מחפש מודם-ראוטר עם אפשרות להגביל מהירות גלישה למחשבים ספציפיים ואם אפשר גם לאפליקציות - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מודם-ראוטר עם אפשרות להגביל מהירות גלישה למחשבים ספציפיים ואם אפשר גם לאפליקציות

iceman6969

Recommended Posts

אני רוצה לקנות מודם-ראוטר שיעבוד טוב גם עם תשתית רגילה וגם עם תשתית של unlimited שמגיעים בקרוב לפרוס באזור שלי.

1. מעוניין שיהיה בו אופציה להגביל רוחב פס עבור מחשבים מסויימים כך שאוכל להגביל את מהירות הגלישה של 2 מחשבים שאין לי גישה פיזית אליהם ושבשני מחשבים אחרים לא תהיה הגבלת גלישה.

2. אופציה זו אינה חובה אבל שאוכל להגביל מהירות של אפליקציות מסוימות שרצות על המחשב שלי או על מחשב אחר כמו שראיתי פה: 
https://kb.netgear.com/24266/How-to-enable-Quality-of-Service-QoS-on-routers-with-NETGEAR-genie?cid=wmt_netgear_organic
לא משנה לי אם המנגנון יעבוד כמנגנון תעדוף או כמנגנון של הגבלת מהירות גלישה ל X KB.

מה השם המקצועי של האופציות האלה?

המלצות לראוטרים ספציפיים שיעבודו טוב גם עם תשתית רגילה וגם עם תשתית של unlimite?
תודה רבה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השם המקצועי של התכונה הזו הוא QOS או QSS תלוי בחברה ממנה אתה רוכש את הנתב.  אם יש לך מודם עצמאי לתשתית, כל נתב בשוק יתאים לך.  אם אתה מתבסס על נתב משולב עם מודם ADSL - ל-TP-LINK יש מספר דגמים שיכולים לעבוד הן כמשולבים והן כעצמאים, זאת על ידי הקרבת יציאת LAN אחת והפיכתה לכניסת WAN.  תעיין בטבלה - http://www.netcheif.com/Articles/VDSL_Router/VDSL_Router.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך היותי CCIE.

אין באמת אפשרות לנתב להשפיע על מהירות הורדה, אלא על מהירות העלאה.

יש אפשרות לעשות מניפולציות רק אם הנתב יתערב בTCP או UDP עצמו.

אם מישהו שולח לך (שרת) קובץ במהירות 10 מגה ביט - הנתב לא יכול להאט את זה ל5.

יש לי ספק רב שתמצא ביתי שיתעסק בצורה יעילה בQOS בDOWNSTREAM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של digitalseeker

על סמך היותי CCIE.

אין באמת אפשרות לנתב להשפיע על מהירות הורדה, אלא על מהירות העלאה.

יש אפשרות לעשות מניפולציות רק אם הנתב יתערב בTCP או UDP עצמו.

אם מישהו שולח לך (שרת) קובץ במהירות 10 מגה ביט - הנתב לא יכול להאט את זה ל5.

יש לי ספק רב שתמצא נתב ביתי שיתעסק בצורה יעילה בQOS בDOWNSTREAM.

אז יש לי חדשות בשבילך - יש נתבים בייתים שמבצעים זאת ואפילו ביעילות.  הנתבים הללו יודעים להגביל מהירות ל-IP פנימי מסויים או לפורט מסויים.  רק כדוגמא, קרא את פרק 4.17 במדריך המשתמש של ה-C7 - אחד הנתבים הנפוצים והמוצלחים ביותר.  ואני גם אספר לך בסוד שבדקתי את התכונה הזו ובאופו מפתיע - היא עובדת...

http://static.tp-link.com/res/down/doc/Archer_C7_V3_UG_US.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להגביל מהירות בDOWNSTREAM - אך יש לקחת בחשבון את היעלות של הנושא.

שימוש בQoS בצורה אופטימלית מדבר על מצב כאשר יש עומס - ע"ע CONGESTION.

כאשר יש עומס יש לבצע תיעדוף של סוג תעבורה אחד על פני אחר - לצורך העניין VOIP ע"ג .

אך שים לב לבעיה שנוצרת כאשר יש עומס בDOWNSTREAM - לצורך העניין ניקח סיטואציה שיש שרת ששולח אליך STREAM של מולטיקאסט (אני לוקח את זה בכוונה כדוגמה כי אין CONTROL PLANE למולטיקאסט ששולט על מהירות).

באותה סיטואציה:

1.יש שרת ששולח אל הראטור שלך STREAM במהירות של 100 מגה ביט.

2.הגבלת את הקליינט שלך להורדה של 50 מגה ביט.

3.הנתב ירצה או לא ירצה - יקבל בWAN שלו STREAM של 100 מגה ביט (כאשר לצורך הדיון זה המהירות המקסימלית של הWAN).

4.הנתב יבצע טראפיק שייפינג זה או אחר כדי להגביל את הקליינט שמחובר אליו למהירות של 50 מגה ביט.

5.העומס בWAN ישאר וכל לקוחות הראוטר יפגעו - כולל הלקוח שאמור לקבל את הSTREAM.

לעומת זאת - אם יחול SHAPING בUPSTREAM מהספק שלך - לא תהיה שום בעיה.

האם יש הגיון בהסבר שלי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...