יש למישהו נסיון עם FREENAS ? - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש למישהו נסיון עם FREENAS ?

digitalseeker

Recommended Posts

יש לי שרת עם 18 דיסקים קשיחים - כאשר הגדרתי אותם ב9 קבוצות של RAID 1 ואז עשיתי את כולם יחדיו RAID 0 - ע"ע RAID 10.

עכשיו, שמתי לב לאחר התקנה שFREENAS יש אפשרות לקבוע RAID שהFREENAS מנהל במקום הבקר.

השאלה מה היא הדרך הטובה ביותר ?

אשמח לקצת הכוונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת ביצועים, לרוב, RAID (כמו 99% מהפרוטוקולים) בחומרה יהיה מהיר יותר מאשר בתוכנה.

מבחינת אמינות (כמה המימוש טוב) סביר להניח שפתרונות תוכנתיים של FreeNAS יהיו רובסטיים ובדוקים טוב יותר.

ככה שאני, אישית, הייתי בודק אם יש לי צוואר בקבוק מבחינת ביצועים במימוש של FreeNAS.

אם אין, הייתי נצמד אליהם, אם יש, הייתי עובר לחומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
ציטוט של lefteye2

עדיף RAID חומרתי על תוכנתי . 

בתקופה האחרונה זה ממש לא נכון ובמיוחד לא עם הפורמט שקיים ב freenas פורמט ה zfs שעובד ישירות על הדיסקים בדרך כלל שעובדים עם freenas משתמשים ב jbod ומבטלים את הבקר או לחלופין משתמשים בו כ בקר דיסקים ללא רייד . בכדי שה freenas יקרא את הדיסקים ישירות. וכן בדרך כלל זה יותר טוב מהריידים החומרתיים שיש. 

הבעיה ב zfs זה בחשיבה לעתיד כי להוסיף דיסקים שם זאת הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...
ציטוט של digitalseeker

יש לי שרת עם 18 דיסקים קשיחים - כאשר הגדרתי אותם ב9 קבוצות של RAID 1 ואז עשיתי את כולם יחדיו RAID 0 - ע"ע RAID 10.

עכשיו, שמתי לב לאחר התקנה שFREENAS יש אפשרות לקבוע RAID שהFREENAS מנהל במקום הבקר.

השאלה מה היא הדרך הטובה ביותר ?

אשמח לקצת הכוונה.

בFreeNAS יש להגדיר את בקר הRAID לתצורת IT לצורך גישה ישירה לדיסקים.

https://www.freenas.org/hardware-requirements

• Directly-connected storage disks are necessary for FreeNAS to provide fault tolerance. Hardware RAID cards are not recommended because they prevent this direct access and reduce reliability. For best results, see FreeBSD Hardware Compatibility List for supported HBA disk controllers. LSI/Avago/Broadcom HBAs are the best choice with FreeNAS.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...