשה כלל, שמתוכננת לעבור OC קל למעבד. האם יש טעם לטרוח לעשות את זה, או שמא אורך החיים של מערכת מזדקנת יכול להגמר בכל רגע?
  • במידע וכן, האם יש סכנה של קילקול/שריפה של רכיבים חדשים שאוסיף, כגון SSD, וכרטיס מסך?
  • אותו שאלה למקרה והמערכת נשרפה עקב OC.
  • כרגע הדיסק הקשיח שלי מאט מאוד את המחשב בעבודה השוטפת (רוב הזמן על 100% עומס). ידוע לי שבדרך כלל מערכת עובדת על מהירות דיסק הכי איטי, אך אני מניח שלא נכון הדבר כאשר יש , שעליו נמצאת מערכת ההפעלה.
    האם כך הדבר, או שעדיין אמשיך לסבול מהדיסק הקיים, גם אם רק אאחסן עליו הורדות, וגיבויים?
  • יש הכרח ב-16GB למערכת כזו, או שזאת כמות שבעיקר מכוונת לעתיד?
  • יווצר צוואר בקבוק רציני עם GTX 1060? ראיתי סרטונים ביוטוב של כמה משחקים על הגדרות ultra high שעבדו יופי בשילוב הנ"ל (למשל the witcher 3). האם אפשר להסיק שאוכל להריץ כיום הכל על הגדרות בינוניות-גבוהות על 1080P?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל השידרוגים שציינת אכן ייתנו שיפור ביצועים, השאלה האם זה משתלם.

הפלטפורמה הינה ישנה לכן כדאי לשקול מעבר לפלטפורה חדשה יותר, כמובן שהעלות הכספית תעלה גם כן.

אובר קלוק - האם יש סיכון? כן בביצוע לא אחראי ניתן לשרוף חלקים אך היום זה יותר קשה מבעבר.

שים לב שאם תרצה לבצע אובר קלוק ייתכן ותצטרך להחליף את הקירור למעבד ואלי את הספק כח.

בנוגע לזכרון 16 ג'גה למערכת כזאת לפי דעתי זה בזבוז תקנה סטיק בודד של 8 ג'גה ותוסיף למה שקיים, כרגע גם ברוב המערכות המתקדמות אין צורך ב 16 ג'גה.

ssd - אני רואה את זה כמותרות וזה הרכיב האחרון שאני שם במחשב גיימינג, עדיף כרטיס מסך טוב יותר מאשר או אפילו מעבד מאשר .

gtx1060 כרטיס מעולה אבל כדאי לשקול את ה580 מבית אבל זה תלוי במשחקים שאתה מריץ. שים לב לקנות את הגרסאות עם הזכרון המורחב.

אם הייתי במקומך הייתי שוקל את השדרוג הבא.

לוותר לגמרי על , וקניית חדש למעבד.

ובמקומם לקנות מעבד + לוח באזור ה 1000-1200 שקל (אפילו 1400)

כרטיס מסך לבחירתך 580\1060 תלוי באיזה משחקים אתה מריץ.

זכרון קונה סטיק בודד של 8 אם התקציב ממש לוחץ או קונה שני סטיקים של 8 (אני יודע שזה מתנגש עם מה שכתבתי, אבל היום 8 מתחיל להיות מעט מדי אבל טעם לקנות שני סטיקים בנפחים שונים).

מה שכן אני לא בטוח איך הייתי מרגיש בנוגע לשימוש בספק ישן במערכת חדשה לגמרי.

ואת החלקים הקיימים תמכור באינטרנט ויייתכן שלאחר מכירת החלקים כיד 2 וויתור על ה ייכסו לגמרי על השדרוג המאסיבי. או אפילו למכור את כל המערכת כמו שהיא.

בכל מקרה זאת הדעה שלי מקווה שלא סטיתי יותר מדי מהנושא.

עריכה: האם אפשר דגם מדויק של הספק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאיפה היא להמנע מהחלפת המעבד והלוח אם - מבחינתי זה אומר קניית מחשב חדש לגמרי (כולל ספק כוח, , דיסק קשיח ובקיצור הכל).

זה לא עניין של יש לי/אין לי כסף, אלא עניין של מה משתלם לי לעשות.

עברתי את התקופה של הגיימינג המסיבי. אני צריך מחשב עם ביצועים מודרנים לטובת שימושים יום יומיים, עם אופציה להריץ משחקים חדשים ברמה גבוהה מדי פעם (לא מולטיפלייר). 

אני רוצה להשקיע את המינימום הכסף האפשרי, בתנאי שאפשר. 

בחישוב גס, ההבדל בין שדרוג לחדש יוצא במחיר של לפחות פי 2 יותר, אז אם אין הכרח אמיתי לכך ואפשר להגיע לתוצאות טובות מאוד בעזרת שדרוג כזה, אני מעדיף לשמור את העודף הזה לדברים אחרים.

ברור לי ש- הוא לא deal breaker במשחקים, אבל אני צופה שיפור ניכר בשימוש הכולל של המחשב.

כרגע הדיסק הקשיח מגיע לעומס של 100% בקלות, וזה הופך את השימוש למעצבן עד לבלתי נסבל.

קירור למעבד לפני OC כבר ציינתי שאני מתכוון לקנות במידה ואחליט לשדרג את המערכת. איך אדע אם עלי לחדש ספק כוח?

כרגע אני לא בבית אז אני לא יכול לספק את הדגם הספציפי שלו, אעדכן ברגע שאוכל.

שני הדברים העיקרים שאני דואגים לגביהם זה, אורך החיים וצוואר בקבוק:

• אם אורך החיים של המערכת יכול להתפוגג כל רגע (במיוחד לאחר OC), וזה יכול לסכן רכיבים חדשים, אוותר על הרעיון. אני צריך רק לדעת אם יש לי ממה לחשוש, ואם מערכת ישנה יכולה לאבד ביצועים עקב "הגיל הרב".
  • אם נוצר צוואר בקבוק משמעותי ולא אוכל לנצל 80-90% מהכרטיס מסך, גם אז זה לא משתלם ואעדיף לוותר על הרעיון.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שהמעבד די חלש וכנראה יגביל את הכרטיס מסך, כמובן בתלות במשחק. 

לגבי , אם תעשה אותו כמו שצריך לא אמורה להיות בעיה והמקסימום זה שזה יקצר אורך חיים של המעבד/לוח ובהתחשב בזה שהם ישנים אולי בכל מקרה לא נשאר להם הרבה. 

אני אישית כבר הייתי חושב על שדרוג מלא,אלא אם כן הגיימינג באמת זניח ואז הייתי לוקח אפילו כרטיס כמו gtx 1050 ti ומוסיף עוד 4gb.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...