האם כדאי לי לשדרג את המעבד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לי לשדרג את המעבד

Fadida

Recommended Posts

זה המפרט שלי

לוח אם p8p67-m
מעבד i5 2500k 3.3GHz
מאוורר מעבד Noctua NH-U12S (בטוח שזה זה ב 99% לפי מגוגל)
כרטיס מסך GTX 970 
זכרון דינמי (אני לא בטוח איך לרשום את השם שלו אז אפרט כמה שאפשר)  samsung 2gb  2Rx8 PC3 10600U - 09 - 10 - B0  (ארבע יחידות כאלו, ז"א 8GB)
ספק כוח: cougar cmx 850w

אני משחק CSGO (צריך להגיע ל 289 FPS יציב ואני לא מגיע לזה) , משחק COD, BF1 ועוד משחקים כבדים.

האם הגיע זמני להתקדם במעבד(בהנחה שלא יווצר צוואר בקבוק בגלל הכרטיס מסך)? אציין שהמעבד והלוח אם אצלי כבר שש שנים

חוץ מזה, האם לדעתכם הזכרון הדימני שלי איטי מידיי? לדעתי זה 1600MH. אני יודע שהיום הסטאנדארד זה 2100-2300 (אציין שיש לי והרבה מהמשחקים רצים עליו, בנוסף הזיכרונות אצלי 10 שנים -+)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעבד הזה יש עדיין מה לתת.

תעשה לו OC נדיב! זה כ"כ מתבקש..

כנ"ל לכרטיס המסך.

אני במקומך לא הייתי משדרג עדיין.

באשר לזיכרון, לא הייתי מודאג יתר על המידה. בתדר שלך עדיין מספיק טוב. אם תרצה תוכל להאיץ גם אותו ולהתקרב ל2000mhz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Fadida

(צריך להגיע ל 289 FPS יציב ואני לא מגיע לזה

כיום אין מסכים שמסוגלים להציג כמות כזאת של פריימים בשניה (המקסימום הוא 240FPS ואפילו הם נדירים). אם המסך שלך הוא מסך סטנדרטי אז הוא לא מסוגל להגיע ליותר מ60FPS.

אם תכתוב את דגם המסך אז נוכל לעזור לך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

כיום אין מסכים שמסוגלים להציג כמות כזאת של פריימים בשניה (המקסימום הוא 240FPS ואפילו הם נדירים). אם המסך שלך הוא מסך סטנדרטי אז הוא לא מסוגל להגיע ליותר מ60FPS.

אם תכתוב את דגם המסך אז נוכל לעזור לך יותר.

יש לי 144HZ אני מנסה להגיע לFPS כפול יציב G2460P אגב קצת יןרד מהנושא אבל ב CSGO, אני מריץ לפחות 200 FPS ומשום מה זה לא מרגיש לי 144 HZ (בהתחשב בניסיון עם 144 שיש לי ממשחקים אחרים) אולי יש לך מושג ?

ציטוט של OvO

למעבד הזה יש עדיין מה לתת.

תעשה לו OC נדיב! זה כ"כ מתבקש..

כנ"ל לכרטיס המסך.

אני במקומך לא הייתי משדרג עדיין.

באשר לזיכרון, לא הייתי מודאג יתר על המידה. DDR3 בתדר שלך עדיין מספיק טוב. אם תרצה תוכל להאיץ גם אותו ולהתקרב ל2000mhz.

תודה רבה, האם תוכל לקשר אותי בבקשה למדריכים הכי טובים בנושא? (אשמח להעשות OC לשלושתם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם אלה המדריכים הכי טובים אבל חיפוש מהיר בyoutube הניב את התוצאות הבאות:

כדאי להציץ.

למעבד :

לכרטיס המסך:

תתחיל בזה, OC של הזיכרון לא יוסיף יותר מדי ואין טעם להתעסק בזה כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OvO

תתחיל בזה, OC של הזיכרון לא יוסיף יותר מדי ואין טעם להתעסק בזה כרגע.

בדקתי בגלל שצריך לדעת בשביל אחד מהאובר קלוק והזיכרון הדימני זה 1333Mhz, אתה עדיין חושב שאין טעם להאיץ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה גם אני האצתי את הram שלי מ1333 ל1600 . השיפור איננו ניכר. אולי FPS בודד במקרה הטוב במשחקים.

בכל אופן הדרך לעשות זאת היא הפשוטה ביותר. 

בbios, פשוט משנים את המכפלה של הזיכרון לערך שייתן 1600 במקום 1333. מאשרים וזהו :)  

אני גם הידקתי קצת את התזמונים אבל זה טיפה יותר מתקדם. וקשה להסביר את זה על רגל אחת.

את השיפור הכי גדול בFPS תראה כנראה מהOC לכרטיס המסך. OC במעבד, יעזור לצמצם צוואר בקבוק (אם קיים) ויתרום גם כמה FPS בודדים במקרה הטוב במשחקים מסוימים.

יש לציין כי OC זה המון ניסוי וטעייה, כך שאם אתה לא תקבל OC יציב בהתאם לסרטונים לעיל אל תתייאש, תנסה ערכים שונים יותר נמוכים. או לסירוגין, אם אתה מקבל OC סופר יציב תוכל לטפס אפילו יותר :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע נתקל בבעיה עם ה oc למעבד ומאמין שיקח לי זמן לפתור את זה.

האם זה בסדר כרגע לעשות oc רק לכרטיס מסך? 

(שלא יהיה צוואר בקבוק כך שה oc בכלל לא משפיע, בהתחשב שאני משחק csgo/bf1)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BF1, משחק שדי נשען על יכולות המעבד. במיוחד במשחקים של 64 שחקנים עם כל הפיצוצים והקריסות של המבנים כך שOC נדיב למעבד היה עוזר במקרה הזה. 

עם זאת, וודאי וודאי שאפשר לעשות רק לכרטיס. הכי הרבה לא תראה שיפור אדיר בBF1, אבל בהרבה משחקים אחרים כן.

אל תדאג כרגע לצוואר בקבוק, קרע את הכרטיס האומלל :) לא יקרה לו כלום. מה שכן, תמיד תוודא שהטמפרטורה לא עולה מעל המותר (יש אפשרות בתכנה להציג את הטמפ' במשחקים).

תעשה לך איזה פרופיל נחמד דרך התכנה  (אני בטוח שיהיה בסדר גם בלי).

ה7970 שלי עובד 24/7 בOC נדיב מאוד :P  והשיפור ניכר בהחלט.

כנ"ל המעבד שלי (i5 3470) אבל עם oc די צנוע שכן הוא לא עם מכפלה פתוחה (3.8ghz בארבעת הליבות).

אגב הOC הזה לא דרש ממני לשנות כלום למעט המכפלה, אפילו לא מתח.

אם תקפיץ את התדר שלך בכמה מאות mhz בודדות סביר להניח שגם אתה לא תצטרך.

תדר 4.5ghz הוא שאיפה יפה, אבל אפשר בהחלט להתחיל להשתפשף בעניין בתדרים נמוכים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון טוב, שמתי על מכפלה של 42 במקום 45 (הבסיס זה 37) ועבר לי כמה מבחנים שהפילו לי את המחשב ישר על ה 45. אני ינסה טסט ארוך יותר עכשיו ונראה מה קורה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף :) שמח לשמוע.

שים לב שאם אתה בודק את היציבות עם prime 95, הכלי הזה קורע למעבד את הצורה. משחק מחשב לא קרוב אפילו ברמת המאמץ לדעתי.

כך שגם אם הOC לא סופר דופר יציב, יש מצב שבמשחקים הוא כן יהיה מספיק טוב.

אגב, בתור מנהל קהילת הcod, אני חייב ליידע אותך שבימים אלה ממש רכשתי infinite warfare לps4 (שאגב במבצע לps4 ב80 שקל בksp O.o) , ואני גרוע בטירוף!!!!!!!! ברמה שצריך לעקל לי את הps4 וגם את המחשב כעונש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OvO

בכיף :) שמח לשמוע.

שים לב שאם אתה בודק את היציבות עם prime 95, הכלי הזה קורע למעבד את הצורה. משחק מחשב לא קרוב אפילו ברמת המאמץ לדעתי.

כך שגם אם הOC לא סופר דופר יציב, יש מצב שבמשחקים הוא כן יהיה מספיק טוב.

אגב, בתור מנהל קהילת הcod, אני חייב ליידע אותך שבימים אלה ממש רכשתי infinite warfare לps4 (שאגב במבצע לps4 ב80 שקל בksp O.o) , ואני גרוע בטירוף!!!!!!!! ברמה שצריך לעקל לי את הps4 וגם את המחשב כעונש.

חח משתפרים, האמת שברביעי הזה מכריזים על קוד חדש שיהיה במלחמת העולם השנייה, לצערי הקהילה של קוד במחשב מתה אחרי cod advanced warfare (הפן התחרותי של המשחק נעצר עם הג'ט פאקס ובכלל זה הקהילה דעכה) אולי בקוד החדש נצליח להרים את הקהילה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שאשתפר, כי הבקרים של הps4 שלי בסכנת הכחדה. יום אחד אני נשבע שאני אעיף אחד מהם דרך המסך של הטלוויזיה :D 

לגבי הcod החדש, נקווה שהוא יהיה טוב :) נחזיק אצבעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...